Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Φίλος στην Αθήνα πήγε σε κατάστημα για να κόψει τη κάρτα, αλλά του είπαν ότι δεν είχαν το μηχάνημα. Ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα που κόβει σίγουρα τη κάρτα για να τον ενημερώσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φίλος στην Αθήνα πήγε σε κατάστημα για να κόψει τη κάρτα, αλλά του είπαν ότι δεν είχαν το μηχάνημα. Ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα που κόβει σίγουρα τη κάρτα για να τον ενημερώσω;

Πες του να έρθει σταδιου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φίλος στην Αθήνα πήγε σε κατάστημα για να κόψει τη κάρτα, αλλά του είπαν ότι δεν είχαν το μηχάνημα. Ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα που κόβει σίγουρα τη κάρτα για να τον ενημερώσω;

wind?εγω πηγα σε voda και μου την εκοψαν free,ας δοκιμασει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αλλα η δεν καταλαβα καλα η θα τρελαθω τελειως με την wind. Μεχρι στιγμης ειχα το απλο f2g, που εβαζα 10 ευρω καθε μηνα και μου εδινε τα 300 λεπτα, ολα καλα μεχρι εδω. Απο τον προηγουμενο μηνα μου ειχαν μεινει μεσα στην καρτα 8,19 ευρω.

 

Παω σημερα στην γουιντ, ενεργοποιω το πακετο με τον διπλασιασμο για 6 μηνες, τα λεπτ ακαι το 1gb. Παιρνω μετα το 1269 και ακουω το εξης:

 

Εχεις 8,19 € ( απο τον προηγουμενο μηνα) που ισχυουν μεχρι τον μαιο του 2015 και απο τα bonus εχεις 17,76 € ΠΟΥ ΛΗΓΟΥΝ 27/12/2014. Κοινως απ οτι καταλαβα, αν αυτα τα 17 ευρω δεν τα φαω μεχρι 27 δεκεμβρη, τοτε μηδενιζεται ΟΛΟ το ποσο, που ειναι σαν να μην εβαλα καρτα τον μηνα.

 

Προσωπικα δεν μου αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ αυτο το σκηνικο, γιατι σπανια ξεπερναω τα 300 λεπτα. Αρα χωρις το πακετο θα ειχα 18 ευρω καρτα στο τελος του μηνα, ενω με το πακετο θα παρεμενα στα 8. Μπορειτε να μου πειτε πως το απενεργοποιω?

 

Ευχαριστω

 

Ευχαριστω

Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το απενεργοποιήσεις.

Όπως ανακοίνωσε η WIND μόνο για τον πρώτο μήνα κρατήθηκαν 10 ευρώ ως εγγραφή στην προσφορά

Του επόμενους 6 μήνες θα μένει η κάρτα σου κανονικά και θα πέρνεις και 10 ευρώ Bonus.

Link to comment
Share on other sites

α ειχε και εγγραφη, μαλιστα.. Οκ σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν θα εμπιστευομουν την Wind σε καμία περίπτωση....

είναι μακράν η πιο αναξιοπιστη σε ότι λέει....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. Μου ήρθε ένα μήνυμα

 

Ενεργοποίησε το δώρο του f2g. 60 ευρώ bonus χρόνου ομιλίας! Δώρο 10 ευρώ το μήνα για 6 μήνες, στην 1η ανανέωση κάθε μήνα από 10 ευρώ.

 

Ερώτηση: Το extra υπόλοιπο (των 10 ευρώ) που σου δίνει, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για αγορά πακέτων όπως το πακέτο internet των 10 (ΔΕΚΑ) GIGABYTE με 15 ευρώ;

 

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

α ειχε και εγγραφη, μαλιστα.. Οκ σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου

Ναι βρήκαν πάλι τρόπο να μας τα πάρουν για μια προσφορά που δε μας δίνει και κάτι το ουσιαστικό. Τουλάχιστον από τον επόμενο μήνα θα μας μένουν μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. Μου ήρθε ένα μήνυμα

 

Ενεργοποίησε το δώρο του f2g. 60 ευρώ bonus χρόνου ομιλίας! Δώρο 10 ευρώ το μήνα για 6 μήνες, στην 1η ανανέωση κάθε μήνα από 10 ευρώ.

