Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να χαιρετήσω και εγώ την κυρία τελεστετ :lol: και από αύριο έχω cosmote.Θέλω ομως να αναφέρω το εξής:Κάποια άτομα που αρχικά όταν είχε ανακοινώσει τις νέες χρεώσεις "χάρηκαν" τώρα που τελείωσε το απεριόριστο λένε και αυτοί αντε γεια στην τελεστετ.Γιατί άραγε άλλαξε η συμπεριφορά τους?Αφού και τα disconnects(8 ώρες ήμουν online χθες) σταμάτησαν και οι ταχύτητες βελτιώθηκαν.Αυτό δεν ήθελαν μερικοί?Ενα σωστό GPRS.Kαι τώρα προδίδουν την τελεστετ.Ντροπή τους :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα νεα συνδεση μονο data και με τρια ευρω τον μηνα παγιο για gprs μεσω του κινητου σε ωρα αναγκης. Παρακαλω επειδη απο εξυπηρετηση η τελεστετ σκιζει να με βοηθησει καποιος με τις ρυθμισεις για νοκια 6510. Δεν θελω τις ρυθμισεις για wap αλλα για internet. Kαι μην μου πειτε να στειλω μην στο 123 και τετοια γιατι με εχουν μπερδεψει χειροτερα. Ευχαριστω
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να χαιρετήσω την Telestet και ήδη έχω πάει στο GPRS Cosmote.Ισως και να είναι το τελευταίο μου post σε αυτο το forum!Επίσης συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο bbb,τα είπε πολύ σωστά.Bye Bye Telestet!
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Να χαιρετήσω και εγώ την κυρία τελεστετ :lol: και από αύριο έχω cosmote.Θέλω ομως να αναφέρω το εξής:Κάποια άτομα που αρχικά όταν είχε ανακοινώσει τις νέες χρεώσεις "χάρηκαν" τώρα που τελείωσε το απεριόριστο λένε και αυτοί αντε γεια στην τελεστετ.Γιατί άραγε άλλαξε η συμπεριφορά τους?Αφού και τα disconnects(8 ώρες ήμουν online χθες) σταμάτησαν και οι ταχύτητες βελτιώθηκαν.Αυτό δεν ήθελαν μερικοί?Ενα σωστό GPRS.Kαι τώρα προδίδουν την τελεστετ.Ντροπή τους :lol: :lol: :lol:

 

 

Ναι είμαι ένας από αυτούς. :p Βλέπω όμως ότι ούτε τα disconnects σταμάτησαν, ούτε τα παγώματα της σύνδεσης. Είχα την ελπίδα ότι με την ογκοχρέωση θα σταματούσαν (χαχαχα το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε; ) αυτά τα ρεζιλίκια, αλλά το χάλι τους το μαύρο με το τρισάθλιο GPRS παραμένει το ίδιο. Επομένως γιατί να τους πληρώνω κιόλας τους απαράδεκτους για να ταλαιπωρούμαι, όταν η Cosmote με διπλάσιο μεν πάγιο δίνει 5 φορές καλύτερο GPRS και μάλιστα χωρίς ογκοχρέωση και χωρίς μηνιαίο όριο; (τα 40 MB που λέει είναι εικονικά, μην ξεχνάμε)

 

Πάντως εδώ και 16 λεπτά είναι 18 Νοεμβρίου, επίσημα υποτίθεται ότι έχει αρχίσει η ογκοχρέωση (ή κοροϊδία) και το παλιό APN gnet.b-online.gr παίζει ακόμα :whistle: Μου είχαν πει ότι από τα μεσάνυχτα ακριβώς δεν θα έπαιζε και θα έπρεπε να το αλλάξουμε με τα "gint.b-online.gr" και "gwap.b-online.gr" που θα έχουν ογκοχρέωση. Αντίθετα δοκιμάζοντας τα νέα APN δεν γίνεται σύνδεση.

Τι έγινε, μπας και το ξεχάσανε; :whistle:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον maxitis

 

Kai oxi bebea gia na mpeno me gprs ala anti gia 12 euro pagio pu einai to stet 20 na dino mono 3.

