Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας χαιρετω. Πρωτο post αφου ετοιμαζομαι για πρωτη φορα να μπω στον κοσμο του Symbian. Με ενδιαφερει πολυ το Ε65 (και τεινω να το προτιμησω απο το Ν73) κυριως λογω του wifi και της (υποτιθεμενης?) δυνατοτητας gps. Γι'αυτο θα'θελα απο τους κατοχους πληροφοριες: ειναι βολικο στο "σερφαρισμα", gps τελικα υπαρχει με περιορισμενες δυνατοτητες? Και επισης: φαινεται τιποτα στην οθονη σε εξωτερικο χωρο με ηλιο?

Τελικα σε αυτα τα λεφτα υπαρχει εναλλακτικη τετοιας ποιοτητας κατασκευης, και δυνατοτητας wifi?

Ευχαριστω πολυ και ... καλως σας βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας χαιρετω. Πρωτο post αφου ετοιμαζομαι για πρωτη φορα να μπω στον κοσμο του Symbian. Με ενδιαφερει πολυ το Ε65 (και τεινω να το προτιμησω απο το Ν73) κυριως λογω του wifi και της (υποτιθεμενης?) δυνατοτητας gps. Γι'αυτο θα'θελα απο τους κατοχους πληροφοριες: ειναι βολικο στο "σερφαρισμα", gps τελικα υπαρχει με περιορισμενες δυνατοτητες? Και επισης: φαινεται τιποτα στην οθονη σε εξωτερικο χωρο με ηλιο?

Τελικα σε αυτα τα λεφτα υπαρχει εναλλακτικη τετοιας ποιοτητας κατασκευης, και δυνατοτητας wifi?

Ευχαριστω πολυ και ... καλως σας βρηκα!

 

Καλως ήλθες!:)

Το σερφάρισμα σε οθόνη τέτοιων διαστάσεων δεν μπορεί να είναι και τέλειο όπως καταλαβαίνεις.

Just for fan όμως είναι μια χαρά.

Το 3g θα σε ικανοποιήσει από θέμα ταχύτητας.

 

GPS δεν έχει η συσκευή.

Υπάρχει μόνο η δυνατότητα συνεργασίας με εξωτερικό gps μέσω bt.

 

Η οθόνη κάτω από τον ήλιο έχει καλή συμπεριφορά.

 

Εναλλακτική πρόταση σε αυτά τα λεφτά με wifi? μόνο το i600 της samsung μου έρχεται στο νου,με άριστη ποιότητα κατασκευής, αλλά είναι τελείως άλλο τηλέφωνο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Εναλλακτική πρόταση σε αυτά τα λεφτά με wifi? μόνο το i600 της samsung μου έρχεται στο νου,με άριστη ποιότητα κατασκευής, αλλά είναι τελείως άλλο τηλέφωνο.

 

Ίσως και το Νόκια Ε70,το οποίο διαθέτει πληκτρολόγιο QWERTY. Ωστόσο,το Ε65 είναι αρκετά μικρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μέχρι ποιας χωρητικότητας microSD μπορεί «να σηκώσει» το Ε65;

 

2GB ...:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε που μπορώ να κατεβάσω θέματα, εφαρμογές κλπ;

 

1. xxxxxxxxxxxxxxxx

Στις παραπάνω διευθύνσεις,αφού πρώτα γίνεις μέλος,θα βρεις πληθώρα δωρεάν προγραμμάτων για το Ε65.

Link to comment
Share on other sites

1. xxxxxxxxxxxxx

Στις παραπάνω διευθύνσεις,αφού πρώτα γίνεις μέλος,θα βρεις πληθώρα δωρεάν προγραμμάτων για το Ε65.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Είστε πολύ γρήγοροι ρε παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετω. Πρωτο post αφου ετοιμαζομαι για πρωτη φορα να μπω στον κοσμο του Symbian. Με ενδιαφερει πολυ το Ε65 (και τεινω να το προτιμησω απο το Ν73) κυριως λογω του wifi και της (υποτιθεμενης?) δυνατοτητας gps. Γι'αυτο θα'θελα απο τους κατοχους πληροφοριες: ειναι βολικο στο "σερφαρισμα", gps τελικα υπαρχει με περιορισμενες δυνατοτητες? Και επισης: φαινεται τιποτα στην οθονη σε εξωτερικο χωρο με ηλιο?

Τελικα σε αυτα τα λεφτα υπαρχει εναλλακτικη τετοιας ποιοτητας κατασκευης, και δυνατοτητας wifi?

