Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αυτο θα περιορισουμε το κινητο και θα πιασουμε παλι το σταθερο δεν γινεται αλλιως!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια.

 

Επειδή έχω χάσει μερικά επεισόδια μπορείτε να μου πείτε τι παίζει με τις χρεώσεις και τι θα παίξει από 5/8 και 19/8 γιατί δεν έχω καταλάβει?

 

Ποιες είναι οι χρεώσεις για κάποιον που έχει F2G κανονικό με 1500 free, και το 1,5G το μήνα?

Link to comment
Share on other sites

οι εταιρίες οι ίδιες με τις προσφορές τους τα τελευταία χρόνια οδήγησαν το κόσμο στην κατάχρηση και στην δημιουργία υποτιθέμενων αναγκων που στην ουσία δεν υπήρχαν/υπάρχουν. έριξαν το τύρι στην φάκα και οι περισσότεροι τσίμπησαν , πλέον οι περισσοτεροι έχουν ¨εθειστει" και θα ακολουθήσουν την αυξητικη τιμολογιακη πολιτική όλων των εταιριών και θα πούν και ευχαριστώ στο τέλος.
Link to comment
Share on other sites

οι εταιρίες οι ίδιες με τις προσφορές τους τα τελευταία χρόνια οδήγησαν το κόσμο στην κατάχρηση και στην δημιουργία υποτιθέμενων αναγκων που στην ουσία δεν υπήρχαν/υπάρχουν. έριξαν το τύρι στην φάκα και οι περισσότεροι τσίμπησαν , πλέον οι περισσοτεροι έχουν ¨εθειστει" και θα ακολουθήσουν την αυξητικη τιμολογιακη πολιτική όλων των εταιριών και θα πούν και ευχαριστώ στο τέλος.

 

εχεις απολυτο δικαιο...αλλα τα "κοροιδα" ας προσεχαν....ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και εγω! περυσι αλλα και φετος με τις προσφορες κατω απο 1000 λεπτα δεν εχω πεσει!τωρα θα μου πεις 500 λεπτα λιγα ειναι; οχι αλλα οταν ακουω σ'εναν φιλο μου οτι σημερα μεχρι τελος του μηνα εχει ακομα 42 λεπτα και 133 sms μενω με το στομα ανοιχτο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από ότι ρώτησα στο 1260 σχετικά με τις ανατιμήσεις που γράφει το σίτε για τις 5/8 και τελικά μετά από ένα τέταρτο αναμονή που περίμενα μου είπε ότι οι τιμές δεν αφορούν τα πακέτα δεσμεύσεις τιμής οπότε και ούτε το f2g2. και του λέω συγνώμη αλλά γράφει και για τα μην εμπορικά διαθέσιμα καρτοκινητα στο σίτε. Και μου λέει ναι αλλά αφορά τα παλιά πακέτα στυλ bfree. Και όχι το δικό σας. Και η ανακοίνωση αυτή αφορά το wind free to go το κανονικό το καινούργιο το κλασικό που υπάρχει τώρα και τα παλιά πακέτα εκτός τις δέσμευσης τιμής. Μακάρι .. Να ισχύει.. Μου έφτιαξε την διάθεση!..

 

Aυτό μου ειπαν και μένα πριν λίγο όταν ανέφερα ότι έχω free2go2 μου ειπαν οτι τα πακέτα που αφορούν οι ανατιμήσεις δε συμπεριλαμβάνουν αυτα της δεσμευσης τιμής. Και τουλάχιστον προς το παρόν και μέχρι νεωτέρας δε θα πειραχτούν καθόλου οι χρεώσεις τους. Για να δούμε...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα σε ένα f2g που έχω αδήλωτο, να πάω να το δηλώσω μέχρι την Πέμπτη και θα μου βάλουν 10 ευρώ δώρο ;)

Μόνο σε ένα νούμερο το έστειλαν όμως, άλλα δυο που έχω δεν έχουν λάβει κάτι. Άρα γίνεται κι εδώ κάποια επιλογή.

