Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα , με πηραν και εμενα σημερα τηλεφωνο απο τη wind ( με ειχαν παρει 2-3ς φορες απο χθες αλλα δε το σηκωνα ωστοσο) για τη προσφορα του συμβολαιου One..στα 29,90 επειδη εχω forthnet..βεβαια το σταθερο εχω δεν το χρησιμοποιω και θα ηθελα μονο ιντερνετ εαν ειναι δυνατον..εν τελει θα με ξανακαλεσουν οταν εχουν κατι καλυτερο και καλα..γενικα παντως μ φαινεται καλη προσφορα( εφοσον δινω 25 πες συνολο με καθε μηνα μια καρτα των 10 στο whatsup και 15 στη φορθνετ).. ερωτηση: παιζει τωρα να μου κανουν δηλαδη καλυτερη προσφορα η να μη περιμενω αδικα ? ληγει και το συμβολαιο της forthnet αυτο το μηνα..μηπως για αυτο με πηραν ? η ετσι στο ακυρο παιρνουν και οτι λαβρακι πιασουν ? :)

 

Δεν είναι κάτι σίγουρο,ωμπορεί να πήραν και τυχαία, πιστεύω μπορείς να πετύχεις κάτι καλύτερο σε ότι έχει να κάνει την τιμή αν συνδιάσεις και σταθερό και φυσικά θα έχεις περισσότερες παροχές από ότι στην Forthnet. Κράτα μας ενήμερους

Link to comment
Share on other sites

παντως δε θελω σταθερο..παρα μονο ιντερνετ..μου ειναι αχρηστο, ολες τις κλησεις απο το κινητο τις κανω..αμα μπορουν να μου προσαρμοσουν ενα πακετο χωρις σταθερο με λιγο χαμηλοτερη τιμη θα ναι κομπλε..βεβαια ξεχασα και δε ρωτησα για ποσους μηνες σε δεσμευουν
Link to comment
Share on other sites

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/s960x960/10358915_10203969772906002_7884113182651711854_o.jpg

ισχυει στην πατρα ή γενικοτερα?ξερει κανεις τιποτα?στην ουσια ειναι w+double play +tablet

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μία ερώτηση παρακαλώ:

Μετά από διακοπή ενός από τα συμβόλαιά μου, εκδόθηκε εκκαθαριστικός λογαριαμός -8€ (πιστωτικό)

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση??

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μία ερώτηση παρακαλώ:

Μετά από διακοπή ενός από τα συμβόλαιά μου, εκδόθηκε εκκαθαριστικός λογαριαμός -8€ (πιστωτικό)

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση??

 

λογικά πας σε ένα κατάστημα και σου δίνουν 8 ευρώ ή ζητάς να σου τα μεταφέρουν στην άλλη γραμμή

Link to comment
Share on other sites

λογικά πας σε ένα κατάστημα και σου δίνουν 8 ευρώ ή ζητάς να σου τα μεταφέρουν στην άλλη γραμμή

Ευχαριστώ...

Θα πεταχτώ μια βόλτα μέχρι ένα κατάστημα με 2 λογαριασμούς παραμάσχαλα (ένας κομμένος - ένας ενεργός) να δω τι θα μου πουν...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μία ερώτηση παρακαλώ:

Μετά από διακοπή ενός από τα συμβόλαιά μου, εκδόθηκε εκκαθαριστικός λογαριαμός -8€ (πιστωτικό)

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση??

 

πάρε τηλέφωνο το cc πρώτα.

Ζητάς ή να το περάσουν στον άλλον ενεργό λογαριασμό ή να στα εγκρίνουν να περάσεις από κατάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν έφυγα απο ΟΤΕ πήρα πίσω χρηματα.βέβαια αν περάσει η ημερομηνία πληρωμής δε σου τα δινουν !!! Και θα πρεπει να περιμένεις την επόμενη εκδοση του λογαριασμού ( έτσι την είχα πατήσει) .κράτα μας ενημερους
Link to comment
Share on other sites

πάρε τηλέφωνο το cc πρώτα.

Mόλις μίλησα με customer service.

Μου είπαν να πάρω και τους δύο λ/σμους και να πάω σ ένα κατάστημα να τους προσθαφαιρέσουν...

Και οι 2 λ/σμοι λήγουν στο τέλος του μήνα... Οταν πάω θα σας ενημερώσω τι έγινε τελικά...

 

----------

 

Εχω ένα άλλο πρόβλημα-απορία και θέλω τη γνώμη σας.

Το Σαββάτο 7/6 άλλαξα το πρόγραμμα του σταθερού μου από Wind Double Play L (40€)

σε Wind Broadband με απεριόριστα σταθερά (22€) και ενεργοποίησα και το Mobile 60 (3€) σύνολο 25€

 

Αν και στο My Wind βλέπω ότι άλλαξε το πρόγραμμά μου και βλέπω και το Mobile 60 ενεργοποιημένο,

βλέπω ότι το WIND Fixed Unlimited (τα απεριόριστα αστικά-υπεραστικα) είναι ανενεργό.

