Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κρυφό πακέτο του 1GB το θεωρούμε γνωστό και δεδομένο πλέον. Την εποχή που έχει βγει αυτό το πακέτο τότε με το "wind mobile broadband με κάρτα", υπήρχαν και άλλα δύο πακέτα για εκείνο το πρόγραμμα:

 

Ένα με 7 ευρώ που έδινε για 2 ημέρες 3GB με αποστολή NS2 στο 19595 και ένα ακόμα

με 14 ευρώ που έδινε για 7 ημέρες 12GB με αποστολή NS7 στο 19595

 

υπάρχουν κανονικά στο F2G, σου στέλνω την (κρυφή) παραπομπή την οποία βρίσκεις βάζοντας 19595 στην αναζήτηση της www.wind.com.gr

 

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/paketa-internet/internet/

 

Να ρωτήσω, τι γίνεται αν μέσα στο χρονικό όριο των πακέτων αυτών τελειώσουν τα GB? Μπορούν να ανανεωθούν ξανά?

 

Δηλαδή, αν μέσα στον μήνα, τελειώσει το 1GB ή μέσα στις 7 ημέρες τελειώσουν τα 12GB, γίνεται με αποστολή sms να τα ενεργοποιήσουμε πάλι τα πακέτα ή πρέπει να περάσει πρώτα ο χρόνος τους δηλαδή ο ένας μήνας ή οι 7 μέρες αντίστοιχα.

 

Αν δεν γίνεται ξανά ενεργοποίηση, τότε ισχύουν οι ακόλουθες χρεώσεις?

 

Αν έχεις παλιό πακέτο χρεώνεσαι με 12 ευρώ το MB . Αν έχεις νέο πακέτο χρεώνεσαι 1 ευρώ το ΜΒ .

Βάλε μία φορά ένα από τα πακέτα για να έχεις τις καινούριες χρεώσεις

Δες τον τιμοκατάλογο τι λέει

(Βασικές χρεώσεις Mobile Internet (για υφιστάμενους χρήστες μέχρι 26/05/2011)

Πλοήγηση στο Διαδίκτυο WEB (€/KB) 0,0068€

Πλοήγηση on portal WAP (€/είσοδο) 0,51€

Πλοήγηση off portal WAP (€/KB) 0,0123€

Βασικές χρεώσεις Mobile Internet (για νέους χρήστες από 26/05/2011)

Πλοήγηση στο Διαδίκτυο WEB/off portal (€/KB) 1€/MB (χρέωση ανά kb)

Ρώτα στην εξυπηρέτηση πως θεωρείτε κανείς νεός χρήστης ή τι πρέπει να κάνει για να μην έχει υπερβολικές χρεώσεις

 

Βασίλειε, τώρα γίνεται οι παλιοί χρήστες να μεταβούμε σε χρεώσεις νέου χρήστη? Πριν από καιρό δεν γινόταν που το είχα ρωτήσει. Ποιο πακέτο προτείνεις να μπει μια φορά για να έχει το παιδί τις καινούργιες χαμηλότερες χρεώσεις? Και μετά θεωρείσαι δηλαδή "νέος" χρήστης?

 

 

===============================================================================

 

 

Ακολουθεί και ένα πρόβλημα που έχω με ένα νούμερο f2g και τον τηλεφωνητή του. Συγκεκριμένα, είναι ενεργοποιημένος ο αυτόματος τηλεφωνητής του από την wind και όλες οι κλήσεις προωθούνται σε αυτόν, αν δεν προλάβω να αποδεχτώ την κλήση μέσα σε 13-15 περίπου δευτερόλεπτα από την στιγμή που ξεκινάει το τηλέφωνο να χτυπάει.

 

Προωθούνται επίσης και όσες κλήσεις, αρνηθώ να απαντήσω (με το γνωστό τηλεφωνικό κόκκινο κουμπάκι) και όσες χάνονται όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό. Αυτές οι 2 τελευταίες προωθήσεις, εντάξει δεν είναι πρόβλημα. Επίσης, προωθούνται στον τηλεφωνητή όσες κλήσεις λαμβάνω ενώ βρίσκομαι ήδη σε τηλεφώνημα (αυτό είναι πρόβλημα), που νομίζω σημαίνει ότι είναι απενεργοποιημένη η υπηρεσία αναμονής κλήσεων.

