Jump to content

[Επίσημο] Nokia E90 Communicator


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση ακομα.Η εκδοση V2 απο τη V1 τι διαφορες εχουν?Ειναι μονο στο πληκτρολογιο?

H διαφορα βρισκεται στα feature packs. Στο Ε90 υπάρχει το FP1. δες εδω πληροφοριες http://www.brighthand.com/default.asp?newsID=12544

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H διαφορα βρισκεται στα feature packs. Στο Ε90 υπάρχει το FP1. δες εδω πληροφοριες http://www.brighthand.com/default.asp?newsID=12544

 

Σε ευχαριστω φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας ρε παιδια.Μια μικρη βοηθεια.Ψαχνω να βρω free προγραμμα(χωρις να μου ζηταει συνδεση στο ιντερνετ) για καταγραφη κλησεων(χωρις το κλασικο μπιπ) και μπλοκαρισμα ανεπιθυμιτων εισερχομενων κλησεων για το Ε90 που εχω.Υπαρχει τιποτα?

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδια.Μια μικρη βοηθεια.Ψαχνω να βρω free προγραμμα(χωρις να μου ζηταει συνδεση στο ιντερνετ) για καταγραφη κλησεων(χωρις το κλασικο μπιπ) και μπλοκαρισμα ανεπιθυμιτων εισερχομενων κλησεων για το Ε90 που εχω.Υπαρχει τιποτα?

Σας ευχαριστω.

 

για μπλοκάρισμα ανεπιθύμητων κλήσεων έχεις δει το call blocker και advanced call manager?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

για μπλοκάρισμα ανεπιθύμητων κλήσεων έχεις δει το call blocker και advanced call manager?

 

Το call blocker το εχω δοκιμασει αλλά δυστυχως θελει συνδεση με ιντερνετ για να δουλεψει.Το advanced call manager δεν το εχω δει ακομα.Θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω.Αν εχεις υποψιν και κανενα προγραμμα για καταγραφη κλησεων (χωρις το κλασσικο "μπιμ" ανα λεπτο),θα με βοηθουσες ακομα πιο πολυ.

Ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον:)

Link to comment
Share on other sites

Το call blocker το εχω δοκιμασει αλλά δυστυχως θελει συνδεση με ιντερνετ για να δουλεψει.Το advanced call manager δεν το εχω δει ακομα.Θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω.Αν εχεις υποψιν και κανενα προγραμμα για καταγραφη κλησεων (χωρις το κλασσικο "μπιμ" ανα λεπτο),θα με βοηθουσες ακομα πιο πολυ.

Ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον:)

 

δυστυχώς για την εγγραφή κλήσεων δεν έχω ιδέα γιατί δεν το έχω ψάξει το θέμα...

για το μπλοκάρισμα κλήσεων, άμα στο ovi βάλεις λέξεις κλειδιά όπως call blocker, call filter και τα σχετικά θα σου βγάλει και άλλα αποτελέσματα

σίγουρα υπάρχουν 4-5 στο σύνολο, δοκίμασε τα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μετα απο αρκετο καιρο επανερχομαι στο ολο θεμα,μιας και πλεον (μετα τη πώληση του Note 1),ενεργοποιηθηκε και επισημα το αγαπημενο "τουβλάκι" Ε90:D.Καποιοι μπορει να με χαρακτηρισουν παλαιομοδιτη,αλλα εχω να πω οτι παρολο που χρησιμοποιω τη συσκευη ως νουμερο 2(για το δευτερο νουμερο που εχω),με εχει αφήσει κατενθουσιασμενο απο τις δυνατοτητες που εχει ακομα και τωρα μετα απο τοσα χρονια.Στι ιντερνετ μπαινω μονο με αυτο.Για τα δικα μου δεδομενα ειναι μια χαρα η ταχυτητα του.Μερικες ερωτησεις.Τα βιντεακια στο youtube γιατι τα δειχνει σε χαμηλη αναλυση (πιξελιαζουν αρκετα)?Επισης γιατι δε μου τα δειχνει σε full screen?Οταν μπαινω σε μερικες ιστοσελιδες που διαβαζω ειδησεις και εχουν εικονιδια με βιντεο,μολις πατησω πανω τους για να τα δω,μου ανοιγει τον realplayer οπου μου ζηταει συνδεση και μου λεει οτι πρεπει να κλεισω την υπαρχουσα συνδεση για να το παιξει.Αν το κανω ομως αυτο,αποσυνδεεται το κινητο απο το ιντερνετ,με αποτελεσμα μετα να μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση:blink:.Ταινιες σε τι μορφη τις υποστηριζει?Φανταζομαι οτι οι υποτιτλοι θα πρεπει να ειναι ενσωματωμενοι,σωστα?

Αν υπαρχει καποιος που ασχολειται ακομα με τη συγκεκριμενη συσκευη,παρακαλω ας κανει το κοπο να μου απαντησει.

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Να γιατί ΑΓΑΠΩ το symbian και το Ε90 μου.