 

Ερώτηση: Το extra υπόλοιπο (των 10 ευρώ) που σου δίνει, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για αγορά πακέτων όπως το πακέτο internet των 10 (ΔΕΚΑ) GIGABYTE με 15 ευρώ;

 

Ευχαριστώ

 

συνηθως οχι δεν ειναι για αγορα πακετων .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

συνηθως οχι δεν ειναι για αγορα πακετων .

 

Ευχαριστώ john. Τότε δεν είναι και πολύ χρήσιμο για τους συνδρομητές εκείνους που τους αρκούν τα 300 λεπτά + login bonus (για δωρεάν 20 sms). Καλύπτεσαι πλήρως για ομιλία προς όλους και sms προς όλους με αυτόν τον συνδυασμό.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

μην τσιμπάτε στο "δώρο" με τα 60ευρώ σε χρόνο ομιλίας. είναι λεφτά που θα πρέπει να "φαγωθούν" ΕΚΤΟΣ πακέτων. δηλαδή θα πρέπει να μην έχεις πακέτα ομιλίας και να χρεώνεσαι. δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να μην έχει πακέτο χρόνου ομιλίας :P
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι προσφορες εχουν τη λογική τους και σίγουρα το κοινό που απευθύνονται.

Ο Μ Ω Σ , προσφορα παίρνουμε ΜΟΝΟ οταν χρειάζεται να βάλουμε χρήματα στο λογαριασμο μας και οταν υπάρχει η ανάγκη ενεργοποίησης πακέτου.

Σε διαφορετική περίπτωση, μαζεύουμε χρήματα, έχουμε προπληρώσει αρκετά ( συνήθως) χρήματα, τα οποία συνήθως ληγουνε. Αλλα απο τη δική μας τσέπη θα εχουν βγει....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι προσφορες εχουν τη λογική τους και σίγουρα το κοινό που απευθύνονται.

Ο Μ Ω Σ , προσφορα παίρνουμε ΜΟΝΟ οταν χρειάζεται να βάλουμε χρήματα στο λογαριασμο μας και οταν υπάρχει η ανάγκη ενεργοποίησης πακέτου.

Σε διαφορετική περίπτωση, μαζεύουμε χρήματα, έχουμε προπληρώσει αρκετά ( συνήθως) χρήματα, τα οποία συνήθως ληγουνε. Αλλα απο τη δική μας τσέπη θα εχουν βγει....

Το κυριότερο είναι ότι έχουν κέρδος για την εταιρία. Πρώτα η Wind και η κάθε Wind επωφελείται και ύστερα εμείς. Η συγκεκριμένη προσφορά ήταν δελεαστική γιατί δε διευκρίνιζε ότι τα μπόνους χρήματα ξοδεύονται μόνο σαν χρόνος ομιλίας και μόνο εντός του μήνα. Το μήνυμα που μας ήρθε τι έλεγε; Δώρο 10 ευρώ το μήνα για 6 μήνες με την 1η ανανέωση μέχρι 30/11... έτσι γενικά κι αόριστα και όποιος τσίμπησε τσίμπησε! Καλό κολπάκι δε λέω. Αλλά σίγουρα αν ξέραμε όλοι εμείς που μας ήρθε το μήνυμα ότι την 1η φορά χάνουμε τα 10 ευρώ μαζί με το μπόνους στη λήξη του μήνα και πως το μπόνους χρησιμοποιείται μόνο σαν χρόνος ομιλίας μόλις τελειώσουν τα 300' η πλειοψηφία δεν θα το ενεργοποιούσε. Ακόμα και στα καταστήματα δεν ξέρουν (η δεν θέλουν) να το εξηγήσουν σωστά στον κόσμο κι έτσι όλοι τσιμπάνε. Ελπίζω μόνο τα 10 ευρώ να μένουν από τον επόμενο μήνα γιατί αλλιώς η Wind θα χάσει αρκετούς πελάτες...

