Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς ενημερωση , στο καταστημα Ιλιου αρνηθηκαν να κοψουν την καρτα της wind σε micro. Εντολη της εταιρειας ειπαν.

 

Ε, βέβαια. Γίνεται να χάσει τα €5 η εταιρία; Δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum..

 

Μετά από χρόνια στην cosmote έβαλα f2g και ψάχνομαι λίγο τώρα στην αρχή:

 

Ξέρει κάποιος να μου πει πώς γίνεται ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του ημερήσιου internet (1 ευρώ) μέσω sms?

Στην cosmote γινόταν με sms, στη wind μου είπαν ότι μπορώ μόνο να κλείσω τα δεδομένα από τη συσκευή, αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο να μη γίνεται η απενεργοποίηση με sms..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum..

 

Μετά από χρόνια στην cosmote έβαλα f2g και ψάχνομαι λίγο τώρα στην αρχή:

 

Ξέρει κάποιος να μου πει πώς γίνεται ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του ημερήσιου internet (1 ευρώ) μέσω sms?

Στην cosmote γινόταν με sms, στη wind μου είπαν ότι μπορώ μόνο να κλείσω τα δεδομένα από τη συσκευή, αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο να μη γίνεται η απενεργοποίηση με sms..

 

κληση στο 1231 ατελώς

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum..

 

Μετά από χρόνια στην cosmote έβαλα f2g και ψάχνομαι λίγο τώρα στην αρχή:

 

Ξέρει κάποιος να μου πει πώς γίνεται ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του ημερήσιου internet (1 ευρώ) μέσω sms?

Στην cosmote γινόταν με sms, στη wind μου είπαν ότι μπορώ μόνο να κλείσω τα δεδομένα από τη συσκευή, αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο να μη γίνεται η απενεργοποίηση με sms..

Αλλαξε το apn σε κατι ανυπαρκτο για να μπορεις να το χειριζεσαι κατα το δοκουν.

Link to comment
Share on other sites

κληση στο 1231 ατελώς

 

Είπαν ότι δε γίνεται απενεργοποίηση ιντερνετ με sms .

Είναι φαίνεται ένας τρόπος κατά "λάθος" να χρεώνουν που και που τσάμπα 1 ευρώ, όπως διαβάζω και στο forum .

Link to comment
Share on other sites

Είπαν ότι δε γίνεται απενεργοποίηση ιντερνετ με sms .

Είναι φαίνεται ένας τρόπος κατά "λάθος" να χρεώνουν που και που τσάμπα 1 ευρώ, όπως διαβάζω και στο forum .

 

καλείς το 1231 πατας επιλογη 8. βγαινει υπαλληλος του μιλας κια στο απενεργοποιει

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους συμφέρει να χάνουν από κάθε πελάτη 5€ και έτσι δεν θα κόβουν sim και θα σου δίνουν καινούργια.
GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

καλείς το 1231 πατας επιλογη 8. βγαινει υπαλληλος του μιλας κια στο απενεργοποιει

 

Ακριβώς, ο υπάλληλος όμως κάνει ΓΕΝΙΚΗ απενεργοποίηση του internet και όχι μόνο του ημερίσιου.

Για ενεργοποίηση πρέπει να ξανατηλεφωνήσεις και να το κάνουν οι ίδιοι.

