Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άλλη πατάτα το One αλλά αυτά είναι χειρότερα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εεε, βλέπω να καταργούν το WIND-100, WIND-140... με τα νέα προγράμματα!

 

Οπότε πάλι κερδισμένες θα βγουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην τα θαβουμε ολλα πρωτα απο ολλα δεν σου ειπε κανενας να πας να κανεις αλλαγη απο το Medium σε ενα καινουργιο. Δευτερον κανενας δεν ανεφερε οτι για πρωτη φωρα μπορεις να θεσεις οριο στον λογαριασμο δλδ στο 150 με παγιο 25 (+τελη κτλπ) μπορεις να βαλεις οριο αλλα 15 που και επισεις ενημερωνεσε και πριν τη ληξει του χρονου ομιλιας αλλα και του οριου που εχεις βαλει εσυ ΑΥΤΟΜΑΤΑ. Και ενα τελευταιο το 850 σου δινει χρεωση ανα 1" χωρις παγια κληση και πολυ χαμηλη χρεωση οταν ξεπερνας τον χρονο ομιλιας Edited by 3llinas
Link to comment
Share on other sites

Το Οριο στον Λογαριασμό ακούγεται καλό. Αλλα τα καλύτερα που είδα είναι τα 60 λεπτά με 10€ και η χρώση ανα ΜΒ που είναι μόνο 0,10€.

Αν καταλαβα καλά προσφέρουν 10ΜΒ με 1€.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ΝΟΚΙΑ 3410, ενα 5210 απο το 2002 οτι πρεπει για να τα ξαναχρησιμοποιησει καποιος με τα καινουρια προγραμματα της wind, ισα ισα για κανενα τηλεφωνο και κανενα μηνυμα!!! Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ τα προγραμματα λεμε!!!!!

ολο πληρωνα κατι λογαριασμους που ουτε που καταλαβαινα πώς βγαινουν.

Ανοιγω το λογαρισμο και τρεμει το φυλλοκαρδι μου καθε μηνα.

όπως δειχνει με τα νεα προγραμματα to all, ουτε θα καθομαι να μετραω που μιλαω και με ποιον, ουτε να ψαχνομαι σε ποιο δικτυο ειναι και κουραφεξαλα...και το κυριοτερο ....

ΚΑΝΩ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΕΓΩ ποσο θα πληρωσω στο τελος του μηνα!

 

ΜΕΓΑΛΕΙΑ λεμε!!!! ΜΠΡΑΒΟ ρε WIND... αυτα ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

καλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ τα προγραμματα λεμε!!!!!

ολο πληρωνα κατι λογαριασμους που ουτε που καταλαβαινα πώς βγαινουν.

Ανοιγω το λογαρισμο και τρεμει το φυλλοκαρδι μου καθε μηνα.

όπως δειχνει με τα νεα προγραμματα to all, ουτε θα καθομαι να μετραω που μιλαω και με ποιον, ουτε να ψαχνομαι σε ποιο δικτυο ειναι και κουραφεξαλα...και το κυριοτερο ....

ΚΑΝΩ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΕΓΩ ποσο θα πληρωσω στο τελος του μηνα!

 

ΜΕΓΑΛΕΙΑ λεμε!!!! ΜΠΡΑΒΟ ρε WIND... αυτα ειναι!!

 

ανεκδοτο καλο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του forum γεια σας!

Είμαι καινούριος χρήστης από σήμερα και σας διαβάζω τα σχόλιά σας.

Για πείτε μου κι εμένα για αυτά τα νέα συμβόλαια της wind, γιατί δεν έχω καταλάβει γιατί κάποιοι τα θάβετε και κάποιοι λέτε ότι είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το Οριο στον Λογαριασμό ακούγεται καλό. Αλλα τα καλύτερα που είδα είναι τα 60 λεπτά με 10€ και η χρώση ανα ΜΒ που είναι μόνο 0,10€.

Αν καταλαβα καλά προσφέρουν 10ΜΒ με 1€.

 

Δηλαδή στα 40 MB βγαίνει όσο το Web n Mail.

 

Γενικά δεν μου λένε τίποτε αυτά τα προγράμματα, στην αναβάθμιση από βδομάδα μάλλον θα πάω στο S ή το M αν δεν φύγω τελείως. Και δεν μου αρέσει που διαφημίζουν το όριο της χρέωσης σαν την ανακάλυψη του τροχού. Σίγουρα λίγοι πελάτες ξέρουν ότι το κινητό τους έχει μετρητή κλήσεων και χρέωσης και ακόμη λιγότεροι θυμούνται κάθε μήνα να τον μηδενίζουν αλλά το marketing της εταιρίας λες και απευθύνεται κάτω από το ψηφιακό "χάσμα". Και οι περισσότεροι εδώ με΄σα μάλλον είμαστε από την άλλη "μεριά".

