Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη δινω 40 το μηνα σε συμβολαιο για να μιλαω..100 λεπτα προς ολους, μπορει καποιος εστω σε πμ να μου προτεινει εταιρια καρτοκινητης? μια που να μας δουλευει οςο λιγοτερο γινεται γιατι μετα απο δυο μερες αναγνωςης του φορουμ δεν εβγαλα ακρη με καμια.ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Προσανατολιζομαι σε combo της wind με 15 το μηνα

 

Εάν σήμερα σου φτάνουν τα 100 λεπτά προς όλους (με την ελάχιστη χρέωση που σίγουρα έχεις σε συμβόλαιο), κοίτα και την Q.

2ευρώ 800' προς wind, 3ευρώ 80' προς όλους και 2ευρώ 400mb. Σύνολο 7 ευρώ και όλα τα λεπτά με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Αν δεις ότι δεν σου φτάνουν τα 80', ενεργοποιείς άλλο ένα 3ευρώ (για τα 80' προς όλους εννοώ).

Τέλος, αν έχεις και σταθερό στη wind, θα έχεις δώρο 120' προς όλους στο καρτοκινητό σου, αλλά αυτά είναι με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά. Αυτό ισχύει και στην Q και στο f2g.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το 1 είναι παρακλάδι του 3 , ξεκινά με το 3 και ανάλογα την χρήση βλέπεις και πράττεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σωστα

Η χρηση μου ειναι τωρα

100λ περιπου σε σταθερα κ αλλους

30 μνμ σε αλλους

300 mb

 

Και φυσικα 200 μνμ και καμια 200 λεπτα σε τηλεφωνα της εταιριας που ειμαι,φιλοι κτλ δλδ που εχουν ιδιο πακετο, αν κ το viber παει συννεφο

 

Υπαρχει δυνατοτητα για 300 λεπτα σε ολους, καμια 100 μνμ σε ολους και 600 mb οπως ειδα σε ενα κομπο?

Τα 300 και 600 βασικα ειδα, με τα μηνυματα τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Σωστα

Η χρηση μου ειναι τωρα

100λ περιπου σε σταθερα κ αλλους

30 μνμ σε αλλους

300 mb

 

Και φυσικα 200 μνμ και καμια 200 λεπτα σε τηλεφωνα της εταιριας που ειμαι,φιλοι κτλ δλδ που εχουν ιδιο πακετο, αν κ το viber παει συννεφο

 

Με αυτή τη χρήση το combo value του f2g σε καλύπτει στα 15 ευρώ.Mόνο κακό τα τρίλεπτα, αλλά εσύ χρειάζεσαι 100' προς όλους ενώ αυτό έχει 300, οπότε κατά κάποιο τρόπο έρχεται στα ίσια του.

Με την Q θα σου κοστίζουν 12 ευρώ, με μικρότερα νούμερα (λεπτά, mb, sms), αλλά με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

Υπαρχει δυνατοτητα για 300 λεπτα σε ολους, καμια 100 μνμ σε ολους και 600 mb οπως ειδα σε ενα κομπο?

Τα 300 και 600 βασικα ειδα, με τα μηνυματα τι γινεται

 

Αυτό είναι το 15άρι combo value. Δες τα πακέτα, υπολόγισε τα και αποφάσισε, δεν είναι δύσκολο. Οι διαφορές άλλωστε θα είναι 3-4 ευρώ πάνω-κάτω, από το 40άρι που είσαι τώρα, δεν θα σου κάνουν καμία αίσθηση αυτά. :)

Πακέτα f2g και Πακέτα Q

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ο ´´λακος´´ με την κιου που ειναι? δε γινεται να ειναι ολα αγγελικα πλασμενα

 

κανε κλικ στα 2 λινκς στην υπογραφη μου. Δεν υπαρχει λακος...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μιλαω ελληνικα. Διαβασε το μηνυμα 24378. Αναφερει καπου οτι ειναι απο τους παλιους? Την επιμονη στην επιστρεφω.