Αυτή η διαδικασία on/off, στην cosmote γινόταν με ένα sms και ήσουν σίγουρος ότι δε θα χρεωθείς με το 1 ευρώ αν "τυχαία" ενεργοποιούσες τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο άνθρωπος θέλει να μη χρεώνεται το ημερήσιο Ίντερνετ αλλά να μπορεί να χρησιμοποιεί το Ίντερνετ όταν έχει πακέτο δεδομένων και όχι να απενεργοποιήσει τελείως τα δεδομένα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε να απενεργοποιήσετε την υπηρεσία ημερήσιου ίντερνετ. Μόνο να κάνετε απενεργοποίηση όλης της υπηρεσίας. Που σημαίνει ότι δεν θα έχετε καθόλου ίντερνετ στο κινητό μετά. Αυτό ακριβώς μου είπαν από την εξυπηρέτηση όταν τους τηλεφώνησα για τον ίδιο λόγο.
:) F A Y E ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνουμε ανανέωση σε κατάστημα πρέπει να ξέρουμε το όνομα του κατόχου του κινητού;Αν δεν το ξερουμε/θελουμε να το πουμε δεν θα κάνουν ανανέωση;
Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνουμε ανανέωση σε κατάστημα πρέπει να ξέρουμε το όνομα του κατόχου του κινητού;Αν δεν το ξερουμε/θελουμε να το πουμε δεν θα κάνουν ανανέωση;

κανονικά δεν χρειάζεται...

το ζητάνε απλά για να κάνουν επιβεβαίωση....

νομίζω καλύτερα να κάνεις ανανέωση από το διαδίκτυο....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι. Έκανα online ανανέωση παίρνοντας όπως πάντα το 1gb.Ταυτόχρονα πήρα και 1gb συν κάτι λεπτά για 15 μέρες απο μήνυμα που μου είχε ερθει την προηγούμενη μέρα και τα έδινε αν ανανέωνα 10 ευρώ στις επόμενες 2 μέρες. Με τα 10 ευρώ δηλαδή πηρα μαζί και τις δυο προσφορές και έχω 2gb όλα απο bonus.Γιατί όμως τρώει πρώτα απο αυτά που λήγουν στις 30 μέρες και όχι απο τις 15;Έτσι πρέπει;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι. Έκανα online ανανέωση παίρνοντας όπως πάντα το 1gb.Ταυτόχρονα πήρα και 1gb συν κάτι λεπτά για 15 μέρες απο μήνυμα που μου είχε ερθει την προηγούμενη μέρα και τα έδινε αν ανανέωνα 10 ευρώ στις επόμενες 2 μέρες. Με τα 10 ευρώ δηλαδή πηρα μαζί και τις δυο προσφορές και έχω 2gb όλα απο bonus.Γιατί όμως τρώει πρώτα απο αυτά που λήγουν στις 30 μέρες και όχι απο τις 15;Έτσι πρέπει;

εγινε και σε μενα το ιδιο. την πρωτη φορα μου πιστωσαν 5 ευρω. την δευτερη μου ειπαν ετσι ειναι, αν σου αρεσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε, βέβαια. Γίνεται να χάσει τα €5 η εταιρία; Δεν γίνεται...

 

Γενικά καλό θα είναι να αλλάζουμε τις κάρτες και όχι να τις κόβουμε. Για να είμαστε 100% σίγουρη πως η Sim είναι σωστή και λειτουργική. Από εκεί και πέρα θεωρώ το κόστος των 5 ευρώ μικρό.

Link to comment
Share on other sites

Wind F2G

http://www.wind.gr/gr/f2g/...optimus-l1-ii/

 

πως σας φαινεται αυτή η προσφορα? μπορω να το αγορασω και η καρτα να μπαινει σε υπαρχων freetogo μου?

Link to comment
Share on other sites

Wind F2G

http://www.wind.gr/gr/f2g/...optimus-l1-ii/

 

πως σας φαινεται αυτή η προσφορα? μπορω να το αγορασω και η καρτα να μπαινει σε υπαρχων freetogo μου?

Το linκ είναι λάθος, για βάλε το σωστό να δούμε τι έχει εκεί.

Edited by kosnic2
Link to comment
Share on other sites

To F2G Lucky Day αυτής της εβδομάδας σού δίνει το πακέτο Talk To All, με το οποίο έχεις 200’ προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, στην προνομιακή τιμή των 4€. Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές που θα ενεργοποιήσουν το πακέτο Talk to all (200’ to all) από 19/1(16:00) έως 26/1 (10:00) σε οποιοδήποτε κατάστημα WIND/Public ή online μέσω του f2g.gr & myf2g Application.

