Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ενδιαφέρομαι να αλλάξω το παμπάλαιο πακέτο wind 240 που έχω και να μεταφερθώ στο wind s.

 

Φίλε δεν είναι άσχημο και το πρόγραμμα που έχεις. Αν δεν έχεις πολλούς αριθμούς WIND σκέψου από τα 240 λεπτά θα πας στα 100...

 

Στα λεφτά πάνω κάτω στα ίδια είσαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

μια ερωτηση θελω να κανω.εχω συμβολαιο με την wind χρονια τωρα.wind flexy 25 νομιζω.περυσι χριστουγεννα που πηγα να κανω διακοπη συμβολαιου στη ληξη του γιατι θεωρησα την επιδοτηση που μου εκαναν (50 ευρω) μικρη,μου αντιπροτειναν 150 επιδοτηση και 6 μηνες δωρεαν παγιο.κ φυσικα τη δεχτηκα.

o πρωτος λογαριασμος με το δωρεαν παγιο μου ηρθε 2 φεβρουαριου.

ποτε μπορω να κανω παλι διακοπη συμβολαιου η να μεταφερθω σε αλλη εταιρια για να εχω παλι καποιο καλο κερδος>?μπορω να το κανω χριστουγεννα που βγαινουν κ προσφορες ή αποκλειστικα με την ληξη του 12 μηνου?δλδ φεβρουαριο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Την Credicom εκεί στο τηλέφωνο που γράφει να πάρεις

 

Επειδή μου έστειλαν ξανά σήμερα μήνυμα, τους πήρα και μια κοπέλα κράτησε τα στοιχεία/επίθετο και τηλέφωνο και μου ζήτησε και συγνώμη για την ενόχληση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι.

Εγώ, έχω φλέξυ 25 και η γυναίκα μου έχει το φλέξυ 20.

Ξέρετε πόσο δωρεάν χρόνο έχουμε ?

Γιατί στο σάϊτ της γουϊντ δεν το γράφει και ενδιαφέρομαι να συγκρίνω, μήπως και αλλάξουμε πρόγραμμα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι.

Εγώ, έχω φλέξυ 25 και η γυναίκα μου έχει το φλέξυ 20.

Ξέρετε πόσο δωρεάν χρόνο έχουμε ?

Γιατί στο σάϊτ της γουϊντ δεν το γράφει και ενδιαφέρομαι να συγκρίνω, μήπως και αλλάξουμε πρόγραμμα.

Ευχαριστώ.

 

δοκίμασες να στείλεις κενό sms στο 1212 ?;)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να στείλεις κενό sms στο 1212 ?;)

 

Δεν σου λέει σε χρόνο ομιλίας, αλλά πόσα ευρώ δωρεάν έχεις γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέει σε χρόνο ομιλίας, αλλά πόσα ευρώ δωρεάν έχεις γμτ.

Νομίζω ότι σε κάποιο νούμερο πρέπει να σου λέει πόσα λεπτά/sms. Κάλεσε το νούμερο αυτό και δες τι θα σου πει, αν αλλάζει κάποια πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Θέλω να ρωτήσω ποιά η εμπειρία των ανθρώπων που έχουν συμβόλαιο στη Wind όσον αφορά την ποιότητα των υπηρεσιών της (σήμα, γενικότερη ποιότητα κλήσεων, ταχύτητα browsing μέσω mobile internet, και προβλήματα).

 

Ρωτάω γιατι έπειτα απο 12 χρόνια στη Vodafone, παρατήρησα ότι με 10 ευρώ λιγότερα το μήνα (και δεν είναι λίγο το ποσό αν το βάλετε το χρόνο), έχω παραπάνω λεπτά για βιντεοκλήσεις, παραπάνω sms, παραπάνω mms και παραπάνω mb για browsing. Μιλάω συγκριτικα για τα προγράμματα Vodafone Unlimited 50 και Wind M.

 

Εμένα το πακέτο VU 50 με επιπρόσθετο το Mobile Internet Small μου πήγαινε στα 62,50, αλλά μετά από μια έκπτωση που είπαν ότι θα μου κάνουν θα πάει στα 56, ενώ το Wind M πάει σαν αρχική στα 46 με πολύ περισσότερες παροχές. Αν παρατηρήσετε η αρχική διαφορά ήταν στα 16 ευρώ και μετά την έκπτωση της VD πάει στα 10.

 

Τί παίζει επίσης με την διάθεση των νέων συσκευών και ειδικά αυτών της HTC?