 

Μια απορία. Έχω ένα F2G 1 από παλιότερα. Αν θυμάμαι καλά έχει χρέωση ανά λεπτό €0.10. Με το πακέτο της Q με €3 δίνει 80 λεπτά. Δηλ. το λεπτό βγαίνει €0.0375.

Αξίζει να το κρατήσω το F2G1;

 

Η απόδειξη

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Έχω ένα F2G 1 από παλιότερα. Αν θυμάμαι καλά έχει χρέωση ανά λεπτό €0.10. Με το πακέτο της Q με €3 δίνει 80 λεπτά. Δηλ. το λεπτό βγαίνει €0.0375.

Αξίζει να το κρατήσω το F2G1;

 

Η απόδειξη

 

αξίζει γιατί στο Q προπληρώνεις σε βήματα των 3€ με χρόνο λήξης 30 ημέρες ανεξάρτητα αν θα τα χρησιμοποιήσεις ενώ στο F2G είσαι pay as you go.

Link to comment
Share on other sites

Ο ´´λακος´´ με την κιου που ειναι? δε γινεται να ειναι ολα αγγελικα πλασμενα

 

Και εγώ από συμβόλαιο στην Cosmote πήγα στην Q (περιμένω φορητότητα εντός ημερών) και με αυτά που έχω διαβάσει πραγματικά συμφέρει με την χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Δοκιμάζω και εάν δεν με ικανοποιεί φεύγω.

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο και χαζο

Εχω συμβολαιο σε αλλη εταιρια οκ? καλυτερα να παω σε ενα καταστημα πρωτα να το γυρισω σε καρτοκινητη και μετα να παω και στο καταστημα της wind;

Η με συμφερει να τα κανω ονλαιν?

Ποια ειναι η διαδικασια δλδ?

Πχ αν το κανω f2g και κρατησω το νουμερο μου λεει

Σε περίπτωση φορητότητας της SIM κάρτας σου, δεν απολαμβάνεις το bonus 100' ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα που ενεργοποιείται από τον πρώτο μήνα ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο και χαζο

Εχω συμβολαιο σε αλλη εταιρια οκ? καλυτερα να παω σε ενα καταστημα πρωτα να το γυρισω σε καρτοκινητη και μετα να παω και στο καταστημα της wind;

Η με συμφερει να τα κανω ονλαιν?

Ποια ειναι η διαδικασια δλδ?

Πχ αν το κανω f2g και κρατησω το νουμερο μου λεει

Σε περίπτωση φορητότητας της SIM κάρτας σου, δεν απολαμβάνεις το bonus 100' ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα που ενεργοποιείται από τον πρώτο μήνα ανανέωσης.

 

Καλύτερα να το κάνεις κατευθείαν φορητότητα σε f2g ή Q. Αν το κάνεις πρώτα καρτοκινητό στην εταιρία σου, θα καθυστερήσεις αρκετά και πιθανόν να σε χρεώσουν και άλλο πάγιο, όλες το κάνουν αυτό. Τα 100 λεπτά που λένε ότι χάνεις, όπως και να' χει, είτε από συμβόλαιο, είτε από καρτοκινητό, πάλι φορητότητα θα είναι, οπότε πάλι θα τα χάσεις. Είναι μάλλον δώρο για νέα νούμερα μόνο.

 

Ο λάκος στην Q είναι στα πακέτα εξωτερικού και στα άλλα πακέτα, όπου εκεί υπάρχει η ελάχιστη χρέωση (3 λεπτά σε όλα και βήμα ανά λεπτό στο weekly combo). Επίσης, το "μεγάλο" surf 500" (600mb) βγαίνει πιο ακριβό από 2 πακετάκια των 400mb (800 σύνολο)...

Στα κανονικά πακέτα, δεν υπάρχει κανένας λάκος... μόλις ασφαλτοστρώσανε !!! :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Έχω ένα F2G 1 από παλιότερα. Αν θυμάμαι καλά έχει χρέωση ανά λεπτό €0.10. Με το πακέτο της Q με €3 δίνει 80 λεπτά. Δηλ. το λεπτό βγαίνει €0.0375.