 

Μιας και δεν το γνωρίζω ιδιαίτερα το θέμα με τους τηλεφωνητές και τις προωθήσεις, έκανα μια αναζήτηση εδώ στο φόρουμ και συγκέντρωσα διάφορους κωδικούς και θα ήθελα οι πιο γνώστες να μου πείτε αν είναι ok να τους πατήσω για το παραπάνω φαινόμενο.

 

1)Λοιπόν, αρχικά, πατάω ##002# για να απενεργοποιήσω όλες τις προωθήσεις.

 

2)Έπειτα, στέλνω sms "ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ" στο 1265 για ενεργοποίηση της υπηρεσίας ειδοποίησης (χαμένων) κλήσεων με επιλογή την μη ενημέρωση του καλούντα.

 

3)Τέλος, ενεργοποιώ την υπηρεσία αναμονής κλήσεων με *43#

 

Πως σας φαίνονται τα παραπάνω? Είναι σωστά? Μπορείτε να προτείνετε κάτι άλλο?

 

Επίσης, κάτι τελευταίο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν αφού κάνω όλα τα παραπάνω βήματα (αν είναι σωστά), θα μπορώ μετά να ξαναθέσω σε λειτουργία τον τηλεφωνητή?

 

Όχι, όμως, με τον σπαστικό τρόπο προώθησης που περιέγραψα νωρίτερα, αλλά με κάτι που μου ήρθε σαν ιδέα από τον τρόπο που μπορούν να γίνουν οι προωθήσεις σε σταθερά τηλέφωνα. Αν δεν ισχύει το ίδιο για τα κινητά ή για τον τηλεφωνητή της wind, διορθώστε με.

 

Στα σταθερά, νομίζω υπάρχουν 3 είδη προώθησης: α)άμεση χωρίς να κουδουνίσει καθόλου το τηλέφωνο, β)μετά από 2-3 κουδουνίσματα (που κάτι παρόμοιο πρέπει να έχει τώρα αυτός ο αριθμός wind) και γ)μετά από 1 λεπτό κλήσης που δεν απαντήθηκε, αντί να κλήσει η γραμμή, γίνεται η προώθηση.

 

Μπορώ να κάνω κάτι σαν το (γ) στο f2g? Δηλαδή να χτυπάει πρώτα το τηλέφωνο όσο πιο πολύ το δυνατόν γίνεται (γύρω στο 1 λεπτό νομίζω είναι) και έπειτα αντί να κλείνει η γραμμή στον άλλον, να τον προωθεί στον τηλεφωνητή?

 

Αν ναι, μπορεί κάτι τέτοιο να είναι συμβατό και με τις υπηρεσίες που θα έχω ενεργοποιήσει στα παραπάνω βήματα: την ειδοποίηση κλήσεων και την αναμονή κλήσεων?

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το σεντόνι.

Edited by alexis_21
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί και ένα πρόβλημα που έχω με ένα νούμερο f2g και τον τηλεφωνητή του. Συγκεκριμένα, είναι ενεργοποιημένος ο αυτόματος τηλεφωνητής του από την wind και όλες οι κλήσεις προωθούνται σε αυτόν, αν δεν προλάβω να αποδεχτώ την κλήση μέσα σε 13-15 περίπου δευτερόλεπτα από την στιγμή που ξεκινάει το τηλέφωνο να χτυπάει.

 

Προωθούνται επίσης και όσες κλήσεις, αρνηθώ να απαντήσω (με το γνωστό τηλεφωνικό κόκκινο κουμπάκι) και όσες χάνονται όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό. Αυτές οι 2 τελευταίες προωθήσεις, εντάξει δεν είναι πρόβλημα. Επίσης, προωθούνται στον τηλεφωνητή όσες κλήσεις λαμβάνω ενώ βρίσκομαι ήδη σε τηλεφώνημα (αυτό είναι πρόβλημα), που νομίζω σημαίνει ότι είναι απενεργοποιημένη η υπηρεσία αναμονής κλήσεων.

