Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω δεν λεω την αντιπροσφορα.ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ που ειναι σε ΑΛΛΗ εταιρεια και κανει αιτηση Online για το wind 50 δεν πληρωνει παγιο 50 ευρω αλλα 35.και δινει 1000 λεπτα προς ολους,100 sms, και 1gb internet data

 

Εγώ θέλω να μάθω πως λειτουργεί η αντιπροσφορά. Το κατάλαβα από την αρχή για το wind 50 (αλλά ισχύει μόνο για νέους πελάτες)

 

Έδωσα το τηλέφωνό μου on-line και με πήραν απ'τη Vodafone στο ΚΑΠΑΚΙ!

Δε μετράει αυτό για αίτηση on-line?

Δε θα παίξει έτσι το κόλπο?

Ενιγουέι, θα περιμένω τηλέφωνο.

Αυτό θέλω να μάθω αν αρκεί η online αίτηση για να σε πάρουν να σου κάνουν αντιπροσφορά ή θα πρεπει να πέις οκ και να περιμένεις το courier για συμβόλαιο κτλ

Link to comment
Share on other sites

Μα αν έρθει το courrier πάει τελείωσε. Πήραν τον αριθμό, υπογράφηκε και τέλος, έτσι δεν είναι?
make love not work
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι ξανά στο νήμα, με την δική μου περίπτωση/ενημέρωση σας: Πήγα σήμερα για να μάθω την επιδότηση για 1 χρόνου (παρά κάτι μήνες 2,3 δεν θυμάμε) σε wind xs και double play μαζί. Επιδότηση; ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ....Το φανταστικό ποσό των........25 ολόκληρων ευρώ. Όπως καταλαβαίνεται, συγκρατήθηκα για να μην γελάσω αλλά και να μην κράξω τον υπάλληλο που δεν φταίει σε τίποτα φυσικά...έκανα αίτηση για αλλαγή σε f2g και θα περιμένω 1 μήνα για να φύγω μετά από πολλά χρόνια συνδρομητής της wind από συμβόλαιο. Ντροπή στην wind που δεν δίνει ούτε κάν τα βασικά. Ο υπάλληλος μου είπε ότι αν υπογράψω 18μηνο (δεν τρελάθηκα) θα ανέβει στα 77 ευρώ...Πλήρωσα κάποια χρήματα σαν "ποινή" που φεύγω νωρίτερα και άντε γεια σας !!! Απογοητευμένος πλέον και από την wind ! (τα ίδια είναι όλες).

 

υ.γ ήθελα να αποφύγω την τακτική της φορητότητας αλλού κ.τ.λ. Βαριέμαι να ασχολούμε και δεν πίστευα ότι θα δώσουν 25! ευρώ.

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι ξανά στο νήμα, με την δική μου περίπτωση/ενημέρωση σας: Πήγα σήμερα για να μάθω την επιδότηση για 1 χρόνου (παρά κάτι μήνες 2,3 δεν θυμάμε) σε wind xs και double play μαζί. Επιδότηση; ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ....Το φανταστικό ποσό των........25 ολόκληρων ευρώ. Όπως καταλαβαίνεται, συγκρατήθηκα για να μην γελάσω αλλά και να μην κράξω τον υπάλληλο που δεν φταίει σε τίποτα φυσικά...έκανα αίτηση για αλλαγή σε f2g και θα περιμένω 1 μήνα για να φύγω μετά από πολλά χρόνια συνδρομητής της wind από συμβόλαιο. Ντροπή στην wind που δεν δίνει ούτε κάν τα βασικά. Ο υπάλληλος μου είπε ότι αν υπογράψω 18μηνο (δεν τρελάθηκα) θα ανέβει στα 77 ευρώ...Πλήρωσα κάποια χρήματα σαν "ποινή" που φεύγω νωρίτερα και άντε γεια σας !!! Απογοητευμένος πλέον και από την wind ! (τα ίδια είναι όλες).

