Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον dimangelid

 

Epeidi xero kala oti ekei mesa lene oti tous katevei tha paro kai ego meta na rotiso kai tha sas po.me tin patata tis ogohreosis tha hasoun polla lefta.an to katalavoun argotera tha einai poli arga...

 

 

Το θεωρώ πολύ δύσκολο να άλλαξαν γνώμη και να ακύρωσαν σιωπηρά τα νέα προγράμματα. Η ζημιά έγινε πλέον και οι συνδρομητές που έχασαν δεν επιστρέφουν. Θα είχαν επιστρέψει (ή δεν θα είχαν φύγει καν) αν η Telestet ανακοίνωνε επίσημα και έγκαιρα κάποια αναπροσαρμογή στις νέες χρεώσεις.

 

Εξάλλου από ό,τι μου είπαν έχει ήδη αρχίσει σταδιακά η μεταφορά των παλιών συνδρομητών GPRS (ΑΝ τους έχει μείνει κανένας εκτός από εμάς τους 2-3 που ποστάρουμε εδώ...), απλά δεν έχουν μεταφερθεί όλοι ακόμα.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και να το καθυστερήσουν δεν έχουν να κερδίσουν τίποτα πια. Γιατί οι περισσότεροι έχουν ήδη φύγει και γιατί λίγοι είναι αυτοί που θα το ρισκάρουν και θα χρησιμοποιήσουν το GPRS σε μια τέτοια κατάσταση με αβεβαιότητα για τις χρεώσεις. Ακόμα και αν τώρα δεν χρεώνει τους παλιούς, θα αρχίσει κάποια στιγμή να το κάνει και χωρίς ειδοποίηση μιας και μας έχει ειδοποιήσει εδώ και καιρό. Και με τις χρεώσεις που έχει το KB, μια δυο μέρες με κανονική χρήση σημαίνουν πάρα πολλά λεφτά. Εγώ δεν το ρισκάρω.

 

Επίσης, οι λογαριασμοί που μας έχουν έρθει και δείχνουν την κίνηση του GPRS με μηδενική χρέωση δείχνουν επίσης ότι η Telestet μπορεί ανά πάσα στιγμή να αρχίσει να χρεώνει και το παλιό apn gnet.b-online.gr και δεν χρειαζόταν τα καινούργια για να μπορέσει να εφαρμόσει την ογκοχρέωση. Ποιος ξέρει γιατί τα έβαλαν τα καινούργια.

 

Την περίπτωση να παραμείνει αυτή η κατάσταση χωρίς ογκοχρέωση για τους παλιούς μάλλον πρέπει να την αποκλείσουμε. Γιατί αν το κάνει η Telestet αυτό το πράγμα, τότε δίνει στους παλιούς εντελώς δωρεάν GPRS. Το πάγιο δεν θα μπορεί πια να το χρεώσει γιατί μας έχει στείλει ανακοίνωση ότι θα μεταφερθούμε αυτόματα στο πρόγραμμα με μηδενικό πάγιο. Αν εμένα στον επόμενο λογαριασμό μου έρθει πάγιο για GPRS θα ζητήσω φυσικά τα λεφτά μου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Το θεωρώ πολύ δύσκολο να άλλαξαν γνώμη και να ακύρωσαν σιωπηρά τα νέα προγράμματα. Η ζημιά έγινε πλέον και οι συνδρομητές που έχασαν δεν επιστρέφουν. Θα είχαν επιστρέψει (ή δεν θα είχαν φύγει καν) αν η Telestet ανακοίνωνε επίσημα και έγκαιρα κάποια αναπροσαρμογή στις νέες χρεώσεις.

 

Εξάλλου από ό,τι μου είπαν έχει ήδη αρχίσει σταδιακά η μεταφορά των παλιών συνδρομητών GPRS (ΑΝ τους έχει μείνει κανένας εκτός από εμάς τους 2-3 που ποστάρουμε εδώ...), απλά δεν έχουν μεταφερθεί όλοι ακόμα.

