Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την στηγμη που θα βγαλεις το vodafone live θα χασεις την εγγυηση και δεν θα εχεις καμια..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ και να χασω την εγγυηση απο την vodafone δεν θα εχω της ΝΟΚΙΑ? Moνο που στο site NOKIA δεν εχει το μοντελο του Ε65. αυτο σημαινει οτι δεν υποστηριζεται η αναβαθμιση?

Δεν ξέρω.:O Είχε γίνει συζήτηση για το ίδιο θέμα και παλιότερα αλλά δεν βγάλαμε άκρη...

 

Να σου φέρω ένα παράδειγμα, είναι γεγονός πως αν κάνεις ένα απλό Ν73 σε music edition ακολουθώντας την ίδια διαδικασία δεν χάνεις την εγγύηση, αλλά το να κάνεις ένα live κινητό απλό έχεις πρόβλημα με τη Vodafone. Για να βεβαιωθείς πέρνα μια βόλτα από ένα Nokia club και ρώτα.

 

Ναι δεν υποστηρίζεται ακόμη το E65 από ο,τι φαίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα αυριο ειναι να αγορασω το Ε65 απο τη vodafone και μου ειπαν οτι απο εδω και περα θα βγαινει μονο με το μενου vodafone live.

Γνωρίζετε αν μπορω να το παω μετα στη ΝΟΚΙΑ η σε αλλο μαγαζι και να μου αφαιρεσουν το vodafone live και να μου βαλουν το κανονικο?

Δεν νομιζω να κερδιζεις κατι με το να αφαιρεσεις το vodafone live!:)

Δεν σε περιοριζει σε τιποτα!:)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

paidia poia einai i teleutaia anabathmisi gia to kinitaki ? gt online apo thn nokia dn exei tpt ;) opoios kserei kati as to anaferei. euxaristw
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

paidia poia einai i teleutaia anabathmisi gia to kinitaki ? gt online apo thn nokia dn exei tpt ;) opoios kserei kati as to anaferei. euxaristw

Σύμφωνα με αυτό η τελευταία είναι η v1.0633.18.02 (26-01-07)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

euxaristw.. ara thelei update mono se nokia magazi.. nomizw dn kostizei tpt afou einai sthn egguhsh me to imei tou kinitou etsi dn einai i kanw lathos? ;)
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

euxaristw.. ara thelei update mono se nokia magazi.. nomizw dn kostizei tpt afou einai sthn egguhsh me to imei tou kinitou etsi dn einai i kanw lathos? ;)

 

 

Οχι δεν κοστιζει, αλλα δεν νομιζω οτι εχει βγει update

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

malista katalaba..tha rwtisw sto club nokia..to problima me ta restart kserete telika pws gnt na luthei? paizei rolo odws i karta sim ? i ftaiei kati allo ?! euxaristw..
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

malista katalaba..tha rwtisw sto club nokia..to problima me ta restart kserete telika pws gnt na luthei? paizei rolo odws i karta sim ? i ftaiei kati allo ?! euxaristw..

 

 

Με sim vodafone ουτε ενα restart. Ισως ειναι παλια η sim που εχεις, ισως το 3g να κανει διαφορα κουλα στην περιοχη σου

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

ebala 3g diktuo ultms kai einai ok dn m xei kanei oute ena restart. telika odws sthn sim paizei to problima logika ;) thnx padws..
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να στειλω txt αρχειο απο το pc με bluetooth στο κινητο.Με τους λατινικους χαρακτηρες καλα τα παει.Με ελληνικους ομως βγαζει ...κινεζικα.Υπαρχει καποια ρυθμιση μηπως ????? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Άντε πάλι τα ίδια!!..Ποιο κινητό να πάρω..Συγνώνη αλλά η κατάσταση με το Ε65 και την ΝΟΚΙΑ ήταν ανυπόφορη.Το κινητό το πήρα στις 14/4/07 και απο την πρώτη μέρα με κούρασε πολύ καθώς είχα όλα τα προβλήματα που έχουν γραφτεί στις προηγούμενες σελίδες.Το περιμένω εδώ και 40 μέρες από τη ΝΟΚΙΑ αλλά αυτοί δεν ξέρουν καν που είναι!!!Και το κακό είναι ότι κουράστηκα...με την εύρεση αγοράς νέου κινητού(πάλι καλά που είναι και το "my phone"!!Σας παρακαλώ υποδείξτε μου 2-3 κινητά!!!:

 

Friend, an diatheteis pali arketa xrimata gia kinito tha soy proteina na ksefigeis ligo apo smartphones kai na pas se pda stil... HTC... Osoi filoi exoyn parei exoyn meinei poli ikanopoihmenoi...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα στο κινητο μπαινει και πως συστημα πλοηγησης ρε παιδια ????Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ:)

ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ BLUETOOTH

AN KAI ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ BLUETOOTH ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ:mad:

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΘΗΚΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΟΧΙ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΠΟΤΕ :!::!:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ:O

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ:)

ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ BLUETOOTH

AN KAI ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ BLUETOOTH ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ:mad:

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΘΗΚΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΟΧΙ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΠΟΤΕ :!::!:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ:O

 