 

Αξίζει να πάω στην Wind ή θα αντιμετωπίσω προβλήματα και θα το βλαστημάω μετά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Έχω το wind S, με τα 100 mb το μήνα...πλέον πρέπει να πας στο M για να σου δώσουν και ίντερνετ...είμαι ευχαριστημένος, δεν έχω απαιτήσεις...το δίκτυο δεν με έχει απογοητεύσει σχεδόν ποτέ..πληρώνω 35 ευρώ σχεδόν το μήνα και έχω και 100 λεπτά σε βιντεοκλήσεις και 100 μμς προς όλους όπως και 100 sms προς 3 δίκτυα. Βέβαια είμαι Θεσ/νίκη και εσύ από ότι βλέπω Αθήνα. Στο ίντερνετ μέσα στην πόλη δεν έχω κανένα πρόβλημα, όπου δεν υπάρχει όμως 3g ίσως να έχεις και το edge όπως συμβαίνει σε πολλές περιοχές που αναπτύσεται εναλακτικά του 3g.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και επειδή έχω περάσει απ'όλες, στη γουϊντ, βρίσκω το καλύτερο σήμα παντού, χωρίς ποτέ να αντιμετωπίσω πρόβλημα.

Σ'αυτό, της βάζω 10.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το wind S, με τα 100 mb το μήνα...πλέον πρέπει να πας στο M για να σου δώσουν και ίντερνετ...είμαι ευχαριστημένος, δεν έχω απαιτήσεις...το δίκτυο δεν με έχει απογοητεύσει σχεδόν ποτέ..πληρώνω 35 ευρώ σχεδόν το μήνα και έχω και 100 λεπτά σε βιντεοκλήσεις και 100 μμς προς όλους όπως και 100 sms προς 3 δίκτυα. Βέβαια είμαι Θεσ/νίκη και εσύ από ότι βλέπω Αθήνα. Στο ίντερνετ μέσα στην πόλη δεν έχω κανένα πρόβλημα, όπου δεν υπάρχει όμως 3g ίσως να έχεις και το edge όπως συμβαίνει σε πολλές περιοχές που αναπτύσεται εναλακτικά του 3g.

Για να έχεις ίντερνετ, γιατί να πας στο Μ και να μην πάρεις κάποιο πακέτο από το Web n Mail, στέλνοντας ένα απλό SMS?

 

Για το θέμα των 100 λεπτών προς άλλα δίκτυα με το S.Περιλαμβάνονται τα σταθερά?Είναι σίγουρο??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για το web n Mail δεν ασχολήθηκα μιας και είναι μέσα στο πακέτο μου. Σκέφτομαι να πάω στο πιο χαμηλό πακέτο, αν εκεί χρειαστώ ίντερνετ, θα δω αυτό που προτίνεις...ναι, για τα 100 λεπτά, είναι και τα σταθερά μέσα. 100%.
Link to comment
Share on other sites

Για το web n Mail δεν ασχολήθηκα μιας και είναι μέσα στο πακέτο μου. Σκέφτομαι να πάω στο πιο χαμηλό πακέτο, αν εκεί χρειαστώ ίντερνετ, θα δω αυτό που προτίνεις...ναι, για τα 100 λεπτά, είναι και τα σταθερά μέσα. 100%.

Τι εννοείς ότι το WnM είναι μέσα στο πακέτο σου?

Στο S δεν είσαι?Αφού δεν έχει καθόλου ιντερνετ αυτό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι το WnM είναι μέσα στο πακέτο σου?

Στο S δεν είσαι?Αφού δεν έχει καθόλου ιντερνετ αυτό.

 

Ναι, είμαι στο S...το πρόλαβα πριν αφαιρέσουν τα 100mb..οπότε σε εμένα που βρισκόμουν ήδη στο πακέτο δεν με επηρέασε η αλλαγή και έχω 100mb.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι.

Εγώ, έχω φλέξυ 25 και η γυναίκα μου έχει το φλέξυ 20.

Ξέρετε πόσο δωρεάν χρόνο έχουμε ?

Γιατί στο σάϊτ της γουϊντ δεν το γράφει και ενδιαφέρομαι να συγκρίνω, μήπως και αλλάξουμε πρόγραμμα.

Ευχαριστώ.

 

Εσύ 125' και η γυναίκα σου περίπου 85'

Είναι συνδυαστικά προγράμματα δίνουν και μηνύματα.

 

Αν θες μόνο χρόνο κάνε WIND-100 και WIND-140

Link to comment
Share on other sites

Εσύ 125' και η γυναίκα σου περίπου 85'

Είναι συνδυαστικά προγράμματα δίνουν και μηνύματα.

 

Αν θες μόνο χρόνο κάνε WIND-100 και WIND-140

 

Σ' ευχαριστώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

μια υποθετική ερώτηση...

 

ένα πακέτο με 60 λεπτά χρόνο ομιλίας. ξεκινάς μια κλήση η οποία διαρκεί 61 λεπτά συνεχόμενη.

