Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως τα έγραψες νόμιζα ότι το συμβόλαιο ξεκίνησε Μάιο άρα λήγει Μάιο. Μπορείς να το τσεκάρεις στην πρώτη σελίδα του συμβολαίου ή να το ρωτήσεις στο 1260. Εγώ δεν το είχα συνειδητοποιήσει και διαβάζοντας το συμβόλαιο (που υπέγραψα Φεβρουάριο και έλεγε ότι άρχιζε Μάιο) παραξενεύτηκα.

Στο 1260 διευκρίνισαν ότι ενώ άλλαξα πρόγραμμα και οι χρεώσεις του καινούργιου προγράμματος ενεργοποιήθηκαν αμέσως και πήρα και την επιδότηση (ΟΚ ως εδώ) το συμβόλαιο δεν ανανεώθηκε ακόμη και θα ανανεωθεί τον ... Μάιο που λήγει το περσινό. Δηλαδή έχω καινούργιο πρόγραμμα, καινούργια επιδότηση, παλιό συμβόλαιο! Περίεργο και περίπλοκο αλλά τους συμφέρει αν το σκεφτεί κανείς γιατί εμποδίζουν την φορητότητα έτσι.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για 0,10€ το mb...

Δε νομίζω πως είναι πολλά για κάποιον που κάνει χρήση 50-60mb το μήνα (6€)

 

Τώρα αν κάνεις παραπάνω χρήση πάνω από 150mb δεν κοιτάς το σωστό πρόγραμμα!

Υπάρχουν και άλλα προγράμματα για την περίπτωσή σου!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ στο 1260 και γιναμε ψιλο κω..ος .Τους λεω γιατι περσι τρεις μηνες πριν ληξει το συμβολαιο (Μαιο) -ειχα αρχικη επιδοτηση (συσκευη)- με επιδοτησατε εκ νεου και μαλιστα αμεσα (Φεβρουαριο) και φετος μου λέτε οτι θα πληρωσεις 3 μηνες χωρις επιδοτηση και αυτη θα ξεκινησει απο τον Μαιο-ιουνιο.Απαντηση ουσιαστικη δεν πηρα.

η κοπελα μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει τιποτε και οτι κατεγραψε τον προβληματισμο μου

Παντως αυτο που εμαθα ειναι οτι μεχρι τον Μαιο δεν δεσμευομαι με συμβολαιο!!!!.Αρα μπορω να κανω μια αιτησουλα για φορητοτητα και σε 2 μερουλες θα με παιρνουν τηλεφωνο .Σημειωτεο οτι είμαι και πελατης και στην σταθερη ....αλλα απο οτι μου ειπε η κοπελιτσα ''αυτο δεν εχει να κανει''...

Καμια γνωμη......

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

τόσο είναι το 0,0001 ευρώ/kb

 

Νομίζω πρέπει να επέμβει εισαγγελέας για αισχροκέρδεια.

 

πριν γραψεις κατι καλο θα ηταν να κοιτας τι παιζει πρωτα οπως ειπε ο φιλος απο πανω.

 

Δες εδω

 

Τα 30 GB 50 ευρώ...Αν εισαι κοροιδο τοτε δεν παιρνεις προγραμμα και εχεις τις χρεωσεις που προανεφερες...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Ειχα κανει αιτηση για wind καρτοσυνδεση 25 στις 7/11/10 μαζι με ενα LG Fresh δωρο.

Θελω να διακοψω την συνδεση.Ειναι εφικτο κατι τετοιο ?

Δεν πληρωσα κανενα λογαριασμο απο τοτε , και εχω να πληρωσω 75 ευρω.Αν διακοψω ποσα θα πρεπει να πληρωσω ωστε να ακυρωθει το συμβολαιο ?

Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώσεις ό,τι λογαριασμό χρωστάς συν το αναπόσβεστο ποσό επιδοτησης της συσκευής, που αναγράφεται στο συμβόλαιό σου.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο παλιό πρόγραμμα small με ημερομηνία έκδοσης πρώτου λογαριασμού 3 Μαίου 2010.

 

1)Τελικά έχω 100 mb internet ή όχι; Ρωτάω γιατί εκείνη την περιόδο έιχε γίνει ένα μπάχαλο πάνω σ' αυτό το θέμα.

 

2)Έχω δύο γραμμες στο λογαριασμό και πληρώνω μ.ο 63 ευρώ τον μήνα. Μου δώσανε γύρω στα 115 ευρώ επιδότηση για να αναβάθμιση του λογαριασμου, τα οποία θέλω να χρησιμοποιήσω για έκπτωση. Είναι αρκετά ή πρέπει να ζητήσω μεγαλύτερή επιδότηση;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο παλιό πρόγραμμα small με ημερομηνία έκδοσης πρώτου λογαριασμού 3 Μαίου 2010.