 

Μιας και δεν το γνωρίζω ιδιαίτερα το θέμα με τους τηλεφωνητές και τις προωθήσεις, έκανα μια αναζήτηση εδώ στο φόρουμ και συγκέντρωσα διάφορους κωδικούς και θα ήθελα οι πιο γνώστες να μου πείτε αν είναι ok να τους πατήσω για το παραπάνω φαινόμενο.

 

1)Λοιπόν, αρχικά, πατάω ##002# για να απενεργοποιήσω όλες τις προωθήσεις.

 

2)Έπειτα, στέλνω sms "ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ" στο 1265 για ενεργοποίηση της υπηρεσίας ειδοποίησης (χαμένων) κλήσεων με επιλογή την μη ενημέρωση του καλούντα.

 

3)Τέλος, ενεργοποιώ την υπηρεσία αναμονής κλήσεων με *43#

 

Πως σας φαίνονται τα παραπάνω? Είναι σωστά? Μπορείτε να προτείνετε κάτι άλλο?

 

Επίσης, κάτι τελευταίο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν αφού κάνω όλα τα παραπάνω βήματα (αν είναι σωστά), θα μπορώ μετά να ξαναθέσω σε λειτουργία τον τηλεφωνητή?

 

Όχι, όμως, με τον σπαστικό τρόπο προώθησης που περιέγραψα νωρίτερα, αλλά με κάτι που μου ήρθε σαν ιδέα από τον τρόπο που μπορούν να γίνουν οι προωθήσεις σε σταθερά τηλέφωνα. Αν δεν ισχύει το ίδιο για τα κινητά ή για τον τηλεφωνητή της wind, διορθώστε με.

 

Στα σταθερά, νομίζω υπάρχουν 3 είδη προώθησης: α)άμεση χωρίς να κουδουνίσει καθόλου το τηλέφωνο, β)μετά από 2-3 κουδουνίσματα (που κάτι παρόμοιο πρέπει να έχει τώρα αυτός ο αριθμός wind) και γ)μετά από 1 λεπτό κλήσης που δεν απαντήθηκε, αντί να κλήσει η γραμμή, γίνεται η προώθηση.

 

Μπορώ να κάνω κάτι σαν το (γ) στο f2g? Δηλαδή να χτυπάει πρώτα το τηλέφωνο όσο πιο πολύ το δυνατόν γίνεται (γύρω στο 1 λεπτό νομίζω είναι) και έπειτα αντί να κλείνει η γραμμή στον άλλον, να τον προωθεί στον τηλεφωνητή?

 

Αν ναι, μπορεί κάτι τέτοιο να είναι συμβατό και με τις υπηρεσίες που θα έχω ενεργοποιήσει στα παραπάνω βήματα: την ειδοποίηση κλήσεων και την αναμονή κλήσεων?

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το σεντόνι.

 

πιστεύω ότι η διαδικασία που αναφέρεσ παραπάνω σωστή . Είναι την ενεργοποίηση του τηλεφωνητή μπορείς να την ξανά ενεργοποιήσεις δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο να το βάλεις ; για να χρεώνεσαι όταν σε καλούν και αφήνουν μύνημα; εγώ στην θέση σου θα έβαζα ειδοποίηση κλήσεων μη ενημέρωσης καλούντα μόνο! Και θα καλούσα οποίους ήθελα εγώ, εξάλλου δεν θα γνώριζαν εάν θα ειδοποιηθώ ή όχι! Όσο για την προώθηση κλήσεων πρώτα από όλα γίνεται όταν είναι κατειλλημενη η γραμμή σου , όταν δεν απαντας , και όταν είναι εκτός δικτύου το κινητό σου. Δεν γνωρίζω εάν έχει χρόνο προώθησης. Πρόσεχε όμως διότι σε μερικές εταιρείες όπως πχ στην βοντα όταν βάζεις προώθηση και σε καλεί κάποιος πρώτα ακούει το εξής:" η κλήση σας προωθείται" και μετά χτυπάει η γραμμή στο τηλέφωνο που έχεις επιλέξει. Ξέρω ότι στην κόσμοτε δεν υπάρχει μύνημα προωθείται κατευθείαν , δεν ξέρω για την γουίντ. Τέλος εγώ στην θέση σου δεν θα το έβαζα διότι όταν προωθείται η κλήση και το σηκώσεις το τηλέφωνο από τον αριθμό που έχεις βάλει, χρεώνεσαι κλήση από το κινητό σου στο σταθερό τηλέφωνο. Άρα δεν σε συμφέρει εκτός και αν έχεις λεπτά προς το συγκεκριμένο αριθμό που έχεις επιλέξει!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