 

Νομίζω ότι δεν μπορείς μέσα στον πρώτο χρόνο να αλλάξεις πάγιο προς τα κάτω, αλλά μόνο προς τα πάνω (σε λεφτά)....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ώρα είναι 03:00 18/11 και ακόμη δουλεύουν οι παλιές ρυθμίσεις.Υπάρχει περίπτωση να χρεώνομαι αυτήν την στιγμή;
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Mipos kanane kamia paparia kai hreonoun me tis palies rithmiseis gia na ta tseposoun?tha mpo ligo simera kai tha sas po ti tha do ston logariasmo.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Reginald

 

Παιδιά η ώρα είναι 03:00 18/11 και ακόμη δουλεύουν οι παλιές ρυθμίσεις.Υπάρχει περίπτωση να χρεώνομαι αυτήν την στιγμή;

 

 

Όλα είναι πιθανά, οπότε καλό είναι να προσέχουμε.

 

Πάντως ακόμα και τώρα, η πρόσβαση με τις νέες ρυθμίσεις δεν γίνεται και λειτουργούν μόνο οι παλιές :rolleyes: :whistle:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την ng78

Αρχικό Μήνυμα από τον Reginald

 

Παιδιά η ώρα είναι 03:00 18/11 και ακόμη δουλεύουν οι παλιές ρυθμίσεις.Υπάρχει περίπτωση να χρεώνομαι αυτήν την στιγμή;

 

 

Όλα είναι πιθανά, οπότε καλό είναι να προσέχουμε.

 

Πάντως ακόμα και τώρα, η πρόσβαση με τις νέες ρυθμίσεις δεν γίνεται και λειτουργούν μόνο οι παλιές :rolleyes: :whistle:

 

Les na to afisan etsi gia tous palious sindromites?an einai etsi den tha eprepe na to poun?pantos an einai etsi tha einai to kalitero!

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jasonpap

 

Με τα σημερινά δεδομένα αξίζει να πάει κάποιος στην λυση αυτή για always-on Internet?

 

 

 

Οχι βεβαια...Ο κουκος αηδονι θα του βγει...Πολυ πιο φτηνη θα ειναι η dsl 512...... :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dimangelid

 

Les na to afisan etsi gia tous palious sindromites?an einai etsi den tha eprepe na to poun?pantos an einai etsi tha einai to kalitero!

 

 

Δεν νομίζω. Αργά ή γρήγορα θα το αλλάξουν. Πάντως σε εμένα εδώ και μισή ώρα δεν λειτουργούν ούτε το παλιό, ούτε τα νέα APN. Προφανώς μπήκαμε στο μεταβατικό στάδιο για να γίνει η αλλαγή; Θα δείξει εντός της ημέρας (και χτες το βράδυ κατά τις 9 γινόταν το ίδιο, αλλά μετά δούλευε ξανά το gnet.b-online.gr)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουν περάσει 3 ώρες και ακόμα το GPRS τους είναι εκτός λειτουργίας σε ολόκληρη την Αθήνα (τουλάχιστον)... για τα μπάζα...

Και μου θέλουν και ογκοχρέωση οι απαράδεκτοι :confused:

 

Edit 12:20: Το πρόβλημα φαίνεται επιτέλους να διορθώθηκε και συνεχίζει να λειτουργεί το gnet.b-online.gr (παλιό APN)

Τελευταία ενημέρωση από το 1231:

Συνεχίζουμε να χρησιμοποιούμε (όσοι μείναμε :p ) τις παλιές ρυθμίσεις μέχρι να μας ενημερώσουν αυτοί εντός των ημερών τηλεφωνικά ή με SMS.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

 

Τελευταία ενημέρωση από το 1231:

Συνεχίζουμε να χρησιμοποιούμε (όσοι μείναμε :p ) τις παλιές ρυθμίσεις μέχρι να μας ενημερώσουν αυτοί εντός των ημερών τηλεφωνικά ή με SMS.

 

με τι χρεώσεις όμως;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

με τι χρεώσεις όμως;

 

 

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ... Τόσο θα τους στοιχίσει να το αφήσουν έτσι έστω για όσους παλιούς έχουν μείνει;;;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη πάντως αν είναι για 30 € το μήνα να μου σπαν τα νεύρα γιατί δε βάζουμε dsl 256 ή 384 που έχουν γύρω στα 60 και να κάνουμε και άλλα πράγματα ταυτόχρονα??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

με τι χρεώσεις όμως;

 

 

Προσπαθώ να μάθω τι γίνεται με τις χρεώσεις όσο συνεχίζουν να ισχύουν οι παλιές ρυθμίσεις, αλλά μετά από 20 και 30 λεπτά αναμονής στο 1231 δεν απαντάει κανένας. Τι έγινε, το κλείσανε τελείως το μαγαζί; :blink:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα φαίνεται επιτέλους να διορθώθηκε και συνεχίζει να λειτουργεί το gnet.b-online.gr (παλιό APN)

Τελευταία ενημέρωση από το 1231:

Συνεχίζουμε να χρησιμοποιούμε (όσοι μείναμε :p ) τις παλιές ρυθμίσεις μέχρι να μας ενημερώσουν αυτοί εντός των ημερών τηλεφωνικά ή με SMS.

