Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε γενικες γραμμες ΜΗ δεχεστε να σας αλλαζουν οτιδηποτε τηλεφωνικά! Σχεδον ολοι ειναι αλλες εταιριες (συνεργατες) που λενε ψεμματα 'σας παιρνουμε απο τη wind' και υποσχονται ο'τι θελουν. Εαν μετά αποδειχθει 'μουφα' και παρετε τηλ στη wind, ανετα σας λενε 'δε ξερουμε τιποτα' και αυτον που σας κοροιδεψε δεν θα τον βρειτε πουθενα... ΟΛΑ ΓΡΑΠΤΩΣ να τα παιρνετε!

 

εμ, έτσι είναι! τα λέω εγώ αλλά νομίζουν ότι τρολλάρω..

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον θα πάρεις την έκπτωση !, γενικά σε μένα τέτοιου είδους καταστάσεις με την Wind δεν μου έχουν δημιουργηθεί ποτέ, αλλά αφού σου είπαν ότι οκ τότε μην αγχώνεσαι
Link to comment
Share on other sites

σε γενικες γραμμες ΜΗ δεχεστε να σας αλλαζουν οτιδηποτε τηλεφωνικά! Σχεδον ολοι ειναι αλλες εταιριες (συνεργατες) που λενε ψεμματα 'σας παιρνουμε απο τη wind' και υποσχονται ο'τι θελουν. Εαν μετά αποδειχθει 'μουφα' και παρετε τηλ στη wind, ανετα σας λενε 'δε ξερουμε τιποτα' και αυτον που σας κοροιδεψε δεν θα τον βρειτε πουθενα... ΟΛΑ ΓΡΑΠΤΩΣ να τα παιρνετε!

 

Ε, αυτό πρώτη φορά το διαβάζω.....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλες τις φορές τηλεφωνικά γίνανε οι οποιες εκπτώσεις... Ενώ στο συμβόλαιο άλλο υπέγραφα τελικά στο τέλος μου καναν έκπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Τι γραπτα ρε παιδια,οικοπεδα πουλανε?!Επιτρεπεται με νομο η τηλεφωνικη ανανεωση,εχω χρονια να την κανω με αλλο τροπο.Τωρα για το θεμα του οτι δεν ξερεις ποιος σε παιρνει τηλεφωνο και σου κανει προσφορα,χρησιμοποιουμε την λογικη.Αν σε παρει καποιος ασχετος τηλεφωνο στη μεση του συμβολαιου σου να σου κανει προσφορα ειναι αντιπροσωπος της wind (πχ),δηλαδη εχει ενα μικρο καταστημα της wind απο franchise και ψαχνει καμια συνδεση να βγαλει κανα ψιχουλο,οποτε παιζει να σε παραπλανησει.Αν σε παρουν πχ το διαστημα που ληγει το συμβολαιο σου η που εχεις κανει αιτηση φορητοτητας και σου μιλησουν συγκεκριμενα γι αυτο τοτε ειναι απο την εταιρια.Απλα πραγματα
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα πάντα με την Wind τηλεφωνικά μιλάμε ή κάνω τις διαδικασίες μέσω ίντερνετ, ποτέ δεν διαπίστωσα πρόβλημα
ck
Link to comment
Share on other sites

Αν το συνδυάσεις με σταθερό πάει πιο κάτω. Εγώ πχ στο double play πληρώνω σταθερό και κινητό μαζί 60€.

 

Υπάρχει και καλύτερο ακόμα ;): Η μάνα μου έβαλε το one large που το έιχαν πριν 2-3 μήνες προσφορά και της ερχεται κινητό και σταθερο -ιντερνετ, γύρω στα 42 ευρώ το μήνα, ...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν θα απαντήσει η Wind στα καινούργια προγράμματα red που έβγαλε η vodafone?

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/addItemToSession!addNewConnectionHandset.action?productId=16600&tariffContractDuration=18&programTypeId=1&tpCategoryFilter=13

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν θα απαντήσει η Wind στα καινούργια προγράμματα red που έβγαλε η vodafone?

