Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας γεια σας :)

 

30 ευρωπουλα για 1500' προς σταθερα απ το κινητο, μηδεν sms, 350mb, σταθερο με απεριοριστα αστικα υπεραστικα, ιντερνετ 24αρι + 300' προς όλα τα δίκτυα κινητής τα οποια καταναλώνονται από κοινού από το σταθερό και το κινητό είναι καλά?

 

αν στο αφησουν κανα 20ρικο το σταθερο μονο και βαλεις μια καρτουλα q θα σαι πιο καλα.Αν θελεις συνδεση στο κινητο τοτε ειναι μια μετρια προσφορα απλα

Link to comment
Share on other sites

αν στο αφησουν κανα 20ρικο το σταθερο μονο και βαλεις μια καρτουλα q θα σαι πιο καλα.Αν θελεις συνδεση στο κινητο τοτε ειναι μια μετρια προσφορα απλα

 

 

Κατ' αρχήν να πω πως όποιος μετέφερε το θέμα μου εδώ θα μπορούσε να στείλει κι μια ειδοποίηση με μύνημα γιατί έφαγα όλο το forum να καταλάβω τι έγινε.

 

Φίλε μου θνξ για την απάντηση, μπορώ να μεταφέρω τον αριθμό μου από cosmote (σύνδεση) στην q?

ZOPO ZP700+
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν να πω πως όποιος μετέφερε το θέμα μου εδώ θα μπορούσε να στείλει κι μια ειδοποίηση με μύνημα γιατί έφαγα όλο το forum να καταλάβω τι έγινε.

 

Φίλε μου θνξ για την απάντηση, μπορώ να μεταφέρω τον αριθμό μου από cosmote (σύνδεση) στην q?

 

Εννοείται πως μπορείς να τον μεταφέρεις, γίνεται είτε Online είτε από κατάστημα Wind

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας :)

 

30 ευρωπουλα για 1500' προς σταθερα απ το κινητο, μηδεν sms, 350mb, σταθερο με απεριοριστα αστικα υπεραστικα, ιντερνετ 24αρι + 300' προς όλα τα δίκτυα κινητής τα οποια καταναλώνονται από κοινού από το σταθερό και το κινητό είναι καλά?

 

αν στο αφησουν κανα 20ρικο το σταθερο μονο και βαλεις μια καρτουλα q θα σαι πιο καλα.Αν θελεις συνδεση στο κινητο τοτε ειναι μια μετρια προσφορα απλα

 

Για το wind One δεν πρόκειται;

Αυτό που δεν αναφέρεις είναι και το πιο δυνατό του σημείο για μένα: Τα 1500 επιπλέον λεπτά επικοινωνίας (=εκτροπής) από το σταθερό στο κινητό και ανάποδα. Με έχει σώσει, εχω μονίμως σε εκτροπή το σταθερό στο κινητό και δεν χάνω κλήση. Δεν το χρειάζονται όλοι, αλλά τη συγκεκριμένη λεπτομέρεια δεν την προσφέρει ο ανταγωνισμός...

 

Αν λάβεις υπόψη ότι εγώ για το ίδιο πρόγραμμα, που ξεκίνησα το Μάιο με προσφορά, πληρώνω 43 τελική, τότε ναι είναι καλή η προσφορά που σου έκαναν...

Link to comment
Share on other sites

Για το wind One δεν πρόκειται;

Αυτό που δεν αναφέρεις είναι και το πιο δυνατό του σημείο για μένα: Τα 1500 επιπλέον λεπτά επικοινωνίας (=εκτροπής) από το σταθερό στο κινητό και ανάποδα. Με έχει σώσει, εχω μονίμως σε εκτροπή το σταθερό στο κινητό και δεν χάνω κλήση. Δεν το χρειάζονται όλοι, αλλά τη συγκεκριμένη λεπτομέρεια δεν την προσφέρει ο ανταγωνισμός...

 

Αν λάβεις υπόψη ότι εγώ για το ίδιο πρόγραμμα, που ξεκίνησα το Μάιο με προσφορά, πληρώνω 43 τελική, τότε ναι είναι καλή η προσφορά που σου έκαναν...