 

Λοιπόν, κύριοι της γουίντ, αν τα διπλασιάσετε, μπορεί να το σκεφτώ :p :p

 

Πόσα δινετε για να με κρατήσετε;; (είχε σχετικά μεγάλη κίνηση το νουμεράκι πάντως)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν το πρωί (και με ξύπνησαν) τηλέφωνο από ένα σταθερό 21080χχχχ και μου είπαν ότι είναι από την κοσμοτέ και θέλουν να μου προτείνουν να πάω με φορητότητα σε συμβόλαιο κοσμοτέ με έκπτωση 35% στο πάγιο. Τους είπα ότι έχω καρτοκινητό αλλά δεν κατάλαβα (γιατί μισοκοιμόμουν ακόμα) τι μου απάντησαν, αν ήξεραν ότι πήραν σε καρτοκινητό.

Σας έχει συμβεί κι εσάς; Να σας πάρουν σε καρτοκινητό wind, από σταθερό, από κοσμοτέ, για να σας προτείνουν έκπτωση σε πρόγραμμα συμβολαίου;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν το πρωί (και με ξύπνησαν) τηλέφωνο από ένα σταθερό 21080χχχχ και μου είπαν ότι είναι από την κοσμοτέ και θέλουν να μου προτείνουν να πάω με φορητότητα σε συμβόλαιο κοσμοτέ με έκπτωση 35% στο πάγιο. Τους είπα ότι έχω καρτοκινητό αλλά δεν κατάλαβα (γιατί μισοκοιμόμουν ακόμα) τι μου απάντησαν, αν ήξεραν ότι πήραν σε καρτοκινητό.

Σας έχει συμβεί κι εσάς; Να σας πάρουν σε καρτοκινητό wind, από σταθερό, από κοσμοτέ, για να σας προτείνουν έκπτωση σε πρόγραμμα συμβολαίου;

 

Ναι, εμένα σε vodafone καρτοκινητό από ένα νούμερο 210-350...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Απο την Παρασκευη που δηλωσα το κινητο, συμβαινει το εξης περιεργο. Καθε μερα μου ερχονται 2 μηνυματα και μου λενε το καθενα απο αυτα "Συγχαρητηρια εχετε κερδισει δωρεαν χρόνο ομιλιας" και καθε φορα μπαινουν 5 ευρω!!!!!

Εχω F2G2 και εχω μαζεψει πάνω απο 30+ ευρω μονο απο αυτα τα μηνυματα. Και το περιεργο είναι συνεχιζουν να ερχονται. Πριν λιγο μου ηρθε αλλο 1 και μου ελεγε το ίδιο πραμα!!!

:D:D:D:D:lol::lol::lol::lol::

 

Λετε να παει ετσι όλος ο μήνας;; Δεν προκειται να ξαναβαλω καρτα για πολυ καιρο αν παμε ετσι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα σε ένα f2g που έχω αδήλωτο, να πάω να το δηλώσω μέχρι την Πέμπτη και θα μου βάλουν 10 ευρώ δώρο ;)

 

θεωρω οτι θα παιχθουν και αλλα τετοια κολπα....και μετα το περας της ημερομηνιας...για να τα δηλωσουμε οσοι σκεφτομαστε να πεταξουμε...μεινετε συντονισμενοι ;)

 

 

Καθε μερα μου ερχονται 2 μηνυματα και μου λενε το καθενα απο αυτα "Συγχαρητηρια εχετε κερδισει δωρεαν χρόνο ομιλιας" και καθε φορα μπαινουν 5 ευρω!!!!!

 

εδω ισχυει το "μην το πεις ουτε του παπα" ....:p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι θα παιχθουν και αλλα τετοια κολπα....και μετα το περας της ημερομηνιας...για να τα δηλωσουμε οσοι σκεφτομαστε να πεταξουμε...μεινετε συντονισμενοι ;)

 

 

 

 

εδω ισχυει το "μην το πεις ουτε του παπα" ....:p

 

ΥΓ...τελικα μηνυματα για 10 € δωρο πρεπει να ερχονταται σε ολα τα αδηλωτα κινητα...τσεκαρα 3 που τα ειχα για πεταμα και ηρθε μηνυμα και στα 3 :lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ε γιαυτο σταματησαν το sharing οι ανθρωποι!

