Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχω ενα f2g και μονο θελω να διατηρησω το νουμερο.Kαι με 1€ απο καταστημα γινεται η θελει 5€ για να μην καταργηθει;Eυχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Eχω ενα f2g και μονο θελω να διατηρησω το νουμερο.Kαι με 1€ απο καταστημα γινεται η θελει 5€ για να μην καταργηθει;Eυχαριστω.

1€ μονο αρκεί

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Mπορω σε νεo νουμερο f2go να ενεργοποιησω τα πακετα internet ADSM http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g/adsm.aspx ή ισχυουν μονο σε παλια νουμερα f2go οπως μου ειπαν σε ενα καταστημα.....

θελω να βαλω την καρτα σε ενα usb modem.....

'Η πρεπει να παιξω με αυτα τα πακετα που ειναι και ακριβοτερα http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/WIND-Mobile-Broadband/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF.aspx

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , βοηθεια! Δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ απο το κινητο. Μου λεει No APN configured. Ειχα βαλει τα APN της WIND κ εμπαινα στο ιντερνετ χωρις κανενα προβλημα αλλα απο χθες δεν μου εμφανιζει κανενα (APN) . Παω να προσθεσω καινουριο αλλα δεν αποθηκευεται. Να πω οτι το κινητο μου ειναι το xperiax8 κ οτι ειναι root.

 

Παρακαλω απαντηστε μου σημερα γιατι απο αυριο δε θα χω προσβαση σε υπολογιστη

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , βοηθεια! Δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ απο το κινητο. Μου λεει No APN configured. Ειχα βαλει τα APN της WIND κ εμπαινα στο ιντερνετ χωρις κανενα προβλημα αλλα απο χθες δεν μου εμφανιζει κανενα (APN) . Παω να προσθεσω καινουριο αλλα δεν αποθηκευεται. Να πω οτι το κινητο μου ειναι το xperiax8 κ οτι ειναι root.

 

Παρακαλω απαντηστε μου σημερα γιατι απο αυριο δε θα χω προσβαση σε υπολογιστη

 

πας wireless & network settings-mobile network settings-access point names

λοιπόν εδώ πατάς menu και προσθέτεις άλλο. εγώ μπαίνω με

με apn: gint.b-online.gr και όλα τα άλλα κενά (ή για username και password βάλε wap, mcc: 202 , mnc: 10)

δες μήπως κατά τύχει έκλεισες την ροή δεδομένων.

 

αν δεν αποθηκεύονται κανε μια επανεκκίνηση ή βάλτο σε προφίλ πτήσης και επανέφερέ το.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μόλις αίτηση φορητοτητας στη wind για καρτοκινητη απο συμβόλαιο vodafone.

Η ενεργοποίηση γράφει η αίτηση θα γίνει στις 29/4 μου έδωσαν κ´ την κάρτα sim.

1) εώς τις 29/4 θα με πάρει η vodafone τηλ να με ρωτήσει γιατι έφυγα απτο δίκτυο της;

2) πως θα μάθω πιο πακέτο καρτοκινητης wind θα έχω ενεργοποιημένο; f2g ή Wind card to all;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

2) πως θα μάθω πιο πακέτο καρτοκινητης wind θα έχω ενεργοποιημένο; f2g ή Wind card to all;

Αυτό δεν το επέλεξες όταν έκανες την αίτηση φορητότητας ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν με ρωτησαν κατι γι'αυτο στο καταστημα.

 

ε τοτε πολυ απλα θα καλεσεις το 1269 να ακουσεις σε ποιο εισαι.....ε και μετα αν θες να αλλαξεις παρε το 1342!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμελεια της υπαλληλου του καταστηματος τοτε. Εγω απο αγνοια δεν το ρωτησα γιατι δεν ηξερα οτι επρεπε να προ-δηλωθει κατα την αιτηση μου.

 

Η αλλαγη προγραμματος στο 1342 που αναφερεις χρεωνεται;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αμελεια της υπαλληλου του καταστηματος τοτε. Εγω απο αγνοια δεν το ρωτησα γιατι δεν ηξερα οτι επρεπε να προ-δηλωθει κατα την αιτηση μου.