 

Έχασαν συνδρομητές που μπέρδευαν την ουσία της χρήσης του GPRS με το free internet.Δεν νομίζω να την πολυενδιαφέρει την Telestet ή την Voda ή την κάθε εταιρία αυτή η μικρή απώλεια.Συνδρομητές οι οποίοι θέλουν Wireless Internet over GPRS ενεργοποιούν την υπηρεσία και την χρησιμοποιούν μια χαρά.

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Global moderator

 

Έχασαν συνδρομητές που μπέρδευαν την ουσία της χρήσης του GPRS με το free internet.Δεν νομίζω να την πολυενδιαφέρει την Telestet ή την Voda ή την κάθε εταιρία αυτή η μικρή απώλεια.Συνδρομητές οι οποίοι θέλουν Wireless Internet over GPRS ενεργοποιούν την υπηρεσία και την χρησιμοποιούν μια χαρά.

 

 

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι έχασαν συνδρομητές, και όχι λίγους. Αυτό την ενδιαφέρει την Telestet και την κάθε εταιρεία και όχι αν αυτοί οι συνδρομητές που έχασε μπέρδευαν την ουσία της χρήσης του GPRS με το free internet. Καθένας από αυτούς τους συνδρομητές έδινε κάθε μήνα 15? για το GPRS, το πάγιο του συμβολαίου του, τα τηλέφωνα που έκανε και το κέρδος από τις κλήσεις που δεχόταν και όλα αυτά είναι ΛΕΦΤΑ και τα λεφτά είναι το μόνο που έχει σημασία σε μια εταιρεία. Μόνο που στην Telestet δεν έφταναν και θέλησε να βγάλει ακόμα περισσότερα αλλά όπως δείχνουν τα πράγματα δεν ποντάρισε καλά και έχασε.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Global moderator

Το πρώτο post με GPRS..Χεχε..Σφαιράτο.. :)

 

Test agnoiste to

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Epee

 

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι έχασαν συνδρομητές, και όχι λίγους. Αυτό την ενδιαφέρει την Telestet και την κάθε εταιρεία και όχι αν αυτοί οι συνδρομητές που έχασε μπέρδευαν την ουσία της χρήσης του GPRS με το free internet. Καθένας από αυτούς τους συνδρομητές έδινε κάθε μήνα 15? για το GPRS, το πάγιο του συμβολαίου του, τα τηλέφωνα που έκανε και το κέρδος από τις κλήσεις που δεχόταν και όλα αυτά είναι ΛΕΦΤΑ και τα λεφτά είναι το μόνο που έχει σημασία σε μια εταιρεία. Μόνο που στην Telestet δεν έφταναν και θέλησε να βγάλει ακόμα περισσότερα αλλά όπως δείχνουν τα πράγματα δεν ποντάρισε καλά και έχασε.

 

Tώρα κερδίζει περισσότερα και προπάντων απελευθερώθηκαν πολύτιμοι πόροι στο δίκτυο με αποτέλεσμα να είναι κατά κάποιο τρόπο και πιο αξιόπιστη η υπηρεσία :)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Global moderator

 

Έχασαν συνδρομητές που μπέρδευαν την ουσία της χρήσης του GPRS με το free internet.Δεν νομίζω να την πολυενδιαφέρει την Telestet ή την Voda ή την κάθε εταιρία αυτή η μικρή απώλεια.Συνδρομητές οι οποίοι θέλουν Wireless Internet over GPRS ενεργοποιούν την υπηρεσία και την χρησιμοποιούν μια χαρά.

 

Χάνουν επίσης συνδρομητές που ήθελαν μια λύση για να παίρνουν τα email τους και να κάνουν λίγο surfing εν κινήσει.. Τα προγράμματα που παρουσίασε (ή μαλλον αντέγραψε) δεν τους καλύπτουν αυτούς.. Ας είχε δώσει μερικά ΜΒ δωρεάν και μετά να έχει λογικές και όχι τις χρεώσεις που έχει η vodafone.