@ alexis_21

Το πακέτο 1GB μπορεί να αγοραστεί και δεύτερη φορά μέσα στον ίδιο μήνα.

Τα ΜΒ του πρώτου πακέτου θα λήξουν στις 30 ημέρες και θα συνεχίσεις με το επόμενο .

Τα πακέτα 12GB και 3GB ανανεώνονται μόνο εφόσον λήξουν... εδώ υπάρχει φόβος υπερχρέωσης . Αλλά στις 7 το απόγευμα ακριβώς θα λάβεις μήνυμα ότι τα μεσάνυχτα θα απενεργοποιηθεί το πακέτο . Θέλει λίγο προσοχή .

Αυτόν τον μήνα δεν αγοράζουμε 1GB με 15 ευρώ. Πέρνουμε δύο φορές το πακέτο των 100ΜΒ που προσφέρει 500 ΜΒ με ενεργοποίηση μέχρι τέλος Ιανουαρίου , και έτσι μας στοιχίζουν μόνο 10 ευρώ (αντί για 15 του 1GB)

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε αυτο το πρωι:

TA 300Λ ΔΩPO ΠPOΣ WIND/ Q ΣE ANANEΩΣEIΣ AΠO 10€ K TA 600Λ ΣE ANANEΩΣEIΣ AΠO 20E ME ΔIAPKEIA 30 MEPEΣ IΣXYOYN ΓIA ANANEΩΣEIΣ MEXPI 12/12! TPEΞE NA ΠPOΛABEIΣ!

 

Αλλαξανε την ημερομηνια αραγε γιατι στο site λεει μεχρι 15/01 ή στελνουν επιτηδες για να ανανεωσεις οσο το δυνατον πιο συντομα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο site μιλαει για την καινουργια προσφορα. Το μηνυμα αναφερεται στην ηδη υπαρχουσα προσφορα που μεταβαλλοταν σιγα σιγα απ την αρχη του 2011.
Link to comment
Share on other sites

Στο site μιλαει για την καινουργια προσφορα. Το μηνυμα αναφερεται στην ηδη υπαρχουσα προσφορα που μεταβαλλοταν σιγα σιγα απ την αρχη του 2011.

 

υπηρχε τετοια προσφορα? δηλαδη δεν καταλαβα ποιο ειναι το νοημα να ανανεωσω μεχρι 12 του μηνα αφου η χριστουγεννιατικη ειναι μεχρι 15/01 :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπηρχε τετοια προσφορα? δηλαδη δεν καταλαβα ποιο ειναι το νοημα να ανανεωσω μεχρι 12 του μηνα αφου η χριστουγεννιατικη ειναι μεχρι 15/01 :blink:

 

εχει χασει το μετρο η γουιντ με τις προσφορες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις!

 

 

Όσο για την προώθηση κλήσεων πρώτα από όλα γίνεται όταν είναι κατειλλημενη η γραμμή σου , όταν δεν απαντας , και όταν είναι εκτός δικτύου το κινητό σου. Δεν γνωρίζω εάν έχει χρόνο προώθησης.