 

-Καλώντας το Σαββάτο 7/6 το 13800 μου είπε η κοπέλα ότι θέλει 2 ώρες για να ενεργοποιηθεί πλήρως.

- Μετά από 4 ώρες που ξανακάλεσα μου είπε ένας κύριος ότι εφόσον έχει αλλάξει το πρόγραμμα κι έχει ενεργοποιηθεί και ένα από τα εξτρά αλλά όχι το άλλο υπάρχει κάποιο πρόβλημα και θα πρέπει να καλέσω το πρωί της Κυριακής να το ελέγξουν.

Στο μεταξύ να ΜΗΝ κάνω καμία κλήση από το τηλέφωνό μου γιατί θα χρεωθώ!!

- Την Κυριακή 8/6 που κάλεσα (πάλι) μου είπε κάποια άλλη κοπέλα ότι για την ενεργοποίηση υπηρεσιών χρειάζονται 2 εργάσιμες και όχι 2 ώρες...

Επειδή όμως τη Δευτέρα είναι του Αγίου πνεύματος, οι δύο εργάσιμες είναι Τρίτη και Τετάρτη!! Οπότε να πάρω πάλι μετά την Τετάρτη για να ξανατσεκάρω...

Μου επανέλαβε πως ότι κλήσεις κάνω στο μεταξύ θα χρεωθούν!!!

Αρα ουσιαστικά μένω 5 μέρες χωρίς τηλέφωνο!!

 

Τελικά τι να πιστέψω? Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

- Υπάρχει πρόβλημα (μιας και άλλαξε το πακέτο κι ενεργοποιήθηκε ήδη η 1 υπηρεσία αλλά όχι η άλλη)

- Πρέπει πράγματι να περιμένω 2 εργάσιμες (5 μέρες) για να ενεργοποιηθούν όλα

 

-------------

Ξανακάλεσα σήμερα Τρίτη 10/6 και αυτή τη φορά μου είπαν ότι όλες οι υπηρεσίες έπρεπε να είχαν ενεργοποιηθεί άμεσα.

Αφού δεν ενεργοποιήθηκαν τότε θα κρατήσουν ΤΩΡΑ ένα αίτημα να τις ενεργοποιήσουν στις επόμενες...5 μέρες...

Edited by Yoda
Προσθήκη κειμένου
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

απο καθαρη περιεργια εχουν δωσει σε κανενα το W κατω απο 50 χωρις σταθερο. ενδιαφερομουν για 2 γραμμες και δεν εδειξαβ κανενα ενδιαφερον να με κανουν πελατη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

απο καθαρη περιεργια εχουν δωσει σε κανενα το W κατω απο 50 χωρις σταθερο. ενδιαφερομουν για 2 γραμμες και δεν εδειξαβ κανενα ενδιαφερον να με κανουν πελατη

 

Ναι έπαιζε στο παρελθόν στα 25 ευρώ περίπου η γραμμή αλλά με φορητότητα και οικογενειακό ή κάτι τέτοιο. Βέβαια και στα 50 που κάνει οι παροχές του είναι εξαιρετικές και καλύτερες από τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Κάτω απο 50 ,αν έχω καταλάβει σωστα,το δίνουν σε παλιούς πελάτες.μου το έδωσαν στα 30
εγω ηθελα οικογενειακο μια χαρα πηρα το RED 1 28.56 απλα λογω μια αυξησης ηθελα να φυγω απο voda
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ξερει κανεις να μου πει με ποια απ τα καταστηματα που εχει το σκρουτζ για παραδειγμα μπορω να δωσω την επιδοτηση της wind και να παρω συσκευη απ αυτους?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ξερει κανεις να μου πει με ποια απ τα καταστηματα που εχει το σκρουτζ για παραδειγμα μπορω να δωσω την επιδοτηση της wind και να παρω συσκευη απ αυτους?

 

με επιφυλαξη το birdphone.Αλλα για να εισαι σιγουρος παρτους πρωτα ενα τηλ.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ξερει κανεις να μου πει με ποια απ τα καταστηματα που εχει το σκρουτζ για παραδειγμα μπορω να δωσω την επιδοτηση της wind και να παρω συσκευη απ αυτους?

 

Σίγουρα γίνεται και στο Public και μπορείς να πάρεις οτιδήποτε πουλάνε με την επιδότηση

