Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Συγνώμη για την ερωτηση που θα κανω γιατι πρεπει να εχει ξανα ειπωθεί / απαντηθει αλλα δεν βρήκα κατι με το search :(

 

Λοιπόν έχω εδω και 3 μήνες το wind flexy 30 αλλα τωρα στην εταιρια θα μου δωσουν εταιρικο νουμερο, μπορω να αλλάξω σε κάποιο πιο οικονομικό πρόγραμμα έχοντας χρησιμοποιήσει την επιδότηση (εννοείτε να εξοφλήσω το ποσο της επιδότησης) σε τόσο μικρό διάστημα;

 

Ευχαριστώ :cool:

 

Εάν είσαι νέος συνδρομητής είσαι δεσμευμένος για ένα χρόνο στο πρόγραμμα αυτό, εάν είσαι παλαιός και πήρες την επιδότηση μέσω αναβάθμισης θα μπορείς να κατέβεις πακέτο 4 μήνες μετά την ανανέωση του συμβολαίου και το μόνο που θα χρεωθείς θα είναι 5 ευρώ για την αλλαγή σε χαμηλότερο οικονομικό πρόγραμμα.

 

Διαφορετικά μπορείς είτε να μεταβιβάσεις το νούμερο σου στο εταιρικό, στην περίπτωση αυτή θα χρεωθεί/χρεωθείς 20 ευρώ για την μεταβίβαση είτε να ακυρώσεις το νούμερο οπότε θα πρέπει να επιστρέψεις το συνολικό ποσό επιδότησης πλέον ΦΠΑ και αναγράφεται στην πρώτη σελίδα του συμβολαίου σου στο πινακάκι πάνω δεξιά. Η ακύρωση θα πραγματοποιηθεί αφού βγεί και ο επόμενος λογαριασμός, δηλ. θέλει περίπου ένα μήνα

 

Το πιο χαμηλό οικονομικό πακέτο χωρίς επιστροφή επιδότησης στα ατομικά προγράμματα είναι το flexy 20/Wind 100 με 20 ευρώ πάγιο. Μακρυά από flexy zero γιατί θεωρείται σαν ακύρωση και θα σου χρεωθεί η επιδότηση στον επόμενο λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

Otan ginete lathos se ena logariasmo auto diorthonetai ston epomeno i se ena apo tous 3 epomenous. logariasmous arkei na trexei kapoia prosfora ekeino to mina kai na exei ginei apo lathos sistimatos i na exei ginei apo lathos katastimatos kai na emimerwsei to katastima.An den thes na plirwseis gia dikou sou logous kai exei liksei o 1os logariasmos meta apo tin imerominia liksis opoiadipote stigmi akoma kai tin epomeni mera uparxei periptwsi na fas fragi.An thes pare sto 1260 na sou kataxwrisoun oti thes na plirwseis mono ena meros tou posou kai to allo to amfisviteis kai den to plirwneis mexri na diorthothei.Alla i normal diadikasia einai plirwneis kai diorthonetai argotera.H etairia den einai upoxrewmeni oute sms na stelnei oute tilefwna na pairnei esy exeis to xreos esy prepei na endiafertheis.Kai to oti sou esteilan sms pali kala einai.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι νέος συνδρομητής είσαι δεσμευμένος για ένα χρόνο στο πρόγραμμα αυτό, εάν είσαι παλαιός και πήρες την επιδότηση μέσω αναβάθμισης θα μπορείς να κατέβεις πακέτο 4 μήνες μετά την ανανέωση του συμβολαίου και το μόνο που θα χρεωθείς θα είναι 5 ευρώ για την αλλαγή σε χαμηλότερο οικονομικό πρόγραμμα.

 

Διαφορετικά μπορείς είτε να μεταβιβάσεις το νούμερο σου στο εταιρικό, στην περίπτωση αυτή θα χρεωθεί/χρεωθείς 20 ευρώ για την μεταβίβαση είτε να ακυρώσεις το νούμερο οπότε θα πρέπει να επιστρέψεις το συνολικό ποσό επιδότησης πλέον ΦΠΑ και αναγράφεται στην πρώτη σελίδα του συμβολαίου σου στο πινακάκι πάνω δεξιά. Η ακύρωση θα πραγματοποιηθεί αφού βγεί και ο επόμενος λογαριασμός, δηλ. θέλει περίπου ένα μήνα

 

Το πιο χαμηλό οικονομικό πακέτο χωρίς επιστροφή επιδότησης στα ατομικά προγράμματα είναι το flexy 20/Wind 100 με 20 ευρώ πάγιο. Μακρυά από flexy zero γιατί θεωρείται σαν ακύρωση και θα σου χρεωθεί η επιδότηση στον επόμενο λογαριασμό

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Δεν καταλαβαίνω τον λόγω βεβαια να μην μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα απο την στιγμή που μπορώ να ακυρώσω την συνδεση, δλδ τους συμφέρει πιο πολύ να την ακυρώσω;;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

H etairia den einai upoxrewmeni oute sms na stelnei oute tilefwna na pairnei esy exeis to xreos esy prepei na endiafertheis.Kai to oti sou esteilan sms pali kala einai.