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/addItemToSession!addNewConnectionHandset.action?productId=16600&tariffContractDuration=18&programTypeId=1&tpCategoryFilter=13

 

να απαντήσει ως προς συμβόλαιο εννοείς προφανώς. γιατί οι κάρτες τις είναι καλύτερες από τα RED (μιλώντας πάντα για ιδιώτη κι όχι εταιρεία)

Link to comment
Share on other sites

να απαντήσει ως προς συμβόλαιο εννοείς προφανώς. γιατί οι κάρτες τις είναι καλύτερες από τα RED (μιλώντας πάντα για ιδιώτη κι όχι εταιρεία)

 

ξερω μερικες εταιριες που χρησιμοποιουν καρτοκινητά και εχουν γλυτωσει πάρα πολλά χρήματα.

οσο αφορά την απάντηση της wind, θεωρω οτι επιβάλλεται να απαντησει (λογω της πτώσης των τελών).

Link to comment
Share on other sites

ξερω μερικες εταιριες που χρησιμοποιουν καρτοκινητά και εχουν γλυτωσει πάρα πολλά χρήματα.

 

δεκτόν (δεν έχω γνώση επί τούτου γι αυτό μίλησα μόνο για ιδιωτική χρήση :P)

Link to comment
Share on other sites

ξερω μερικες εταιριες που χρησιμοποιουν καρτοκινητά και εχουν γλυτωσει πάρα πολλά χρήματα.

οσο αφορά την απάντηση της wind, θεωρω οτι επιβάλλεται να απαντησει (λογω της πτώσης των τελών).

 

Δεν είναι σοβαρές εταιρίες όσες χρησιμοποιούν καρτοκινητά... Δεν γίνεται.. Να μιλάς με κάποιον πελάτη και να σου τελειώσουν πχ ξαφνικά οι μονάδες?? Ή να τελειώσει η προσφορά? Εκτός κι αν μιλάς για μια μικρή εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

και η μικρή εταιρεία, εταιρεία είναι μωρέ :P

 

Στην Ελλάδα νομίζω ότι είναι κάτι ανάμεσα σε εταιρία και παζάρι ;)

Link to comment
Share on other sites

ξερω μερικες εταιριες που χρησιμοποιουν καρτοκινητά και εχουν γλυτωσει πάρα πολλά χρήματα.

.

Λογικό μου ακούγεται και μένα αυτό. Απο τη στιγμή που το καρτοκινητό καρασυμφέρει, γιατί να μην το αξιοποιήσεις και στον επαγγελματικό σου χώρο;

 

Και μαι απορία: Τα red δεν έχουν λανσαριστεί εδώ και μήνες;

Link to comment
Share on other sites

η λεξη ''εταιρια'' δεν ισουται με το ''μιλω με τις ωρες με πελατη απο το κινητο''. Υπαρχουν πολλα ειδη εταιριων, οχι μονο προς το μεγεθος.
Link to comment
Share on other sites

Προ μηνών έκανα ανανέωση το συμβόλαιό μου (Wind One M) και με τα χίλια ζόρια μου δώσαν επιδότηση συσκευής €110 περίπου (μίλησα με εξυπηρέτηση, έκανα αίτηση για μετατροπή σε κατροκινητό κλπ...) και αναγκάστηκα να κάνω συμβόλαιο για 18 μήνες.

 

Χτες με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι μου προσφέρουν €8 έκπτωση στα καλά καθούμενα. Τους είπα ότι ζήτημα αν είναι 3 μήνες από την ανανέωση του συμβολαίου μου , αλλά επέμειναν ότι δικαιούμαι την έκπτωση... Ακολούθησε η διαδικάσία με την ηχογράφηση των στοιχείων μου και τη προσφορά και... περιμένω τον επόμενο λογριασμό να μάθω τί θα γίνει τελικά...

:blink:??? Έγινε και σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Σαν να σου έκαναν ανανέωση από μόνοι τους.. Σου ζήτησαν να τους πεις ΑΦΜ ; Πιστεύω ότι στο ανανέωσαν το συμβόλαιο απλά..
Link to comment
Share on other sites

Προ μηνών έκανα ανανέωση το συμβόλαιό μου (Wind One M) και με τα χίλια ζόρια μου δώσαν επιδότηση συσκευής €110 περίπου (μίλησα με εξυπηρέτηση, έκανα αίτηση για μετατροπή σε κατροκινητό κλπ...) και αναγκάστηκα να κάνω συμβόλαιο για 18 μήνες.

