Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Πιο γνωστό αυτό. μπλοκάρει και τα ανώνυμα?

επίσης που είναι η υπηρεσία που είπε ο vassilhs?

Link to comment
Share on other sites

Πιο γνωστό αυτό. μπλοκάρει και τα ανώνυμα?

επίσης που είναι η υπηρεσία που είπε ο vassilhs?

 

Ναι, αυτό μπλοκάρει και τα ανώνυμα.

 

Για την υπηρεσία της wind πρώτη φορά το ακούω, δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει υπηρεσια της wind στην κινητη που οταν την ενεργοποιεις βγαζει μηνυμα οτι δεν δεχεσαι κλησεις απο αποκρυψη, και τελος...

Αυτή την υπηρεσία την είχα όταν είχα συμβόλαιο. Με τη μετατροπή σε f2g έπαψε να λειτουργεί. Μήπως ξέρεις εάν υφίσταται και στα καρτοκινητά ή είναι μόνο για συμβόλαια και εάν ναι πως μπορώ να την ενεργοποιήσω πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την υπηρεσία την είχα όταν είχα συμβόλαιο. Με τη μετατροπή σε f2g έπαψε να λειτουργεί. Μήπως ξέρεις εάν υφίσταται και στα καρτοκινητά ή είναι μόνο για συμβόλαια και εάν ναι πως μπορώ να την ενεργοποιήσω πάλι;

 

Ισχύει κανονικά και σε f2g:

 

Για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας ο συνδρομητής πληκτρολογεί απο το κινητό του: *254# και πλήκτρο κλήσης.

Για απενεργοποίηση την υπηρεσίας ο συνδρομητής πληκτρολογεί απο το κινητό του: #254# και πλήκτρο κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό που παρέχει η wind και την ευχαριστούμε πολύ καθώς είναι και η μοναδική!

προτείνω να βάλετε και αυτό Call Blocker embware

https://play.google.com/store/apps/details?id=embware.phoneblocker&feature=search_result

και όχι τα παραπάνω γιατί προσφέρει και white list χωρίς περιορισμούς (είναι free)

Τώρα το δοκιμάζω και τα πάει καλά.

Αν δεν θέλετε να καρφωθείτε η white list είναι η λύση πολλές φόρες;)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό που παρέχει η wind και την ευχαριστούμε πολύ καθώς είναι και η μοναδική!

προτείνω να βάλετε και αυτό Call Blocker embware

https://play.google.com/store/apps/details?id=embware.phoneblocker&feature=search_result

και όχι τα παραπάνω γιατί προσφέρει και white list χωρίς περιορισμούς (είναι free)

Τώρα το δοκιμάζω και τα πάει καλά.

Αν δεν θέλετε να καρφωθείτε η white list είναι η λύση πολλές φόρες;)

 

Σε τι χρησιμεύει η white list ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

αυτό? https://play.google.com/store/apps/details?id=br.com.tiagoviana.blacklist&feature=search_result&hl=en_GB

 

λίγα Votes βλέπω, ελπίζω να είναι καλό.

Εγω ενημερωσα παντως ,η επιλογη ειναι δικη σου , για μενα που το χρησιμοποιω εδω και μηνες ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Μπλοκαρω sms,mms,phones.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό του είπα και εγώ και του το έκλεισα! Δεν ξέρω τι να κάνω να σταματήσουν να με περνούν τηλέφωνο. Δεν μπορώ κάθε φορά να κλείνω βρίζοντας γιατί και αυτοί την δουλεία τους κάνουν. Αν έχετε καμία ιδέα …..?

 

Το εχω ξαναπεί, κάθε φορά θα τους ζητάς δώρο το iphone5 να δεις για πότε στο κλείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά που μπορούμε να δηλώσουμε ότι δεν θέλουμε να μας καλούν για προωθητικές ενέργειες; πχ. στα σταθερά λέει κάνεις αίτηση και σε 1 μήνα σε έχουν διαγράψει από τους καταλόγους...
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά και σε f2g:

 

Για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας ο συνδρομητής πληκτρολογεί απο το κινητό του: *254# και πλήκτρο κλήσης.

