Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

Αν καλέσεις σε κινητό μέσω viber out, και αυτός που καλεις έχει viber, η κλήση θα γίνει μέσω viber. Ενώ με την telz, ο άλλος δεν θα καταλάβει ότι καλεις μέσω της telz. Θα χτυπήσει κανονικά το κινητό του σαν να τον καλεις από το f2g σου.

 

Υπάρχει ρύθμιση που πρέπει να απενεργοποιηθεί στο viber του αποδέκτη της κλήσης που το εμποδίζει αυτό να συμβεί.

 

Settings, call and messages, viber in call

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ζητά το αν και χλωμό το βλέπω έχουν μαγκεψει απότομα. Καλύτερα βρες και αγόρασε ενα νέο νούμερο.

 

Που να το ζητησω σε καταστημα...;δε βλεπω προκοπη ετσι....;δε θελω να παρω αλλο νουμερο το εχω 20 χρονια και το χρειαζομαι δε μπορω να κουβαλαω 2 συσκευες...ουτε θελω να παρω δικαρτο αντροιντ....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Στη φορμα επικοινωνίας εννοει να το ζητήσεις,οπως γραφτηκε παραπάνω. Στο κατάστημα μόνο καινουργιο νούμερο με φοιτητικό πάσο.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημένο blender που λήγει 3.2

Βάζω σήμερα το πακέτο από limited edition που έδινε bonus 100 λεπτά που λήγουν 15.2

Κάνω κληση και καταναλώνει από το bonus και όχι το blender που λήγει πρώτο. Έτσι είναι στη wind? Αν είναι έτσι όλα τα bonus είναι άχρηστα αν δεν έχεις εξαντλήσει το προηγούμενο πακέτο.

Υγ. Το ίδιο γίνεται και με τα sms που όμως ήταν στο πακέτο και όχι στα bonus του πακέτου!

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημένο blender που λήγει 3.2

Βάζω σήμερα το πακέτο από limited edition που έδινε bonus 100 λεπτά που λήγουν 15.2

Κάνω κληση και καταναλώνει από το bonus και όχι το blender που λήγει πρώτο. Έτσι είναι στη wind? Αν είναι έτσι όλα τα bonus είναι άχρηστα αν δεν έχεις εξαντλήσει το προηγούμενο πακέτο.

Υγ. Το ίδιο γίνεται και με τα sms που όμως ήταν στο πακέτο και όχι στα bonus του πακέτου!

 

Προφανώς δεν έχεις διαβάσει τους όρους του blender . Σε γενικές γραμμές όταν έχεις διαθέσιμα εκτός blender sms , χρόνο ομιλίας ή μεγαμπάιτ θα καταναλώσει πρώτα από αυτά και όχι από το μπλέντερ το οποίο είναι ή sms ή χρόνος ομιλίας ή Megabyte .

Link to comment
Share on other sites

"Με προτεραιότητα καταναλώνονται οποιοδήποτε άλλα λεπτά, SMS, MB έχεις στη διάθεσή σου από υπόλοιπα Πακέτα ή Βonuses για να διασφαλίζεις το μεγαλύτερο δυνατό όφελος, καθώς το Πακέτο Blender έχει μεγαλύτερο εύρος χρήσεων. "

Μάλιστα. Δεν το είχα προσέξει. Μεγάλη απάτη για μένα και δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω ξανά το blender.

Ευχαριστώ πάντως!