 

Η αλλαγη προγραμματος στο 1342 που αναφερεις χρεωνεται;

 

Καλά αμέλεια του υπαλληλου δεν είναι... Δεν είναι και κάτι τόσο τραγικό!

Αλλάζεις όποτε θες πρόγραμμα στο 1342 χωρίς χρέωση, απλώς χάνονται τα bonus από το πακέτο που είσαι...

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν είναι αμέλεια; Εγω πάω στην εταιρεία τους να γίνω πελάτης. Δεν έπρεπε να με ενημερώσουν; Κ´ αντε κ γνωρίζω Ίντερνετ κ´ μπορω κ´ ενημερωνομαι απτο myphone, αν ήταν άλλος θα έπρεπε να ξανα επισκεφθεί το κατάστημα.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει ανανεωση 20€ π δινει 120mb.. Εχω μετρητη δεδομενων το οποιο εχει καταγραψει ουτε 80mb για 2g/3g ...και παλι το υπολοιπο μου εχει εξαφανιστει!γινεται 2η φορα αυτο τ πραγμα!τη προηγουμενη ζητησα αναλυτικη κ ακομα μ ερχεται..πως γινεται αυτο τ πραγμα; Πριν λιγες μερες ειχα 16€(ειχα κ τ μπονους)
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει ανανεωση 20€ π δινει 120mb.. Εχω μετρητη δεδομενων το οποιο εχει καταγραψει ουτε 80mb για 2g/3g ...και παλι το υπολοιπο μου εχει εξαφανιστει!γινεται 2η φορα αυτο τ πραγμα!τη προηγουμενη ζητησα αναλυτικη κ ακομα μ ερχεται..πως γινεται αυτο τ πραγμα; Πριν λιγες μερες ειχα 16€(ειχα κ τ μπονους)

είχε γίνει κ στον αδερφό μ αυτό, τους πήρα τηλέφωνο και την επόμενη μέρα πιστώσανε όλα τα χαμένα χρήματα και στείλανε και ενημερωση με sms

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η εταιρεία παει απο το κακό στο χειρότερο, καταργούν υπηρεσίες χωρίς προειδοποίηση όπως το μπόνους 20 λεπτών εισερχομενων κλήσεων που ίσχυε, ενώ τα χάλια επεκτείνονται και στις ανανεώσεις, Μάλλον τώρα οποίος καλεί θα μιλώ ελάχιστα και θα του μιλώ απο το f2g η απο το what's που έχω πρόχειρο...
Link to comment
Share on other sites

είχε γίνει κ στον αδερφό μ αυτό, τους πήρα τηλέφωνο και την επόμενη φορά πιστώσανε όλα τα χαμένα χρήματα και στείλανε και ενημερωση με sms

 

σαν επιχειρημα τι τους ειπες?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η εταιρεία παει απο το κακό στο χειρότερο, καταργούν υπηρεσίες χωρίς προειδοποίηση όπως το μπόνους 20 λεπτών εισερχομενων κλήσεων που ίσχυε, ενώ τα χάλια επεκτείνονται και στις ανανεώσεις, Μάλλον τώρα οποίος καλεί θα μιλώ ελάχιστα και θα του μιλώ απο το f2g η απο το what's που έχω πρόχειρο...

 

Μια χαρα ειναι η εταιρια και ειναι η μοναδικη που δινει γαματες προσφορες......το F2G ξεχωριζει.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η εταιρεία παει απο το κακό στο χειρότερο, καταργούν υπηρεσίες χωρίς προειδοποίηση όπως το μπόνους 20 λεπτών εισερχομενων κλήσεων που ίσχυε, ενώ τα χάλια επεκτείνονται και στις ανανεώσεις, Μάλλον τώρα οποίος καλεί θα μιλώ ελάχιστα και θα του μιλώ απο το f2g η απο το what's που έχω πρόχειρο...

 

Κανονικότατα βγήκε ανακοίνωση για την κατάργηση του Μπόνους 20 λεπτών.