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-lucky-day-offer/

 

 

Γενικά καλό θα είναι να αλλάζουμε τις κάρτες και όχι να τις κόβουμε. Για να είμαστε 100% σίγουρη πως η Sim είναι σωστή και λειτουργική. Από εκεί και πέρα θεωρώ το κόστος των 5 ευρώ μικρό.

€5 για ένα κομματάκι πλαστικό που κοστίζει κάτι λεπτά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Wind F2G

http://www.wind.gr/gr/f2g/...optimus-l1-ii/

 

πως σας φαινεται αυτή η προσφορα? μπορω να το αγορασω και η καρτα να μπαινει σε υπαρχων freetogo μου?

 

"Τα €69 αποδίδονται μόνο στο νέο αριθμό F2G που αποκτήσατε με την προσφορά."

 

Οπότε, όχι, δεν γίνεται να πάνε σε υπάρχων αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

To F2G Lucky Day αυτής της εβδομάδας σού δίνει το πακέτο Talk To All, με το οποίο έχεις 200’ προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, στην προνομιακή τιμή των 4€. Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές που θα ενεργοποιήσουν το πακέτο Talk to all (200’ to all) από 19/1(16:00) έως 26/1 (10:00) σε οποιοδήποτε κατάστημα WIND/Public ή online μέσω του f2g.gr & myf2g Application.

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-lucky-day-offer/

 

 

 

€5 για ένα κομματάκι πλαστικό που κοστίζει κάτι λεπτά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

"Τα €69 αποδίδονται μόνο στο νέο αριθμό F2G που αποκτήσατε με την προσφορά."

 

Οπότε, όχι, δεν γίνεται να πάνε σε υπάρχων αριθμό.

 

Πάντως για κάποιον που θέλει ένα οικονομικό τηλέφωνο να κάνει την δουλεία του είναι καλή φάση!

Link to comment
Share on other sites

ενα λινκ για την προσφορα με το κινητο?

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/smart-hristougenniatiki-prosfora-lg-optimus-l1-ii/

 

παντως αμα γινεται σε υπαρχων νουμερο είναι κομπλε, μηπως σε κατάστημα γινεται να το κανουν??

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/smart-hristougenniatiki-prosfora-lg-optimus-l1-ii/

 

παντως αμα γινεται σε υπαρχων νουμερο είναι κομπλε, μηπως σε κατάστημα γινεται να το κανουν??

 

Μα το ζητούμενο για αυτούς είναι να τραβήξουν νέους πελάτες. Αν είναι να δίνουν €35 δώρο στους παλιούς, το έκαναν και χωρίς συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

* Το ποσό ανανέωσης των €69 θα αποδοθεί σε 6 ισόποσες δόσεις των €11,50 κάθε μήνα (έχοντας αφαιρεθεί ο Φόρος Κινητής Τηλεφωνίας 12%).

Τα 69€ μπορούν να χρησιμοποιηθούν για οποιοδήποτε είδος χρήσης (ομιλία, SMS, MB) εκτός από υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας, ενεργοποίηση πακέτων και σε καθεστώς περιαγωγής.

δώρο άδωρο τα 69,δεν ενεργοποιείς πακέτα με αυτά.Ας πούμε οτι συμφέρει που παίρνεις το κινητό σε τέτοια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μα το ζητούμενο για αυτούς είναι να τραβήξουν νέους πελάτες. Αν είναι να δίνουν €35 δώρο στους παλιούς, το έκαναν και χωρίς συσκευή.

 

Σωστά!:cool:

Για 2ο συνεχόμενο μήνα η Wind μου έκανε δώρο 5000' προς Wind/Q + 240' προς όλους!:happy:

Να ενημερώσω ότι είμαι συνδρομητής F2G2, έχω κάνω να κάνω ανανέωση από τον Μάιο αλλά αγοράζω κάθε μήνα πακέτα για να ξοδέψω το υπόλοιπο που είχα συγκεντρώσει από ανανεώσεις των 10€ λόγω του bonus 300' προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...