 

υ.γ ήθελα να αποφύγω την τακτική της φορητότητας αλλού κ.τ.λ. Βαριέμαι να ασχολούμε και δεν πίστευα ότι θα δώσουν 25! ευρώ.

 

Έτσι έκανα πριν ένα χρόνο.

Απείλησα ότι θα πάω σε f2g από το Medium και τότε μου έδωσαν 50% να παραμείνω στο M, όπως και έγινε.

Φέτος που έκανα αίτηση για μεταφορά στην Vodafone μέσω τηλεφώνου, μου έδωσαν ωραίο πακετάκι και αλλαξα στο Wind to All 30, που μου βγαίνει μετά από τις εκπτώσεις τελικό ποσό στα 16€.

Πιστεψε με, ήθελα πολύ να πάω στη Vodafone, λόγω καλυτερου 3g, αλλά με τις προσφορές της Wind δεν υπάρχει ανταγωνισμός. Το παλεψανε από την Vodafone, αλλά δεν τις πιανανε τις τιμές της Wind.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος να έχω ενημέρωση για τα δωρεάν mb απο την wind εκτός απο κάποια εφαρμογή; έχω εταιρικό συμβόλαιο.

 

κενό sms στο 1212

Link to comment
Share on other sites

@junglist

Κοιτά να δεις εγώ δεν περιμένω να με πάρει κάποιος, είναι απαραδεκο να φεύγει ένας συνδρομητής και αφού έχει κάνει την αίτηση τότε να του δίνεις το κάτι παραπάνω για να τον κρατήσεις. Αμφιβάλλω αν πάρει καποιος αλλά και να πάρει έχω ξενερωσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

@sv2evs

αν πληρώνεις στο XS 15€ το μήνα δεν μπορούν σε 12μηνο να σου δώσουν 100€ που ζητάς σαν αρχική επιδότηση... Δηλαδή, ένας με πάγιο 50€ θα έπρεπε αναλογικά να πάρει 500€ επιδότηση σε 12μηνο.

 

Κι εγώ δεν είμαι σύμφωνος με την αντιπροσφορά σε περίπτωση φορητότητας. Άντε μπας και γίνει η φορητότητα σε μια μέρα και σταματήσουν αυτά, να αρχίσουν οι εταιρίες να ασχολούνται περισσότερο με τους συνδρομητές τους...

Link to comment
Share on other sites

Στο προγραμμα μου πληρώνω 18-20 ευρώ ανα μήνα και έχω μέσα και το σταθερό και Ίντερνετ.με αυτό ως δεδομένο περίμενα κάτι παραπάνω αλλά δεν πειράζει,γιατί και με καρτοκινητο θα γλυτωσω και χρήματα απλά θα έχω το μυαλό μου στις ανανεώσεις (αυτό ήθελα να αποφύγω βασικά).
Link to comment
Share on other sites

Στο προγραμμα μου πληρώνω 18-20 ευρώ ανα μήνα και έχω μέσα και το σταθερό και Ίντερνετ.με αυτό ως δεδομένο περίμενα κάτι παραπάνω αλλά δεν πειράζει,γιατί και με καρτοκινητο θα γλυτωσω και χρήματα απλά θα έχω το μυαλό μου στις ανανεώσεις (αυτό ήθελα να αποφύγω βασικά).

 

Ωραίο πακετάκι είναι με τα 35 ευρώ που σου δίνει 1000 λεπτά και 1 GB ίντερνετ

ck
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο πακετάκι είναι με τα 35 ευρώ που σου δίνει 1000 λεπτά και 1 GB ίντερνετ

 

ναι, αλλά κοστίζει περισσότερο. Εγώ για το κινητό έδινα 18 ευρώ/μήνα. Το συγκεκριμένο πακέτο νομίζω είναι ακριβότερο.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά κοστίζει περισσότερο. Εγώ για το κινητό έδινα 18 ευρώ/μήνα. Το συγκεκριμένο πακέτο νομίζω είναι ακριβότερο.