 

Νόμιζα ότι υπήρχε και ανάλογα με το χρόνο προώθησης:

Στα σταθερά, νομίζω υπάρχουν 3 είδη προώθησης: α)άμεση χωρίς να κουδουνίσει καθόλου το τηλέφωνο, β)μετά από 2-3 κουδουνίσματα (που κάτι παρόμοιο πρέπει να έχει τώρα αυτός ο αριθμός wind) και γ)μετά από 1 λεπτό κλήσης που δεν απαντήθηκε, αντί να κλήσει η γραμμή, γίνεται η προώθηση.

 

Μπορώ να κάνω κάτι σαν το (γ) στο f2g? Δηλαδή να χτυπάει πρώτα το τηλέφωνο όσο πιο πολύ το δυνατόν γίνεται (γύρω στο 1 λεπτό νομίζω είναι) και έπειτα αντί να κλείνει η γραμμή στον άλλον, να τον προωθεί στον τηλεφωνητή?

αλλά, μπορεί να κάνω και λάθος :wacko:

 

 

Τέλος εγώ στην θέση σου δεν θα το έβαζα διότι όταν προωθείται η κλήση και το σηκώσεις το τηλέφωνο από τον αριθμό που έχεις βάλει, χρεώνεσαι κλήση από το κινητό σου στο σταθερό τηλέφωνο. Άρα δεν σε συμφέρει εκτός και αν έχεις λεπτά προς το συγκεκριμένο αριθμό που έχεις επιλέξει!

 

Βασικά μόνο για τον τηλεφωνητή ήθελα την προώθηση και όχι για άλλο νούμερο. Όπως προτείνεις, όμως, ίσως είναι καλύτερα να τον καταργήσω τελείως και να αφήσω μόνο την κρυφή ειδοποίηση κλήσεων. :shifty:

 

 

Αυτόν τον μήνα δεν αγοράζουμε 1GB με 15 ευρώ. Πέρνουμε δύο φορές το πακέτο των 100ΜΒ που προσφέρει 500 ΜΒ με ενεργοποίηση μέχρι τέλος Ιανουαρίου , και έτσι μας στοιχίζουν μόνο 10 ευρώ (αντί για 15 του 1GB)

 

Σωστός! Συμφέρει περισσότερο έτσι :respect:

Link to comment
Share on other sites

υπηρχε τετοια προσφορα? δηλαδη δεν καταλαβα ποιο ειναι το νοημα να ανανεωσω μεχρι 12 του μηνα αφου η χριστουγεννιατικη ειναι μεχρι 15/01 :blink:

Το νόημα είναι ότι αν ανανεώσεις απο κατάστημα μέχρι και τις 12/12 παίρνεις διπλά πακέτα γιατι εχεις με 10€ και τα 300 λεπτά του καταστηματος και τα 300 λεπτα απο τη παλιά προσφορά και στα 20€ έχεις 1200 λεπτά συνολικά 600 απο καθε προσφορά ενω μετά τις 12/12 θα χεις του καταστηματος συν 100 νομιζω που δινε παλιά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο που γινεται με τα μηνυματα, τις προσφορες, τα μπονους, τα δερεαν mb κ.τ.λ δεν υπαρχει σε καμια αλλη εταρια. εχω μπερδευτει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το νόημα είναι ότι αν ανανεώσεις απο κατάστημα μέχρι και τις 12/12 παίρνεις διπλά πακέτα γιατι εχεις με 10€ και τα 300 λεπτά του καταστηματος και τα 300 λεπτα απο τη παλιά προσφορά και στα 20€ έχεις 1200 λεπτά συνολικά 600 απο καθε προσφορά ενω μετά τις 12/12 θα χεις του καταστηματος συν 100 νομιζω που δινε παλιά

 

Εγώ μέχρι τώρα με το f2g2 που έχω, ανανέωνα με 10 ευρώ το μήνα από κάρτα και όχι από κατάστημα και μου έδινε 300 λεπτά προς Wind και Q και 120 λεπτά προς ΟΛΟΥΣ τους άλλους σταθερά και κινητά. Μετά τις 12/12 χάνω αυτή την προσφορά; Αυτό είναι το μεγάλο ζήτημα γιατί και μένα που ήλθε χθες μήνυμα να ανανεώσω μέχρι τις 12/12.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τώρα με το f2g2 που έχω, ανανέωνα με 10 ευρώ το μήνα από κάρτα και όχι από κατάστημα και μου έδινε 300 λεπτά προς Wind και Q και 120 λεπτά προς ΟΛΟΥΣ τους άλλους σταθερά και κινητά. Μετά τις 12/12 χάνω αυτή την προσφορά; Αυτό είναι το μεγάλο ζήτημα γιατί και μένα που ήλθε χθες μήνυμα να ανανεώσω μέχρι τις 12/12.