Στο marketing μάθαμε ότι υπάρχουν 3 τρόποι για να ορίσεις την τιμή μιας υπηρεσία/προϊόντος:

1. Ο νόμος της ζήτησης: Να κάνεις μια έρευνα για την τιμή που θα δεχόταν ο καταναλωτής.(ο πλέον σωστός τρόπος)

2. Να ορίσεις την τιμή με βάση το κόστος.

3. Να αντιγράψεις την τιμή του ανταγωνιστή.

 

Ο 3ος τρόπος είναι ο χειρότερος. Ο τρόπος που δείχνει ότι δεν έχεις πρωτοβουλία και δεν έχεις ιδεά του αγοραστικού σου κοινού.

 

Βγάλτε τα συμπεράσματα σας για τη stet.

 

Y.Γ. Το άλλο το κουφό που δεν έχει δωρεαν ΜΒ για το wap δεν το συζητώ καν.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

Χάνουν επίσης συνδρομητές που ήθελαν μια λύση για να παίρνουν τα email τους και να κάνουν λίγο surfing εν κινήσει.. Τα προγράμματα που παρουσίασε (ή μαλλον αντέγραψε) δεν τους καλύπτουν αυτούς.. Ας είχε δώσει μερικά ΜΒ δωρεάν και μετά να έχει λογικές και όχι τις χρεώσεις που έχει η vodafone.

Στο marketing μάθαμε ότι υπάρχουν 3 τρόποι για να ορίσεις την τιμή μιας υπηρεσία/προϊόντος:

1. Ο νόμος της ζήτησης: Να κάνεις μια έρευνα για την τιμή που θα δεχόταν ο καταναλωτής.(ο πλέον σωστός τρόπος)

2. Να ορίσεις την τιμή με βάση το κόστος.

3. Να αντιγράψεις την τιμή του ανταγωνιστή.

 

Ο 3ος τρόπος είναι ο χειρότερος. Ο τρόπος που δείχνει ότι δεν έχεις πρωτοβουλία και δεν έχεις ιδεά του αγοραστικού σου κοινού.

 

Βγάλτε τα συμπεράσματα σας για τη stet.

 

Y.Γ. Το άλλο το κουφό που δεν έχει δωρεαν ΜΒ για το wap δεν το συζητώ καν.

 

Δεν χάνει συνδρομητές που ήθελαν μια λύση για να παίρνουν τα email τους και να κάνουν λίγο surfing εν κινήσει.Όλοι αυτοί επιλέγουν το GPRS 10,πληρώνουν τα ίδια λεφτά και κάνουν την δουλεία τους.Με την προυπόθεση ότι κάνουν λίγο serfing όπως λες.Ασφαλώς και έχουν οριστεί τα τιμολόγια σύμφωνα με την περίπτωση Νο2.Δηλαδή Να ορίσεις την τιμή με βάση το κόστος.

Ξέρεις πόσο κόστισε η η ανάπτυξη του δικτύου GPRS?Πιστεψέ με πολλά λεφτά.Πρέπει να γίνει απόσβεση.Και μην ξεχνάμε και την περίοδο χάριτος που νομίζω κράτησε αρκετά.Αλλά αν πάρουμε και την περίπτωση Νο3 ότι δηλαδή αντέγραψε..Ε ας αντιγράψει και μια φορά..Όλο θα την αντιγράφουν? :)

Πέρα απ την πλάκα όλες οι εταιρίες πριν αναπροσαρμόσουν τιμολόγια λαμβάνουν υπ όψιν την περίπτωση Νο1 που αναφέρεις. :)

Όσο για το wap over GPRS και την απουσία δωρεάν κίνησης..Μήπως ετοιμάζουν κάποια υπηρεσία μέσω wap η οποία πρέπει να χρεώνεται κάπως?