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εγώ έκανα φορητότητα από forthnet και cosmote σε wind έκανα wind one πρόγραμμα υπόσχεση ότι θα έχω και μεγαλύτερη γραμμή του internet και έβαλα και 2 χώρες του εξωτερικού για ομιλία μέχρι εδώ όλα καλά μια χαρά και η εξυπερέτηση, μόλις πέρασα wind ο πρώτος λογαριασμός ήτανε ένταξη μονο κινητό, ο 2 μου έπεσε έμφραγμα 198 E λογαριασμός το πρώτο που έψαξα το internet του κινητού το οποιο είχα κατανάλωση μονο 6mb άνοιξα το ebill και βλέπω τις δυο χώρες του εξωτερικού χρεωμένες κανονικότατα σαν να μην είχα ζήτηση να μπούν στο πρόγραμμα πήρα την wind και μου είπανε ότι δεν αναγράφεται στο συμβόλαιο για αυτές τις χώρες και πρέπει να πληρώσω το ποσο πήρα την κυρια που μου πούλησε το πακέτο και είπε ότι έχει γίνει κάποιο λάθος και πρέπει η wind να το διόρθωση ο ένας με πετάει στον άλλον και περιμένω αύριο να δω τι θα γίνει σε ότι αφορά το internet από 6300 με forthnet έπεσα στα 4200 τελικά πήγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος το έχω δόση βλάβη και περιμένω να μου πούνε η προσφορα για κινητό σταθερό και internet μαζί με τις 2 χώρες εξωτερικού είναι 36.80 είναι καλή με αυτά που μου δώσανε αλλα είπαμε όχι τις βλακείες τον υπαλληλων να τις πληρώνει ο κοσμάκης αυτά έχω να πω σαν αρχή η συνεχεια από αύριο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τον πρώτο μήνα δεν σου χρεώσαν τις χώρες του εξωτερικού ή δεν πρόλαβες να τηλεφωνήσεις ?
Link to comment
Share on other sites

@arion63 ποιες είναι οι χώρες που κάλεσες?? σε σταθερό ή κινητό πήρες??? από το κινητό ή το σταθερό σου. Πάρε τον τηλεφωνικό συνεργάτη και ζήτα να βγάλει αυτός άκρη με τη χρέωση, αν έχει γίνει λάθος...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εγώ έκανα φορητότητα από forthnet και cosmote σε wind έκανα wind one πρόγραμμα υπόσχεση ότι θα έχω και μεγαλύτερη γραμμή του internet και έβαλα και 2 χώρες του εξωτερικού για ομιλία μέχρι εδώ όλα καλά μια χαρά και η εξυπερέτηση, μόλις πέρασα wind ο πρώτος λογαριασμός ήτανε ένταξη μονο κινητό, ο 2 μου έπεσε έμφραγμα 198 E λογαριασμός το πρώτο που έψαξα το internet του κινητού το οποιο είχα κατανάλωση μονο 6mb άνοιξα το ebill και βλέπω τις δυο χώρες του εξωτερικού χρεωμένες κανονικότατα σαν να μην είχα ζήτηση να μπούν στο πρόγραμμα πήρα την wind και μου είπανε ότι δεν αναγράφεται στο συμβόλαιο για αυτές τις χώρες και πρέπει να πληρώσω το ποσο πήρα την κυρια που μου πούλησε το πακέτο και είπε ότι έχει γίνει κάποιο λάθος και πρέπει η wind να το διόρθωση ο ένας με πετάει στον άλλον και περιμένω αύριο να δω τι θα γίνει σε ότι αφορά το internet από 6300 με forthnet έπεσα στα 4200 τελικά πήγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος το έχω δόση βλάβη και περιμένω να μου πούνε η προσφορα για κινητό σταθερό και internet μαζί με τις 2 χώρες εξωτερικού είναι 36.80 είναι καλή με αυτά που μου δώσανε αλλα είπαμε όχι τις βλακείες τον υπαλληλων να τις πληρώνει ο κοσμάκης αυτά έχω να πω σαν αρχή η συνεχεια από αύριο

 

κλασσικη wind το παθα και γω οταν μου αλλαξαν το προγραμμα.Μετα μου ειπαν θα σας το διορθωσουμε στον επομενο λογαριασμο αλλα θα πρεπει να πληρωσετε πρωτα αυτον.Λεω ουτε μια στο εκατομυριο να συμβει αυτο.Πρωτα διορθωνετε το λαθος και μετα πληρωνω μονο οτι συμφωνησα.Μετα απο απειλες τηλεφωνα προισταμενους κλπ βρεθηκε ακρη.Δυστυχως αν δεν απειλησεις δεν βρισκεις το αυτονοητο δικιο σου

Link to comment
Share on other sites

τελικά μίλησα με την κυρια που μου έδωσε την προσφορα και μου είπε ότι δεν θα πληρώσω τίποτε παραπάνω από αυτό που σινφονισαμε και το λάθος είναι τις εταιρίας το συμβόλαιο το γραφή μέσα αυτή τώρα τι κάνανε δεν με ενδιαφέρει σαν αρχή να πω ότι ξεκίνησε στραβά ας ελπίσω ότι η συνεχεια να είναι καλύτερη μονος μου ξιθικα και έφυγα από την forthnet τώρα ας λουστώ τις συνέπειες όλες η εταιρίες έχουνε τα δικατους υπέρ και κατά καμια δεν είναι τέλεια απλά αυτό που θέλω να υπάρχει συνεννόηση και όχι να πετάνε το μπαλάκι ο ένας στον άλλον και ο πελάτης να μην ξέρει τι του ξημερώνει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...