 

Χτες με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι μου προσφέρουν €8 έκπτωση στα καλά καθούμενα. Τους είπα ότι ζήτημα αν είναι 3 μήνες από την ανανέωση του συμβολαίου μου , αλλά επέμειναν ότι δικαιούμαι την έκπτωση... Ακολούθησε η διαδικάσία με την ηχογράφηση των στοιχείων μου και τη προσφορά και... περιμένω τον επόμενο λογριασμό να μάθω τί θα γίνει τελικά...

:blink:??? Έγινε και σε κανέναν άλλο;

 

Πάντως στα One προγράμματα δεν μπαίνει η επιδότηση ως πίστωση. Τώρα αν ήταν κάποια άλλη ειδική έκπτωση, καλύτερα καλέσε το cc

13800 απαντά για ONE

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση έχει συμβεί το εξής:

Έχει "ἁνοίξει"η επιδότηση μου εδώ και αρκετό καιρό, πριν να έχει λήξει το συμβόλαιο μου. Είχα μιλήσει μερικές φορές με το 1260 για να διαπραγματευτώ την επιδότηση μου που ήταν στα 40€ (:lol:) αν θυμάμαι καλά (έχω ένα κινητό με συμβόλαιο, μια γραμμή DP L και άλλη μια γραμμή Wind L).

Επίσης είχα βάλει και τον αριθμό μου για να με καλέσουν, από το site της wind, στην ενότητα "ἁνανεώσεις συμβολαίων - μιλήστε με έναν εκπρόσωπό μας" αλλά και πάλι μου έδιναν πολύ λίγα (με ενδιαφέρει έκπτωση στο πάγιο και όχι συσκευή).

Προχθές έβαλα πάλι τα στοιχεία μου να με καλέσουν στην ενότητα "ἁνανεώσεις συμβολαίων - συμπληρώστε τη φόρμα"και με κάλεσαν να με ενημερώσουν ότι επειδή έληξε πρόσφατα το συμβόλαιο μου η επιδότηση εμφανίζεται μηδενική (:confused:) και ότι θα πρέπει να καλέσω το 1260 για να ενημερωθώ.

Από ότι κατάλαβα (και με κάποια άλλα που μου είπαν στο τηλέφωνο), και στις 2 περιπτώσεις, πρέπει να είναι εξωτερικοί συνεργάτες στις ανανεώσεις .

Θα καλέσω το 1260 και θα ενημερώσω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση έχει συμβεί το εξής:

Έχει "ἁνοίξει"η επιδότηση μου εδώ και αρκετό καιρό, πριν να έχει λήξει το συμβόλαιο μου. Είχα μιλήσει μερικές φορές με το 1260 για να διαπραγματευτώ την επιδότηση μου που ήταν στα 40€ (:lol:) αν θυμάμαι καλά (έχω ένα κινητό με συμβόλαιο, μια γραμμή DP L και άλλη μια γραμμή Wind L).

Επίσης είχα βάλει και τον αριθμό μου για να με καλέσουν, από το site της wind, στην ενότητα "ἁνανεώσεις συμβολαίων - μιλήστε με έναν εκπρόσωπό μας" αλλά και πάλι μου έδιναν πολύ λίγα (με ενδιαφέρει έκπτωση στο πάγιο και όχι συσκευή).

Προχθές έβαλα πάλι τα στοιχεία μου να με καλέσουν στην ενότητα "ἁνανεώσεις συμβολαίων - συμπληρώστε τη φόρμα"και με κάλεσαν να με ενημερώσουν ότι επειδή έληξε πρόσφατα το συμβόλαιο μου η επιδότηση εμφανίζεται μηδενική (:confused:) και ότι θα πρέπει να καλέσω το 1260 για να ενημερωθώ.