 

η εκτροπη δηλαδη χρεωνεται?οση ωρα μιλας δηλαδη οταν σε παιρνουν την χρεωνεσαι εσυ?και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Οοοοοοχι, ντε, αυτό λέω... Η εκτροπή από το σταθερό μου στο κινητό μου ΔΕΝ χρεώνεται (+1500 λεπτα...)
Link to comment
Share on other sites

8 εργασιμες μερες μετα καμμια απαντηση

Πηρα τηλεφωνο ηδη στην εξυπηρετηση το χω γραψει πιο πανω

 

" Ευχαριστούμε για το email σας.

 

Στόχος μας είναι να απαντήσουμε το αργότερο σε 2 ημέρες. Αν παρ’ όλα αυτά, χρειαστούμε περισσότερο χρόνο, τότε σίγουρα θα έχουμε επικοινωνήσει μαζί σας σε 5 ημέρες."

ειναι εξοργιστικοι:mad:

 

απαντησαν σημερα πως θα με πιστωσουν την εκπτωση και για σεπτεμβρη οκτωβρη που "ξεχασαν".Παλι καλα.Απο δω κ περα μονο γραπτως τα αιτηματα.

Link to comment
Share on other sites

Για το wind One δεν πρόκειται;

Αυτό που δεν αναφέρεις είναι και το πιο δυνατό του σημείο για μένα: Τα 1500 επιπλέον λεπτά επικοινωνίας (=εκτροπής) από το σταθερό στο κινητό και ανάποδα. Με έχει σώσει, εχω μονίμως σε εκτροπή το σταθερό στο κινητό και δεν χάνω κλήση. Δεν το χρειάζονται όλοι, αλλά τη συγκεκριμένη λεπτομέρεια δεν την προσφέρει ο ανταγωνισμός...

 

Αν λάβεις υπόψη ότι εγώ για το ίδιο πρόγραμμα, που ξεκίνησα το Μάιο με προσφορά, πληρώνω 43 τελική, τότε ναι είναι καλή η προσφορά που σου έκαναν...

 

Η λύση που σκέφτηκα προς το παρόν είναι να παραμείνω forthnet αφού εκεί με 25 ευρώ έχω ιντερνετ + απεριόριστα σταθερά + 720 λεπτά προς κινητά οπότε μπορώ να το κάνω και αυτό με την εκτροπή. (αν και δεν το χρειάζομαι) και τώρα στην ανανέωση να το προσπαθήσω να τους το ρίξω στα 20 και να βάλω μια καρτούλα στο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να υποθέσω ότι εδώ μέσα γράφουν και άτομα των εταιρειών που τις προωθούν?

ZOPO ZP700+
Link to comment
Share on other sites

Οοοοοοχι, ντε, αυτό λέω... Η εκτροπή από το σταθερό μου στο κινητό μου ΔΕΝ χρεώνεται (+1500 λεπτα...)

 

εννοω αν δεν εχεις αυτα τα 1500

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η λύση που σκέφτηκα προς το παρόν είναι να παραμείνω forthnet αφού εκεί με 25 ευρώ έχω ιντερνετ + απεριόριστα σταθερά + 720 λεπτά προς κινητά οπότε μπορώ να το κάνω και αυτό με την εκτροπή. (αν και δεν το χρειάζομαι) και τώρα στην ανανέωση να το προσπαθήσω να τους το ρίξω στα 20 και να βάλω μια καρτούλα στο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να υποθέσω ότι εδώ μέσα γράφουν και άτομα των εταιρειών που τις προωθούν?

 

ευκολα...!

Link to comment
Share on other sites

εννοω αν δεν εχεις αυτα τα 1500

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ευκολα...!

 

Από όσο ξέρω το πρόγραμμα περιλαμβάνει όλα όσα ανέφερε ο φίλος πιο πάνω και τα 1500 προς το κινητό σου. Δε νομίζω να γίνεται να έχεις wind one και να μην έχεις 1500 επικοινωνίας του κινητου με το σταθερό και αντίστροφα, αφού περιλαμβάνεται στις παροχές του προγράμματος.

 

Αφού είναι ανοικτό φόρουμ λογικά όποιος θέλει συμμετέχει. (Υποθέτω πως δεν εννοείς εμένα, ωστόσο δηλώνω ρητά ότι δεν έχω καμία σχέση με καμια εταιρεία και είμαι απλώς καταναλωτής...)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να εξαργύρωσω την επιδότηση της wind στο birdphone?

