Jump to content

[Επίσημο] Nokia E90 Communicator


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δικό μου είναι από oteshop και είναι από τη δεύτερη παρτίδα....
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι όλοι έχουν πια βαρεθεί. Πρέπει να είσαι εντελώς fan για να υποστείς την ταλαιπωρία της αναμονής και αναζήτησης μέχρι να το βρεις!!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που υπαρχει αυτο το κινητο?

ποτε θα κυκλοφορησει?ποιες εταιρίες κιν.τηλεφωνιας

θα το παρουν πρωτες?αν το παραγγειλω θα το εχω σιγουρα?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που υπαρχει αυτο το κινητο?

ποτε θα κυκλοφορησει?ποιες εταιρίες κιν.τηλεφωνιας

θα το παρουν πρωτες?αν το παραγγειλω θα το εχω σιγουρα?

 

η cosmote το ειχε φερει πρωτη.

και μερικα ote shop τωρα εχουνε καποια κομματια οπως

ακουγονται απο χρηστες.

εχει κυκλοφορησει και μετα σταματησε λογου

καποιου προβληματος.

εξαρταται απο που θα το παραγγειλεις.

το πλαισιο θα το εχει διαθεσιμο

10/10 αλλα μονο για αυτους που το εχουνε κανει κρατηση

και φανταζομαι οπως και στα nokia shop.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

από όσο θυμάμαι το δικό μου το έφεραν από κάποιο νησί.... από oteshop δηλ που ήταν σε κάποιο νησί του Αιγαίου... :O :ninja:

 

ειλικρινά είναι από τις λίγες φορές που πετυχαίνω να προλάβω κάτι τόσο πολυ έγκαιρα...:X:ninja:

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Μετα από ψάξιμο σε αρκετα oteshop και cosmote shop σε όλη την αττική εντόπισα ένα (αυτός που το είχε παραγγείλει το ακύρωσε μετά από αναμονή μιας εβδομάδας) ...τελικά από εχθές το απόγευμα είμαι και εγω κάτοχος ενος υπέροχου Ε90! :D
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι κυκλοφορεί αλλά λόγω των γνωστών προβλημάτων παραγωγής είναι πολύ δύσκολο να το βρεις. Θα έπρεπε η ΝΟΚΙΑ να έχει βγάλει μια ανακοίνωση αν αντιμετώπιζε σοβαρά τους πελάτες της... Δηλαδή τώρα που δεν το βρίσκουμε πουθενά και γνωρίζουμε και το λόγο τί έχει κερδίσει; Ότι "αποσιωπήθηκε" το γεγονός;;; Εντελώς απαράδεκτη και, όσο και αν είμαι οπαδός αυτής της σειράς θα προσπαθήσω να με πείσω (!!!) να ΜΗΝ το αγοράσω!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia shop στη Βερατζερου μου ειπε οτι δεν κανει

κρατησεις απλά θα φερει μερικα κομματια και οποιος

προλαβει

τα καινουργια ε90 της δευτερης παρτιδας που θα κυκλοφορησουν

θα εχουν απενεργοποιημενο το tracking στο GPS?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω κάποιες πληροφορίες σχετικά με αυτό το καταπληκτικό κινητό τηλέφωνο από άποψη τεχνικών χαρακτηριστικών:

1. Η ταχύτητά του είναι ικανοποιητική;

2. Πόσο σταθερό είναι;

3. Η αυτονομία του μπορεί να θεωρηθεί επαρκής;

4. Οι φωτογραφίες που τραβάει είναι ισάξιες με εκείνες του Ν73;

Link to comment
Share on other sites

τα καινουργια ε90 της δευτερης παρτιδας που θα κυκλοφορησουν

θα εχουν απενεργοποιημενο το tracking στο GPS?

 

 

Οχι ,για ποιο λογο ? :confused:

Που ακουσες κατι τετοιο ?

Αφου αποτελει ενα απο τα βασικα χαρακτηριστικα του ...:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά κι όλα ωραία κανα καλό μαγαζί για καλούδια για το Ε90 έχουμε ???

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1286114#post1286114:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

απάντηση στον nervus

εχω διαβασει σε ξενα forums οτι με την καινουργια

rom update του smart2go για ν95 το tracking δεν υπαρχει

πια.Μηπως με νεο firmware το Ε90 οταν κυκλοφορησει να

το εχει απενεργοποιημενο?απλως εκφραζω μια φοβια...

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο και καλό "παιχνίδι" :D :D

 

Ευχαριστώ! :D

 

 

Ψάχνω να αγοράσω ενα handsfree bluetooth το οποίο να διαθέτει μικρή οθόνη για να βλέπω ποιος με καλεί. Ήμουν ανάμεσα σε Jabra ΒΤ8010 και Nokia BH-902....και τελικά κατέληξα στο Nokia.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να ξέρω σίγουρα ότι στην οθόνη του handsfree θα φαίνεται το όνομα του καλούντος (εφόσον υπάρχει βέβαια στο Ε90) και αν υπάρχει πρόβλημα συνεργασίας? Ρωτάω γιατι παλιότερα ειχα δει ενα Jabra που απλώς έβγαζε τον αριθμό που καλούσε, είχε δεν είχε αποθηκευμένο τον αριθμό/όνομα το κινητό.