Μήπως να τους στείλει και μια ευχαριστήρια επιστολή συνοδευόμενη απο λουλούδια.... :lol:

Η εταιρεία έχει δικαίωμα να κάνει λάθος σε λογαριασμό αλλά δεν έχει υποχρέωση να ενημερώσει το πελάτη??? Που ζείτε ρε? Στο Ελλαδιστάν....? Μια ζωή ραγιάδες....

Η εταιρεία εχει υποχρέωση να ενημερώνει τον πελάτη της όταν έχει κάνει λάθος στον λογαριασμό (και το έχει επισημάνει ο πελάτης)!

Φυσικό να γίνονται λάθη αλλά αν δεν το ψάξεις και πας σαν λαλακας να το πληρώσεις καμιά εταιρεία δεν θα σου πει οτι πλήρωσες αέρα...

2 εβδομάδες παιδεύομαι με την Wind για λάθος χρέωση και άκρη δεν έβγαλα... Παραδέχτηκαν το λάθος τους αλλά διαφωνούμε στο ποσό της πίστωσης του επόμενου λογαριασμού... Και επειδή βαρέθηκα να ασχολούμαι με άσχετες γκόμενες τηλεφωνήτριες της Wind παρέδωσα τη σκυτάλη στην ΕΕΤΤ. Σε αυτούς είμαι σίγουρος ότι και θα εξηγήσουν πως υπολογίσαν το ποσό της πίστωσης και δεν θα τους έχουν μισή ωρα σε αναμονή....

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Συγνώμη για την ερωτηση που θα κανω γιατι πρεπει να εχει ξανα ειπωθεί / απαντηθει αλλα δεν βρήκα κατι με το search :(

 

Λοιπόν έχω εδω και 3 μήνες το wind flexy 30 αλλα τωρα στην εταιρια θα μου δωσουν εταιρικο νουμερο, μπορω να αλλάξω σε κάποιο πιο οικονομικό πρόγραμμα έχοντας χρησιμοποιήσει την επιδότηση (εννοείτε να εξοφλήσω το ποσο της επιδότησης) σε τόσο μικρό διάστημα;

 

Ευχαριστώ :cool:

 

Λοιπον, γιατι εχει γινει μπερδεμα.Η ελαχιστη συμβαση ειναι 2 μηνες, και το εχεις περασει αυτο. Αν θυμαμαι καλα, μπορεις να κανεις μεταβιβαση μετα απο 4 μηνες, καλυτερα να το ρωτησεις σε καταστημα η στο 1260, αλλα δεν πρεπει να εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου ερώτηση τώρα:

Το 2006 έκανα σύνδεση στην COSMOTE.

Μετά λίγους μήνες πήγα με φορητότητα στη WIND (τότε ΤΙΜ).

Τον περασμένο μήνα, εξαιτίας κάποιου προβλήματος (μικρού) στο σήμα σε κάποια περιοχή, έκανα πάλι φορητότητα στην COSMOTE.

Τώρα, θέλω να γυρίσω με φορητότητα στη WIND, για κάποιους λόγους...

Θα μου πέιτε... πλάλα μας κάνεις ρε φίλε; Δε βαρέθηκες τα πήγαινε-έλα;

Αυτό όμως είναι και το νόημα της φορητότητας, να ψάχνεις το καλύτερο ή εκείνο που σε ικανοποιεί και σε εξυπηρετεί.

Η ερώτηση είναι αν υπάρχει κάποιο όριο, κάποιος περιορισμός στο πόσες φορές μπορεί κανείς να κάνει χρήση φορητότητας.

Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει, αλλά θα εκτιμούσα τη γνώμη κάποιων πιο ειδικών.

Επειδή πήρα συσκευή με επιδότηση απο την COSMOTE και πέρασε μόλις ένας μήνας, ξέρω πως υποχρεούμαι να επιστρέψω το σύνολο της επιδότησης, έτσι δεν είναι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Δεν ξέρω αν θα γυρίσω και πάλι στη WIND, σκέψεις κάνω! :)

Link to comment
Share on other sites

kane kai foritotita ana 2 mines arkei na min pairneis suskeui de sou leei kaneis tpt

 

fox katse kai 3 wres stin anamoni i idia xrewsi einai 24 lepta tou euro.