Ευχαριστω πολυ και ... καλως σας βρηκα!

Ευχαριστω οσους απαντησαν! Αν μου επιτρεπετε αλλη μια απορια: επειδη εχω δει το Ε65 απο κοντα ειναι η εντυπωση μου οτι προκειται για σχετικα γρηγορο κινητο της κατηγοριας του: (παντα σε Nokia - πχ νομιζω καπου διαβασα ελαφρως γρηγοροτερο απο το Ν73). Εχω σχεδον καταληξει στο Ε65 αλλα με τρωει λιγο το Ν73 λογω αυτων που διαβαζω (δεν εχω καταφερει να το δω σε λειτουργια ακομα). Βεβαια αν το σερφαρισμα με wifi στην οθονη του Ε65 ειναι ικανοποιητικο μαλλον δεν χρειαζεται να προβληματιζομαι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω οσους απαντησαν! Αν μου επιτρεπετε αλλη μια απορια: επειδη εχω δει το Ε65 απο κοντα ειναι η εντυπωση μου οτι προκειται για σχετικα γρηγορο κινητο της κατηγοριας του: (παντα σε Nokia - πχ νομιζω καπου διαβασα ελαφρως γρηγοροτερο απο το Ν73). Εχω σχεδον καταληξει στο Ε65 αλλα με τρωει λιγο το Ν73 λογω αυτων που διαβαζω (δεν εχω καταφερει να το δω σε λειτουργια ακομα). Βεβαια αν το σερφαρισμα με wifi στην οθονη του Ε65 ειναι ικανοποιητικο μαλλον δεν χρειαζεται να προβληματιζομαι αλλο...

ειναι ικανοποιητικο, απλα δε θα περνας ωρες στην οθονη του κινητου σερφαρωντας :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα κι εγώ, το έχω να φορτίζει..:yahoo:

 

Πρώτη εντύπωση : Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής (και το slide)

 

 

edit:

Φόρτισε..:D

 

1.0633.18.01

11-01-07

RM-208

Nokia E65

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα κι εγώ, το έχω να φορτίζει..:yahoo:

 

Πρώτη εντύπωση : Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής (και το slide)

 

Καλορίζικο!

Ναι πράγματι, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής! Εμένα μου αρέσει πόλυ το υλικό που μοιάζει σαν δέρμα στο πίσω μέρος, δερματίνη πρέπει να είναι.

 

Καλός μου φαίνεται και ο μηχανισμός του slide, αλλά όταν σπρώχνεις το κάλυμα προς τα πάνω «πέταγεται» με αρκετή δύναμη και «φρενάρει» απότομα όταν ανοίξει.

 

Αυτός ο ήχος/θόρυβος (κάπως σαν το θόρυβο που κάνει η οθόνη της τηλεόρασης όταν είναι αναμένη) όταν είναι ανοιχτό το slide και αναμένος ο φωτισμός του πληκτρολογίου, γίνεται πράγματι αισθητός όταν έχει ησυχία το βράδυ στο σπίτι. Πως εξηγείται αυτός ο ήχος/θόρυβος;

 

Τελικά αγόρασα μια microSD 1GB, του την έβαλα, μέχρις στιγμής του έχω φορτώσει mp3/s συνολικού μεγέθους 200ΜΒ και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

 

Μόλις το παρέλαβα κι εγώ, το έχω να φορτίζει..:yahoo:

 

Πρώτη εντύπωση : Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής (και το slide)

 

 

edit:

Φόρτισε..:D

 

1.0633.18.01

11-01-07

RM-208

Nokia E65

 

Δεν θα το αφήσεις να φορτίσει κανά 8ωρο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το αφήσεις να φορτίσει κανά 8ωρο;

 

όχι δε θα το αφήσω 8ωρο, 1,5 με 2 ώρες είναι αρκετά

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Re pedia apo pou to agorazete?

 

to perimeno edo kai 6 evdomades apo mia vodafone(kalamarias sti thessaloniki)

kai den leei na erthei!!

Tous enoxlo kathe evdomada kai mou lene oti einai provlima tis nokia...

 

Yparxan alloi me paromoio provlima?

Xerei kanenas ti trexei?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

ψαξε καλυτερα σε κανενα αλλο μαγαζι ή καποιο eshop μπορει να εχεις καλυτερη τυχη.