Αξίζει να το κρατήσω το F2G1;

 

Η απόδειξη

 

Αν σου δίνει τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ κράτα το .

Αλλιώς δεν έχει νόημα. Η χρέωση στο F2G1 ήταν 0,21

0,10 είναι στο F2G2 .

Link to comment
Share on other sites

Δε με χαλαει στην τελικη αλλαζω νουμερο κανω ενα νεο

Θα με συμφερει ?

Αν δεν σε χαλάει να αλλάξεις νούμερα, ψάξε πρώτα για φοιτητικό f2g. 5 ευρώ το μήνα για 1000 λεπτά προς όλους και 1gb internet !!! :)

Αν δεν βρεις, τότε μόνο κοίτα τα υπόλοιπα...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Έχω ένα F2G 1 από παλιότερα. Αν θυμάμαι καλά έχει χρέωση ανά λεπτό €0.10. Με το πακέτο της Q με €3 δίνει 80 λεπτά. Δηλ. το λεπτό βγαίνει €0.0375.

Αξίζει να το κρατήσω το F2G1;

 

Η απόδειξη

 

Την απαντηση στην δινει πιο πανω ο φιλος '' vasileios''. Καλο βραδυ απο μενα γιατι βλεπω rolland.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Την απαντηση στην δινει πιο πανω ο φιλος '' vasileios''. Καλο βραδυ απο μενα γιατι βλεπω rolland.

 

συγχαρητηρια στο Ναδαλ και τωρα το γυρναμε σε Αlpha (F-1 Canada)

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/q/ela-stin-q/monadikes-prosfores-suskeuon-apo-tin-q/

 

Ειμαι σε διλημμα q h combo value της wind?

 

Αυτο με τη δωρεαν συσκευη τι φαση ειναι?

 

Αν πατησω νεος συνδρομητης θα μου στειλουν σπιτι κομμενη σιμ?

Edited by stef4
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα φορητοτητα σε q η νεο νουμερο? θα μου στειλουν ετοιμη κομμενη σιμ???

 

καλυτερα να ρωτησεις σε καταστημα. Σε μερικα καταστηματα το κανουν δωρεαν, ενω σε αλλα το χρεωνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα φορητοτητα σε q η νεο νουμερο? θα μου στειλουν ετοιμη κομμενη σιμ???

 

Σε κατάστημα της wind όπου είχα κάνει και την φορητότητα μου έκοψαν την δική μου κάρτα δωρεάν.

Μιλάω για φορητότητα σε free2go. Υπάρχει και η επιλογή για κάρτα micro όπου ζήτησα για το κινητό της συζύγου και μου την έδωσαν χωρίς χρέωση.

Τώρα είδα ότι μιλάς για q.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την Πάτησα!!!!

 

Μου είχε τελειώσει το πακέτο 200λεπτά με 5€ πριν 3-4 μέρες και ξεχάστηκα να πάρω αυτό με τα 2€ για άλλα 100 λεπτά.

 

Χθες λοιπόν πάω να βρω ένα φίλο μου και επειδή το κουδούνι του σπιτιού του είναι χαλασμένο τον πήρα τηλέφωνο να μου ανοίξει.

Για τα λίγα δευτερόλεπτα που μιλήσαμε διαπίστωσα (εκ των υστέρων) ότι χρεώθηκα 0,44€.

 

Παίζει να είναι η πιο ακριβή καρτοκινητή (χωρίς κάποιο πακέτο)

Link to comment
Share on other sites

χωρις πακετα ολες ακριβες ειναι....πλην f2g2

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

χωρις πακετα ολες ακριβες ειναι....πλην f2g2

ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ 0,0072 €/δευτ.

πολύ φθηνή ομιλία από το πρώτο δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

 

Παίζει να είναι η πιο ακριβή καρτοκινητή (χωρίς κάποιο πακέτο)

λογικο αφου χρεωθηκες 3'

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...