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνει συνδρομητές που ήθελαν μια λύση για να παίρνουν τα email τους και να κάνουν λίγο surfing εν κινήσει.Όλοι αυτοί επιλέγουν το GPRS 10,πληρώνουν τα ίδια λεφτά και κάνουν την δουλεία τους.
Sorry αλλά με 300ΚΒ την μέρα δεν κάνεις την δουλεια σου. Ας έδινε 30ΜΒ το μήνα με €15 και να περιλάμβανε και wap και να είχε και ένα πρόγραμμα για πιο απαιτητικούς και τότε εντάξει.. Δεν είπα να μην το χρεώσει. Είχε παραγίνει αυτό με το τζάμπα που κατεβάζαν όλοι ταινίες.

 

nway καλά μυαλά (στην stet πάει αυτό) και ελπίζουμε σε αναπροσαρμογές ή προσφορές ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

nway καλά μυαλά (στην stet πάει αυτό) και ελπίζουμε σε αναπροσαρμογές ή προσφορές ;)

 

 

Ναι σώθηκες. Τόσους μήνες, δεν άκουσαν κανέναν που διαμαρτυρόταν και εμμένουν στην εφαρμογή της ογκοχρέωσης. Το δίκτυο που -και καλά- "μας ακούει", κουφάθηκε και εφαρμόζει ληστρικές, απλησίαστες, δήθεν ανταγωνιστικές (copy paste από τη Vodafone ) χρεώσεις.

 

Κι εγώ είμαι κατά της επαναφοράς του απεριόριστου και του τζάμπα. Αλλά αν είναι να τους πληρώνω 15 ευρώ το μήνα για χρήση 330 KB τη μέρα και παράλληλα να δεινοπαθώ με τα προβλήματα του δικτύου τους (που μάταια στην αρχή ήλπιζα ότι θα διορθωνόντουσαν), να μου λείπει.

 

Ειδικά το ότι τα δωρεάν MB δεν περιλαμβάνονται στο WAP είναι μεγάλο χάλι... Δηλαδή μια υπηρεσία που προορίζεται κυρίως για πρόσβαση εν κινήσει, δεν συμφέρει να τη χρησιμοποιεί κανένας εν κινήσει (WAP).

Ε τότε να το βράσω το GPRS τους. Αν είναι να μπαίνω μόνο από το σπίτι, καλύτερα να χρησιμοποιώ ADSL, ή το Free Internet της Tellas με χρέωση 1300 δρχ την ώρα. Και όχι το (Μ.Χ...) GPRS της Telestet με χρέωση 1-5 ευρώ ανά MB , συνεχή κολλήματα, σούρσιμο μέχρι αηδίας και disconnects. Αν στην Telestet ψάχνουν για ηλίθιους , εμείς δεν είμαστε :confused:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα πριν καμιά ώρα το θρυλικό 1231, έδωσα το νούμερο μου, ακόμα

μου λέει είμαι στο παλιό flat rate πρόγραμμα και επίσης μου είπε ο

υπαλληλίσκος ότι η μεταφορά στο νέο πρόγραμμα θα γίνει μέχρι 18

Δεκεμβρίου(!) :blink:

Σημειωτέον ότι δεν έχω αλλάξει καμία ρύθμιση στο κινητό και μπαίνω κανονικά... ;)

Πάρτε κι οι υπόλοιποι να δείτε τι θα σας πούνε και ποστάρετε...

 

ΥΓ: Ο μ@λάκας δεν κράτησα το ονομ/μο του υπαλλήλου(να να, αυτομουτζώνομαι! :o )

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την bedazzled

Κάλεσα πριν καμιά ώρα το θρυλικό 1231, έδωσα το νούμερο μου, ακόμα

μου λέει είμαι στο παλιό flat rate πρόγραμμα και επίσης μου είπε ο

υπαλληλίσκος ότι η μεταφορά στο νέο πρόγραμμα θα γίνει μέχρι 18

Δεκεμβρίου(!) :blink:

Σημειωτέον ότι δεν έχω αλλάξει καμία ρύθμιση στο κινητό και μπαίνω κανονικά... ;)

Πάρτε κι οι υπόλοιποι να δείτε τι θα σας πούνε και ποστάρετε...