 

1)Τελικά έχω 100 mb internet ή όχι; Ρωτάω γιατί εκείνη την περιόδο έιχε γίνει ένα μπάχαλο πάνω σ' αυτό το θέμα.

 

2)Έχω δύο γραμμες στο λογαριασμό και πληρώνω μ.ο 63 ευρώ τον μήνα. Μου δώσανε γύρω στα 115 ευρώ επιδότηση για να αναβάθμιση του λογαριασμου, τα οποία θέλω να χρησιμοποιήσω για έκπτωση. Είναι αρκετά ή πρέπει να ζητήσω μεγαλύτερή επιδότηση;

1) Μόνο από την εξυπηρέτηση πελατών θα μάθεις αν ισχύει

2) 115€ πιστεύω ότι είναι καλά.

Όταν καλέσεις για το πρώτο θέμα ζήτα κάτι παραπάνω, μπορεί να σου δώσουν.

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα στο 1260 και μου είπαν ότι έχω 100 mb τελικά και ότι καταργήθηκε από τον ιούνιο και μετά. Να τα χρησιμοποιήσω ή θα μου έρθει 600 ευρώ ο λαγαριασμός και θα τρέχω; Κάποιος με small και αντίστοιχη ημερομηνία εκδοσης λογαριασμού;
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα στο 1260 και μου είπαν ότι έχω 100 mb τελικά και ότι καταργήθηκε από τον ιούνιο και μετά. Να τα χρησιμοποιήσω ή θα μου έρθει 600 ευρώ ο λαγαριασμός και θα τρέχω; Κάποιος με small και αντίστοιχη ημερομηνία εκδοσης λογαριασμού;

 

Κάλεσε πάλι και κράτα το όνομα του υπαλλήλου...

Link to comment
Share on other sites

Όλα θα ήταν πιο απλά αν από το 1212 σου ερχόταν και το υπόλοιπο των mb. Αντί να χτίσουν μια σχέση εμπιστοσύνης, μας έχουν μέσα στην ανασφάλεια. Θα ξαναπάρω αυριο τηλέφωνο αλλά πιο ασφαλή συμπεράσματα θα έβγαζα από κάποιον χρήστη με αντίστοιχο πρόγραμμα με μένα.

Και κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω: Στα mb μετράνε και το upload; Για να ξέρω τι να προσέχω στο μετρητή του κινητού.

Edited by gothrylos
Link to comment
Share on other sites

1) Μόνο από την εξυπηρέτηση πελατών θα μάθεις αν ισχύει

2) 115€ πιστεύω ότι είναι καλά.

Όταν καλέσεις για το πρώτο θέμα ζήτα κάτι παραπάνω, μπορεί να σου δώσουν.

 

Απείλησε τους με φορητότητα:D

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Υπέγραψα χθες. Αν και πιστεύω ότι έχει σταματήσει το περσινό πανηγήρι των επιδοτήσεων. Είχα 80 ευρώ επιδότηση και κατέληξα με 3 μέρες διαπραγματεύσεων να μου κάνουν δώρο το iphone 3gs. :lol:
Link to comment
Share on other sites

@gothrylos

 

Μετράς σύνολο upload + download

Και βέβαια με το μετρητή του κινητού να δεις ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού...

Link to comment
Share on other sites

Υπέγραψα χθες. Αν και πιστεύω ότι έχει σταματήσει το περσινό πανηγήρι των επιδοτήσεων. Είχα 80 ευρώ επιδότηση και κατέληξα με 3 μέρες διαπραγματεύσεων να μου κάνουν δώρο το iphone 3gs. :lol:

Δηλαδη απο 80€ σου δωσανε περιπου 500€ ?Mε τι παγιο το μηνα ?Πως το χειριστηκες?Γιατι απλα μου φαινεται μεγαλο το ποσο.Πηγες και εκανες φορητοτητα πρωτα .Σε ρωταω γιατι θελω να δω τι θα κανω με την δικη μου περιπτωση( post 4778).