 

τι χρέωση θα δω στο λογαριασμό

1 λεπτό μιας και τα 60 είναι δωρεάν? η 61 λεπτά?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου χρεώσει το παραπάνω λεπτό μόνο.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί με πήραν τηλέφωνο απο vod@fone για προσφορά για να μεταφερθώ στο δίκτυο τους. Η προσφορά τους δεν με σύμφερε αλλα απο ότι καταλαβαίνω ξανα άρχισαν την αναζήτηση πελατών, καλό για εμάς μπας και βγεί καμια καλή προσφορά!
Link to comment
Share on other sites

ναι, το άκουσα και αλλού αυτό...από μέρους της Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με είχαν πάρει από Wind να κάνω καρτοσύνδεση. Επειδή δεν ήθελα , μου έφερε σαν επιχείρημα η κυρία που με κάλεσε ότι "μπορώ να το κάνω και σε 2 μήνες να το διακόψω"!!!

 

Όλα αυτά που γίνονται είναι απολύτως λογικά , μιάς και δεν είναι απαραιτήτως υποκινούμενα από τα ίδια τα δίκτυα. Υπάρχουν πάμπολα call centers τα οποία έτσι πλουτίζουν , ενώ το άτομο που δουλεύει 4ωρο εκεί παίρνει μισθό μικρότερο και από το επίδομα του ΟΑΕΔ...

 

Πιστεύω ότι η κλασσική συνταγή των 2 δωρέαν παγίων θα ξαναβγεί από το ψυγείο για να δείξουν Cosmote / Wind πελατολόγιο ενόψει του κλεισίματος του οικονομικού τους έτους....

Edited by Wamu
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Θέλω να ρωτήσω ποιά η εμπειρία των ανθρώπων που έχουν συμβόλαιο στη Wind όσον αφορά την ποιότητα των υπηρεσιών της (σήμα, γενικότερη ποιότητα κλήσεων, ταχύτητα browsing μέσω mobile internet, και προβλήματα).

 

Ρωτάω γιατι έπειτα απο 12 χρόνια στη Vodafone, παρατήρησα ότι με 10 ευρώ λιγότερα το μήνα (και δεν είναι λίγο το ποσό αν το βάλετε το χρόνο), έχω παραπάνω λεπτά για βιντεοκλήσεις, παραπάνω sms, παραπάνω mms και παραπάνω mb για browsing. Μιλάω συγκριτικα για τα προγράμματα Vodafone Unlimited 50 και Wind M.

 

Εμένα το πακέτο VU 50 με επιπρόσθετο το Mobile Internet Small μου πήγαινε στα 62,50, αλλά μετά από μια έκπτωση που είπαν ότι θα μου κάνουν θα πάει στα 56, ενώ το Wind M πάει σαν αρχική στα 46 με πολύ περισσότερες παροχές. Αν παρατηρήσετε η αρχική διαφορά ήταν στα 16 ευρώ και μετά την έκπτωση της VD πάει στα 10.

 

Τί παίζει επίσης με την διάθεση των νέων συσκευών και ειδικά αυτών της HTC?

 

Αξίζει να πάω στην Wind ή θα αντιμετωπίσω προβλήματα και θα το βλαστημάω μετά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλησπέρα,

 

Κάποια απάντηση και ειδικά για τα παρακάτω?

 

Ποιά η εμπειρία των ανθρώπων που έχουν συμβόλαιο στη Wind όσον αφορά την ποιότητα των υπηρεσιών της (σήμα, γενικότερη ποιότητα κλήσεων, ταχύτητα browsing μέσω mobile internet, και προβλήματα).

 

Τί παίζει επίσης με την διάθεση των νέων συσκευών και ειδικά αυτών της HTC?

 

Αξίζει να πάω στην Wind ή θα αντιμετωπίσω προβλήματα και θα το βλαστημάω μετά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλησπέρα,

 

Κάποια απάντηση και ειδικά για τα παρακάτω?

 

Ποιά η εμπειρία των ανθρώπων που έχουν συμβόλαιο στη Wind όσον αφορά την ποιότητα των υπηρεσιών της (σήμα, γενικότερη ποιότητα κλήσεων, ταχύτητα browsing μέσω mobile internet, και προβλήματα).

 

Τί παίζει επίσης με την διάθεση των νέων συσκευών και ειδικά αυτών της HTC?

 

Αξίζει να πάω στην Wind ή θα αντιμετωπίσω προβλήματα και θα το βλαστημάω μετά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1. Για συσκευές ρωτάς λογικά στο εκάστοτε κατάστημα ή απευθείας στην wind (γενικά)

2. Εξαρτάται τι εννοείς προβλήματα. Εγώ μέχρι στιγμής δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν γινει να μετατρεψω το συμβολαιο σε whats up??Η γενικως να διακοψω την συνδεση αλλα να κρατησω τον αριθμο ως whats up??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά γίνεται. Κάλεσε το 13897, την υπηρεσία φορητότητας της Κοσμοτέ για να κάνεις το αίτημα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...