Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μίλησα σήμερα με εξυπηρέτηση . Η προσφορά του 20 -50% Bonus από κατάστημα WIND τέλιωσε ... χτές. Αυτή που έδινε 5 ευρώ με την ανανέωση των 20 ευρώ.....

Το ανέφερε και άλλος χτές σε αυτό το Forum (lefkaditis).

Ναι γιατι σήμερα έχει πλέον αφαιρεθεί από το site το χριστουγεννιάτικο bonus προς wind από καταστηματα πήρε παράταση ως 23/1 και τα 300 λεπτά αν δε γίνει καποια έκπληξη λήγει σήμερα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τα 500mb πηραν παραταση εως 29/2(συμφωνα με τον καταλογο της wind)

 

ειδαν πολλες ανανεωσεις φαινεται και πολλα εσοδα και ειπαν να δωσουν παραταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το surf 100 γίνεται 500;

Παίρνουμε τα +400 ΜΒ πάλι με 5 ευρω;

Ισχύει μηπως και το μπόνους των 30 ΜΒ αν κάνουμε την αγορά του πακέτου απο το σάιτ;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με εξυπηρέτηση . Η προσφορά του 20 -50% Bonus από κατάστημα WIND τέλιωσε ... χτές. Αυτή που έδινε 5 ευρώ με την ανανέωση των 20 ευρώ.....

Το ανέφερε και άλλος χτές σε αυτό το Forum (lefkaditis).

Σήμερα σε f2g έπαιζε το bonus (ανανέωση 20€ από κατάστημα έδωσε 5€ έξτρα)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο F2G 2 μια κάρτα των 20 ευρώ σήμερα και μου έδωσε μονο 300 λεπτα προς όλους και 120 mb, ενω σε άλλα καρτοκινητά μου (f2g2) έδωσε και bonus 5 ευρώ και επιπλέον 20 mb kai 600 λεπτα και sms προς Wind-Q.Αληθεια γιατί εγινε αυτό?Με το c.c που μίλησα δεν μπορούσαν να μου δώσουν μια απάντηση ,θα το εξετάσουν και θα μου............απαντήσουν.

 

Aυτά δίνει η 20άρα κάρτα, τι εννοείς από την εξυπηρετηση δε ήξεραν να σου απαντήσουν;; Δεν ήξεραν τι δίνει η 20άρα κάρτα;; Το χουν και στο site τους http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/xmas-bonus-ananeosis-f2g/

τα άλλα τα πήρες προφανώς γιατι εκανες ανανέωση από κατάστημα στο άλλο καρτοκινητό που όντως δίνει επιπλέον 600λεπτά και 5€ bonus

 

Πάντως σήμερα που ανανέωσα, σε κατάστημα, από 20 ευρώ σε δυο f2g μου έδωσε μόνο τα 300΄τα 120 mb και τα 5 ευρώ bonus. Τα 600' και 600 sms μάλλον πήγαν "υπέρ παρτίδος" του καταστήματος.

Edited by tazio
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα που ανανέωσα, σε κατάστημα, από 20 ευρώ σε δυο f2g μου έδωσε μόνο τα 300΄τα 120 mb και τα 5 ευρώ bonus. Τα 600' και 600 sms μάλλον πήγαν "υπέρ παρτίδος" του καταστήματος.

Ένα τηλεφωνάκι στην εξυπηρέτηση και θα μπουν κανονικά, υπάρχει ξεκάθαρα η προσφορά στο site άλλωστε δε πρόκειται για κάτι επιλεκτικό http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/hristougenniatiki-prosfora/

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

αραγε θα απαντησει αναλόγως η vodafone;

 

Απάντησε!!!500 και η vodafone....http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/surf-email-100/

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Απάντησε!!!500 και η vodafone....http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/surf-email-100/

Αν πρόσεχες λίγο καλύτερα θα έβλεπες ότι είναι προσφορά από 15/12 . Δεν αποτελεί απάντηση . Η WInd μόλις το παρέτεινε ένα μήνα ακόμα.

 

Τα 500mb πηραν παραταση εως 29/2(συμφωνα με τον καταλογο της wind)

Έχεις κάπια παραπομπή , γιατί εγώ στον τιμοκατάλογο δεν το βρήκα ακόμα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα στο διαφημιστικο φυλλαδιο στο καταστημα

 

Σωστά, το βρήκα στην σελίδα 22 στην παρακάτω παραπομπή.