για να μην μεταφερεις ο αλλος απο τα 3 πχ αδηλωτα καρτοκινητα τα 10 ευρω bonus στο δηλωμενο νουμερο!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ...τελικα μηνυματα για 10 € δωρο πρεπει να ερχονταται σε ολα τα αδηλωτα κινητα...τσεκαρα 3 που τα ειχα για πεταμα και ηρθε μηνυμα και στα 3 :lol::lol:

 

Εγω τα δηλωσα χθες και πριν λιγο μου ηρθαν μηνυματα "δηλωσε =10 ευρω". Τσεκαρα παντως και δεν εχει μπει ουτε cent.

 

ε γιαυτο σταματησαν το sharing οι ανθρωποι!

για να μην μεταφερεις ο αλλος απο τα 3 πχ αδηλωτα καρτοκινητα τα 10 ευρω bonus στο δηλωμενο νουμερο!

 

Μα αν δεν το δηλωσει πως θα παρει 10 ευρω bonus; Πρεπει να το δηλωσει υποτιθεται... :p

Ειπαμε το sharing σταματησε για να δηλωθουν περισσοτερα κινητα και για να φανε μερικες (δεκαδες/εκατονταδες) χιλιαδες ευροπουλα.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα δηλωσα χθες και πριν λιγο μου ηρθαν μηνυματα "δηλωσε =10 ευρω". Τσεκαρα παντως και δεν εχει μπει ουτε cent.

 

παιζει το ενδεχομενα να μην το εχουν δηλωσει....φιλος μου ειπε οτι παρολο που του ειχαν δωσει αντιγραφο δηλωσης το κινητο του ΔΕΝ ηταν δηλωμενο.....

 

εγω παντως θα παω να δηλωσω 7 αδηλωτα....για να δουμε :lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια πληροφορια για τις ανατημησεις απο 5Αυγουστου και μετα?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν το δηλωσει πως θα παρει 10 ευρω bonus; Πρεπει να το δηλωσει υποτιθεται... :p

.

το ενα και το αυτο!

το δηλωνεις,μεταφερεις τα ευρωπουλα σου στο βασικο σου νουμερο και μετα τα ξεδηλωνες!

παλι κερδισμενος εβγαινες!γενικα,ισως αυτος να ηταν ο λογος διακοπης του sharing....

ηδωμεν!

η wind παντα κρυβει ενα καλο χαρτι την τελευταια στιγμη...:D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιζει το ενδεχομενα να μην το εχουν δηλωσει....φιλος μου ειπε οτι παρολο που του ειχαν δωσει αντιγραφο δηλωσης το κινητο του ΔΕΝ ηταν δηλωμενο.....

 

Ολα; Δεν δηλωσα μονο ενα χθες... Σε ολα ηρθε το μηνυμα!

Θα δοκιμασω να τα ξαναδηλωσω μηπως μου εκανε καμια πατατα ο υπαλληλος. Στο συστημα δεν θα φαινεται αν ειναι δηλωμενο; Μην δηλωθουν 2 φορες και μας την πουν κι ολας!

 

το ενα και το αυτο!

το δηλωνεις,μεταφερεις τα ευρωπουλα σου στο βασικο σου νουμερο και μετα τα ξεδηλωνες!

παλι κερδισμενος εβγαινες!γενικα,ισως αυτος να ηταν ο λογος διακοπης του sharing....

ηδωμεν!

Αν ηταν αυτος ο λογος θα το σταματουσαν μια μερα πριν τα δεκαρικα. Οχι ενα μηνα πριν ληξει η προθεσμια ταυτοποιησης.

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

Ολα; Δεν δηλωσα μονο ενα χθες... Σε ολα ηρθε το μηνυμα!

Θα δοκιμασω να τα ξαναδηλωσω μηπως μου εκανε καμια πατατα ο υπαλληλος. Στο συστημα δεν θα φαινεται αν ειναι δηλωμενο; Μην δηλωθουν 2 φορες και μας την πουν κι ολας!

 

κανε οτι εκανα εγω για να αποφυγεις ταλαιπωρια...παρε στο 1260...και ρωτα τους....αν ειναι δηλωμενα η οχι....

 

+

μια ερωτηση....

