Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν στο pc της δουλειάς έχουν firewall που κόβει τα messengers και τα p2p μπορείς με proxy να τα προσπεράσεις
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ikaros

 

 

 

 

@Angeldust

 

Eχω ενα Τ610 και ενα usb2bluetooth adaptor της Gigabyte. Απ'οτι καταλαβα εχεις το ιδιο κινητο και επισης χρησιμοποιεις bluetooth συνδεση.

Μήπως μπορείς να μου πεις ποιο software+driver πρεπει να χρησιμοποιήσω για να συνδέομαι internet με GPRS? Εχω εγκαταστήσει το software του adaptor (το οποιο εγκαθιστα και drivers π.χ. για Bluetooth modem).

 

Ευχαριστώ.

 

 

Πως εξηγείτε το Gigabyte BT να δουλεύει καλύτερα με Drivers MSI ?

Link to comment
Share on other sites

Ισως γιατί η Gigabyte δεν έκατσε ποτέ να ασχοληθεί για να φτιάξει σωστούς drivers. Αρκέστηκε σε αυτούς που δίνει στην αρχική συσκευασία (και οι οποίοι δουλεύουν σωστά με το 1% των κινητών) και δεν τους ανανέωσε απο τότε. Η MSI ανανεώνει αρκετά συχνά τους drivers της και πάλι καλά που τα USB Dongles χρησιμοποιούν όλα το ίδιο hardware και είναι συμβατά με όλους τους drivers, γιατί αλλιώς θα κλαίγαμε τα λεφτά μας.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum μιάς και είναι το πρώτο μου post.

Μπαίνω internet με GPRS εδω και 4 μήνες σχεδόν,χωρίς κανένα πρόβλημα,την τελευταία εβδομάδα έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα.

Έχω Siemens C55 και μια προέκταση περίπου 5 μέτρα,αν πάω το κινητό μέχρι το τέλος του καλωδίου κολάει η σύνδεση,οταν το φέρω κοντά στο PC όλα μια χαρά,υπάρχει κάποια λογική εξήγηση;Μήπως οφείλετε και αυτό σε υπερφόρτωση όπως έχει προαναφερθεί;

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Reginald

 

Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum μιάς και είναι το πρώτο μου post.

Μπαίνω internet με GPRS εδω και 4 μήνες σχεδόν,χωρίς κανένα πρόβλημα,την τελευταία εβδομάδα έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα.

Έχω Siemens C55 και μια προέκταση περίπου 5 μέτρα,αν πάω το κινητό μέχρι το τέλος του καλωδίου κολάει η σύνδεση,οταν το φέρω κοντά στο PC όλα μια χαρά,υπάρχει κάποια λογική εξήγηση;Μήπως οφείλετε και αυτό σε υπερφόρτωση όπως έχει προαναφερθεί;

 

 

Την προέκταση του καλωδίου την έχεις φτιάξει μόνος σου? Μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος στην συνδεσμολογία?

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Την προέκταση την αγόρασα απο το Plaisio,για την ακρίβεια είναι δύο καλώδια των 1,5 μέτρων + το 1,5 που έχει το καλώδιο του C55,μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα εδώ και 3 περίπου μήνες,την τελευταία εβδομάδα συμβένει αυτό.
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο,άλλωστε με αυτόν τον τρόπο μπένω εδώ και 3-4 μήνες,ξαφνικά συνέβει αυτό.Τέλος πάντον θα περιμένω λίγες μέρες ακόμη να δώ μήπως πάει καλύτερα.Ευχαριστώ.
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Τι έχει πάθει σήμερα το ρημάδι το mycosmos και σέρνεται με το gprs; Ακόμα και όταν παίρνω τα e-mail μου με το outlook express σέρνεται ενώ μέχρι χτες ήταν σφέρα...Όλα τα άλλα site πάνε μια χαρά.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις μόντεμ στο pc οι επιλογές με έλεγχο σφαλμάτων και έλεγχο ροής πρέπει να είναι ενεργοποιημένες ή όχι?Επίσης προσπαθούσα μια ολόκληρη μέρα να στείλω με e-mail ένα αρχείο 1,8mb και δεν τα κατάφερα ούτε με το outlook,ούτε με κάποιο web mail.Στην τελική το έστειλα στην mmc του 3650 και το έστειλε σε 40 λεπτά.Ξέρει κανείς τι παραπάνω έχει το gprs στο κινητό και δεν το έχει στο pc? :lol:
Link to comment
Share on other sites

πότε θα υπάρξη χρέωση κατ'όγκο στο telestet gprs? νομίζω πως είναι το πιο σημαντικό. αξίζει να φτιάξω μια νέα σύνδεση?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

exei xrisimopiisi kaneis GPRS me win2000 server?
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα οπως και χτες το βράδυ τους πήρα τηλέφωνο στο 1231 και τους τα είπα ένα χεράκι για το disconnect και το πάγωμα της σύνδεσης. Έχει ξεφτιλιστεί τελείως τις τελευταίες δύο μέρες... Θα μου απαντήσουν σήμερα κάποια στιγμή αργότερα μου είπαν. Να δούμε τι θα πουν!
Link to comment
Share on other sites

Ενα gateway που ειχε δωθει για να μπορεις να μπαινεις στο mail.mycosmos.gr μεσω wap απο το κινητο δουλευει ακομα;Τις τελευταιες μερες δεν μπορω να συνδεθω καθολου στο mycosmos

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη δοκίμασε το 1stwap ρε σύ κάνε εγγραφή και βρές το java midlet που χρησιμοποιεί το 1stwap μέσω gprs για να στέλνει sms :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι... θα κάνω μια έρευνα στον γούγλη και θα σου δώσω καναν άλλο... το χρειάζομαι και εγώ αυτό!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...