Αν ναι , θα πάρω συσκευή πληρώνοντας την διαφορά χρημάτων της συσκευής βάση της τιμής του birdphone ή βάση της τιμης που θα είχε σε ένα κατάστημα wind ?

Για παράδειγμα έχω επιδότηση 300 ευρώ και το g3 τώρα κοστίζει 370 στο birdphone και 599 σε κατάστημα wind .

Θα πληρώσω την διαφορα από τα 370 αν εξαργύρωσω την επιδότηση στο birdphone?

Link to comment
Share on other sites

Για το wind One δεν πρόκειται;

Αυτό που δεν αναφέρεις είναι και το πιο δυνατό του σημείο για μένα: Τα 1500 επιπλέον λεπτά επικοινωνίας (=εκτροπής) από το σταθερό στο κινητό και ανάποδα. Με έχει σώσει, εχω μονίμως σε εκτροπή το σταθερό στο κινητό και δεν χάνω κλήση. Δεν το χρειάζονται όλοι, αλλά τη συγκεκριμένη λεπτομέρεια δεν την προσφέρει ο ανταγωνισμός...

 

Αν λάβεις υπόψη ότι εγώ για το ίδιο πρόγραμμα, που ξεκίνησα το Μάιο με προσφορά, πληρώνω 43 τελική, τότε ναι είναι καλή η προσφορά που σου έκαναν...

κτυπάει πρωτα στο σπιτι και μετα στο κανει εκτροπή και πως το κανω φιλεν να βαραει 3-4 φορες στο σπιτι και μετα εκτροπη
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φύγω από τη wind γιατί στη δουλεια μου δεν έχω καθόλου σήμα. Έχω όμως συμβόλαιο μέχρι τον Μάρτιο.Έχω πάρει έκπτωση στο πάγιο του κινητού μου αντί για συσκευή.

 

 

Εαν κάνω καταγγελία στη σύμβασης μου τι θα πρέπει να πληρώσω;Όλη την έκπτωση των παγίων που έχω πάρει μέχρι τώρα;

 

Θα πληρώσεις την έκπτωση 4 μηνών.

 

 

Έκανα την αίτηση μου για φορητότητα στnν cosmote και με πήραν από την Wind και μου είπαν οτι θα πληρώσω την έκπτωση όσων μηνών έχουν περάσει από το συμβόλαιο. Δηλάδή 13 αντί για 5. Τι γίνεται??

Xiaomi Mi4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο από τμήμα προσφορών/τηλεφωνικών πωλήσεων της wind? Είχαν καλέσει μια συνάδελφο για κάποια προσφορά κινητού - σταθερού, τους είπε ότι θα τους καλέσει εκείνη αλλά έσβησε κατα λάθος τον αριθμό. Προφανώς ήταν κάποιος εξωτερικός συνεργάτης αλλά υπάρχει και κάποιο in house τμήμα προσφορών της wind?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μου ηρθε αυτο το μηνυμα---->>>>EIΣTE EΓΓEΓPAMMENOΣ ΣTHN YΠHPEΣIA AΠOTEΛEΣMATA/Champions League/ΠOΔOΣΦAIPO. ΓIA AΠENEPΓOΠOIHΣH MΠEITE ΣTO wind+AΘΛHTIKAsms alerts<<<------ γνωρίζει καποιος πως απενεργοποιειται η υπηρεσια..????

ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Στείλε STOP στον νούμερο που σου ήρθε με το μήνυμα αυτό και λογικά θα ακυρωθεί. Εάν δεν γίνει κάτι με αυτό τον τρόπο , επικοινώνησε με το κέντρο εξυπηρέτησης να σε καθοδηγήσουν.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο από τμήμα προσφορών/τηλεφωνικών πωλήσεων της wind? Είχαν καλέσει μια συνάδελφο για κάποια προσφορά κινητού - σταθερού, τους είπε ότι θα τους καλέσει εκείνη αλλά έσβησε κατα λάθος τον αριθμό. Προφανώς ήταν κάποιος εξωτερικός συνεργάτης αλλά υπάρχει και κάποιο in house τμήμα προσφορών της wind?