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, μια ερώτηση, εδώ και μήνες βάζω στον πατέρα μου 8 ή 9 ευρώ online και του ενεργοποιουσα το πακέτο talk to all app exclusive. Αυτη τη φορά έβαλα 10 ευρώ και φαίνεται να ενεργοποιήθηκε μόνο του ένα πακέτο που από ότι κατάλαβα έδωσε 200' και 200mb με 7 ευρώ. Έχει το συγκεκριμένο επιλογή για αυτόματη ενεργοποίηση και έχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορεί να επιλέχθηκε? Ο πατέρας μου αποκλείεται να το έκανε,τα κάνω όλα εγώ από την εφαρμογή κάθε μηνα
Link to comment
Share on other sites

ηταν προεπιλεγμενο για αυτοματη ενεργοποιηση απο την αρχη μαλλον,αν εβαζες παντα κατω απο 10 δεν θα το ενεργοποιουσε. Για απενεργοποιηση για δοκιμασε ΟΧΙ στο 1237

εχω την εντυπωση οτι καποια στιγμη στο μελλον θα καταργηθει απο μονο του αυτο,κατι τετοιο ειχα δει σε ανακοινωση νομιζω,αλλα δεν ξερω τι θα ισχυει για οσους το εχουν ηδη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μπορω να έχω σε δύο διαφορετικά νούμερα f2g, το μπόνους 120 λεπτά προς όλους το μήνα, αν και τα δύο νούμερα ειναι στο όνομα μου και συνδυασμένα με διαφορετικά νούμερα Wind?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

ηταν προεπιλεγμενο για αυτοματη ενεργοποιηση απο την αρχη μαλλον,αν εβαζες παντα κατω απο 10 δεν θα το ενεργοποιουσε. Για απενεργοποιηση για δοκιμασε ΟΧΙ στο 1237

εχω την εντυπωση οτι καποια στιγμη στο μελλον θα καταργηθει απο μονο του αυτο,κατι τετοιο ειχα δει σε ανακοινωση νομιζω,αλλα δεν ξερω τι θα ισχυει για οσους το εχουν ηδη

 

Και εγώ θυμάμαι να έχω διαβάσει κάπου ότι θα καταργηθεί και θα το ψάξω τι γίνεται,το ερώτημα είναι εφόσον έβαζα 9 ευρώ μετά το φόρο θα επαρκούσε το υπόλοιπο για να ενεργοποιηθεί γιατί συνέβη όταν έβαλα 10?

 

Ακυρο,βρήκα την απάντηση

 

Ανακοινώνεται επίσης, η από 11 Φεβρουαρίου 2019 μεταβολή της μη εμπορικά διαθέσιμης υπηρεσίας αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου 200 λεπτά προς όλους και 200 ΜΒ για 30 ημέρες και κόστος 7€ στην 1η ανανέωση 10€ κι άνω ανά ημερολογιακό μήνα. Συγκεκριμένα οι συνδρομητές F2G που είναι εγγεγραμμένοι, θα λαμβάνουν αυτόματα 400 λεπτά & 40 SMS προς όλους, 400 λεπτά & 400 SMS προς WIND/Q και 750 MB με διάρκεια 30 ημέρες και κόστος ενεργοποίησης 10€, στην πρώτη ανανέωση 12€ κι άνω ανά ημερολογιακό μήνα. Οι συνδρομητές θα μπορούν να διαγράφονται από την υπηρεσία με δωρεάν αποστολή SMS της λέξης ‘OXI’ στο 1237. Από τη στιγμή της διαγραφής δεν παρέχεται η δυνατότητα επανεγγραφής στην υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου.

Edited by cuibono
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδυασμό σταθερού και κινητού με δώρο τα 120'. Μπαίνει το δώρο, αν έχω μηδέν υπολοιπο η χρειάζεται 0,01 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λάθος!

Για να μπει το δώρο 120' λόγω σταθερού, χρειάζεται υπόλοιπο 0,01 ?