Βρήκα έναν διαδικτυακό ραδιοφωνικό σταθμό αυτές τις μέρες τον οποίο ακούω από τον υπολογιστή μου. Καλώς η κακώς παίζει με flash player μέσα στον browser. Ευτυχώς όμως δίνει και αρχείο .pls για streaming.

Είπα λοιπόν τις ώρες που έχω κλειστό το pc να τον ακούω από το android tablet. Μπαίνω λοιπόν στη σελίδα, κατεβάζω το αρχείο pls και το ανοίγω με τον προεγκατεστημένο player του tablet. Βγάζει σφάλμα αδυναμίας αναπαραγωγής. Μπαίνω στο μαρκετ και απλά ψάχνω κατάλληλο πρόγραμμα. Μου προτίνει mxplayer, poweramp, winamp και καποια αλλα. Ξεκίνησα να δοκιμάζω χωρίς καμία επιτυχία. Σκέφτηκα, δεν δοκιμάζω στο Ε90 αν και δεν περίμενα να το φορτώσει αφού δεν το φόρτωνε και το android. Το στέλνω με bluetooth, μπαίνω στον x-plore και το μεταφέρω από τα εισερχόμενα στον κεντρικό φάκελο E:. Ανοίγω τον coreplayer, το επιλέγω και το ανοίγω. Ξεκίνησε κανονικά η αναπαραγωγή και με τον τίτλο του τραγουδιού που έπαιζε. Μα λέω δεν γίνεται αυτό. Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω απλά copy paste το link που έχει πάντα ένα αρχείο pls μέσα του και να το βάλω χειροκίνητα στο πρόγραμμα. Ξαναπηγαίνω στο ταμπλετ. Προσπαθώ να ανοίξω το αρχείο pls. Δεν υπάρχει text editor που να το ανοιγει. Ξαναέρχομαι στο Ε90. Μπαίνω στα αρχεία, το βρίσκω και το ανοίγει κανονικότατα με quickoffice. Μα λέω πάλι πως γίνεται. Ξαναεπιστρέφω στο ταμπλετ. Προσπαθώ να το ανοίξω με το polarisoffice. Καμία επιτυχία. Άγνωστο αρχείο. Ξαναπηγαίνω στο Ε90. Κάνω copy-paste του link μεσα απο το pls σε απλό αρχείο txt. Το στέλνω στο ταμπλετ. Το ανοίγω εκεί με txt editor -ευτυχως αυτο το διαβασε- και κάνω copy-paste το λινκ μεσα στον mxplayer που μου έδινε την επιλογή. Περιμένω, φορτώνει, κανένα αποτέλεσμα. Ξανά πίσω στο Ε90. Copy-paste του λινκ μεσα στο coreplayer. Φόρτωσε κανονικά. Ε άρχισα να φορτώνω κι εγώ. Τελευταία ευκαιρία που έδωσα στο ταμπλετ ήταν ο bsplayer ο οποίος με είχε σώσει και παλαιότερα στην περίπτωση του hd video. Με έσωσε ξανά. Το άνοιξε επιτέλους και ξεκίνησε η αναπαγωγή. Αλλά χωρίς αναγνώριση του τραγουδιού που παίζει τώρα. Και σε αυτό νικητής το Ε90....εργαλείο του 2007....πιο smart από οποιοδήποτε άλλο. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Symbian :cool:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Symbian :cool:

 

Forever....;)

Για ακομα μια φορα θα πω οτι παρολα τα χρονια που κοβαλαει στη πλατη του,ακομα και τωρα στεκεται στο υψος του.Το χρησιμοποιω συνεχεια χωρις απολυτως κανενα προβλημα (κι ας με κοροιδευουν πολλοι φιλοι οτι ειναι σαν τηλεκοντρολ παλιας tv)!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα σε όλους!

Σχεδόν 4 χρόνια μετά τις τελευταίες συζητήσεις σας κατάφερα να αποκτήσω και γω ένα Ε90 που τόσο γλυκοκοίταζα όταν ήμουν μικρότερος, αλλά δεν μου έβγαιναν τότε τα οικονομικα...!

Επειδή είναι κλειδωμένο σε ισπανικό δίκτυο ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω factory unlock της κάρτας sim μόνος μου ή χωρίς πολλές χρεώσεις...

Ευχαριστώ πολύ!

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

καποτε ειχα και γω ενα κλειδωμενο και αγορασα αυτο http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=universal+turbo+sim+unlock+card&_frs=1 και επαιζε κανονικα... ειναι φτηνο οποτε δεν εχεις να χασεις τιποτα αν το δοκιμασεις..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

καποτε ειχα και γω ενα κλειδωμενο και αγορασα αυτο http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=universal+turbo+sim+unlock+card&_frs=1 και επαιζε κανονικα... ειναι φτηνο οποτε δεν εχεις να χασεις τιποτα αν το δοκιμασεις..

 

Σ´ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Το τελευταίο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν μπορώ να πραγματοποιήσω το ξεκλείδωμα μέσω key generator

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, δεν εχω ασχοληθει περαιτερω.. :)

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...