Link to comment
Share on other sites

παίδες αυτή είναι η νέα λογική της Wind, ότι αρπάξει.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να καταγγείλω με την σειρά μου ότι ενώ έβαλα 10 ευρώ και πήρα το 1 γίγα μπόνους, πάλι τράβα δεδομένα από το πακέτο που έχω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενημέρωση.

 

Στα καταστήματα στην Κλαυθμώνος και στο Κουκάκι στην αρχή της Βεικου δε μου κόψανε κάρτα.

Και στα δύο μου είπαν ότι γίνεται μόνο αλλαγή με κόστος 5€.

Επειδή βιαζόμουν την έκοψα μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Να καταγγείλω με την σειρά μου ότι ενώ έβαλα 10 ευρώ και πήρα το 1 γίγα μπόνους, πάλι τράβα δεδομένα από το πακέτο που έχω

 

 

Προφανώς το πακέτο σου λήγει νωρίτερα απο το bonus

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενημέρωση.

 

Στα καταστήματα στην Κλαυθμώνος και στο Κουκάκι στην αρχή της Βεικου δε μου κόψανε κάρτα.

Και στα δύο μου είπαν ότι γίνεται μόνο αλλαγή με κόστος 5€.

Επειδή βιαζόμουν την έκοψα μόνος μου.

 

 

Στο κατάστημα που βρισκεται στην αρχη της Πειραιώς (Παναγή Τσαλδάρη) στην Ομονοια κοβουν καρτα δωρεάν. Το ίδιοο νομίζω κάνουν και στο μαγαζι στην Αριστειδου (διπλα απο τα κεντρικα της ΔΕΗ)

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό. Εσυ λες "παλι τραβάει απο το πακέτο". Άρα είχες ενεργοποιημένο πακέτο οταν έβαλες τα 10€. Καταλαβα κατι λάθος;;
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το πακέτο σου λήγει νωρίτερα απο το bonus

 

Και αργότερα να έληγε πάλι από το πακέτο θα τράβαγε!

Link to comment
Share on other sites

Να καταγγείλω με την σειρά μου ότι ενώ έβαλα 10 ευρώ και πήρα το 1 γίγα μπόνους, πάλι τράβα δεδομένα από το πακέτο που έχω

 

Προτεραιότητα κατανάλωσης

1.Κατανάλωση πρώτα από την ενσωματωμένη χρήση προς το λιγότερο ευρύ προορισμό (π.χ τα 600 λεπτά χρόνου ομιλίας προς WIND/Q).

2.Κατανάλωση ενσωματωμένης χρήσης προς όλα τα δίκτυα ( πχ πακέτο 200' προς όλους).

3.Κατανάλωση ενσωματωμένης χρήσης από το πακέτο Blender.

4.Κατανάλωση χρηματικού bonus (π.χ εποχική προσφορά.

5.Κατανάλωση από τα διαθέσιμα δωρεάν € που έχεις στο υπόλοιπό σου (τα διαθέσιμα χρήματα από ανανεώσεις καρτών).

 

Παρατηρήσεις:

Η κατανάλωση των προγραμμάτων έχει διαμορφωθεί ως εξής:

 

Μεταξύ περισσότερων της μίας προσφοράς/πακέτου δωρεάν λεπτών/ SMS προς τους ίδιους προορισμούς, θα καταναλώνεται πρώτη αυτή η οποία έχει τη νωρίτερη ημερομηνία λήξης

 

Αν ο συνδρομητής έχει ενεργοποιήσει την ίδια προσφορά/πακέτο παραπάνω από μία φορές, απολαμβάνει την ενσωματωμένη χρήση του νέου πακέτου προστιθέμενη στην εναπομείνασα χρήση του πρώτου πακέτου. Τα εναπομείναντα λεπτά/SMS/MB από κάθε πακέτο εξακολουθούν να έχουν τη δική τους ημερομηνία λήξης, αλλά προτεραιότητα κατανάλωσης έχει το πακέτο/προσφορά που λήγει πρώτο.