Για απενεργοποίηση την υπηρεσίας ο συνδρομητής πληκτρολογεί απο το κινητό του: #254# και πλήκτρο κλήσης

 

νάτο ρε μάγκα, μπράβο ευχαριστώ ! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335184

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό που παρέχει η wind και την ευχαριστούμε πολύ καθώς είναι και η μοναδική!

προτείνω να βάλετε και αυτό Call Blocker embware

https://play.google.com/store/apps/details?id=embware.phoneblocker&feature=search_result

και όχι τα παραπάνω γιατί προσφέρει και white list χωρίς περιορισμούς (είναι free)

Τώρα το δοκιμάζω και τα πάει καλά.

Αν δεν θέλετε να καρφωθείτε η white list είναι η λύση πολλές φόρες;)

 

Σε τι χρησιμεύει η white list ?

 

Η white list είναι ακριβώς το αντιθετο της black list.

Στην ουσία ειναι μια λίστα με αυτούς που μπορούν να σε καλέσουν.

Εκεί ειναι το ολο κόλπο γιατι κάποιες φορές θελεις να αποκλείσεις κάποιον χωρίς να σε πάρει "γραμμή"

Με το να αποκλείσεις το τηλέφωνο του μόνο δεν καταφέρνεις πολλά γιατί μπορεί να σε πάρει από άλλο τηλ π.χ. κάποιου κολλητού και εκει να καταλάβει οτι τον μπλοκάρεις.

Άσε που το ποιο πιθανό ειναι να πάρει από άλλο τηλ γιατι ακούγοντας τα "μπιπ" θα νομίζει οτι κάτι χάλασε

Ενώ έτσι απλά επιτρέπεις σε μια συγκεκριμένη λίστα με άτομα που δεν έχουν ποτέ και καμία σχέση με αυτόν που θέλεις να αποκλείσεις να σε καλέσουν

Εγώ παίζω με black list όλη τι διάρκεια της ημέρας και π.χ. οταν τελειώσει η δουλειά γυρνάω σε white list

Τα έχω χρησιμοποιήσει ΟΛΑ για μήνες και είναι πάνω κάτω τα ίδια, μπλοκάρουν sms/τηλέφωνα..

εκτός από την "white list" που την παρέχουν λίγα (χωρίς περιορισμούς στον αριθμό των ατόμων της λίστας)

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,χτες ενεργοποιησα πακετο F2G και δεν φαινεται να δίνει τα 350ΜΒ/μήνα.

Έχει καταργηθει?

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

ήταν 5 ευρώ ανά μήνα για 6 μήνες και 350 MB ανά μήνα για 2 μήνες

 

στο site μόνο τα 300' βλέπω https://www.wind.com.gr/gr/f2g/order-form/free-2-join/

 

έκανα Log In στο F2G και μου βγάζει ένα ενδιαφέρον ερωτηματολόγιο. προτείνω να το συμπληρώσετε

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Όντως... το έκανα κι εγώ εχθές....

 

"Πόσο σε καλύπτουν οι υπάρχοντες προσφορές και τα online πακέτα?"

 

0 - Καθόλου βάλτε όλοι!!! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο f2g με το γνωστό δώρο 5 ευρώ χ 6 μήνες όσο τα είδατε εσείς τα είδα και εγώ. Ωπως και σε τρίτο νούμερο τα 350mb σε νέα ενεργοποίηση. Τους έχω πάρει τηλέφωνο 3-4 φορές και με γραφούν κανονικότατα. Τι άλλο μπορώ να κάνω ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

'Υστερα απο πολλες προσπαθειες επικοινωνιας με wind για την υπηρεσια 350ΜΒ/μηνα για 2 μηνες,εγκατελειψα.Κακο δικο τους μιας και ειχα 4 νουμερα για ενεργοποιηση σημερα που τελικα δεν θα γινει....
Link to comment
Share on other sites

'Υστερα απο πολλες προσπαθειες επικοινωνιας με wind για την υπηρεσια 350ΜΒ/μηνα για 2 μηνες,εγκατελειψα.Κακο δικο τους μιας και ειχα 4 νουμερα για ενεργοποιηση σημερα που τελικα δεν θα γινει....

 

Πάρε 2106158000 και ρώτα τους, αν και από ότι έχω διαβάσει και από άλλους, αλλά και όπως έγινε κ σε εμένα που ενεργοποίησα προχθές, έχει τελειώσει η συγκεκριμένη προσφορά στις 31/12. Μόνο 50 SMS προς όλους μου έδωσε.....