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/fulladio-katastimaton-wind/fulladio-katastimaton-wind-detail/?pdfID=64

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα που ανανέωσα, σε κατάστημα, από 20 ευρώ σε δυο f2g μου έδωσε μόνο τα 300΄τα 120 mb και τα 5 ευρώ bonus. Τα 600' και 600 sms μάλλον πήγαν "υπέρ παρτίδος" του καταστήματος.

 

και γω που ανανεωσα χτες απο κταστημα τα ιδια ακριβως.Δεν μου εδωσαν τα 600 + 600 οπως ΡΗΤΑ αναφερονται στην προσφορα τους εδω:http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/hristougenniatiki-prosfora/

και που ισχυει μεχρι 23/01/2012.Τους πηρα τηλεφωνο στο 1260 απο κινητο του καταστηματος και ο πρωτος που βγηκε ελεγε οτι δεν ισχυει οποτε τον γειωσα η δευτερη οτι και καλα δεν μπορουν να ισχυουν και οι 2 προσφορες δηλαδη τα 300 προς ολους και τα 600+600 οποτε την γειωσα και η τριτη φορα που πηρα τηλεφωνο δηλωθηκε ως βλαβη και περιμενω απαντηση εως 18/1/12.Περιττο να αναφερω οτι οι κοπελιες στο καταστημα τραβουσαν τα μαλλια τους με τις ...ες τις wind και φυσικα το καταστημα δεν φταιει σε κατι.

Εγω απο την μερια μου εχω κανει print out τις προσφορες απο εδω:

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/hristougenniatiki-prosfora/

και εδω

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/xmas-bonus-ananeosis-f2g/

και εφοσον δεν μου αποδοθουν τα 600+600 θα στειλω καταγγελια στην ΕΕΤΤ

http://www.eett.gr

και στον συνηγορο του καταναλωτη

http://www.synigoroskatanaloti.gr/index.html

επισυναπτοντας και την αποδειξη απο το καταστημα που εχει φυσικα ημερομηνια 16/1/2012 και που δειχνει οτι εχω βαλει 20 Ευρω.Ειναι η δευτερη φορα που θα καταγγειλω την wind και πιστεψτε με θα εχει αποτελεσμα οπως ειχε και την πρωτη.ΜΗΝ τους αφηνετε σε χλωρο κλαρι να κανουν οτι γουσταρουν ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΤΕ ΤΟΥΣ! Ειναι μια απλη διαδικασια που γινεται μεσω email ή φαξ.

Link to comment
Share on other sites

Χμ και επανέρχομαι... Αν και δεν αναφέρονται πουθενά στα 3-4 ενημερωτικά σμσ που έρχονται κατά την ενεργοποίηση της προσφοράς και ανανέωση της κάρτας αν στείλει κάποιος ΥΠ στο 12012 (δωρεάν) του αναφέρει οτι έχει 600' και σμσ προς όλα τα Wind/Q!!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αλλαγή κάρτας sim σε microsim δεν μπορω να στείλω

μήνυμα ενω δέχομαι κανονικά. Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αλλαγή κάρτας sim σε microsim δεν μπορω να στείλω

μήνυμα ενω δέχομαι κανονικά. Τι μπορεί να φταίει?

Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα που έχει adaptora σε κανονική σιμ ώστε να την βάλεις σε μια συσκευή που να μην είαι iPhone για να δεις αν είναι ορισμένο το κέντρο μηνυμάτων...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Tην έχω σε galaxys2 (με αντάπτορα)και είναι ορισμένο το κέντρο μηνυμάτων!

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και το κέντρο εξυπηρέτησης

αδυνατεί να με εξυπηρετήσει προσωρινά!!

Link to comment
Share on other sites

+30693599000 έτσι;

το κέντρο γιατί αδυνατεί; δεν απαντά;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

+30693599000 έτσι;

το κέντρο γιατί αδυνατεί; δεν απαντά;

 

Με έσωσες ,είχε αλλάξει ένα νούμερο απο

τον αριθμό

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Χεχε μια χαρά τότε :) :) :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

@teamrodos: συμφωνω μαζι σου 100%, ενημερωσε μας πως πηγε η κατασταση

 

Μου ηρθε μηνυμα:

"Θα θελαμε να σας ενημερωσουμε οτι εχει ηδη προστεθει το αιτουμενο ποσο των δωρεαν λεπτων και sms στην γραμμη σας απο 17/01/2012"

οποτε δεν προλαβα να κανω χρηση της ΕΕΤΤ και του Συνηγορου του καταναλωτη.