 

ΥΓ: Ο μ@λάκας δεν κράτησα το ονομ/μο του υπαλλήλου(να να, αυτομουτζώνομαι! :o )

 

Kala tha mas trelanoun? Ti sto kalo ginetai? Poio prin eiha mpei kanonika alla epeidi den eho kamia orexi na ginei kamia stravi me ton logariasmo mpaino me pstn. Epeidi tora eimai ptoma kai eho ta nevra mou den tha tous paro gia na min katevaso tipota kantilia :p avrio to proi i to mesimeri tha paro na do ti tha poun ta touvla tou 1231.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dimangelid

 

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

 

 

Kala tha mas trelanoun? Ti sto kalo ginetai? Poio prin eiha mpei kanonika alla epeidi den eho kamia orexi na ginei kamia stravi me ton logariasmo mpaino me pstn. Epeidi tora eimai ptoma kai eho ta nevra mou den tha tous paro gia na min katevaso tipota kantilia :p avrio to proi i to mesimeri tha paro na do ti tha poun ta touvla tou 1231.

 

 

Αφου τους θεωρεις τουβλα, γιατι να παρεις? :rolleyes:

 

Μηπως δεν ειναι, αλλα θες να ξεσπασεις πανω τους?

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλως σας βρισκω. ειμαι νεος στο forum.

απλα διαβασα για το συγκεκριμενο θεμα ολη την συζητηση απο τον ιουνιο εως σημερα και σχηματισα και εγω μια ιδεα και θα ηθελα να πω την γνωμη μου.

1) ολες οι εταιρειες βαδιζουν με την ιδια ταχυτητα με τα ιδια χαρακτηριστικα και με τα ιδια κερδη απλα επιλεγουν διαφορετικους τροπους. το αποτελεσμα ειναι το ιδιο σχεδον.

2) δεν μπορεις να βρεις μονο σε μια εταιρεια τα παντα αυτα που ζητας. παντα θα λειπει κατι.

3) τοσο καιρο που στο gprs δεν υπηρχε χρεωση μας αρεσε αυτο ομως σιγουρα δεν μπορει να παραμεινει παντα ετσι. ολο αυτο το διαστημα ηταν σε δοκιμαστικη περιοδο και ασφαλως θα υπηρχαν και προβληματα. απο δω και περα να δουμε τι θα γινει?για αυτο τωρα που πληρωνουμε θα εχουμε και δικαιωμα να μιλησουμε.

4) για τους φιλους που ηθελαν να αλλαξουν δικτυο μολις αρχισαν οι χρεωσεις... η cote δεν εχει ογκοχρεωση αλλα εχει το παγιο 29,35€ για 40 mb μονο και απο κει και περα cut. δεν δινει δυνατοτητα να προχωρας. ρωτηστε cc cote.

5) τωρα ξεκινησε η χρεωση απο τις 18/11 ακριβως. η αλλαγη γινεται σταδιακα και μεχρι 18/12 θα υπαρχει χρεωση για ολα τα κινητα ανεξαιρετως. οποτε οσοι τυχεροι προλαβετε. ισχυουν οι νεες ρυθμησεις πια.

6) και απλα ενημερωση οτι εδω ειμαστε για την συνεχεια παιδια. προσπαθησα με λιγα λογια να καλυψω τα πιο σημαντικα.

 

Edited by ng78: Παρακαλώ μη γράφουμε με κεφαλαία

[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ST_EL

 

για τους φιλους που ηθελαν να αλλαξουν δικτυο μολις αρχισαν οι χρεωσεις... η cote δεν εχει ογκοχρεωση αλλα εχει το παγιο 29,35€ για 40 mb μονο και απο κει και περα cut. δεν δινει δυνατοτητα να προχωρας. ρωτηστε cc cote.