 

για το gps που λεχθηκε οτι λειτουργεί. ρε παιδια, με τοσο μικρη οθονη πως μπορει να λειτουργησει αξιοπρεπως; και πως θα στηριχτει δηλ στο αυτοκινητο ; με βεντουζα; θα μας βγει το ματι για να βγαλουμε ακρη, εκτος αν μονο ακουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Re pedia apo pou to agorazete?

Εγώ το πήρα από το e-shop, το παράγγειλα Παρασκευή 27/4 αν και δεν είχε διαθεσιμότητα τότε μου το έφεραν σε λίγες μέρες, έπεσε και Πρωτομαγιά ενδιάμεσα:D

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Αν και ερωτευτηκα το Ε65 με την πρωτη ματια, αναγκαστηκα να συμβιβαστω σε προξενιο με το Ν73. Αιτια η (κακια?) πεθερα ΤΙΜ και η προσφορα εκπτωσης 30% σε επιλεγμενες συσκευες για νεο συμβολαιο Flexy (ισχυει εως και αυριο 05/05/07). Ξεπουληθηκα για 100€ διαφορα...

Κατοχοι του Ε65 σας ευχομαι καλη συνεχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι στη Voda της Καλαμαριας ,πουθενα στη Voda Θεσ/νικης δεν υπαρχει.Επειδη το ψαχνω και εγω σ ολη την περιοχη απο Ιωνια εως Περαια ,ολοι μου λενε οτι ειχαν χθες ενα τελευταιο κομματι και το εδωσαν.Η κοροιδια παει συννεφο,τωρα το περιμενουν στις18/5,και οτι γιαυτο φταιει η Νοκια
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι σε συνεχή λειτουργεία 25 ώρες τώρα με τη πρώτη φόρτιση και μόλις έπεσε η δεύτερη γραμμή της μπαταρίας (έχει γεμάτες τις 5 από τις 7)

 

Χρήση σε αυτές τις 25 ώρες:

 

1 ώρα ομιλία

κάνα 2ωρο PC Suite (εφαρμογές, θέματα κτλ)

καμιά 200ΜΒ πέρασμα στη μνήμη (mp3, φωτό, βίντεο)

μισή ώρα bluetooth για ανταλλαγή υλικού :D

λίγο wifi, πλοήγηση

καμια 15αριά φωτογραφίες, 1-2 λεπτά βίντεο

Πολύ μα πολύ ξεσκάλισμα σε εφαρμογές και ρυθμίσεις:rolleyes:

 

Νομίζω ότι καλά πάει για αρχή, για να δούμε

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι εντυπώσεις μου απο το νέο μου E65..... ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!! Όσο για το WI-FI...εύχρηστο -χρήσιμο. Ποιότητα και ντιζάιν...Οσο για ραδιο κτλ....με ένα γιγα μνήμη και 120 mp3 που έχω μέσα υπέρευχαριστημένος! Ποιότητα ήχου...όχι και τόσο καλή αλλά ούτε και κακή.Γενικά καλή. Συνδιάζει γούστο και δυνατότητες. Προσωπική μου άποψη...απο τις καλύτερες επιλογές!:cool:
Vag_Be_Cool :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

όχι δε θα το αφήσω 8ωρο, 1,5 με 2 ώρες είναι αρκετά

 

Τι λες ρε; Η πρώτη φόρτιση πρέπει να διαρκέσει τούλαχιστον 8 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε; Η πρώτη φόρτιση πρέπει να διαρκέσει τούλαχιστον 8 ώρες.

 

Πολλά έχουν γραφτεί για αυτό το θέμα, μη το ξαναρχίσουμε..

Ο καθένας ακολουθεί τη τακτική που πιστεύει πιο σωστή

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και το πήρα και εγώ! Αντε μεγιά μου!!:lol: Ευτηχώς δεν ζορίστηκα πολύ για να το βρώ! Είναι τέλειο!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο ήχος/θόρυβος (κάπως σαν το θόρυβο που κάνει η οθόνη της τηλεόρασης όταν είναι αναμένη) όταν είναι ανοιχτό το slide και αναμένος ο φωτισμός του πληκτρολογίου, γίνεται πράγματι αισθητός όταν έχει ησυχία το βράδυ στο σπίτι. Πως εξηγείται αυτός ο ήχος/θόρυβος;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και το πήρα και εγώ! Αντε μεγιά μου!!:lol: Ευτηχώς δεν ζορίστηκα πολύ για να το βρώ! Είναι τέλειο!!!

 

Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...