Jump to content

[Επίσημο] Nokia E90 Communicator


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα ήθελα πάλι να ρωτήσω (επειδή ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση) αν γνωρίζετε κάποιο μαγαζί που να μπορώ να δω το Ε90 έστω και σε dummie.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θα ήθελα πάλι να ρωτήσω (επειδή ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση) αν γνωρίζετε κάποιο μαγαζί που να μπορώ να δω το Ε90 έστω και σε dummie.

 

το πλαισιο το εχει αρκει να το ζητησεις να το

δεις εσυ.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο το εχει αρκει να το ζητησεις να το

δεις εσυ.:O

 

 

 

Επίσης το έχω δει σχεδόν σε όλα τα Vodafone Shops σε dummy.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και παλι . :)

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε nervous.Μιλαμε εχω μεινει με το τηλεφωνο ετσι?

Πρωτη μου φορα με communicator και το χαιρομαι αφανταστα!:happy:

 

Ax...oxi!:confused:

Αυτο δεν το ειχα εγκατεστημενο.

Τωρα το κατεβαζω να το εγκαταστησω.

Μετα απλως συνδεω το καλωδιο και τρεχω το αρχειο που μου ειχες δειξει να κατεβασω ε?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε nervous.Μιλαμε εχω μεινει με το τηλεφωνο ετσι?

Πρωτη μου φορα με communicator και το χαιρομαι αφανταστα!:happy:

 

Μπραβο σου ! ;)

Σημασια εχει να αξιοποιεις ολες τις δυνατοτητες του.

 

Ax...oxi!:confused:

Αυτο δεν το ειχα εγκατεστημενο.

Τωρα το κατεβαζω να το εγκαταστησω.

Μετα απλως συνδεω το καλωδιο και τρεχω το αρχειο που μου ειχες δειξει να κατεβασω ε?

 

Ναι, και μετα την εγκατασταση κανεις και restart

στο pc σου :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο το εχει αρκει να το ζητησεις να το δεις εσυ.:O

 

Ναι... δεν σκέφτηκα ποτέ να ρωτήσω. Αφού δεν το έβλεπα, έλεγα δεν το έχουν.... :wacko:

 

Επίσης το έχω δει σχεδόν σε όλα τα Vodafone Shops σε dummy.

 

Γκρρρρ.... Στη γειτονιά μου στην Πλατεία Βικτωρίας δεν το έχουν! Πάω να ρίξω μια ματιά αλλού, ίσως κάπου πιο... αριστοκρατικά, στο Colonaki ίσως!!! :D

 

Ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου ! ;)

Σημασια εχει να αξιοποιεις ολες τις δυνατοτητες του.

Πραγματικα το θελω γιατι πιστευω πως κανει τα παντα και πολυ καλα.(Τα παντα=Οσα χρειαζομαι και ισως περισσοτερα)

 

 

 

Ναι, και μετα την εγκατασταση κανεις και restart

 

στο pc σου :)

 

Τελικα το ειχα αλλα το εκανα repair για καλο και για κακο.

Το προβλημα ηταν οτι για καποιο λογο ειχε κατεβει "χαλασμενο" το .exe του update.Οποτε το ξανακατεβασα.;)

Το πατησα, αλλα μου ειπε οτι το κινητο μου εχει την τελευταια εκδοση.Την 7.42...7.41(κατι)? αν θυμαμαι καλα.

Οποτε λογικα δεν χρειαζομαι προς το παρων κατι αλλο ετσι?

Το αφηνω με αυτη την βρζιον.(ειναι η πιο προσφατη απο το site της NOKIA)

Link to comment
Share on other sites

Τα κατασκευαστικά προβλήματα υπάρχουν ακόμα!!!

 

http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=67215

 

Ολα αυτά υπάρχουν σε αυτό που αγόρασα από το eshop στις 12/12 + στραβά βιδωμένο πληκτρολόγιο.

 

Αν μιλήσατε πάνω απο 30 λεπτά!!!!, πάτε στην Νοκια, για πιθανή αντικατάσταση.

 

Οπότε δεν ειμαι ο μόνος!!!

 

H Αλφα κοπυ το ξέρει το θέμα, όλα όσα κυκλοφορούν αυτή την εποχή στην Ελλάδα έτσι ειναι.

Μου έφεραν και ένα καινούργιο με τις ζελατίνες για να μου το αποδείξουν.