Μου το έκανε και εμένα, όταν έκανα διαδοχικές συνδέσεις με διάφορα bluetooth (πρώτα του αυτοκινήτου και μετά το ακουστικό και μετά κάποιο άλλο), οπότε κάποια στιγμή μου έδειχνε ότι είναι συνδεδεμένο με την όποια συσκευή, δεχόταν κλήσεις, αλλά όταν απαντούσα ούτε με άκουγαν, ούτε τους άκουγα. Εμένα με ένα soft reset λύνεται το πρόβλημα, πάντως...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την σύνδεση Bluetooth του Nokia E65. Έχω εγκατεστημένους τους drivers του usb bluetooth dongle (ένα noname), και ενώ το βλέπει, δεν μπορεί να συνεργαστεί με το nokia pc suite. Το εμφανίζει στη διαχείριση συνδέσεων του pc suite αλλά όταν πάω να το τσεκάρω για να το επιλέξω ως τρόπο σύνδεσης, μου πετάει ένα μύνημα: "Δεν είναι δυνατή η χρήση του τύπου σύνδεσης. Βεβαιωθείτε ότι το όλο το υλικό, το λογισμικό και τα προγράμματα οδήγησης που απαιτούνται είναι διαθέσιμα." Από την άλλη υπάρχουν φορές, που όταν προσπαθώ να εξουσιοδοτήσω το pc από το κινητό, το βλέπει και το pc (αλλά αυτό είναι πολύ σπάνιο). Έχει κανένας παρόμοιο πρόβλημα, ή λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σήμερα το πήρα και εγώ το Ε65. Πρώτη φορά Noki ύστερα από 10 χρόνια ericsson.

 

Ωραίο κινητό. Μια ερώτηση έχω. Σύνδεσα το WLAN του σπιτιού, το βλέπει κανονικά, έβαλα και το κλειδί και ολα οκ. Όμως δεν μπορώ να μπώ στο web , ούτε τα mail να δω. Κάνει προσπάθεια αλλά βγάζει "Ιστός: καμια απόκριση πύλης"

 

Τι πρέπει να κάνω?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σήμερα το πήρα και εγώ το Ε65. Πρώτη φορά Noki ύστερα από 10 χρόνια ericsson.

 

Ωραίο κινητό. Μια ερώτηση έχω. Σύνδεσα το WLAN του σπιτιού, το βλέπει κανονικά, έβαλα και το κλειδί και ολα οκ. Όμως δεν μπορώ να μπώ στο web , ούτε τα mail να δω. Κάνει προσπάθεια αλλά βγάζει "Ιστός: καμια απόκριση πύλης"

 

Τι πρέπει να κάνω?

 

Thanks

Για δοκίμασε αυτό:

 

Μενού > Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Ασύρματο δίκτυο LAN > Επιλογές > Προχωρημένες Ρυθμίσεις. Θα επιβεβαιώνεις την επιλογή σου και μετά θα απενεργοποιήσεις την αυτόματη διαμόρφωση.

 

Τέλος, απενεργοποίησε και την εξοικονόμηση ενέργειας.

Καλό είναι να μην αλλάξεις άλλες ρυθμίσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

σήμερα αγόρασα κ εγώ το κινητό για δεύτερη συσκεύη

παρατήρησα ότι ενώ απο την αριστερή πλευρά το πάνω κ το κάτω μέρος της συσκευής σχεδόν εφάπτονται απο την δεξιά έχει κάποιο μικρό κενό. ούτε τρίζει ούτε τπτ αλλά όλα ετσι είναι??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Πως αλλαζει ο ηχος στα παιχνιδια και για την ακριβεια να χαμηλωσει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν70 και αν δε κάνω λάθος έχει κάρτα MMC. Επειδή έχω αρκετά πράγματα στο κινητό (2 χρόνια σχεδόν το έχω τώρα) θα ήθελα να τα μεταφέρω αυτούσια στο Ε65 που σκέφτομαι να αγοράσω.

 

Το θέμα μου είναι το εξής...στο Ν70 έκανα memory backup και μετά από κάποιο firmware update (που σαν αποτέλεσμα κάνει format στο κινητό) πέρναγε τα πάντα (ρυθμίσεις, ραντεβού, προφίλ κλπ) χωρίς κανένα πρόβλημα. Το Ε65 όμως έχει Mini-SD...και η παραπάνω δυνατότητα του Ν70 δεν είναι εφικτή στο Ε65.

 

Τι προτείνετε?

 

Επίσης σκέφτομαι και το P1i...αλλά εκεί είναι που πρέπει να μεταφέρω τα πάντα με το "χέρι".

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν70 και αν δε κάνω λάθος έχει κάρτα MMC. Επειδή έχω αρκετά πράγματα στο κινητό (2 χρόνια σχεδόν το έχω τώρα) θα ήθελα να τα μεταφέρω αυτούσια στο Ε65 που σκέφτομαι να αγοράσω.

 

Το θέμα μου είναι το εξής...στο Ν70 έκανα memory backup και μετά από κάποιο firmware update (που σαν αποτέλεσμα κάνει format στο κινητό) πέρναγε τα πάντα (ρυθμίσεις, ραντεβού, προφίλ κλπ) χωρίς κανένα πρόβλημα. Το Ε65 όμως έχει Mini-SD...και η παραπάνω δυνατότητα του Ν70 δεν είναι εφικτή στο Ε65.

 

Τι προτείνετε?

 

Επίσης σκέφτομαι και το P1i...αλλά εκεί είναι που πρέπει να μεταφέρω τα πάντα με το "χέρι".

Τα προγράμματα του Ν70 δεν έχουν καμία μα καμία συμβατότητα με το λειτουργικό του Ε65. Θα πρέπει να βρεις τις αντίστοιχες εκδόσεις των προγραμμάτων που θέλεις για το Symbian OS 9.1.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...