 

Κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών ή επισκέψου ένα κατάστημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από μένα,

 

Έκανα αίτηση για το διετές της wind με 20 ευρώ τον πρώτο χρόνο και 25 τον δεύτερο. Ήμουν στην forthnet η οποία με πήρε τηλέφωνο να μου πει πως με τον παλιό εξοπλισμό (της forthnet) οι ταχύτητες του Internet θα μειωθούν (Και μου στέλνουν καινούριο router από την forthnet για ακόμα μεγαλύτερη ταχύτητα - πράγμα αδύνατο λόγω μέτρησης που έχει κάνει τεχνικός του ΟΤΕ παλιότερα που μου είπε ότι για μεγαλύτερες ταχύτητες θέλω αλλαγή καλωδίωσης) ενώ από την wind μου είπαν ότι δεν θα έχω πρόβλημα με τον υπάρχοντα εξοπλισμό αφού θα ρυθμιστεί αυτόματα. Εγώ πιστεύω δεν θα χρειαστώ καινούριο router κι ότι μου λένε βλακείες οι της forthnet για να με κρατήσουν ενώ βέβαια μου έκαναν και καλύτερη προσφορά, έκπτωση 5 ευρώ σε αυτό που είχα ώστε να παραμείνω σε αυτούς. Ποιον να πιστέψω όμως?? Σημειωτέον ότι έχω στην κατοχή μου και το παλιό router sagem του ΟΤΕ εάν το thompson παρουσιάσει πρόβλημα στην wind.

 

Τι λέτε?

ZOPO ZP700+
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα.

λόγω της δουλειάς μου βρίσκομαι στα Κύθηρα. δυστυχώς όμως από τις 8/12 δεν έχω κινητό.....το σημα έχει πέσει και πιάνει μόνο σε ένα χωριό. από τις 8/12 τους στέλνω από ένα email κάθε μέρα.....αλλά απάντηση καμία. τι προτείνετε να κάνω; δυστυχώς έχω αναγκαστεί να αγοράσω κοσμοκάρτα προκειμένου να επικοινωνώ με τους δικούς μου.

Υ.Γ. έχω το W και το θεωρώ κοροιδία να πληρώνω το πάγιο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα.

λόγω της δουλειάς μου βρίσκομαι στα Κύθηρα. δυστυχώς όμως από τις 8/12 δεν έχω κινητό.....το σημα έχει πέσει και πιάνει μόνο σε ένα χωριό. από τις 8/12 τους στέλνω από ένα email κάθε μέρα.....αλλά απάντηση καμία. τι προτείνετε να κάνω; δυστυχώς έχω αναγκαστεί να αγοράσω κοσμοκάρτα προκειμένου να επικοινωνώ με τους δικούς μου.

Υ.Γ. έχω το W και το θεωρώ κοροιδία να πληρώνω το πάγιο

 

 

ειχα διαβασει εδω στο φορυμ απο καποιο φιλο οτι μπορεις να κανεις επισημη καταγγελια σε καποια επιτροπη που ειναι αρμοδια για τετοια θεματα αλλα δεν θυμαμαι το ονομα της επιτροπης

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από μένα,

 

Έκανα αίτηση για το διετές της wind με 20 ευρώ τον πρώτο χρόνο και 25 τον δεύτερο. Ήμουν στην forthnet η οποία με πήρε τηλέφωνο να μου πει πως με τον παλιό εξοπλισμό (της forthnet) οι ταχύτητες του Internet θα μειωθούν (Και μου στέλνουν καινούριο router από την forthnet για ακόμα μεγαλύτερη ταχύτητα - πράγμα αδύνατο λόγω μέτρησης που έχει κάνει τεχνικός του ΟΤΕ παλιότερα που μου είπε ότι για μεγαλύτερες ταχύτητες θέλω αλλαγή καλωδίωσης) ενώ από την wind μου είπαν ότι δεν θα έχω πρόβλημα με τον υπάρχοντα εξοπλισμό αφού θα ρυθμιστεί αυτόματα. Εγώ πιστεύω δεν θα χρειαστώ καινούριο router κι ότι μου λένε βλακείες οι της forthnet για να με κρατήσουν ενώ βέβαια μου έκαναν και καλύτερη προσφορά, έκπτωση 5 ευρώ σε αυτό που είχα ώστε να παραμείνω σε αυτούς. Ποιον να πιστέψω όμως?? Σημειωτέον ότι έχω στην κατοχή μου και το παλιό router sagem του ΟΤΕ εάν το thompson παρουσιάσει πρόβλημα στην wind.

 

Τι λέτε?

 

Καμιά ιδέα??

ZOPO ZP700+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...