Και φυσικά περιμένουν ανταλλακτικά, για να διορθώσουν τουλάχιστον το θέμα με τα πλήκτρα που ακουμπούν στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο εκνευριστικό είναι το πλευρικό πλαστικό ακριβώς κάτω από το κουμπί της κάμερας που τρίζει, καθώς και το ότι δεν στέκεται σταθερό σε όριζόντια επιφάνεια... Επίσης παρατήρησα ότι σε σχέση με το 9500 η οθόνη του είναι λιγότερο φωτεινή, ακόμα και με τη φωτεινότητα στο μέγιστο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το πιο εκνευριστικό είναι το πλευρικό πλαστικό ακριβώς κάτω από το κουμπί της κάμερας που τρίζει, καθώς και το ότι δεν στέκεται σταθερό σε όριζόντια επιφάνεια... Επίσης παρατήρησα ότι σε σχέση με το 9500 η οθόνη του είναι λιγότερο φωτεινή, ακόμα και με τη φωτεινότητα στο μέγιστο...

 

εγω το πηρα προχθες απο πλαισιο και δεν τα εχω αυτα τα

προβληματα.

οταν το ειχα τοτε που βγηκε και το ειχα παρει μεταχειρισμενο

οντως δεν στεκοτανε καλα -επαιζε-.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την πατήσαμε όλοι!!!

 

Πληρώσαμε 800 + € για ανακατασκευές που έγιναν στο πόδι!!!!:kill:

 

Κάποιοι δουλεύουν ένα μήνα για να κερδίσουν αυτά τα χρήματα, και κάποιοι μας κοροιδεύουν αγοράζοντας τα ελλατωματικά προιόντα τους χωρίς ανταλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Eγω μεχρι στιγμη απο τα παραπανω θεματα οσον αφορα το hardware δεν εχω τιποτα.

Μια χαρα στεκεται, δεν τριζει, δεν παιζει το καπακι της μπαταριας...Το μονο που παιζει να γινεται ειναι η επαφη των πληκτρων με την οθονη.

Αλλα δεν ξερω αν συμβαινει αυτο επειδη το εχω στην θηκη η οποια ειναι αρκετα στενη προς το παρων.

Παντως της εβαλα ενα προστατευτικο για να ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι φιλε μου να εισαι απο τους τυχερους!!!!

 

Αν διαβάσεις τα forums, σε όλο τον κοσμο έχουν πρόβλημα.:mad:

 

Αλλα φήμες λένε πως αναμένεται έκδοση Ε90i, που θα ειναι ''χωρίς προβλήματα''.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι φιλε μου να εισαι απο τους τυχερους!!!!

 

Αν διαβάσεις τα forums, σε όλο τον κοσμο έχουν πρόβλημα.:mad:

 

Αλλα φήμες λένε πως αναμένεται έκδοση Ε90i, που θα ειναι ''χωρίς προβλήματα''.

 

Kαλο παντως θα ειναι να φτιαξουμε ενα topic "οι πατατες της χρονιας" (βλεπε βατομουρα) και να ψηφιζουμε τα χειροτερα.Οσο σκληρο και να φαινεται για τις τηλεφωναρες μας ειναι ενα δειγμα αγανακτισης προς τις εταιρειες που βγαζουν πανακριβα τηλ αλλα με αντιστροφως αναλογη αποδοση-συμπεριφορα.Αν θες κυριε ταδε να

βγαζεις ενα μοντελο στην αγορα να κανεις ΟΛΑ τα απαραιτητα τεστ και μετα να το βγαζεις.Ισως ετσι να φοβουνται να βγαζουν στα γρηγορα καποιο κινητο με αποτελεσμα ολα αυτα τα προβληματα.Παιδια μιλαμε για 900 Ε περιπου!εχω το 9500 και ξερω τι ειναι να σκας τοσα λεφτα για τηλ.Εχεις καποιοες απαιτησεις τελος παντων!