 

Μόλις ρώτησα κι εγώ, και μέσα σε 1 λεπτάκι μου επιβεβαίωσαν αυτό που προανέφερα... Έληξε η συγκεκριμένη προσφορά στις 31/12....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σε δυο f2g με το γνωστό δώρο 5 ευρώ χ 6 μήνες όσο τα είδατε εσείς τα είδα και εγώ. Ωπως και σε τρίτο νούμερο τα 350mb σε νέα ενεργοποίηση. Τους έχω πάρει τηλέφωνο 3-4 φορές και με γραφούν κανονικότατα. Τι άλλο μπορώ να κάνω ρε παιδιά?

τα 5€ χ 6 μηνες τα γραφει κανονικα ακομα στο σαιτ.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θελω να ενεροποιησω το bonus Free2surf αλλα επειδη πρεπει να ειμαι F2g2 δεν μπορω και συμφωνα με το site της wind:

To bonus Free2surf είναι διαθέσιμo μόνο σε F2G με εξαίρεση τα ακόλουθα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα F2G: Special Needs, Προγράμματα Δέσμευσης Τιμής (F2G1,F2G2, F2G3, F2G5, F2G6, F2G7, F2G8), Wind Family Control, F2G Albanian, Weekend, Morning, Afternoon, Night. Αν ανήκεις σε κάποιο από αυτά τα προγράμματα, μπορείς να καλέσεις γρήγορα και απλά το 1342, να μεταφερθείς στο εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα F2G & εφόσον το επιλέξεις να ενεργοποιήσεις το Free2surf bonus ανανέωσης.

Θελω να ρωτησω αν το κανω θα χασω το υπολοιπο μου η τα υπολοιπα απο τα πακετα που εχω;

Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Πάρε 2106158000 και ρώτα τους, αν και από ότι έχω διαβάσει και από άλλους, αλλά και όπως έγινε κ σε εμένα που ενεργοποίησα προχθές, έχει τελειώσει η συγκεκριμένη προσφορά στις 31/12. Μόνο 50 SMS προς όλους μου έδωσε.....

 

Μόλις ρώτησα κι εγώ, και μέσα σε 1 λεπτάκι μου επιβεβαίωσαν αυτό που προανέφερα... Έληξε η συγκεκριμένη προσφορά στις 31/12....

 

Ίσως να τελείωσε (αν και το γράφει ακόμα στο σαιτ όπως λέει ο φίλος παραπάνω) για συνδέσεις του 2013.

Για ενεργοποιήσεις του 2012 είναι υποχρεωμένοι να το δίνουν για 6 μήνες. Το θέμα είναι οτι αυτό το ''κέντρο εξυπηρέτησης πελατών'' είναι για το ανάθεμα. Το μόνο που κάνουν είναι να ''προωθούν'' το αίτημα σου και να μένει κάπου μεταξύ ''προώθησης'' και ''σας γράφω κανονικά'' .

Link to comment
Share on other sites

νάτο ρε μάγκα, μπράβο ευχαριστώ ! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335184

ΟΚ ευχαριστώ τον scream, το έκανα. Θυμόμουν και εγώ ότι κάπου το είχα δει πριν όταν το είχα κάνει στο συμβόλαιο και δεν ήταν στο site της wind. Εδώ τελικά το είχα δει στο myphone.gr . Πολύ βολικό κυρίως όταν σε παίρνουν για προσφορές είτε τηλεφωνίας, είτε από τράπεζες (αν και τελευταία λόγω της οικονομικής κατάστασης το έχουν κόψει) και παίρνουν πάντα σχεδόν με απόκρυψη.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ τον scream, το έκανα. Θυμόμουν και εγώ ότι κάπου το είχα δει πριν όταν το είχα κάνει στο συμβόλαιο και δεν ήταν στο site της wind. Εδώ τελικά το είχα δει στο myphone.gr . Πολύ βολικό κυρίως όταν σε παίρνουν για προσφορές είτε τηλεφωνίας, είτε από τράπεζες (αν και τελευταία λόγω της οικονομικής κατάστασης το έχουν κόψει) και παίρνουν πάντα σχεδόν με απόκρυψη.

 

Είναι από τις καλύτερες δυνατότητες που παρέχει η wind. Το έχουν και στο site τους πάντως.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...