 

Αν ο συνδρομητής έχει ενεργοποιήσει διαφορετικές προσφορές/ πακέτα λεπτών ομιλίας ή SMS προς τον ίδιο προορισμό, απολαμβάνει υψηλότερη προτεραιότητα κατανάλωσης για το πακέτο που λήγει πρώτο.

 

Εξαίρεση και μόνο για την τρίτη αυτή περίπτωση, αποτελεί το Mobile Internet. Αναφορικά με όλες τις προσφορές Mobile internet, πρώτο καταναλώνεται το Log n Win 30MB & στη συνέχεια τα Πακέτα Mobile Internet: GIGA Surf, Surf More, Absolute Surf, Pay later 100MB & το παλαιό πακέτο Talk & Surf (όλα με την ίδια προτεραιότητα, με βάση μόνο το ποιο λήγει πρώτο). Μετά από αυτά, καταναλώνονται τα ΜΒ από το πακέτο Combo Value, μετά τα 1000 MB από το φοιτητικό πακέτο ενσωματωμένης χρήσης και ακολουθούν το bonus από το online πακέτο σύνδεσης F2G (900 MB), το bonus Free2Surf και τέλος το παλαιό F2G Bonus που ίσχυε μέχρι το Φεβρουάριο 2011 και απέδιδε δωρεάν MB σε ανανεώσεις από €10. Υπενθυμίζεται ότι και στην περίπτωση του Mobile Internet, συνδρομητής ο οποίος έχει ενεργοποιήσει πάνω από μία φορά το ίδιο πακέτο/προσφορά, καταναλώνει πρώτα τα MB από το πακέτο/ προσφορά που ενεργοποίησε πρώτο.

 

Στην ειδική περίπτωση που συνδρομητής έχει ενεργοποιήσει ένα Bonus A σε λεπτά/sms προς κάποιο συγκεκριμένο προορισμό ( πχ online bonus πακέτων προς WIND/Q), στη συνέχεια ενεργοποιήσει κάποιο άλλο Bonus B ή πακέτο B προς WIND/Q (πχ πακέτο 5€/600’ ή bonus ανανέωσης Καταστημάτων) και έπειτα ενεργοποιήσει εκ νέου το Bonus A προτού τα λεπτά από την πρώτη ενεργοποίηση έχουν λήξει ή εξαντληθεί ( δηλαδή ξανά το online bonus προς Wind/Q), παρότι κάθε ποσότητα λεπτών/sms έχει τη δική της διάρκεια λήξης, τα λεπτά/sms από το Bonus A (θα καταναλωθούν όλα μαζί με χαμηλότερη προτεραιότητα κατανάλωσης σε σύγκριση με το Bonus ή πακέτο Β. Δηλαδή το Β, θα καταναλωθεί πρώτο. Το ίδιο ακριβώς ισχύει εφόσον ο συνδρομητής ενεργοποιήσει ένα πακέτο, στη συνέχεια ένα Βonus και μετά πάλι προτού λήξει το πρώτο πακέτο, ενεργοποιήσει ένα νέο πακέτο προς τους ιδίους προορισμούς με το αρχικό πακέτο

 

Σε περιπτώσεις ταυτόχρονης ενεργοποίησης πακέτου από το online περιβάλλον ενώ ο συνδρομητής πραγματοποιεί ήδη κλήση φωνής/βιντεοκλήση, τα δωρεάν λεπτά ομιλίας η λεπτά από Bonus που ενεργοποιήθηκαν από το συγκεκριμένο πακέτο/bonus, θα αρχίσουν να καταναλώνονται από την επόμενη κλήση και όχι από την τρέχουσα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 10 ευρώ στο μαγαζί και μετά ενεργοποίησα πακέτο για λεπτά και ίντερνετ, έχω το φοιτητικό.Πότε πριν την τελευταία φορά δεν με το έκανε αυτό
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...