Pane kai sto sumvoulio epikratias kai ston ario pago an thes de se empodizei kaneis.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

kane kai foritotita ana 2 mines arkei na min pairneis suskeui de sou leei kaneis tpt

 

Στη δική μου περίπτωση:

Μπορώ πληρώνοντας το σύνολο της επιδότησης να κάνω τη φορητότητα ή επειδή πήρα συσκευή θα υπάρξουν εμπόδια;

Link to comment
Share on other sites

oxi de nomizw dineis to poso tis epidotisis pisw kai pas opou thes alla gia perisotera rwta tin cosmote
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

oxi de nomizw dineis to poso tis epidotisis pisw kai pas opou thes alla gia perisotera rwta tin cosmote

Θα ρωτήσω και την Cosmote και τη WIND, αύριο κιόλας, δεν είναι και κανένα τρομερό ποσό, γύρω στα 54 Ευρώ είναι!

Link to comment
Share on other sites

tin cosmote rwta ti wind ti na ti rwtiseis ti tha sou poun?

To kalo einai na exeis mia diki sou suskeui kai na koveis volta tis etairies xwris na pairneis epidotisi.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

tin cosmote rwta ti wind ti na ti rwtiseis ti tha sou poun?

To kalo einai na exeis mia diki sou suskeui kai na koveis volta tis etairies xwris na pairneis epidotisi.

Εννοούσα ότι θα απευθυνθώ στη WIND αν αποφασίσω τελικά τη φορητότητα, εκεί δεν πρέπει να πάω;

Για το ποσό επιστροφής εννοείται ότι θα απαυθυνθώ στην COSMOTE.

Link to comment
Share on other sites

kserw gw esy tha apofasiseis an thes des kai 2 mines ti vodafone

egw pantos exw 1 noumero apo kathe etairia.To vasiko pantos einai wind gia pollous kai diaforous logous.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

ela twra kaneis oti den ksereis.

Exw kalipsi diktiou arketa kali

Xamilo mesw oro logariasmwn

kai tin kalliteri eksupiretisi pelatwn anamesa sta upoloipa diktia

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω παντως οτι αν και δεν ειναι συμβολαιο το καλυτερο ειναι to mo mad και φυσικα αν εχεις την δυνατοτητα να εισαι στο πακετο του ΓΕΣ,μηπως εχει κατι απο αυτα τα δυο?:D
Link to comment
Share on other sites

Fusika kai exw mo mad afou diplasiazei tis 2 prwtes kartes kathe mina.

Oso gia to wind caravan sorry to programma tou ges ithela na pw oxi distixws den borw na kanw

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια οταν μιλαω και με παιρνουν τηλ την δευτερη κληση την εχω σε αναμονή....

 

πως μπορω να κανω την δευτερη γραμμη την ωρα που με παιρνει τηλ να με ακουει σαν "κατειλημμένο" ....???

στην vodafone καπου εστελνες sms...

 

στην wind...??

εχω το flexy55......

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια οταν μιλαω και με παιρνουν τηλ την δευτερη κληση την εχω σε αναμονή....

 

πως μπορω να κανω την δευτερη γραμμη την ωρα που με παιρνει τηλ να με ακουει σαν "κατειλημμένο" ....???

στην vodafone καπου εστελνες sms...

 

στην wind...??

εχω το flexy55......

 

Πας στις ρυθμίσεις κλήσεων και κανεις απενεργοποίηση την αναμονή κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Sti wind otan exeis anamoni kai kratisi o allos akouei oti den apadas an thes na akouei oti einai katilimeno vgazeis tin anamoni kai kratisi alla oute esy tha vlepeis oti exeis 2i grammi.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Sti wind otan exeis anamoni kai kratisi o allos akouei oti den apadas an thes na akouei oti einai katilimeno vgazeis tin anamoni kai kratisi alla oute esy tha vlepeis oti exeis 2i grammi.

 

θα έρχεται μετα η κληση σε sms ομως ετσι δεν ειναι.....???

 

giannisvolos thanks για την απαντηση....

Link to comment
Share on other sites

logika nai alla den vazw kai to xeri mou sti fwtia
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα έχω την εντύπωση πως αν ενώ μιλάω ήδη με καλέσει και κάποιος άλλος, εκείνος ακούει ότι είμαι κατειλημένος, εγώ δεν παίρνω χαμπάρι και ΔΕΝ λαμβάνω SMS ότι κάποιος με καλούσε.

Δεν ξέρω αν είναι κάποια ρύθμιση που μπορεί να αλλάξει αυτό, θα ήθελα να ενημερώνομαι είναι η αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

προχτες πηγα κι εγω κι εκανα μια συνδεση wind flexy 75 με +500 λεπτα προς σταθερα,ελπιζω να μεινω πιο ικανοποιημενος απο οτι με την vodafone.αληθεια απο ποιοτητα και ισχυ σηματος τι λεει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...