 

Ναι είναι , εξαρτάται τι χρήση κάνεις... αν κάποιος μιλάει και σερφάρει πολύ είναι ιδανικό και το φθηνότερο της αγοράς :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αίτηση διακοπής σύνδεσης από το πακέτο wind to all 25 και μεταφορά σε f2g στις 6/3 και μου έβγαλαν ημερομηνία ακύρωσης 4/4.

Τις επόμενες μέρες ακολούθησαν δυο τηλεφωνήματα για μείωση του παγίου 10% και 20% αντίστοιχα τα οποία τα απέρριψα. Το πρόβλημα τώρα είναι ότι στις 4/4 παίρνω στο 1260 και με ενημερώνουν ότι δεν θα γίνει η διακοπή λόγο τεχνικού προβλήματος και μεταφέρετε για τις 10/4. Ξαναπαίρνω σήμερα και πάλι τα ίδια, το αίτημα μεταφέρετε για 17/4. Θα γίνει από ότι μου είπαν πίστωση του παγίου από 4/4 και μετά... αλλά προβλέπω ότι και στις 17 θα μου λένε τα ίδια πάλι. Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω; γραπτή καταγγελία στην wind ίσως; τα λεφτά από την επιδότηση ήξεραν να τα πάρουν στην ώρα τους αλλά όταν είναι να διακόψουν το συμβόλαιο προκύπτουν τεχνικά προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι , εξαρτάται τι χρήση κάνεις... αν κάποιος μιλάει και σερφάρει πολύ είναι ιδανικό και το φθηνότερο της αγοράς :)

 

Αν το συνδυάσεις με σταθερό πάει πιο κάτω. Εγώ πχ στο double play πληρώνω σταθερό και κινητό μαζί 60€.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν μπορώ άλλο, έχω αγανακτήσει με τις εταιρίες στην Ελλάδα, για όλες υπάρχουν άπειρες ιστορίες τραγελαφικών καταστάσεων.

Τελος πάντων για να μην κουράζω θα τα γράψω όσο πιο σύντομα μπορώ.

 

1) Είμουν στην Wind (XL) με 19ευρώ πάγιο,

2) κάνω αίτηση φορητότητας στην Voda με 18 ευρώ,

3) αντιπροσφορά απο Wind στα 16ευρώ τελική τιμή με τέλη και ΦΠΑ , έτσι μου είπαν. - ΔΕΧΟΜΑΙ - (ακυρώνω την φορητότητα στην Voda)

 

4) Έρχεται ο καινούργιος λογαριασμός απο Wind με πάγιο ΦΠΑ και τέλη στα 26 ευρώ όπως το δίνουν κανονικά στο site κλπ.

 

Εε τραγική η κατάσταση , δλδ τι να πώ.

Τι βήματα ακολουθώ τώρα?

Link to comment
Share on other sites

δλδ όλες αυτές οι προσφορές που κάνουν απο το τηλέφωνο όλες οι εταιρίες τι είναι?

Στο κάτω κάτω ανανέωση έκανα, όχι καινούργιο συμβόλαιο.

 

Επίσης αυτό είναι εξαπάτηση "έλα σε εμάς με 5 ευρώ" και στην πράξη να είναι 15. Δηλαδή θέλεις να πείς οτι έχουν την δικαιοδοσία να το κάνουν?

Δεν πιάνω ακριβώς το πνεύμα της απάντησης σου.

Link to comment
Share on other sites

ότι είναι λόγια του αέρα και δεν υπάρχουν κάπου γραμμένα σε κάποιο συμβόλαιο που έχεις υπογράψει. αν στα δίνουν γραπτώς τότε οκ. δεν θα έπρεπε να αναφέρει το συμβόλαιο αλλαγή χρέωσης? αν δεν το αναφέρει και η ανανέωση έγινε στο υπάρχον, τότε η χρέωση νομικά δεν αλλάζει!