Από ότι κατάλαβα (και με κάποια άλλα που μου είπαν στο τηλέφωνο), και στις 2 περιπτώσεις, πρέπει να είναι εξωτερικοί συνεργάτες στις ανανεώσεις .

Θα καλέσω το 1260 και θα ενημερώσω εδώ.

 

μην καλεσεις κανεναν,πηγαινε σε μια οποια να ναι εταιρια και κανε αιτηση φορητοτητας.Θα δεις μετα τι επιδοτηση θα παρεις..

Link to comment
Share on other sites

Μα τι γινεται επιτελους με την Wind εδω και κανα 20ημερο?? Πατωσανε απο πωλησεις???

 

Μας εχουν σπασει τα νευρα απο εξωτερικο οργανωμενο dealer της Wind περνουν συνεχεια για προσφορες!!

Ελεος!

Εμενα με καλουν συνεχεια και στο προσωπικο μου κινητο και στο εταιρικο κιν!

και σε ακαταληλες ωρες και καμμια μερα θα ακουσουν καμια ευχη για να ισιωσουν... κι ας μην φταιει το ταλαιπωρο το κοριτσακι που περνει 300 ευρο

 

Το πιο αστειο απο ολα ειναι οτι εχει συμβει στην εταιρεια μας να παρουν το ιδιο ακριβως λεπτο 10 διαφορετικα συναδελφους!!!

Το εκνευριστικο ειναι οτι καλουν και σε ζητανε κανονικα με το ονομα σου αρα απο καποιον πηρανε επισημη λιστα και παιζει μεγαλη οργανωση

Συνεπως ολα γινονται απο πολυ οργανομενο call center με δεκαδες-εκατονταδες τηλεφωνητριες, αρα με τις ευλογιες της Wind!

 

Αν η Wind θελει να λεγεται σοβαρη εταιρεια εκτος απο το μαπα σημα της θα πρεπει να προσεχει σε ποιους "εργολαβους" αναθετει τις πωλησεις της γιατι κατανταει εντελως ενοχλητικη σε βαθμο που την επομενη φορα εγω θα τους ψαρεψω για να κανω επωνυμη καταγγελια.

Edited by MAD 13
Link to comment
Share on other sites

μην καλεσεις κανεναν,πηγαινε σε μια οποια να ναι εταιρια και κανε αιτηση φορητοτητας.Θα δεις μετα τι επιδοτηση θα παρεις..
Βασικα μην ΠΑΕΙ σε καταστημα!αν υπογραψει τελος μετα.ΟΝΛΑΙΝ να κανει αιτηση για να υπαρχει χρονος δυο τρεις μερες να τον παρει η wind για αντιπροσφορα.

ρε παιδια ετσι θα κανω εγω σε 20 μερες που ληγει το συμβολαιο και για πρωτη φορα θα ζητησω κινητο το L9 optimus με 45 ευρω λογαριασμους και την απειλη φορητοτητας τι λετε θαα μου το αφησουν σε χαμηλη τιμη?ξερω οτι θα ηταν καλυτερα να το παρω απο αλλο μαγαζι και απο τη wind να παρω εκπτωση στο παγιο αλλα δεν υπαρχει μια να το παρω απο καταστημα :(

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μην ΠΑΕΙ σε καταστημα!αν υπογραψει τελος μετα.ΟΝΛΑΙΝ να κανει αιτηση για να υπαρχει χρονος δυο τρεις μερες να τον παρει η wind για αντιπροσφορα.

ρε παιδια ετσι θα κανω εγω σε 20 μερες που ληγει το συμβολαιο και για πρωτη φορα θα ζητησω κινητο το L9 optimus με 45 ευρω λογαριασμους και την απειλη φορητοτητας τι λετε θαα μου το αφησουν σε χαμηλη τιμη?ξερω οτι θα ηταν καλυτερα να το παρω απο αλλο μαγαζι και απο τη wind να παρω εκπτωση στο παγιο αλλα δεν υπαρχει μια να το παρω απο καταστημα :(

 

Μην περιμένεις σπουδαία πράγματα .

Τα Vodafone red είναι απάντηση στα wind 2 all αλλά στο πιο πιασοκολλικο

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...