το δεύτερο σκέλος της προσφοράς σου δε το ξέρω τι γίνεται δεν είναι για όλους το πρώτο απλά από 12/12 δε θα παίρνεις 300 λεπτά προς wind αλλά 100 όπως πάντα http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/bonus-ananeosis/

Απλά αν ανανεώσεις απο κατάστημα wind ως 15/1 θα παίρνεις έξτρα και αυτά http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/hristougenniatiki-prosfora/ συν τα 100 λεπτα απο τη πιο πανω προσφορά οπότε κομπλέ θα εισαι πάλι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

το δεύτερο σκέλος της προσφοράς σου δε το ξέρω τι γίνεται δεν είναι για όλους το πρώτο απλά από 12/12 δε θα παίρνεις 300 λεπτά προς wind αλλά 100 όπως πάντα http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/bonus-ananeosis/

Απλά αν ανανεώσεις απο κατάστημα wind ως 15/1 θα παίρνεις έξτρα και αυτά http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/hristougenniatiki-prosfora/ συν τα 100 λεπτα απο τη πιο πανω προσφορά οπότε κομπλέ θα εισαι πάλι

αν θελει να γινονται ανανεωσεις,καλο ειναι να αφησει τις προσφορες ως εχουν. Οι μειωσεις στα λεπτα ομιλιας ειναι αρνητιξη εξελιξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν θελει να γινονται ανανεωσεις,καλο ειναι να αφησει τις προσφορες ως εχουν. Οι μειωσεις στα λεπτα ομιλιας ειναι αρνητιξη εξελιξη.

προφανώς τις έκοψε γιατι ηδη δίνει καλύτερες προσφορές απο ανανέωση στο κατάστημα και γιατι σου λεει ετσι θα αναγκαστούμε να πάμε κατάστημα γιατι αν εδινε με 10€ 300 λεπτα και με 20€ 600 πολλοι θα σκεφτονταν τι να τα κανω τα υπολοιπα μη τρεχω σε καταστημα τωρα. Ενώ με τα 100 μονο ολοι θα πουν ας πεταχτω μεχρι το καταστημα να παρω κι αλλα 300 και sms. ΄Λογική η σκέψη της απλά ελπίζω μετά το γενάρη να επαναφέρει τη παλιά προσφορά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

προφανώς τις έκοψε γιατι ηδη δίνει καλύτερες προσφορές απο ανανέωση στο κατάστημα και γιατι σου λεει ετσι θα αναγκαστούμε να πάμε κατάστημα γιατι αν εδινε με 10€ 300 λεπτα και με 20€ 600 πολλοι θα σκεφτονταν τι να τα κανω τα υπολοιπα μη τρεχω σε καταστημα τωρα. Ενώ με τα 100 μονο ολοι θα πουν ας πεταχτω μεχρι το καταστημα να παρω κι αλλα 300 και sms. ΄Λογική η σκέψη της απλά ελπίζω μετά το γενάρη να επαναφέρει τη παλιά προσφορά

 

και καθε φορα που μπαινεις στο καταστημα να γινεται και η σχετικη πλυση εγκεφαλου για καινουρια συνδεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και καθε φορα που μπαινεις στο καταστημα να γινεται και η σχετικη πλυση εγκεφαλου για καινουρια συνδεση.

ακριβώς!!! Το πιάσες το νόημα!! Και ειδικά τωρα με τις προσφορές σε double play θα στα πρίζουν. Εγώ γλιτώνω λέγοντας πάντα ευχαριστώ αλλά τα ξέρω όλα τα χω ψάξει δε θελω τιποτα μονο καρτα για το κινητο και με αφηνουν στην ησυχια μου συνηθως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

...