Σε μερικά site αναφέρουν ότι συνεργάζεται (http://www.buywirelessnow.com/smartwireless/buy/accessories/cat/616/model/1061_201784/accessory/296064) αλλα στη Nokia δεν το έχει στα αξεσουαρ του Ε90. (http://www.nokia.co.uk/A4221246)

 

Εαν έχει κανείς καμια άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρέθηκα να το ψάχνω.. Και φυσικά ΔΕΝ κάνω προ-παραγγελία. Αν το βρω σε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί το αγοράζω... Το ιδανικό θα ήταν να το είχε το Πλαίσιο που έχει και άτοκες δόσεις... Ίσως προς τα Χριστούγεννα (!!!) υπάρχει διαθεσιμότητα... Μεγάλο φιάσκο πάντως!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! :D

 

 

Ψάχνω να αγοράσω ενα handsfree bluetooth το οποίο να διαθέτει μικρή οθόνη για να βλέπω ποιος με καλεί. Ήμουν ανάμεσα σε Jabra ΒΤ8010 και Nokia BH-902....και τελικά κατέληξα στο Nokia.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να ξέρω σίγουρα ότι στην οθόνη του handsfree θα φαίνεται το όνομα του καλούντος (εφόσον υπάρχει βέβαια στο Ε90) και αν υπάρχει πρόβλημα συνεργασίας? Ρωτάω γιατι παλιότερα ειχα δει ενα Jabra που απλώς έβγαζε τον αριθμό που καλούσε, είχε δεν είχε αποθηκευμένο τον αριθμό/όνομα το κινητό.

Σε μερικά site αναφέρουν ότι συνεργάζεται (http://www.buywirelessnow.com/smartwireless/buy/accessories/cat/616/model/1061_201784/accessory/296064) αλλα στη Nokia δεν το έχει στα αξεσουαρ του Ε90. (http://www.nokia.co.uk/A4221246)

 

Εαν έχει κανείς καμια άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ!

 

http://europe.nokia.com/A4487112

Για μπες μία σ'αυτό το site και μιας δεν το εχει το Ε90 κάνε έλεγχο με το product code που λέει.Καλή τύχη..

Αλήθεια που το βρήκες?Από το expansys?

 

Εγώ βαρέθηκα να το ψάχνω.. Και φυσικά ΔΕΝ κάνω προ-παραγγελία. Αν το βρω σε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί το αγοράζω... Το ιδανικό θα ήταν να το είχε το Πλαίσιο που έχει και άτοκες δόσεις... Ίσως προς τα Χριστούγεννα (!!!) υπάρχει διαθεσιμότητα... Μεγάλο φιάσκο πάντως!

 

Και εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι.Προς Χριστούγεννα και από "έμπιστο" μαγαζί.Πιστεύω μέχρι τότε βέβαια να έχουν λυθεί τα όποια προβλήματα έχουν εμφανιστεί είτε παραγωγής είτε λειτουργικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρέθηκα να το ψάχνω.. Και φυσικά ΔΕΝ κάνω προ-παραγγελία. Αν το βρω σε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί το αγοράζω... Το ιδανικό θα ήταν να το είχε το Πλαίσιο που έχει και άτοκες δόσεις... Ίσως προς τα Χριστούγεννα (!!!) υπάρχει διαθεσιμότητα... Μεγάλο φιάσκο πάντως!

 

Σαν πρώην κάτοχος 9500 το έψαχνα και εγώ μέχρι που βαρέθηκα και πήρα από το Πλαίσιο το TYTN II ..

Επειδή έχω λίγη τρέλα με αυτό , ίσως τα Χριστούγεννα να το πάρω και αυτό.. (Ελπίζω χωρίς παιδικές ασθένειες) ..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανενα καλο file explorer για το Ε-90 ; Που να σου δινει προσβαση και στους φακελους του συστηματος; Ενας φιλος προτεινε το Χ-PLORE αλλα δεν το δεχεται το Ε-90. Αναφερει οτι δεν ειναι συμβατο! :wacko::(

Phonemaniac

:mobile:

Link to comment
Share on other sites

[georginos:Αλήθεια που το βρήκες?Από το expansys?]

 

Ευχαριστώ δεν είχα προσέξει τα μικρά γράμματα κάτω!

Το πήρα από cosmote shop...το είχε κάνει κράτηση καποιος αλλα τελικά δεν το πήρε και ο επόμενος στη λίστα ήμουν εγω! :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα το BH-902 από Expansys. Πολύ καλό, σου δίνει αναγνώριση ονόματος, λίστες κλήσεων κλπ, αλλά είναι λίγο μεγάλο για εμένα που είχα συνηθίσει στο BH-800.

Πάντως η οθόνη είναι όλα τα λεφτά!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

To Bluetooth εννούσα...Nokia BH-902:p

 

Από expansys...αλλά μόλις ενημερώθηκα ότι τελικά δεν το έχουν όπως φαινόταν οταν το παράγγειλα εχθές και θα με ενημερώσουν όταν έχουν απόθεμα! :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το BH-902 είναι συμβατό με το E90; Γιατί στο Europe Nokia δεν το έχει συμβατό με το E90 και στο ελληνικό site δεν υπάρχει καν.

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δεν είχα προσέξει τα μικρά γράμματα κάτω!

Το πήρα από cosmote shop...το είχε κάνει κράτηση καποιος αλλα τελικά δεν το πήρε και ο επόμενος στη λίστα ήμουν εγω! :D

Με γεια, πως τα πας με το νέο σου απόκτημα?

Είναι το Ε90 συνεπές με όσα υπόσχονται τα χαρακτηριστικά του?:p:p

Άν εξωγήινη ζωή δεν υπάρχει, τότε πολύς χώρος υπάρχει αναίτια στο σύμπαν. Karl Sagan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...