Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι πιστεύω απλά ότι επειδή τέτοια προσφορά για ανανέωση 5€ δεν έχει ανακοινώσει η wind ποτε και δεν υπάρχει πουθενά ουτε στο site του free2go http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/xmas-bonus-ananeosis-f2g/ που αναφέρονται αναλυτικά όλα τα bonus, απλά ήταν επιλεκτική για κάποιους ως συνήθως και γι' αυτο δε τη πηρες εσυ

 

αυτα τα επιλεκτικα της wind μου την σπανε ωρες ωρες.αλλα δεν κλαιω κιολας γτ εχει τρομερες προσφορες απο τους αλλους 2 παροχους.επισης μιας και ειναι το νουμερο μου f2g2 εχω την καλυτερη χρεωση σε ομιλια μιας και μιλαω πολυ τι αλλο να ζητησω!!!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εσύ ξέρεις την απάντηση .

Εγώ πρόχειρα να σημειώσω ότι το καρτοκινητό WIND έχει φτηνώτερες χρεώσεις για κλήσεις στην Ευρώπη, και γενικώτερα στην ζώνη 1 , αλλά πουθενά δεν μας λές εσύ , τί είδους κλήσεις κάνεις .

Επίσης το F2G διπλασιάζει την δεύτερη και την τρίτη κάρτα πάνω από 5 εύρω, ενώ το καρτοκινητό WIND όλες τις κάρτες πάνω από 10 ευρώ ακόμα και την πρώτη.

Ανάλογα λοιπόν πόσες κάρτες βάζεις .

 

 

Ευχαρισώ για την απάντηση Βασίλη, εξωτερικό δεν μιλάω και κατά μέσο όρο βάζω 10€ τον μήνα, έχω και Vodafone νούμερο και μοιράζω τις κλήσεις ανάλογα με το δίκτυο του γνωστού που καλώ...

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνω και εγώ , μιράζω τις κλήσεις .

Βασικά αν το κάνεις F2G , και βάλεις 20 ευρώ αυτόν τον μήνα θα έχεις 300 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα+120 ΜΒ , και άλλα 300 προς WIND+Q αν το κάνεις από κατάστημα .

Σου προτείνω λοιπόν να αλλάξεις σε F2G αυτόν τον μήνα, επίσης σε F2G με κάρτα 10 ευρώ , πέρνεις πάντα και 100 λεπτά ομιλίας προς WIND+Q και 20 ΜΒ internet , ενώ στην καρτοκινητή WIND νομίζω δεν δίνει τίποτα πια προς το ίδιο δίκτυο ( δεν είμαι απόλυτα βέβαιως για αυτό )

Αργότερα αν θές ξαναγυρίζεις στο καρτοκινητό , ανάλογα τι σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνω και εγώ , μιράζω τις κλήσεις .

Βασικά αν το κάνεις F2G , και βάλεις 20 ευρώ αυτόν τον μήνα θα έχεις 300 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα+120 ΜΒ , και άλλα 300 προς WIND+Q αν το κάνεις από κατάστημα .

Σου προτείνω λοιπόν να αλλάξεις σε F2G αυτόν τον μήνα, επίσης σε F2G με κάρτα 10 ευρώ , πέρνεις πάντα και 100 λεπτά ομιλίας προς WIND+Q και 20 ΜΒ internet , ενώ στην καρτοκινητή WIND νομίζω δεν δίνει τίποτα πια προς το ίδιο δίκτυο ( δεν είμαι απόλυτα βέβαιως για αυτό )

Αργότερα αν θές ξαναγυρίζεις στο καρτοκινητό , ανάλογα τι σε συμφέρει.

 

Ευχαριστώ φίλε, έτσι θα το κάνω!

 

Καλές γιορτές!

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ανανεωση 20ευρω απο καταστημα wind ,αλλα δεν μου ρθε καποιο μηνυμα για δωρεαν mb..

(τωρα ποτε να ξανακανω ανανεωση για να παρω τον 2πλασιασμο?)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ανανεωση 20ευρω απο καταστημα wind ,αλλα δεν μου ρθε καποιο μηνυμα για δωρεαν mb..

(τωρα ποτε να ξανακανω ανανεωση για να παρω τον 2πλασιασμο?)

δε στελνει μηνυμα απλά τα ακους στο 1242. Οποτε και να βαλεις μεσα στο μηνα παιρνεις το διπλασιασμο. Αφου εκανες 20€ ανανέωση δε πηρες τα 300 λεπτά προς ολους και τα 5€ bonus τι τον θελεις το διπλασιασμο; επρεπε να βαλεις καλυτερα ενα 5ευρω πρωτα και μετά το 20αρικο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε μηνυμα για 300' για σταθερα κ κινητα,5ευρ μπονους,κ 600sms+600' για wind & q..