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω συνδεση σε -απεριοριστο 35- γιατι καποιοι φίλοι μου ειχαν whatsup και ποτε δεν μου βγενει λογαριασμος λιγοτερο απο 50-55 ευρω.

τώρα που λακισαν απο cosmote, αυτό που βλεπω είναι οτι στο -to all 250- θα έχω τουλαχιστο 4 ώρες προς όλα τα δίκτυα και δεν θα με ενδιαφερει αν μιλαω σε σταθερό-κινητό ή σε ποιο 'μαγαζί' είναι ο κάθε αριθμός .

λεει στο site τους οτι εχεις και ενημέρωση υπολοίπου και οτι οριζεις ύψος λογαρισμού. αυτο το θελω, να πληρωνο 35 και ΤΕΛΟΣ ουτε λεπτουδακι παραπανω.

και σιγα μην καθομαι να υπολογιζω με κομπιουτερακια και μετρητες

και σιγα μην παρω L,M unlimted η απεριοριστο να μου φορτωνουν και ενα σκασμο χρηση που μου ειναι αχρηστη μονο και μονο για να χτυπανε τα παγια.

δεν ειναι καιροι πια για μεταξωτες κορδελες, βαρεθηκα την κοροιδια και να μου τα αρπαζουν με δηθεν αναγκες και δηθεν εξτρα λεπτα που δεν τελιονουν ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιους μήνες στους λογαριασμούς μου της WIND, και ενώ έχω μιλήσει πολύ λιγότερο από το δωρέαν χρόνο ομιλίας που διαθέτω, δεν μεταφέρεται ο υπόλοιπος στον επόμενο μήνα. Τι έγινε; Το κατήργησαν κι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιους μήνες στους λογαριασμούς μου της WIND, και ενώ έχω μιλήσει πολύ λιγότερο από το δωρέαν χρόνο ομιλίας που διαθέτω, δεν μεταφέρεται ο υπόλοιπος στον επόμενο μήνα. Τι έγινε; Το κατήργησαν κι αυτό;

μήπως εδώ και λίγους μήνες άλλαξες πρόγραμμα ( και πήγες σε πρόγραμμα που δεν μεταφέροντα; Σημείωση , αν έβαλες τα απεριόριστα .... δεν υπάρχει πλεόν μεταφορά από μήνα σε μήνα.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αλλάξει πρόγραμμα, χρησιμοποιώ εδώ και αρκετά χρόνια αυτό που δίνει 240 λεπτά δωρεάν σε όλα τα εθνικά δίκτυα, με το οποίο ίσχυε κανονικά η μεταφορά υπόλοιπου χρόνου ομιλίας στον επόμενο μήνα.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω συνδεση σε -απεριοριστο 35- γιατι καποιοι φίλοι μου ειχαν whatsup και ποτε δεν μου βγενει λογαριασμος λιγοτερο απο 50-55 ευρω.

τώρα που λακισαν απο cosmote, αυτό που βλεπω είναι οτι στο -to all 250- θα έχω τουλαχιστο 4 ώρες προς όλα τα δίκτυα και δεν θα με ενδιαφερει αν μιλαω σε σταθερό-κινητό ή σε ποιο 'μαγαζί' είναι ο κάθε αριθμός .

λεει στο site τους οτι εχεις και ενημέρωση υπολοίπου και οτι οριζεις ύψος λογαρισμού. αυτο το θελω, να πληρωνο 35 και ΤΕΛΟΣ ουτε λεπτουδακι παραπανω.

και σιγα μην καθομαι να υπολογιζω με κομπιουτερακια και μετρητες

και σιγα μην παρω L,M unlimted η απεριοριστο να μου φορτωνουν και ενα σκασμο χρηση που μου ειναι αχρηστη μονο και μονο για να χτυπανε τα παγια.

δεν ειναι καιροι πια για μεταξωτες κορδελες, βαρεθηκα την κοροιδια και να μου τα αρπαζουν με δηθεν αναγκες και δηθεν εξτρα λεπτα που δεν τελιονουν ποτε.

εχεισ δικιο

τα καινουρια ειναι απλα και προς ολους. και δεν χρειαζετε να πληρωνουμε για καλουδια που δεν χρησιμοποιουμε ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αλλάξει πρόγραμμα, χρησιμοποιώ εδώ και αρκετά χρόνια αυτό που δίνει 240 λεπτά δωρεάν σε όλα τα εθνικά δίκτυα, με το οποίο ίσχυε κανονικά η μεταφορά υπόλοιπου χρόνου ομιλίας στον επόμενο μήνα.

