Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια,μια απορια ο περιορισμος που ισχυε στα μηνυματα ανα ημερα στο flexy δεν ισχυει;γιατι ετσι μου ειπανε σημερα σ ενα καταστημα!:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εαν λες για την ενημερωση υπολοιπου, σε ολα τα συμβολαια που την εχουν, ναι, ειναι 2 φορες την ημερα. Εαν λες κατι αλλο, πες μας :)
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,δεν το εξηγησα καλα,εννοω τα μηνυματα που μπορεις να στειλεις σε αλλους,υπαρχει περιορισμος;

 

Κανένας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

έστω ότι κάνεις οικογενειακό συμβόλαιο στο flexy30, 2 αριθμούς. Πόσο πάγιο θα πληρώνεις; :confused:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

έστω ότι κάνεις οικογενειακό συμβόλαιο στο flexy30, 2 αριθμούς. Πόσο πάγιο θα πληρώνεις; :confused:

 

30+30=60

πάγιο υπέρ αλογοσκούφη 2,38*2=4,76

Άρα σύνολο 64,76 και θα έχεις στο καθένα το χρόνο που θα είχες στο αμέσως επόμενο πρόγραμμα flexy, 35 ευρώ στην περίπτωσή σου. Φυσικά θα έχεις και άλλη έκπτωση 10% στα πάγια, αν δεν επιλέξεις τα 60 λεπτά μεταξύ σας.

ΟΠΟΤΕ τελικό πάγιο 58,76 περίπου... για 220 προπληρωμένα λεπτά στην κάθε γραμμή, αν δεν στείλεις κανένα μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Σ'ευχαριστώ.

Αλλιώς το φανταζόμουν, ότι θα έβγαινε πιο φθηνά από 30*2 αν ήταν πάνω από μια σύνδεση. Και μετά ξύπνησα :p

Ευχαριστώ πάντως!

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

30+30=60

πάγιο υπέρ αλογοσκούφη 2,38*2=4,76

Άρα σύνολο 64,76 και θα έχεις στο καθένα το χρόνο που θα είχες στο αμέσως επόμενο πρόγραμμα flexy, 35 ευρώ στην περίπτωσή σου. Φυσικά θα έχεις και άλλη έκπτωση 10% στα πάγια, αν δεν επιλέξεις τα 60 λεπτά μεταξύ σας.

ΟΠΟΤΕ τελικό πάγιο 58,76 περίπου... για 220 προπληρωμένα λεπτά στην κάθε γραμμή, αν δεν στείλεις κανένα μήνυμα...

 

Σωστος, δεν ειναι αναγκη ομως να παει στο flexy 35 και να πληρωνει 30, μπορει πολυ ομορφα να παει στο flexy 30 και να πληρωνει το 25.

Οποτε θα εχει παγιο 2 * 25 = 50 , μαζι με την 10% εκπτωση, -5 ευρω, δηλαδη 45 ευρω, συν αλογοσκουφη 4,76 θα ειναι συνολο 45 + 4,76 = 49,76 λιγοτερο απο 50 ευρω , και θα εχει 2 γραμμες στο flexy 30 που ηθελε :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Μετέτρεψα το f2g σε flexy25 αλλά ξέχασα να εξαργυρώσω τους πόντους μου στο WinClub. Τώρα μπορώ να κάνω τίποτα η τους έχω χάσει;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Μετέτρεψα το f2g σε flexy25 αλλά ξέχασα να εξαργυρώσω τους πόντους μου στο WinClub. Τώρα μπορώ να κάνω τίποτα η τους έχω χάσει;

 

Καλή χρονιά,

Αν είναι ακόμα καρτοκινητό πάρε τηλ τώρα στην εξ.πελατών, αν όμως έχει ήδη συνδεθεί τότε ναι τους έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυεί ακομα η προσφορά της Wind με το μειωμένο πάγιο για 1 χρόνο;
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά,

Αν είναι ακόμα καρτοκινητό πάρε τηλ τώρα στην εξ.πελατών, αν όμως έχει ήδη συνδεθεί τότε ναι τους έχασες.

 

Δυστυχώς έγινε flexy απο 31/12 και δεν πρόλαβα να τους εξαργυρώσω. Κρίμα γιατί οι πόντοι ήταν γύρω στους 2000 και κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Μια ερώτηση σχετικά με λογαριασμό. Αν έχεις απλήρωτο τον προηγούμενο μήνα με ένα ποσό χ έρχεται ο νέος λογαριασμός με ένα πόσο ψ ( το ποσό του νέου μήνα). Στο κουτάκι προς πληρωμή έχει το άθροισμα χ+ψ. όταν ο ταμίας σκαναρει τον λογαριασμό ποιο ποσό θα βγει προς πληρωμή? Το χ? το ψ? η το άθροισμα που αναγράφεται στο κουτάκι (χ+ψ)?
Link to comment
Share on other sites

Επιλεγεις εσυ.Βασικα, μπορεις να κανεις οτι πληρωμη θελεις. Σιγουρα θα πρεπει να πληρωσεις το προηγουμενο υπολοιπο, μην εχεις προβλημα με την γραμμη σου. Εαν δεν εχει παρελθει και η ημερομηνια πληρωμης του ΤΡΕΧΟΝΤΟΣ λογαριασμου, μπορεις να μην τον πληρωσεις, αλλα να τον πληρωσεις με την ληξη του.