 

Μπορώ να κάνω κάτι σαν το (γ) στο f2g? Δηλαδή να χτυπάει πρώτα το τηλέφωνο όσο πιο πολύ το δυνατόν γίνεται (γύρω στο 1 λεπτό νομίζω είναι) και έπειτα αντί να κλείνει η γραμμή στον άλλον, να τον προωθεί στον τηλεφωνητή?

...

 

Αν επιμένεις να χρησιμοποιείς τηλεφωνητή (προσωπικά τον έχω καταργήσει πολλά χρόνια) και μια και κάθε Σάββατο υπάρχει ένα θέμα με "νοσταλγία" θα σου γράψω τι έκανα πριν χρόνια όταν είχα τηλεφωνητή και οι αυτόματες ρυθμίσεις που στέλνονται από τις εταιρείες δεν ήταν τόσο στη μόδα.

Όσα γράψω τα χρησιμοποιείς,αν θέλεις φυσικά, με δική σου ευθύνη.

Αναιρούνται δε (αν δε πετύχουν) με το κλασσικό ##002#

 

Για να έχεις χρόνο 30" μέχρι να μπει ο τηλεφωνητής ή η εκτροπή προς όποιον άλλο αριθμό θέλεις, πληκτρολογείς.

**61*693555ΧΧΧΧΧΧΧ*11*30# και μετά το πλήκτρο έναρξης κλήσεως (send).

(όπου ΧΧΧΧΧΧΧ ο αριθμός του κινητού σου χωρίς το πρόθεμα)

 

Αν ο αριθμός του κινητού σου έχει πρόθεμα 697 πληκτρολογείς **61*693515ΧΧΧΧΧΧΧ*11*30# και μετά το πλήκτρο έναρξης κλήσεως (send).

Edited by tazio
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις χρόνο 30" μέχρι να μπει ο τηλεφωνητής ή η εκτροπή προς όποιον άλλο αριθμό θέλεις, πληκτρολογείς.

**61*693555ΧΧΧΧΧΧΧ11*30# και μετά το πλήκτρο έναρξης κλήσεως (send).

(όπου ΧΧΧΧΧΧΧ ο αριθμός του κινητού σου χωρίς το πρόθεμα)

 

Αν ο αριθμός του κινητού σου έχει πρόθεμα 697 πληκτρολογείς **61*693515ΧΧΧΧΧΧΧ11*30# και μετά το πλήκτρο έναρξης κλήσεως (send).

 

Σε ευχαριστώ πολύ! :) Κάτι τέτοιο έψαχνα.

 

Το 30 μπορεί να αντικατασταθεί με οποιοδήποτε χρόνο σε δευτερόλεπτα π.χ. 45'' ή το παραπάνω είναι μόνο για 30''?

 

Επίσης το 11 μετά από τον αριθμό του κινητού χωρίς το πρόθεμα, τι είναι? Αν κάνεις εκτροπή σε άλλον αριθμό και όχι τηλεφωνητή, τότε ξέρεις που πάει ο άλλος αριθμός στον παραπάνω τύπο?

 

ΥΓ) Το πρόθεμα 697 είναι για αριθμούς wind με φορητότητα από κοσμοτε?

Link to comment
Share on other sites

και καθε φορα που μπαινεις στο καταστημα να γινεται και η σχετικη πλυση εγκεφαλου για καινουρια συνδεση.

 

καμια φορα ομως μηπως συμφερει και η συνδεση??

ειδικα τωρα με τις προσφορες που υπαρχουν!

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! :) Κάτι τέτοιο έψαχνα.

 

Το 30 μπορεί να αντικατασταθεί με οποιοδήποτε χρόνο σε δευτερόλεπτα π.χ. 45'' ή το παραπάνω είναι μόνο για 30''?

 

Επίσης το 11 μετά από τον αριθμό του κινητού χωρίς το πρόθεμα, τι είναι? Αν κάνεις εκτροπή σε άλλον αριθμό και όχι τηλεφωνητή, τότε ξέρεις που πάει ο άλλος αριθμός στον παραπάνω τύπο?

