Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TI APATEONES EINAI TA MAGAZIA WIND KAI H ETAIRIA

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΠΗΓΑ ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ WIND ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΡΤΟΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΛΕΞΑ ΕΝΑ ΕΥΚΟΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΤΗΣ ΛΕΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ STH WIND ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝΕ ΠΕΡΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟ ΕΧΤΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ Η ΑΛΛΑΓΗ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΕΡΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΗ WIND KAI ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙΣ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΤΗ ΚΑΡΤΟΣΥΝΔΕΣΗ

ΚΑΛΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟ ΔΗΛΑΔΗ

Η ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕRNET NA ΣΑΣ ΚΑΝΟ ΡΕΖΙΛΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ

 

 

φίλε μου δυστυχώς δεν μας τα λες τα πράγματα όπως ακριβώς γίναμε.....

 

Επίσης κακώς που δεν έκανες την σύνδεση την στιγμή που είδες το νούμερο.

 

Λογικό ήταν αν δεν έκανες την σύνδεση ώστε να δεσμέυεις το νούμερο, το νούμερο να το δει άλλος πελάτης ή να το δώσει κάποιος άλλος υπάλληλος.

 

Κάνεις την αίτηση και πας όποτε θες να παραλάβεις.

 

Αλλά επιμένω ότι κάτι δεν λές σωστά ...... Αλλίως γίνανε τα πράγματα.

 

Για ξανα πες τα όπως έγιναν....

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πριν 15 ημέρες εφυγα με φορητοτητα για cosmote. με κουρασαν οι συνεχεις αυξησεις στις επιμερους υπηρεσιες.

π.χ. roaming στην Ε.Ε. με χρεωση απο το ανα δευτ. σε ανά λεπτό κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια σύνδεση στο wind flexy 20 εδώ και 5 μήνες και δεν την θέλω πια μια και θα κάνω σύνδεση στη vodafone. Επειδή όμως δεν έχει κλείσει ο χρόνος ακόμα θα μου ζητήσουν την επιδότηση πίσω. Μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα και να τους ζητήσω αλλάγη προγράμματος από wind flexy 20 σε wind adsm φοιτητικό; Κάπου είχα ακούσει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αν η αλλαγή προγράμματος γίνει από μικρότερο σε μεγαλύτερο. Στην προκειμένη περίπτωση το wind flexy 20 έχει 20 ευρώ πάγιο ενώ το adsm φοιτητικό 28. Αρα με καλύπτει η προϋπόθεση του "μεγαλύτερου" προγράμματος. Δεν ξέρω βέβαια γιατί είναι λίγο περίεργη η αλλαγή που θα ζητήσω να γίνει...

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια σύνδεση στο wind flexy 20 εδώ και 5 μήνες και δεν την θέλω πια μια και θα κάνω σύνδεση στη vodafone. Επειδή όμως δεν έχει κλείσει ο χρόνος ακόμα θα μου ζητήσουν την επιδότηση πίσω. Μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα και να τους ζητήσω αλλάγη προγράμματος από wind flexy 20 σε wind adsm φοιτητικό; Κάπου είχα ακούσει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αν η αλλαγή προγράμματος γίνει από μικρότερο σε μεγαλύτερο. Στην προκειμένη περίπτωση το wind flexy 20 έχει 20 ευρώ πάγιο ενώ το adsm φοιτητικό 28. Αρα με καλύπτει η προϋπόθεση του "μεγαλύτερου" προγράμματος. Δεν ξέρω βέβαια γιατί είναι λίγο περίεργη η αλλαγή που θα ζητήσω να γίνει...

 

den μπορεις να κάνεις αλλαγή voice ---> data αλλά ούτε το αντίθετο.

Βέβαια για σίγουρα πάρε 1260 να ρωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

καιρό έχω να ρωτήσω κάτι εδώ :lol:

 

για να δούμε..

 

έχουμε ένα Flexy 30 που σκέφτεται να γίνει Flexy Zero.. (μιας και έχω πολύ ασταθείς λογαριασμούς από 20-100 ευρώ)

 

1. υποθέτω πως στο Zero δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση μέσω sms του πόσο έχεις ξοδέψει σωστά? ή υπάρχει?

 

2. το windebill θα εξακολουθεί να δουλεύει κανονικά έτσι? λογικά ναι.. just checking..