 

Καλωσήρθες στο forum :)

 

Τα 40 MB της Cosmote έχουμε πει επανειλημμένα ότι δεν ισχύουν πραγματικά (άσχετα αν τα αναφέρουν οι τιμοκατάλογοι) και δεν πρόκειται να ισχύσουν τουλάχιστον μέχρι 31/1/2004...

 

Όσο για τις δικαιολογίες ότι όλα τα δίκτυα προσφέρουν τις ίδιες υπηρεσίες στις ίδιες τιμές κλπ κλπ κλπ, αυτό είναι ακριβώς η ισοπέδωση του ανταγωνισμού που έχει προκαλέσει η (τυχαία; ) σύμπλευση Telestet, Cosmote, Vodafone...

 

Αρχικό Μήνυμα από τον ST_EL

και απλα ενημερωση οτι εδω ειμαστε για την συνεχεια παιδια. προσπαθησα με λιγα λογια να καλυψω τα πιο σημαντικα.

 

Με τέτοια ογκοχρέωση, ούτε εδώ θα είμαστε, ούτε συνέχεια θα υπάρξει. Πάμε για Cosmote GPRS, ADSL, ISDN ή ο,τιδήποτε άλλο.

 

Telestet GPRS με τέτοιες απαράδεκτες χρεώσεις δεν έχουμε σκοπό να πληρώνουμε. Δεν έχουμε λεφτά για πέταμα... :confused:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο 1231 πριν και μου είπαν ότι για τους παλιούς η ογκοχρέωση θα ισχύσει μόλις λάβουμε ένα γραπτό μήνυμα.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον TakeOverNet

 

Αφου τους θεωρεις τουβλα, γιατι να παρεις? :rolleyes:

 

Μηπως δεν ειναι, αλλα θες να ξεσπασεις πανω τους?

 

 

Έλα που δεν είναι... :rolleyes:

Αφού ο καθένας λέει τα δικά του

(ειδικά οι θηλυκές υπάρξεις του cc της Stet πω πω ρε παιδί μου, τι αγένεια είναι αυτή?σου τη λένε κιόλας από πάνω).

 

 

τωρα που πληρωνουμε θα εχουμε και δικαιωμα να μιλησουμε

 

Φίλε μου, και μέχρι τώρα δεν ήταν τσάμπα. 15€ χρέωση. Δεν σου το χάριζαν, τόσο το κοστολογούσαν, τόσο το πλήρωνες.

Δεν ήταν δικαιολογία το ότι ήταν απεριόριστο.

 

 

Σ.Σ: Στην Κοτε όπως είπε και ο NG78 το όριο δεν ισχύει. Ούτε στο κόβουν ούτε το πληρώνεις παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gmac

 

Έλα που δεν είναι... :rolleyes:

Αφού ο καθένας λέει τα δικά του

(ειδικά οι θηλυκές υπάρξεις του cc της Stet πω πω ρε παιδί μου, τι αγένεια είναι αυτή?σου τη λένε κιόλας από πάνω).

 

 

 