 

λαγούς με πετραχίλια να σου τάζουν στα λεγόμενα..θα τους πιστέψεις? εκεί είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε μην τρολάρεις,

τι μου λές? Οτι ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΕΩΝ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ? ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ?

βαλτός είσαι? Επίσης δεν απάντησες στο ερώτημα μου, γράψε έστω ένα ότι δεν υπάρχει λύση.

Εσύ απλά πόσταρες για να κρίνεις την κίνηση μου και την ευκολοπιστία μου, καλώς! μπορεί να εχεις δίκιο!

 

αλλα το θέμα εκφυλίστικε και δεν θα απαντήσει κάποιος που έχει εμπειρία και ίσως να μπορεί να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό το βλέπω να μειωθεί το πάγιο από τον επόμενο λογαριασμό

Κάνε μια ερώτηση στην εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια κανονικα θα του ερθει ο επομενος λογαριασμος!ο πρωτος ειδικα αν η μεταφορα εγινε ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ του ΧΡΕΩΣΙΜΟΥ μηνα τοτε πιθανον να εχει χρεωθει και αναλογικα ενα μιση μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο μόλις στο 1260 στην Wind,

 

Να δώσω feedback μπας και βοηθήσει κάποιον με παρόμοιο πρόβλημα στο μέλλον.

 

Όπως έγραψε ο Vasileios πιο πάνω, μου ανέφεραν πως θα μειωθεί το πάγιο στα 16 ευρώ απο τον επόμενο λογαριασμό, του Μαΐου.

Ρώτησα: -Έστω οτι η προσφορά θα μπεί στον επόμενο λογαριασμό, Γιατί δεν ήρθε στον σημερινό λογαριασμό πάγιο στα 19.80 όπως αναγράφει το συμβόλαιο και ήρθε στα 26 ευρώ?

Wind: - Γιατί δεν πρόλαβε (?) να περάσει η προσφορά πριν το πέρασμα του 12μηνου. (??)

Εγώ: - Μα η αίτηση τηλεφωνικός έγινε στις 12/3 έναν μήνα πριν την λήξη του συμβόλαιου μου.

Wind: - Δεν την περάσαμε πριν την λήξη του 12μηνου και την περάσαμε στον επόμενο μισό μήνα. (??)

 

Με διαβεβαίωσε πως στον επόμενο το πάγιο θα είναι της προσφοράς.

Τώρα δεν μπορώ να πώ οτι πολυκατάλαβα το γιατί. Μάλλον κουτοπόνηρα άφησαν να περαστεί η προσφορά έναν μήνα μετά την λήξη του συμβολαίου και να χρεωθώ κανονικά, εγω όμως είχα προβλέψει να κάνω αίτηση 1 μήνα πριν λήξει το συμβόλαιο μου για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Λίγο μπέρδεμα για όποιον το διάβασε.

Link to comment
Share on other sites

Αν βλέπουν στο 1260 καταχωρημένη την έκπτωση τότε είσαι εντάξει :)

Απλά είναι βλακεία που δεν περάστηκε από τον επόμενο μήνα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

σε γενικες γραμμες ΜΗ δεχεστε να σας αλλαζουν οτιδηποτε τηλεφωνικά! Σχεδον ολοι ειναι αλλες εταιριες (συνεργατες) που λενε ψεμματα 'σας παιρνουμε απο τη wind' και υποσχονται ο'τι θελουν. Εαν μετά αποδειχθει 'μουφα' και παρετε τηλ στη wind, ανετα σας λενε 'δε ξερουμε τιποτα' και αυτον που σας κοροιδεψε δεν θα τον βρειτε πουθενα... ΟΛΑ ΓΡΑΠΤΩΣ να τα παιρνετε!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...