Απλα σιγουρα , πληρωσε τον παλιο λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει μπέρδεμα με την πληρωμή γιατί είχα και άλλους δυο λογαριασμούς από αλλά νούμερα. Εγώ έφυγα από το σπίτι με τα χρήματα όλων των λογαριασμών και με σκοπό να πληρώσω και το διπλό ποσό. Νομίζοντας ότι έβγαλε συνολικό ποσό παρατάω όλα τα χρήματα στο ταμείο. Συγχρόνως είχαμε πιάσει την πάρλα για το adsl και το σταθερό και δεν κοίταξα τον λογαριασμό ότι έχει χτυπήσει το ένα ποσό μόνο από τον διπλό λογαριασμό. Το πιθανότερο είναι ότι έκανε λάθος στο συνολικό ποσό γιατί το έβγαλε μετά με κομπιουτεράκι και για τους τρεις λογαριασμούς χτυπώντας στον συγκεκριμένο λογαριασμό το ποσό που ήταν στο κουτάκι (δηλαδή το συνολικό) ενώ όταν σκαναρισε τον λογαριασμό βγήκε μόνο το ένα ποσό.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να βαλουμε καρτα σε συνδεση?Wind flexy 40 εχω....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε;

Δεν είναι κατανοητή η ερώτηση, μπορείς να τη διατυπώσεις καλύτερα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε;

Δεν είναι κατανοητή η ερώτηση, μπορείς να τη διατυπώσεις καλύτερα;

 

Επειδη μερικες φορες τελειωνω τον δωρεαν χρονο ομιλιας...αν γινετε να βαζω καρτα ανανεωσης με καποιο τροπο (χλωμο το βλεπω ομως...)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μερικες φορες τελειωνω τον δωρεαν χρονο ομιλιας...αν γινετε να βαζω καρτα ανανεωσης με καποιο τροπο (χλωμο το βλεπω ομως...)

Όχι, αυτό δεν γίνεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μανα μου εχει επιδοτιση απο cosmote που ειναι στα 180 (προνομιακο), 80 ευρω επιδοτιση.

 

Πιστευω ειναι λιγα, οποτε ξερεται αν κανει φορητοτητα σε wind η voda σε αντοιστια προγραμματα αν θα αναιβει και το ποσο της επιδοτισης ? Και αν ναι κατα ποσο περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μανα μου εχει επιδοτιση απο cosmote που ειναι στα 180 (προνομιακο), 80 ευρω επιδοτιση.

 

Πιστευω ειναι λιγα, οποτε ξερεται αν κανει φορητοτητα σε wind η voda σε αντοιστια προγραμματα αν θα αναιβει και το ποσο της επιδοτισης ? Και αν ναι κατα ποσο περιπου.

Το ύψος της επιδότησης στη Wind δεν βασίζεται μόνο στο πρόγραμμα, αλλά εξαρτάται και την συσκευή που θα επιλέξεις.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,αποφάσισα να αλλάξω το λογαριασμό ώστε από το όνομα του πατέρα μου να εκδίδεται πλέον στο δικό μου. 5 μέρες περίπου μετά την αλλαγή που έκανα μου ήρθε λογαριασμός από τη Wind καλωσορίζοντάς με στην εταιρεία και εκτός του ότι έχασα τους πόντους από το avantage(μικρή ζημιά) εκεί που ήξερα ότι κάθε 5 του μηνός θα πρέπει να μηδενίζω τους μετρητές μου(αφού 6 εκδιδόταν ο λογαριασμός) τώρα δεν ξέρω τι να κάνω αφού η επιστολή που με καλωσόριζε στη wind είχε και λογαριασμό με χρεωση 4 ημερών και έκδοση στις 10/12. Τι ισχύει τώρα;Πότε θα εκδίδεται ο λογαριασμός μου πλέον; Λογικά κάθε 10 του μηνός ε; Αν είναι έτσι τότε γιατί ενώ από τις 10/12 μέχρι και σήμερα έχω μιλήσει μόνο 2:25' και έχω στείλει περίπου 130 sms το μήνυμα στο 1112 μου λέει ότι έχω ήδη καταναλώσει τα 46,11 ευρώ;(είμαι στο flexy 40 και σύμφωνα με τις μετρήσεις μου μιλούσα 3 ώρες και περίπου 120 sms).