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σου πώ ότι μιλάμε για περσινές καταστάσεις. Ήμουν για 11 χρόνια συνδρομητής στην Vodafone με δυο γραμμές και πλήρωνα περίπου 55 ευρώ τον μήνα (έκτος από κάτι διακοσάρες κανα δυό φορές) και δεν ειχα χρησιμοποιήσει ποτέ τις επιδοτήσεις (που ήταν περίπου γύρω στα 180 ευρώ κάθε φορά). Πέρσι μου καρφώθηκε στο μυαλό να πάρω το 3gs (το οποιο τότε κόστιζε 570 ευρώ) και πήγα να χρησιμοποιήσω την επιδοτηση. Τους ρωτάω και μου λένε 80 ευρώ. Τους λέω μετά απο 11 χρόνια και χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει ποτέ επιδότηση, μου δίνετε μόνο 80 ευρώ; Ναι, μου λενε και δεν την αυξάνουμε. Οκ τους λέω και βγαίνω από το κατάστημα. Μετά από μισή ώρα πάω σε ένα κατάστημα wind και τους λέω: Πόσο επιδότηση μου δίνετε για δυό γραμμές στο πρόγραμμα small; 400 ευρώ μου λένε (200 για κάθε γραμμή). Οκ τους λέω, και προχωρώ σε αίτηση φορητότητας. Μετά από δυό μέρες με παίρνει τηλ. ένας τύπος από την Vodafone για να με ρωτήσει γιατι φευγω και αφου του εξηγώ πόσο μου δίνει η wind, μου προσφέρει 450 ευρώ επιδότηση. Την άλλη μέρα πάω πάλι στην Wind και τους λέω άκυρο γιατι μου έδωσαν 450 από την Vodafone. Ok μου λένε, έχεις το Iphone 3gs δώρο από εμάς (τους είχα πεί ότι το είχα βάλει στο μάτι). Και κάπου εδώ τελειώνει η ιστορία (παρόλο που με ανησύχησαν γιατί έκαναν 1 μήνα να μου το φέρουν). Edited by gothrylos
Link to comment
Share on other sites

@gothrylos

Πρέπει να έπεσες πέρσι στην προσφορά που έδιναν διπλάσια επιδότηση ή όποια συσκευή ήθελες από συγκεκριμένο πάγιο και πάνω...

 

Πάντως το άλλο που αναφέρεις πως είχες τόσα χρόνια επιδότηση στην VODAFONE και δεν το αξιοποίησες δεν παίζει κανά ρόλο... Οι επιδοτήσεις δεν συμψηφίζονται! Θα μπορούσες να το είχες κάνει έκπτωση στο λογαριασμό σου! Βέβαια δεν ήσουν και ποτέ δεσμευμένος αλλά και η VODAFONE τόσα χρόνια αφού έβγαλε κάποια λεφτά παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Υπέγραψα χθες. Αν και πιστεύω ότι έχει σταματήσει το περσινό πανηγήρι των επιδοτήσεων. Είχα 80 ευρώ επιδότηση και κατέληξα με 3 μέρες διαπραγματεύσεων να μου κάνουν δώρο το iphone 3gs. :lol:

 

Αυτά είπε όπως είπε και ο φίλος είναι περσινές καταστάσεις.. Από πέρυσι τον Αύγουστο έχουν κοπεί οι επιδοτήσεις από τις εταιρείες.. Πλέον έχω καιρό να ακούσω για πάνω από 150-160 ευρώ επιδότηση συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

Aν κανω αιτηση φορητοτητας για αλλη εταιρια:

 

1.θα με παρουν σιγουρα τηλ απο wind?

2.μετα απο ποσες μερες μετα την αιτηση?

3.Η φορητοτητα ποσες μερες διαρκει? και πως μπορω να την διακοψω ο ιδιος αν χρειαστει? σε ποσες μερες?

 

Ευχαριστω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τηλεφωνική φορητότητα. Αν δεν υπογράψεις, δεν μεταφέρεσαι στο άλλο δίκτυο.

 

1. Σίγουρο δεν είναι τίποτα, συνήθως όμως παίρνουν.

2. Λογικά την επόμενη μέρα θα σε πάρουν.

3. Σε 3 μέρες μεταφέρεσαι στο άλλο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τηλεφωνική φορητότητα. Αν δεν υπογράψεις, δεν μεταφέρεσαι στο άλλο δίκτυο.

 

1. Σίγουρο δεν είναι τίποτα, συνήθως όμως παίρνουν.

2. Λογικά την επόμενη μέρα θα σε πάρουν.

3. Σε 3 μέρες μεταφέρεσαι στο άλλο δίκτυο.

 

Aν κανω τηλεφωνικα φορητοτητα ενημερωνεται η wind πριν υπογραψω?

Αρα μπορουν να με καλεσουν? ή πρέπει πρωτα να υπογραψω?Για την υπογραφή του συμβολαιου στέλνουν κουριερ..?

Βασικα δεν θελω να φυγω απο wind απλα θέλω να ξεκινησει αμεσα η επιδοτηση που μου εχουν δωσει και οχι μετα απο 2 ΄μηνες.(post 4778)

 

Eυχαριστω φιλε μου...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...