Προσωπικα νομιζω πως το my phone ειναι απο τα καλυτερα site στο ειδος του στην ευρωπη.Αρα εχει δυναμικη η αποψη του και των μελων του!:p

Link to comment
Share on other sites

Η ΝΟKIA ακόμη δεν έχει δώσει ανταλλακτικά για το Ε90 στα ανα τον κόσμο Service points, και μετά από τηλεφωνημά μου στην Νοκια Ελλάδος, δεν έχουν καμία ενημέρωση!!!!!:ninja:

 

Aκούγεται ότι τον Ιανουάριο θα κυκλοφορήσει νέα έκδοση communicator χωρίς προβλήματα. Τώρα πως θα το ονομάσουν ποιός ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Aκούγεται ότι τον Ιανουάριο θα κυκλοφορήσει νέα έκδοση communicator χωρίς προβλήματα. Τώρα πως θα το ονομάσουν ποιός ξέρει.

 

Που το έχεις διαβάσει; Είναι κάτι σοβαρό ή φήμες; :ninja: Κι αν όντως βγει κάποια στιγμή, μήπως θα είναι σε κανένα χρόνο;;;

Link to comment
Share on other sites

paidia to kinito moy den anoigei toys xartes! Format ekana ta idia anabathmish ekana tpt pali ti mporei na symbenei;;paei peripoy mexri 30% kai meta me petaei ekso!! Kamia idea kaneis;;;;;moy zhtaei thn kainoyrgia ekdosh xartes maps.sis to katebasa apo thn nokia to ebala alla pali tpt den ginetai
Link to comment
Share on other sites

paidia to kinito moy den anoigei toys xartes! Format ekana ta idia anabathmish ekana tpt pali ti mporei na symbenei;;paei peripoy mexri 30% kai meta me petaei ekso!! Kamia idea kaneis;;;;;moy zhtaei thn kainoyrgia ekdosh xartes maps.sis to katebasa apo thn nokia to ebala alla pali tpt den ginetai

Για αρχή διέγραψε τους χάρτες από τη μνήμη και ξαναπέρνα τους μέσω του Map Loader. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα κάνε format στη κάρτα μνήμης και ξαναπέρνα τους χάρτες από την αρχή, εκεί είναι το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paidia to kinito moy den anoigei toys xartes! Format ekana ta idia anabathmish ekana tpt pali ti mporei na symbenei;;paei peripoy mexri 30% kai meta me petaei ekso!! Kamia idea kaneis;;;;;moy zhtaei thn kainoyrgia ekdosh xartes maps.sis to katebasa apo thn nokia to ebala alla pali tpt den ginetai

 

κάτι δεν πάει καλά και χάνονται οι χάρτες αν έχω καταλάβει καλά. το έκανες ένας φίλος εχθές και του δημιουργήθηκε πρόβλημα και ψάχνοντας το σε διάφορα forums έχουν όλοι πρόβλημα και δεν μπορούν να βρουν τι φταίει.

 

απάντηση------>>

 

updated news

 

απο ότι μου είπε ο γνωστός μου με το Ε90, το πρόγραμμα το βγάζει μια εταιρία smart to go, κατέβασε το πρόγραμμα (xartes) απο αυτούς και τώρα δουλεύουν μια χαρά οι χάρτες.

 

αυτά.

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια HELP , εχει παρει κανεις το iTECH CLIP V και μπορεσε να το συνδεσει ?

 

Παιδια Ολα οκ , απλως το ειχα λιγο πιο μακρυα απο οτι επρεπε

Link to comment
Share on other sites

kalimera kai xronia polla se olous!!mhpos kserei kaneis pos mporoyme na kleidonoyme me kodiko asfaleias opote theloyme emeis to e90;;psaxno k den brisko me tpt!! Para mono an to balo apo ths rythmiiseis na kleidonei mono toy meta apo 10 h 20 lepta px allos tropos yparxei;;;;;
Link to comment
Share on other sites

kalimera kai xronia polla se olous!!mhpos kserei kaneis pos mporoyme na kleidonoyme me kodiko asfaleias opote theloyme emeis to e90;;psaxno k den brisko me tpt!! Para mono an to balo apo ths rythmiiseis na kleidonei mono toy meta apo 10 h 20 lepta px allos tropos yparxei;;;;;

 

χρονια πολλα!!

δεν εχεις παρα να πατας λιγο το κουμπι on/off

και να πατας κλειδωμα τηλ.:):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

shotgun-blasted-nokia-e90

Ελπιζω οσοι δεν το αντεχετε να μην το καταντησετε ετσι : :p

http://img145.imageshack.us/img145/7532/n1ta5.th.jpg

 

http://justamp.blogspot.com/2007/12/shotgun-blasted-nokia-e90.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...