Συγνώμη αν κούρασα και ευχαριστώ..Ίσως απλά να έκανα κάποιο λάθος με τους μετρητές αφού δυστυχώς για ακόμη μια φορά η εξυπηρέτηση των εργαζομένων στο τοπικό κατάστημα Wind παίρνει κάτω από τη βάση αφού δεν ήξεραν-και δεν ενδιαφέρθηκαν- να με ενημερώσουν και να απαντήσουν στις απορίες μου..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,αποφάσισα να αλλάξω το λογαριασμό ώστε από το όνομα του πατέρα μου να εκδίδεται πλέον στο δικό μου. 5 μέρες περίπου μετά την αλλαγή που έκανα μου ήρθε λογαριασμός από τη Wind καλωσορίζοντάς με στην εταιρεία και εκτός του ότι έχασα τους πόντους από το avantage(μικρή ζημιά) εκεί που ήξερα ότι κάθε 5 του μηνός θα πρέπει να μηδενίζω τους μετρητές μου(αφού 6 εκδιδόταν ο λογαριασμός) τώρα δεν ξέρω τι να κάνω αφού η επιστολή που με καλωσόριζε στη wind είχε και λογαριασμό με χρεωση 4 ημερών και έκδοση στις 10/12. Τι ισχύει τώρα;Πότε θα εκδίδεται ο λογαριασμός μου πλέον; Λογικά κάθε 10 του μηνός ε; Αν είναι έτσι τότε γιατί ενώ από τις 10/12 μέχρι και σήμερα έχω μιλήσει μόνο 2:25' και έχω στείλει περίπου 130 sms το μήνυμα στο 1112 μου λέει ότι έχω ήδη καταναλώσει τα 46,11 ευρώ;(είμαι στο flexy 40 και σύμφωνα με τις μετρήσεις μου μιλούσα 3 ώρες και περίπου 120 sms).

Συγνώμη αν κούρασα και ευχαριστώ..Ίσως απλά να έκανα κάποιο λάθος με τους μετρητές αφού δυστυχώς για ακόμη μια φορά η εξυπηρέτηση των εργαζομένων στο τοπικό κατάστημα Wind παίρνει κάτω από τη βάση αφού δεν ήξεραν-και δεν ενδιαφέρθηκαν- να με ενημερώσουν και να απαντήσουν στις απορίες μου..

Πάρε στο 1260 να σου πουν πότε εκδίδεται ο λογαριασμός σου.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,αποφάσισα να αλλάξω το λογαριασμό ώστε από το όνομα του πατέρα μου να εκδίδεται πλέον στο δικό μου. 5 μέρες περίπου μετά την αλλαγή που έκανα μου ήρθε λογαριασμός από τη Wind καλωσορίζοντάς με στην εταιρεία και εκτός του ότι έχασα τους πόντους από το avantage(μικρή ζημιά) εκεί που ήξερα ότι κάθε 5 του μηνός θα πρέπει να μηδενίζω τους μετρητές μου(αφού 6 εκδιδόταν ο λογαριασμός) τώρα δεν ξέρω τι να κάνω αφού η επιστολή που με καλωσόριζε στη wind είχε και λογαριασμό με χρεωση 4 ημερών και έκδοση στις 10/12. Τι ισχύει τώρα;Πότε θα εκδίδεται ο λογαριασμός μου πλέον; Λογικά κάθε 10 του μηνός ε; Αν είναι έτσι τότε γιατί ενώ από τις 10/12 μέχρι και σήμερα έχω μιλήσει μόνο 2:25' και έχω στείλει περίπου 130 sms το μήνυμα στο 1112 μου λέει ότι έχω ήδη καταναλώσει τα 46,11 ευρώ;(είμαι στο flexy 40 και σύμφωνα με τις μετρήσεις μου μιλούσα 3 ώρες και περίπου 120 sms).

Συγνώμη αν κούρασα και ευχαριστώ..Ίσως απλά να έκανα κάποιο λάθος με τους μετρητές αφού δυστυχώς για ακόμη μια φορά η εξυπηρέτηση των εργαζομένων στο τοπικό κατάστημα Wind παίρνει κάτω από τη βάση αφού δεν ήξεραν-και δεν ενδιαφέρθηκαν- να με ενημερώσουν και να απαντήσουν στις απορίες μου..

 

 

φίλε μου λογικό ήταν να αλλάξει η ημερομηνία έκδοσης. Επίσης πρέπει να χρέωθηκες και 20 ευρώ για την μεταβίβαση (στο είχαν πει?:p)

 

Ο λογαριασμός που έχεις στα χέρια σου πότε εκδόθηκε? Κάθε τότε θα μηδενίζεις.

Πάρε τηλ στο 1215 να ακούσεις πότε εκδόθηκε ο λογ/μος μου (αν δεν σου ήρθε ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου λογικό ήταν να αλλάξει η ημερομηνία έκδοσης. Επίσης πρέπει να χρέωθηκες και 20 ευρώ για την μεταβίβαση (στο είχαν πει?:p)

 

Ο λογαριασμός που έχεις στα χέρια σου πότε εκδόθηκε? Κάθε τότε θα μηδενίζεις.

Πάρε τηλ στο 1215 να ακούσεις πότε εκδόθηκε ο λογ/μος μου (αν δεν σου ήρθε ακόμα)

 

Όχι, δε μου είχαν πει τίποτα και μάλιστα ρώτησα και αν χρεώνομαι κάτι...Στις 10/12 εκδόθηκε ο λογαριασμός αλλά σε αυτόν δεν είχε κάποια χρέωση, ελπίζω ούτε στον επόμενο...:mad:

ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...