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται εσυω 0,01

 

Send By Opto

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρειαζεται εστω 0,01

 

Send By Opto

 

 

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι άλλαξε αυτό για την ομιλία. 0.01€ μόνο για τα δεδομένα ισχύει
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι άλλαξε αυτό για την ομιλία. 0.01€ μόνο για τα δεδομένα ισχύει

Πολύ σωστά, έτσι ακριβώς είναι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τις νέες αυξήσεις και ξέροντας ότι σύντομα ακολουθούν και οι άλλοι 2 "σιγά μη χάσουν την ευκαιρία" :lol: το μόνο που θεωρώ ότι μου λείπει απο wind ειναι το playnow unlimited
Link to comment
Share on other sites

Σε f2g που τηλεφώνουμε για να ακούσουμε υπόλοιπο ομιλίας , χρόνου κτλπ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο 1269 τηλεφωνούμε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο 1269 τηλεφωνούμε.

 

Ευχαριστώ πολύ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδυασμό σταθερού και κινητού με δώρο τα 120'. Μπαίνει το δώρο, αν έχω μηδέν υπολοιπο η χρειάζεται 0,01 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λάθος!

Για να μπει το δώρο 120' λόγω σταθερού, χρειάζεται υπόλοιπο 0,01 ?

 

Και εγώ έτσι νόμιζα! Μου το έδωσε όμως με 0,00 υπόλοιπο !

ΥΓ. Ειχα όμως ανανεώσει εντός διμήνου.

 

Εχω την εντύπωση ότι άλλαξε αυτό για την ομιλία. 0.01€ μόνο για τα δεδομένα ισχύει

 

Πολύ σωστά, έτσι ακριβώς είναι.

 

Aν περασει το διμηνο και δεν γινει ανανεωση χρονου και μεινει καποιος με μηδεν, θα του το δωσει και παλι το πακετο 120' συνδιαστικης με σταθερο wind, Αλλαξε κατι; Γιατι παλιοτερα σε υποχρεωνε σε ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Στην ανωτερω περίπτωση ηταν μηδενικο υπολοιπο λογω χρησης. Στην περίπτωση μη ανανεωσης ακολουθεί φραγη και φυσικα δεν αποδιδονται τα 120'
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα σήμερα 10€ και ενώ έλαβα τα δωρεάν 300' + 500mb, όπως πάντα τα παίρνω με 10€ ανανέωση, μου ήρθε το παρακάτω sms:

H AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY ΔINEI ΔΩPEAN 300 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 MEPEΣ ME ANANEΩΣH AΠO 10E EΠEKTAΘHKE MEXPI TON AΠPIΛIO! EΠIΠΛEON ME THN EΠEKTAΣH EΛABEΣ BONUS 500MB ΓIA 30 MEPEΣ. 8E AΦAIPEΘHKAN AΠO TO YΠOΛOIΠO ΣOY ΓIA THN EΠEKTAΣH THΣ ΠPOΣΦOPAΣ. ΠΛHPOΦOPIEΣ YΠOΛOIΠOY ΣTO MYF2G APP 'H ΣTO 1269.

 

και μου κρατήθηκαν 8€ από την κάρτα!!

Τι συνέβη?? Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό ισχύει αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην ανωτερω περίπτωση ηταν μηδενικο υπολοιπο λογω χρησης. Στην περίπτωση μη ανανεωσης ακολουθεί φραγη και φυσικα δεν αποδιδονται τα 120'

 

Δεν μπορει να ισχυει αυτο που λες, φραγη δεν μπαινει στους 2 μηνες απο την ανανεωση. Εχω νουμερο 5-6μηνες χωρις ανανεωση και φραγη δεν υπαρχει ουτε σε αυτο που εχει πιασει 6μηνο! Μια χαρα απαντα σε κλησεις!

 

Περιμενω απαντηση απο καποιον που γνωριζει για το αρχικο ερωτημα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό ισχύει αυτό.

Aκριβώς... Και μη ξεχνάμε ότι απο τον άλλο μήνα για να παίρνουμε τα 300 προς όλους, θα θέλει 12€ ελάχιστη ανανέωση και για το 4μηνο Απρίλιο-Αύγουστο θα αφαιρέσει απο την πρώτη ανανέωση του μήνα Απριλίου 10€ αντι 8 για επέκταση της προσφοράς...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...