 

 

αν ξέρει κανείς τον ευχαριστώ..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

1. υποθέτω πως στο Zero δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση μέσω sms του πόσο έχεις ξοδέψει σωστά? ή υπάρχει?

 

2. το windebill θα εξακολουθεί να δουλεύει κανονικά έτσι? λογικά ναι.. just checking..

 

 

αν ξέρει κανείς τον ευχαριστώ..

 

1.Δεν υπάρχει, βοηθά πολύ στον υπολογισμό η διάρκεια εξερχομένων κλήσεων μέσω του κινητού σου (μιας και δεν έχει ελάχιστη χρέωση κλήσης), με την προϋπόθεση να το μηδενίζεις στην έκδοση λογαριασμού. Αν έχει το κινητό σου και μετρητή sms ακόμα καλύτερα.

2.Δεν το γνωρίζω αλλά φαντάζομαι πως ναι. Άλλωστε, δεν έχει κανένα λόγο να μην λειτουργεί κανονικά.

 

Να κάνω κι εγώ τις δικές μου ερωτήσεις;

1. Μπήκα στο Max300 και θα μου είναι πολύτιμο να γνωρίζω τι σύνδεση έχει αυτός που καλώ. Πως το γνωρίζουμε αυτό;

2. Η κλήση στο 1260 από κινητό Wind χρεώνεται;

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν υπάρχει, βοηθά πολύ στον υπολογισμό η διάρκεια εξερχομένων κλήσεων μέσω του κινητού σου (μιας και δεν έχει ελάχιστη χρέωση κλήσης), με την προϋπόθεση να το μηδενίζεις στην έκδοση λογαριασμού. Αν έχει το κινητό σου και μετρητή sms ακόμα καλύτερα.

2.Δεν το γνωρίζω αλλά φαντάζομαι πως ναι. Άλλωστε, δεν έχει κανένα λόγο να μην λειτουργεί κανονικά.

 

Να κάνω κι εγώ τις δικές μου ερωτήσεις;

1. Μπήκα στο Max300 και θα μου είναι πολύτιμο να γνωρίζω τι σύνδεση έχει αυτός που καλώ. Πως το γνωρίζουμε αυτό;

2. Η κλήση στο 1260 από κινητό Wind χρεώνεται;

 

στο flexy zero υπάρχει ελάχιστη χρέωση 30''. Στο wind1 δεν υπάρχει.

Δεν μπορείς να μαθεις τι σύνδεση έχει ο άλλος.Απλά περιμένεις να έρθει ο λογ/μος και βλέπεις αν χρεώνεσε ή όχι:p:p

 

Στο 1260 χρεώνεσε 0,24/κλήση στην συνδεση και 0,12 στο καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν υπάρχει, βοηθά πολύ στον υπολογισμό η διάρκεια εξερχομένων κλήσεων μέσω του κινητού σου (μιας και δεν έχει ελάχιστη χρέωση κλήσης), με την προϋπόθεση να το μηδενίζεις στην έκδοση λογαριασμού. Αν έχει το κινητό σου και μετρητή sms ακόμα καλύτερα.

2.Δεν το γνωρίζω αλλά φαντάζομαι πως ναι. Άλλωστε, δεν έχει κανένα λόγο να μην λειτουργεί κανονικά.

 

ευχαριστώ!

 

μου είπαν πως πρέπει να περάσουν δύο μήνες ακόμα για να αλλάξω οικονομικό πακέτο.. οπότε μετά..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

στο flexy zero υπάρχει ελάχιστη χρέωση 30''. Στο wind1 δεν υπάρχει.

Δεν μπορείς να μαθεις τι σύνδεση έχει ο άλλος.Απλά περιμένεις να έρθει ο λογ/μος και βλέπεις αν χρεώνεσε ή όχι.

 


Ουπς, νόμιζα ότι ήταν το ίδιο με το Wind1! Sorry!