 

ΟΚ δουλεύουν οι παλιές ρυθμίσεις αλλά με τις παλιές ή τις νέες χρεώσεις άραγε; :rolleyes: εδώ σε θέλω :D Cosmote here we come ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xpuser

 

Συγγνώμη πάντως αν είναι για 30 € το μήνα να μου σπαν τα νεύρα γιατί δε βάζουμε dsl 256 ή 384 που έχουν γύρω στα 60 και να κάνουμε και άλλα πράγματα ταυτόχρονα??

 

 

Κοίτα φίλε το Wireless Internet over GPRS φτιάχτηκε ακριβώς σαν ασύρματη λύση για να είσαι always on παντού και πάντα :cool: όχι για να αντικαταστήσει όπως κάναμε οι περισσότεροι την κανονική σύνδεση μέσω ΟΤΕ. Αλλά επειδή όλοι θέλαμε ο καθένας για τους λόγους του να μπαίνουμε σαν να ήταν κανονική γραμμή και να κατεβάζουμε συνέχεια πληρώνοντας ελάχιστα χρήματα είδαμε τι κατάληξη είχε το όλο project... Προσωπικά το χρησιμοποιούσα για να μπαίνω από το PC στη δουλειά ή στο σπίτι ή όπου αλλού ήθελα, χωρίς να αγχώνομαι πόση ώρα θα μου πάρει να διαβάσω τις σελίδες (χρονοχρέωση κλπ), τώρα δεν θα βάλω DSL γιατί ΔΕΝ θέλω να βάλω σταθερό που το είχα κόψει χάρη στο STET GPRS, δε γουστάρω να πληρώνω τον ΟΤΕ πως να το κάνουμε και η Vivodi δεν με πείθει σαν σοβαρή εταιρεία... Αλλά τώρα πια πλησιάζει ο καιρός και ίσως τελικά το αποφασίσω. Αν εσύ το χρειάζεσαι πλήρωσε τα 60€-70€ το μήνα για DSL και βάλτο, εγώ που σπίτι ζήτημα αν κάθομαι στο Ιντερνετ 1-2 ώρες την ημέρα δεν με συμφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nismo

 

ΟΚ δουλεύουν οι παλιές ρυθμίσεις αλλά με τις παλιές ή τις νέες χρεώσεις άραγε; :rolleyes: εδώ σε θέλω :D Cosmote here we come ;)

 

 

Edit: 'Οπως μου είπαν μόλις από το 1231, αφού μπορούμε να μπαίνουμε ακόμα με τις παλιές ρυθμίσεις δεν έχουμε ογκοχρέωση. Όταν γίνει η αλλαγή (δεν μου το τοποθέτησαν χρονικά), η σύνδεση με τις παλιές ρυθμίσεις δεν θα είναι δυνατή και θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε τις νέες.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την ng78

Αρχικό Μήνυμα από τον nismo

 

ΟΚ δουλεύουν οι παλιές ρυθμίσεις αλλά με τις παλιές ή τις νέες χρεώσεις άραγε; :rolleyes: εδώ σε θέλω :D Cosmote here we come ;)

 

 

Edit: 'Οπως μου είπαν μόλις από το 1231, αφού μπορούμε να μπαίνουμε ακόμα με τις παλιές ρυθμίσεις δεν έχουμε ογκοχρέωση. Όταν γίνει η αλλαγή (δεν μου το τοποθέτησαν χρονικά), η σύνδεση με τις παλιές ρυθμίσεις δεν θα είναι δυνατή και θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε τις νέες.

 

Epeidi xero kala oti ekei mesa lene oti tous katevei tha paro kai ego meta na rotiso kai tha sas po.me tin patata tis ogohreosis tha hasoun polla lefta.an to katalavoun argotera tha einai poli arga...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...