Για να λέμε το σωστό, υπάρχουν και (ελάχιστες) εξαιρέσεις. Στο 1231 υπάρχει μια τέτοια υπάλληλος (θυμάμαι και το όνομά της) που ενδιαφέρθηκε πάντα για τα προβλήματα που έχω αναφέρει κατά καιρούς και με έχει εξυπηρετήσει όσες φορές μίλησα μαζί της με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Και εμένα και όσους ξέρω που έτυχε να μιλήσουν μαζί της. Είναι χαρακτηριστικό ότι όταν στους άλλους ανέφερα περιστασιακά πρόβληματα για το GPRS, όπου ΟΛΟΦΑΝΕΡΑ έφταιγε το δίκτυο, το έπαιζαν τρελίτσα και έλεγαν τα κλασικά "φταίει το κινητό σας, το PC σας, τα Windows, ο Gates, ο καιρός" (λες και ήμουν κανένας άσχετος). Η κοπέλα αυτή αντίθετα ήταν η μόνη που σημείωνε το παραμικρό πρόβλημα και μετά με έπαιρνε να ρωτήσει αν έχει διορθωθεί. Ήταν πραγματικό παράδειγμα προς μίμηση, γιατί κάτι άλλοι εκεί μέσα στο 1231 ήταν μόνο για να βαράνε μύγες. :confused:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Για να λέμε το σωστό, υπάρχουν και (ελάχιστες) εξαιρέσεις. Στο 1231 υπάρχει μια τέτοια υπάλληλος (θυμάμαι και το όνομά της) που ενδιαφέρθηκε πάντα για τα προβλήματα που έχω αναφέρει κατά καιρούς και με έχει εξυπηρετήσει όσες φορές μίλησα μαζί της με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Και εμένα και όσους ξέρω που έτυχε να μιλήσουν μαζί της. Είναι χαρακτηριστικό ότι όταν στους άλλους ανέφερα περιστασιακά πρόβληματα για το GPRS, όπου ΟΛΟΦΑΝΕΡΑ έφταιγε το δίκτυο, το έπαιζαν τρελίτσα και έλεγαν τα κλασικά "φταίει το κινητό σας, το PC σας, τα Windows, ο Gates, ο καιρός" (λες και ήμουν κανένας άσχετος). Η κοπέλα αυτή αντίθετα ήταν η μόνη που σημείωνε το παραμικρό πρόβλημα και μετά με έπαιρνε να ρωτήσει αν έχει διορθωθεί. Ήταν πραγματικό παράδειγμα προς μίμηση, γιατί κάτι άλλοι εκεί μέσα στο 1231 ήταν μόνο για να βαράνε μύγες. :confused:

 

Δεν βρεθήκατε να σου φτιάξει το GPRS;;; ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο 1231 μου ειπαν οτι θα λαβουμε μηνυμα για το ποτε θα αρχισει η χρεωση.Οσο ισχυουν οι παλιες ρυθμισεις του gnet δεν θα χρεωνομαστε. Μου ζητησε επισης τον αριθμό της συνδεσης μου και μου ειπε οτι θα αρχιζω να χρεωνομαι απο 18/12/03. Και ετσι πρεπει να ειναι το σωστο εφοσον πληρωνουμε τα 15 ευρω παγιο για τον Νοεμβριο
http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gmac

 

Μα πόσες φορές μπορεί να έχεις πάρει στο 1231 για να έχεις πετύχει την ίδια υπάλληλο πολλές φορές;;

 

I can't do the maths!!! :P

 

πόσοι νομίζεις ότι είναι εσύ στο cs... :whistle:

(πές έναν αριθμό από το 1 εως το 5 :p )

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Καλωσήρθες στο forum :)

 

Τα 40 MB της Cosmote έχουμε πει επανειλημμένα ότι δεν ισχύουν πραγματικά (άσχετα αν τα αναφέρουν οι τιμοκατάλογοι) και δεν πρόκειται να ισχύσουν τουλάχιστον μέχρι 31/1/2004...

 

Γεια και πάλι. Αυτό δεν το λένε μόνο οι τιμοκατάλογοι αλλά και οι υπάλληλοι που πήρα να ρωτήσω και βέβαια όχι μόνο εναν. Τουλάχιστον αυτό μου επιβεβαίωσαν. Εκτός και αν την ώρα που πήρα (αργά) κοιμόντουσαν.

[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

πόσοι νομίζεις ότι είναι εσύ στο cs... :whistle:

(πές έναν αριθμό από το 1 εως το 5 :p )

 

 

:lol: :lol:

Ναι αλλά βάλε και τις διαφορετικές βάρδιες κτλ κτλ θα βγαίνουν συνολικά καμιά δεκαριά :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...