Υπενθυμιζω οτι για τα δωρεαν λεπτα προς Wind/Q στελνετε ΥΠ στο 12012.

Εν πάση περιπτώσει μετα απο 4 κλησεις συνολικα στο 1260 και ακουγοντας αποψεις απο τους υπαλληλους της wind απο το οτι δεν ισχυει το 600+600 μεχρι οτι δεν μπορουν να ισχυουν και οι δυο προσφορες μαζι δηλαδη τα 300 προς ολους και τα 600+600 για ανανεωση 20 Ευρω απο καταστημα wind φαινεται οτι τελικα το λαθος διορθωθηκε εστω και ετσι και αφου ειχα ανεβασει λιγο πιεση απο χτες και ειχα ηδη ετοιμα το email και τα συνοδευτικα εγγραφα (print outs) με τις προσφορες τους απο το site τους και αποδειξη αγορας των 20 ευρω απο το καταστημα για αποστολη με φαξ σε ΕΕΤΤ και Συνηγορο του καταναλωτη.

Θα παρακολουθω το θεμα με τα υπολοιπα των δωρεαν λεπτων και χρονου ομιλιας διοτι ειχα και υπολοιπο απο προηγουμενη προσφορα διοτι wind ειναι αυτη...Ποτε δεν ξερεις...(τα χαρτια τα εχω φυλαξει οπως και την αποδειξη).

Link to comment
Share on other sites

η wind εχει 1 καλο και 1 κακο: το κακο ειναι οτι 'χανεται' με τις προσφορες της... Το καλό ειναι οτι δεν ειναι μονο εις βαρος του καταναλωτη (με εμενα εχει τυχει 2-3 φορες να μου συνεχιζει να μου δινει προσφορες, οχι 'επιλεκτικά', αλλά απο κολλημα στα κεντρικα!). Την πρωτη φορα εκανα το λαθος και τους ρωτησα (και εννοειται το ρυθμισαν). Μεχρι τωρα (και με εμπειρια ΚΑΙ απο τις 3 εταιριες) η wind μου ειναι η πιο συμπαθητικη (και με τα διασκεδαστικά της ελλατωματα...).

 

τωρα, οσο αφορα το cc, πρεπει παντα να παιρνεις 2η και 3η γνωμη

Link to comment
Share on other sites

η wind εχει 1 καλο και 1 κακο: το κακο ειναι οτι 'χανεται' με τις προσφορες της... Το καλό ειναι οτι δεν ειναι μονο εις βαρος του καταναλωτη (με εμενα εχει τυχει 2-3 φορες να μου συνεχιζει να μου δινει προσφορες, οχι 'επιλεκτικά', αλλά απο κολλημα στα κεντρικα!). Την πρωτη φορα εκανα το λαθος και τους ρωτησα (και εννοειται το ρυθμισαν). Μεχρι τωρα (και με εμπειρια ΚΑΙ απο τις 3 εταιριες) η wind μου ειναι η πιο συμπαθητικη (και με τα διασκεδαστικά της ελλατωματα...).

 

τωρα, οσο αφορα το cc, πρεπει παντα να παιρνεις 2η και 3η γνωμη

 

Συμφωνω και γω γι αυτο αλλωστε ειμαστε στην wind γιατι παρα τα οποια αρνητικα εχει,εξακολουθει να ειναι η καλυτερη σε σχεση με Voda και Cote και σε προσφορες και σε cc.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και γω γι αυτο αλλωστε ειμαστε στην wind γιατι παρα τα οποια αρνητικα εχει,εξακολουθει να ειναι η καλυτερη σε σχεση με Voda και Cote και σε προσφορες και σε cc.

 

σε cc:

η wind ειναι η χειροτερη (λογω ελλειψης εκπαιδευσης)

η κοσμοτε ειναι 'δημοσιος υπαλληλος'

απο τη vodafone σχεδον ολοι οι υπαλληλοι ειναι ενημερωμενοι.

 

*αυτα που γραφω ειναι απο προσωπικες μου εμπειριες και εμπειριες φιλων μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...