Δεν έγινε χωρίς προειδοποίηση

δες και την ανακοίνωση

 

http://www.wind.com.gr/TopMenu/Για-την-Εταιρεία/Ανακοινώσεις/ΔΙΑΚΟΠΗ-ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ-ΔΙΑΘΕΣΗΣ-ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ-BONUS-ΕΙΣΕΡΧΟ.aspx

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η εταιρεία παει απο το κακό στο χειρότερο, καταργούν υπηρεσίες χωρίς προειδοποίηση όπως το μπόνους 20 λεπτών εισερχομενων κλήσεων που ίσχυε, ενώ τα χάλια επεκτείνονται και στις ανανεώσεις, Μάλλον τώρα οποίος καλεί θα μιλώ ελάχιστα και θα του μιλώ απο το f2g η απο το what's που έχω πρόχειρο...

Αντιθέτως φίλε εγώ τον τελευταίο καιρό βλέπω ότι κάτι καλό γίνεται στην εταιρεία! Ακόμη και στην σταθερή τηλεφωνία διαβάζω για μεγάλη βελτίωση .....το ίδιο και στα συμβόλαια!

Link to comment
Share on other sites

Χθές προσπάθησα να ανανεώσω το free to go πρόγραμμα 600min + 600 sms προς 1 αριθμο και δεν υπήρχε πιά. Επισκέφθηκα τη σελίδα της wind για να μάθω τι έγινε αλλά μπερδεύτηκα περισσότερο.

Κατέφυγα σε αυτό το νήμα για να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει.

Σε αυτό το νήμα έχουν γραφεί χιλιάδες γραμμές και μάλιστα από έξυπνους ανθρώπους που προφανώς ασχολούνται συστηματικά με το θέμα των καρτοκινητών της Wind . Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι υπάρχει ένα τεράστιο "μπάχαλο" πληροφόρησης σχετικά με τις "προσφορές" το οποίο η wind όχι μόνο δεν φαίνεται διατεθειμένη να αντιμετωπίσει αλλά υποθέτω ότι θα τη βόλευε να το ενθαρρύνει μάλλον διότι της αποφέρει κέρδη...

Μετά από αυτά έκανα και μια βόλτα στις άλλες εταιρείες και διαπίστωσα (χωρίς πολλή μελέτη βέβαια) ότι τα πακέτα "προσφορών" μοιάζουν σε βαθμό που ίσως θα έπρεπε να κινήσει το ενδιαφέρον της επιτροπής ανταγωνισμού...

Αυτά προς προβληματισμό... αν και είμαι σίγουρος ότι ανάλογα πράγματα θα έχουν ήδη γραφεί και από πολλούς -ελπίζω- άλλους

Link to comment
Share on other sites

Δεν Υπάρχει πιά για τον απλούστατο λόγο ότι με τα ίδια χρήματα μπορείς να μιλάς πρός όλα τα Q Και όλα μα όλα τα WIND

δες την ανκοίνωση στο παρακάτω Link

http://www.wind.com.gr/TopMenu/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%A4%CE%A1%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%99%CE%97%CE%A3%CE%97-%CE%95%CE%A0%CE%99%CE%9B%CE%95%CE%93%CE%9C%CE%95%CE%9D%CE%A9%CE%9D-%CE%A0%CE%91%CE%9A%CE%95%CE%A4%CE%A9%CE%9D-NON-STOP-%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%94%CE%A1%CE%9F%CE%9C%CE%97%CE%A4-1.aspx

επίσης

http://www.wind.com.gr/TopMenu/Για-την-Εταιρεία/Ανακοινώσεις/ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ-ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΩΝ-ΠΑΚΕΤΩΝ-NON-STOP-ΣΥΝΔΡΟΜΗΤ.aspx

 

Μόνο τα πακέτα προσφορών μοιάζουν αν και μόνο η WIND και η Vodafone δίνουν Internet με τα 20 ευρώ. H whats up δεν δίνει . Επίσης μόνο στην WIND και Vodafone με 10 ευρώ μιλάς με όλο το δίκτυο .

στο Whats UP μιλάς με WHATS Up μόνο. Άρα όπως έγραψες μοιάζουν , αλλά ίδια δεν είναι

Δεν είναι όμως ίδια στα υπόλοιπα πακέτα , καμμία σχέση τα όσα δίνει η WIND με τα ανύπαρκτα πακέτα των άλλων εταιριών

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...