 

ΥΓ) Το πρόθεμα 697 είναι για αριθμούς wind με φορητότητα από κοσμοτε?

 

το 697 μπορεί να είναι κατά 50% από το δίκτυο της κοσμοτε δηλαδή από το δίκτυο δότη ή κατά 50% σε άλλο παροχο γουίντ ή βοντα. Εξάλλου η φορητότητα έχει αυτόν τον σκοπό να φεύγεις με τον αριθμό σου σε άλλο δίκτυο χωρίς να αλλάζει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καμια φορα ομως μηπως συμφερει και η συνδεση??

ειδικα τωρα με τις προσφορες που υπαρχουν!

 

μπορει, στις 100 φορες ομως που σε πειθουν για συνδεση τις 95 δεν την χρειαζεσε πραγματικα.οποτε υπαρχει μεγαλη καχυποψια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! :) Κάτι τέτοιο έψαχνα.

 

Το 30 μπορεί να αντικατασταθεί με οποιοδήποτε χρόνο σε δευτερόλεπτα π.χ. 45'' ή το παραπάνω είναι μόνο για 30''?

 

Επίσης το 11 μετά από τον αριθμό του κινητού χωρίς το πρόθεμα, τι είναι? Αν κάνεις εκτροπή σε άλλον αριθμό και όχι τηλεφωνητή, τότε ξέρεις που πάει ο άλλος αριθμός στον παραπάνω τύπο?

 

ΥΓ) Το πρόθεμα 697 είναι για αριθμούς wind με φορητότητα από κοσμοτε?

 

SOS

Βλακεία μου κατά τη πληκτρολόγηση ξέχασα να βάλω ένα αστεράκι ανάμεσα στο ΧΧΧΧΧΧΧ και το 11. Έκανα edit το προηγούμενο πόστ μου.

Το σωστό είναι.

**61*693555ΧΧΧΧΧΧΧ*11*30# ή **61*693515ΧΧΧΧΧΧΧ*11*30#

 

Σχετικά με τις απορίες σου.

Α) Το 30 απ΄όσο θυμάμαι είναι σταθερό δεν αντικαθίσταται από άλλη χρονική καθυστέρηση. Αλλά αν θες δοκίμασε μήπως και ... .

Β) Το 11, απ΄ότι θυμάμαι μια κι έχουν περάσει πολλά χρόνια που του χρησιμοποιούσα, είναι σταθερό όπου και να κάνεις την εκτροπή. Είτε στον τηλεφωνητή (κι αυτό εκτροπή είναι), είτε σε άλλο αριθμό.

Γ) Το 693515 είναι για αριθμούς που αρχίζουν από 697 γενικώς ανεξαρτήτως εάν έχουν πάει στο δίκτυο της Wind με φορητότητα απευθείας από Cosmote είτε από άλλο δίκτυο, όπως έγραψε και ο JOHNMEGARYTHMOS.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βγάλω άκρη κι εγώ με τις προσφορές. Από όσο έχω καταλάβει, αφού σήμερα σταματάνε τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση στo πακέτο wind καρτοκινητή, συμφέρει η μετάβαση σε free 2 go, αφού εκεί τουλάχιστον με 5 ευρώ δίνουν 600 λεπτά και 300 sms προς όλη τη wind και Q.

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/super-paketa/

Link to comment
Share on other sites

Εχω στηλει e-mail με αιτημα που εχει καταγραφει 2βδομαδες και απο την ανικανοτητα και την κοροιδεια τους αν και φ2γ2 δν το εχω σε τπτ να φυγω(το σ/κ παιρνω τηλ και λεει οτι θα σας απαντησουμε δευτ.-τριτη,πραγμα που μου ειχαν πει και πριν 1,5βδομαδα που πηρα...)...Καποιος να δωσει τι στελνω και που για 5ευρη η 3ευρη η οσο παει επεκταση??Ευχαριστω...

Αχρηστοι,να βουλιαξεται στα σκ@τ@@@ σας...!! :hypno: :hypno:

Edited by kalfinho
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...