Τραγικό να μη μπορείς να ξέρεις τι σύνδεση έχει ο άλλος! Στην ουσία σου λέει σου "δίνω δωρεάν απεριόριστες κλήσεις προς τους αριθμούς Wind που ξέρεις, αλλιώς αν δεν ξέρεις θα πρέπει να πληρώσεις την άγνοιά σου!". Ε ρε και αρχίσεις να μιλάς σε 693******* καμιά ώρα νομίζοντας πως μιλάς δωρεάν και σου΄χει πάει ο δικός σου σε Cosmote με φορητότητα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Εχω εδω και 4 χρονια συνδεση τις Wind. Εδω και ενα η δυο χρονια την εχω κανει Wind flexy 20. Ωστωσω τελευτεα στελνω παραπολλα μηνυματα (στον τελευτεο λογαριασμο ητανε 1000) με αποτελεσμα να χρεωνει παραπολλα. Εκτος του να κανω λιγο κρατει υπαρχει κανενας τροπος να μου βγαινει πιο οικονομικα;
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το γυριζεις σε καρτοκινητο που εχει χαμηλοτερη χρεωση;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σκευτικα μηπος επερνα και ενα F2G και εβαζα το Nonstop500, αλλα μηπος παιζει κανενα μουφιδι απο πισω;
Link to comment
Share on other sites

E; Δεν τα ξερω αυτα... Εγω μια ζωη ειμαι ωραια και καλα με την συνδεσουλα μου, και ποτε δεν περναγα και το οριο οποτε δεν ψαχτικα ποτε...
Link to comment
Share on other sites

μπες εδω και μπορεις να διαλεξεις τα πακετα παιρνοντας τηλ. στο 1342.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πάντως,όσο και να βελτιώθηκε σε πολλούς τομείς η Wind,σε ορισμένα θέματα παραμένει αρκετά πούσ...κη η συμπεριφορά της :X

 

Συγκεκριμένα,αν θες να μεταβείς σε πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο απ'αυτό που είσαι ήδη,πρέπει να περάσει 1 χρόνος από τότε που έκανες τη σύνδεση ενώ στις άλλες 2 πρέπει να περασουν 3 μήνες τουλάχιστον και η αλλαγή γίνεται.....Μια ζωή πονηριά αυτή η εταιρία με τις τιμές,τις χρεώσεις,τις προυποθέσεις,τις προσφορές κλπ,κλπ... ;)

 

Υ.Γ.:Απλή παρατήρηση έκανα!Μην πέσετε να με φάτε μερικοί-μερικοί! :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως,όσο και να βελτιώθηκε σε πολλούς τομείς η Wind,σε ορισμένα θέματα παραμένει αρκετά πούσ...κη η συμπεριφορά της :X

 

Συγκεκριμένα,αν θες να μεταβείς σε πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο απ'αυτό που είσαι ήδη,πρέπει να περάσει 1 χρόνος από τότε που έκανες τη σύνδεση ενώ στις άλλες 2 πρέπει να περασουν 3 μήνες τουλάχιστον και η αλλαγή γίνεται.....Μια ζωή πονηριά αυτή η εταιρία με τις τιμές,τις χρεώσεις,τις προυποθέσεις,τις προσφορές κλπ,κλπ... ;)

 

Υ.Γ.:Απλή παρατήρηση έκανα!Μην πέσετε να με φάτε μερικοί-μερικοί! :p

 

Γιατί να σε φάμε; Έχεις δίκιο ότι για τις αλλαγές προγραμμάτων είναι απαράδεκτοι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σε φάμε; Έχεις δίκιο ότι για τις αλλαγές προγραμμάτων είναι απαράδεκτοι.

 

Θα έπρεπε να αναθεωρήσουν μάλλον. Ειδικά αφότου υπάρχει και η φορητότητα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι απαράδεκτοι,αλλά φαντάζομαι σε περιπτώσεις "έκτακτης ανάγκης",όπως π.χ. όταν δεν υπάρχει καλή κάλυψη σε μια περιοχή πως κάνουν αλλαγές προς τα κάτω,ε;;Διότι αν δεν κάνουν ούτε τότε,αυτό δείχνει πως είναι τελείως για τον ............................ :X:X
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαισιο μονο Vodafone και cosmote.

Σιγουρα οχι Wind.

οχι ρε γμτ!αυτη η κολοwind φερνει τα λιγοτερα μοντελα!και αργει κιολας!κριμα γιατι το πλαισιο τα φερνει και γρηγορα και ολα σχεδον τα μοντελα!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω νέα σύνδεση στο πρόγραμμα "καρτοσύνδεση" χωρίς επιδότηση μπορώ να αλλάξω πακέτο ή να το διακόψω στους 2 μήνες ή υπάρχει υποχρεωτική παραμονή κάποιων μηνών όπως πχ στο zero που είναι 6 μήνες;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...