 

Για πάρε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και πες μας τι σου είπε , έχω την εντύπωση ότι δεν έχει καταργηθεί στα παλιά πακέτα, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω συνδεση σε -απεριοριστο 35- γιατι καποιοι φίλοι μου ειχαν whatsup και ποτε δεν μου βγενει λογαριασμος λιγοτερο απο 50-55 ευρω.

τώρα που λακισαν απο cosmote, αυτό που βλεπω είναι οτι στο -to all 250- θα έχω τουλαχιστο 4 ώρες προς όλα τα δίκτυα και δεν θα με ενδιαφερει αν μιλαω σε σταθερό-κινητό ή σε ποιο 'μαγαζί' είναι ο κάθε αριθμός.

 

Στις 12 Ιανουαρίου 2010 ή κάπου εκεί (δεν θυμάμαι καλά) βγήκε το wind Μ που σου έδινε:

 

1500 λεπτά προς σταθερά και κινητά q και wind.

1500 sms προς κινητά q και wind.

250 λεπτά προς κινητά cosmote και vodafone.

250 sms προς κινητά cosmote και vodafone.

250 MB mobile internet.

250 mms.

250 λεπτά βιντεοκλήσεων.

Και με μήνυμα στο 1212 μπορείς να ελέγχεις τα λεπτά σου...

 

και κόστιζε 45 Ευρώ, το οποίο έχω εγώ μέχρι αυτή τη στιγμή. Λυπάμαι φίλε μου αλλά για να μας λες ότι τόσο καιρό πλήρωνες 50-55 Ευρώ και τώρα θα πληρώνεις 35 για να έχεις 250 λεπτά μόνο προς όλους (τίποτε άλλο, ούτε μηνύματα, ούτε internet, ούτε τίποτα) είσαι λίγο άσχετος.... Τόσο καιρό μπορούσες άνετα να είχες γλυτώσει πολλά λεφτά αν ψαχνόσουν λίγο περισσότερο και τώρα δεν θα χρειαζόσουν να βάλεις το φλωροκαλό wind to all 250.....

 

και σιγα μην καθομαι να υπολογιζω με κομπιουτερακια και μετρητες

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς το παγκόσμιο καπιταλιστικό σύστημα έτσι όπως κινείται θα ωφελεί όλο και περισσότερο αυτούς που ψάχνονται πολύ και ξέρουν κάποια πράγματα μαθηματικών - οικονομικών. Αυτοί που είναι αδιάφοροι και λένε: "Έλα μωρέ βλέπουμε", μην νομίζεις ότι θα έχουν ωραίο μέλλον.....

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

@energeiakos+fairy_78: και οι 2 εχετε το δικιο σας, ο καθενας για τους δικους του/της λογους. Ο'τι τον βολευει τον καθενα. Τα παλια προγραμματα εδιναν ενα σωρο υπηρεσιες που δεν ειχαν και πολλη χρησιμοτητα (mms ποιος στελνει πια/ ΜΒs με χαλια καλυψη 3g). Απο την άλλη μεριά, τα καινουρια προγραμματα δε δινουν τιποτα και εχουν την πιο ακριβη χρεωση sms (0,14/sms). Επισης, οταν βαζεις οριο μηνιαιας χρεωσης και σου τυχει κατι επειγον, τι κανεις; Ειναι σαν να εχεις καρτοκινητο που τελειωνουν οι μοναδες..

 

Προσωπικα εγω δεν εμπιστευομαι την εταιρια, βλεποντας το παρελθον της απο τοτε που ξεκινησε

Link to comment
Share on other sites

@energeiakos+fairy_78: και οι 2 εχετε το δικιο σας, ο καθενας για τους δικους του/της λογους. Ο'τι τον βολευει τον καθενα. Τα παλια προγραμματα εδιναν ενα σωρο υπηρεσιες που δεν ειχαν και πολλη χρησιμοτητα (mms ποιος στελνει πια/ ΜΒs με χαλια καλυψη 3g). Απο την άλλη μεριά, τα καινουρια προγραμματα δε δινουν τιποτα και εχουν την πιο ακριβη χρεωση sms (0,14/sms). Επισης, οταν βαζεις οριο μηνιαιας χρεωσης και σου τυχει κατι επειγον, τι κανεις; Ειναι σαν να εχεις καρτοκινητο που τελειωνουν οι μοναδες..