 

τα εχει παρει κανεις αυτα τα 10 ευρω....μηπως εχουν ημερομηνια ληξης η ειναι κανονικος αεροχρονος;;;

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εμεις που τα δηλωσαμε εγκαιρως παλι στην απ εξω???

σε εμας μονο σμς "στειλε ευχη στο ταδε νουμερο για δωροκαρτες" ξερουν να στελνουν???

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το f2go ισχύει το 1,5 gb ακόμα γιατί είχα ακούσει πως είχε περιοριστεί στα 100mb η προσφορά;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

η προσφορα ισχυει για 1,5 GB για αυτους που προλαβαν και ενεργοποιησαν για το 1,5 GB...:)

 

 

μολις ταυτοποιησα καποια νουμερα....αλλα δεν την βλεπω πολυ ζωηρη την wind για να μου στειλει το bonus μου....αντε ξυπνα...θελω το μεροκαματο μου :lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εμεις που τα δηλωσαμε εγκαιρως παλι στην απ εξω???

σε εμας μονο σμς "στειλε ευχη στο ταδε νουμερο για δωροκαρτες" ξερουν να στελνουν???

 

ΧΑΧΑ! Και σε μένα ήρθε σήμερα τέτοιο μήνυμα! Δεν μου έχει έρθει ποτέ μήνυμα για να κερδίσω χρήματα με δήλωση καρτοκινητού.

Η αλήθεια είναι ότι έχω καιρό τώρα τελειώσει με τις δηλώσεις καρτοκινητών Wind , γιατί δεν ήθελα να τα αφήσω στο τέλος , διότι δεν ήξερα αν θα ευκαιρούσα!!!

 

Έχω την εντύπωση ότι η Wind είναι ελαφρώς απελπισμένη στο να παρουσιάσει συνδρομητική βάση.

Θέλω να πιστεύω ότι η διακοπή του Sharing (υπόψιν ότι η υπηρεσία εξακολουθεί να αναφέρεται στο site της Wind) είναι απλά ένας τρόπος πίεσης προς την ταυτοποίηση περισσότερων αριθμών....εαν δεν επανέλθει, τότε.....:ninja::ninja::cry:

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

το ενα και το αυτο!

το δηλωνεις,μεταφερεις τα ευρωπουλα σου στο βασικο σου νουμερο και μετα τα ξεδηλωνες!

παλι κερδισμενος εβγαινες!γενικα,ισως αυτος να ηταν ο λογος διακοπης του sharing....

ηδωμεν!

η wind παντα κρυβει ενα καλο χαρτι την τελευταια στιγμη...:D

 

Και σε αυτήν την περίπτωση κερδισμένη είναι η wind, ως προς τον αριθμό των δηλωμένων καρτικινητών! Ας το κράταγαν το sharing!

Πας, δηλώνεις, τσιμπάς τα 10 ευρώ, τα μετεφέρεις και αφήνεις το άλλο στο συρτάρι, αλλά αφού το έχεις δηλώσει παραμένει ενεργό για την wind και όλοι είναι ευχαριστημένοι!

 

εμεις που τα δηλωσαμε εγκαιρως παλι στην απ εξω???

σε εμας μονο σμς "στειλε ευχη στο ταδε νουμερο για δωροκαρτες" ξερουν να στελνουν???

 

:mad: Ναι, ρε γμτ! Μια φορά είπα να είμαι κι εγώ συνεπής και τιμωρούμαι κι από πάνω; :angry:

Link to comment
Share on other sites

:mad: Ναι, ρε γμτ! Μια φορά είπα να είμαι κι εγώ συνεπής και τιμωρούμαι κι από πάνω; :angry:

 

δεν ειναι τιμωρια....ειναι ο τροπος σκεψης της wind....

 

οσο για το sharing το εχω ξαναπει.....αν δεν ενεργοποιηθει (ελπιζω να το διαβαζουν αυτο) και να ανανεωνεται η ημερομηνια ληξης ....θα εχουν μαζικους θανατους απο νουμερα :X.....

 

...το να δινεις 5 ευρω για να κρατησεις στην ζωη ενα νουμερο ειναι πολλα λεφτα αν εχεις πολλα νουμερα ;)....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...