 

Προσωπικα εγω δεν εμπιστευομαι την εταιρια, βλεποντας το παρελθον της απο τοτε που ξεκινησε

 

Μα γιατί παραπονιέσαι ? Οι άλλες 2, δεν έκαναν ακριβώς το ίδιο ? Το ότι η wind κάνει κάτι που δεν την συμφέρει...μόνο ζημιά θα της κάνει..αλλά νομίζεις ότι τους νοιάζει ? Απλά μην τα βλέπουμε μονόπλευρα γιατί πολύ απλά κάνουν πιστή αντιγραφή !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί παραπονιέσαι ? Οι άλλες 2, δεν έκαναν ακριβώς το ίδιο ? Το ότι η wind κάνει κάτι που δεν την συμφέρει...μόνο ζημιά θα της κάνει..αλλά νομίζεις ότι τους νοιάζει ? Απλά μην τα βλέπουμε μονόπλευρα γιατί πολύ απλά κάνουν πιστή αντιγραφή !!! ;)

δεν παραπονιεμαι, λεω πως εχουν τα πραγματα. Και οταν λεω για τα 'παλια προγραμματα', εννοω εκεινα που δεν ειχαν καμμια σχεση με τα προγραμματα των αλλων 2, πριν λιγο καιρο. Μετά εγιναν ολα καρμπον. Η wind τρωει κραξιμο απο μενα, διοτι εχει τους λιγοτερους συνδρομητες και βγαζει τα χειροτερα προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

δεν παραπονιεμαι, λεω πως εχουν τα πραγματα. Και οταν λεω για τα 'παλια προγραμματα', εννοω εκεινα που δεν ειχαν καμμια σχεση με τα προγραμματα των αλλων 2, πριν λιγο καιρο. Μετά εγιναν ολα καρμπον. Η wind τρωει κραξιμο απο μενα, διοτι εχει τους λιγοτερους συνδρομητες και βγαζει τα χειροτερα προγραμματα.

Και εγώ στο παλιό wind s ήμουν και ήμουν ευχαριστημένος και με το ίντερνετ που είχα και με τα mms και με τις βιντεοκλήσεις (άσχετα αν έκανα ελάχιστες, είχα όμως την δυνατότητα). Μετά όμως είδα ότι χάνω πολύ γιατί η wind δεν προσφέρει κάτι διαφορετικά και πήρα και εγώ ένα what's up και καλύφθηκα κατά πολύ βάση των συνδρομητών που μιλάω. Τώρα πήγα στο xxs, πληρώνω το πάγιο και μιλάω με την οικογένεια μου που είναι όλοι στα βασικά νούμερα τους στην wind και όλα καλά !

Link to comment
Share on other sites

Επισης, οταν βαζεις οριο μηνιαιας χρεωσης και σου τυχει κατι επειγον, τι κανεις; Ειναι σαν να εχεις καρτοκινητο που τελειωνουν οι μοναδες..

 

Στα WIND At All που αναφέρεσε...

Δεν έχεις δίκιο μπορείς να αυξήσεις το μέγιστο ποσό ανά πάσα στιγμή...

 

Μπορείς να βάλεις όριο ακόμα και 400 ευρώ!

 

Η αδυναμία των προγραμμάτων αυτών είναι πως δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις υπηρεσίες! Είναι πιο κοντά στη λογική της καρτοσύνδεσης! Όχι όμως και στη φραγή της καρτοσύνδεσης...

 

Μεγάλο πλεονέκτημα με τον ανταγωνισμό είναι αρκετά πιο φθηνά σε πάγιο και υπάρχουν καλές επιλογές χαμηλού κόστους αν ξεπεράσεις τον ενσωματωμένο χρόνο!

 

Να λέμε τα στραβά αλλα να λέμε και τα ΛΙΓΑ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Στα προγράμματα Wind ONE, όπως παραδείγματος χάριν το Wind One XL τα 99,90 ευρώ το μήνα αναφέρονται σε τελική τιμή παγίου κινητού και σταθερής, έτσι δεν είναι; Δεν υπάρχουν άλλες χρεώσεις;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

φορος κινητης .....που αναλογει στο 60€ ευρω που ειναι αναλογια του παγιου για την κινητη ...δηλαδη περιπου 7€...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοηθεια σας σε κατι, σε αριθμο συμβολαιου που ειναι ενεργοποιημενη ηδη η υπηρεσια κλησεις συνδιασκεψεις ενω προσπαθω να τη χρησιμοποιησω τη συγκεκριμενη υπηρεσια στη συσκευη μου Ε52 και δε μπορω, ξερετε τι φταιει? Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στα WIND At All που αναφέρεσε...

Δεν έχεις δίκιο μπορείς να αυξήσεις το μέγιστο ποσό ανά πάσα στιγμή...

 

Μπορείς να βάλεις όριο ακόμα και 400 ευρώ!

 

Η αδυναμία των προγραμμάτων αυτών είναι πως δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις υπηρεσίες!

 

Δηλαδή δεν μπορώ να βάλω πάνω τους μυνήματα προς όλους και πακέτο δεδομένων για internet ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...