δεν ηξερα αυτο για τον διπλασιασμο...πφφ

Link to comment
Share on other sites

Pleeease! Χρειάζομαι μιά σταράτη απάντηση! :cry:

 

Σχεδόν όλοι εδώ είναι παλιοί στο f2g . Πολύ δύσκολα θα βρεθεί κάποιος με νέο πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Τα mb απο την χριστουγεννιατικη προσφορα(500 mb)μεταφερονται τον επομενο μηνα η τα χανουμε;

Τα mb έχουν δικιά τους ημερομηνία λήξης. Ακόμα και αν ξαναβάλεις το πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο, το πρώτο θα λήξει στην ώρα του και μετά θα ισχύουν τα mb του δεύτερου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρωτάω αν μπορεί να αποκτήσει τη δυνατότητα διπλασιασμού κάποιος που ενδιαφέρεται να κάνει τώρα φορητότητα από άλλο δίκτυο προς F2G.

 

Λοιπόν μόλις ενεργοποίησα μία καινούρια κάρτα που είχα δηλώσει στο όνομα μου αλλά σήμερα για πρώτη φορά την ενεργοποίησα .

Παρατήρησα ότι είχε μέσα 0,05 .

Μετά ήρθε ένα μήνυμα και μου είπε ότι αν ανανεώσω τις επόμενες 30 ημέρες θα πάρω , 1 ευρώ για κάθε έναν μήνα από τους επόμενους 3 ) και τον τέταρτο θα πάρω 1,95 ευρώ ( συνολικά 5 ευρώ ).

Γράφτηκα στο 1242 και στο 19098 και μετά έβαλα μία κάρτα των 5 ευρώ. Καπάκι έβαλα 10 ευρώ.

Τώρα έχω 100 λεπτά ομιλίας προς ολη την WIND και όλη την Q για 30 ημέρες .

Επιπλέον η δεύτερη κάρτα διπλασιάστηκε για 15 ημέρες αν και ήταν καινούριο το νούμερο .

Με την επιφύλαξη ότι δεν ήταν φορητότητα ....

δεν πρόσεξα αν τα 100 λεπτά τα πήρα με τα 5 ευρώ ή με τα 10.....

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλοι εδώ είναι παλιοί στο f2g . Πολύ δύσκολα θα βρεθεί κάποιος με νέο πακέτο

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να είναι στο f2g και να μην παίρνει τους διπλασιασμούς.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν τελειώσουν τα δωρεάν mb μετά αρχίζει να καταναλώνει από το πόσο που έχουμε όταν δε βρισκόμαστε σε ασύρματο δίκτυο;

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν τελειώσουν τα δωρεάν mb μετά αρχίζει να καταναλώνει από το πόσο που έχουμε όταν δε βρισκόμαστε σε ασύρματο δίκτυο;

Αν τελιώσουν τα δωρεάν ΜΒ στην συνέχεια πληρώνεις 1 ευρώ το ΜΒ από το κανονικό σου υπόλοιπο σε ευρώ ή από τυχόν BONUS εκτός αν αγοράσεις οποιοδήποτε άλλο πακέτο .

Όμως μπορείς να αγοράσεις πάλι 500 ΜΒ χωρίς να περιμένεις να τελιώσουν τα προηγούμενα.

Να γνωρίζεις επίσης ότι το πακέτο των 500 ΜΒ έχει προταιρεότητα στην κατανάλωση ακόμα και αν τα δώρα των 20 ΜΒ ή 120 ΜΒ λήγουν πρώτά.

Επίσης τα 500 ΜΒ καταναλώνονται πρώτα ακόμα και αν έχεις υπόλοιπο από το 1GB που λήγει πρώτο....

Link to comment
Share on other sites

Αν τελιώσουν τα δωρεάν ΜΒ στην συνέχεια πληρώνεις 1 ευρώ το ΜΒ από το κανονικό σου υπόλοιπο σε ευρώ ή από τυχόν BONUS εκτός αν αγοράσεις οποιοδήποτε άλλο πακέτο .

Όμως μπορείς να αγοράσεις πάλι 500 ΜΒ χωρίς να περιμένεις να τελιώσουν τα προηγούμενα.

Να γνωρίζεις επίσης ότι το πακέτο των 500 ΜΒ έχει προταιρεότητα στην κατανάλωση ακόμα και αν τα δώρα των 20 ΜΒ ή 120 ΜΒ λήγουν πρώτά.

Επίσης τα 500 ΜΒ καταναλώνονται πρώτα ακόμα και αν έχεις υπόλοιπο από το 1GB που λήγει πρώτο....

 

Βασίλη καλησπέρα, μου τελειώσανε τα 20mb δωρεάν που μου είχε δώσει με μια ανανέωση κάρτας, δεν έκλεισα τα δεδομένα, προσπαθούσα να συνδεθώ σε wifi, μια έμπαινε μια δεν έμπαινε και το απόγευμα η καλή μας wind με ειδοποεί ότι είχαν μείνει λιγότερα από 1 € από τα 50 περίπου που είχα. Τώρα τι κάνουμε; Μάλλον τα κλαίμε.......

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη καλησπέρα, μου τελειώσανε τα 20mb δωρεάν που μου είχε δώσει με μια ανανέωση κάρτας, δεν έκλεισα τα δεδομένα, προσπαθούσα να συνδεθώ σε wifi, μια έμπαινε μια δεν έμπαινε και το απόγευμα η καλή μας wind με ειδοποεί ότι είχαν μείνει λιγότερα από 1 € από τα 50 περίπου που είχα. Τώρα τι κάνουμε; Μάλλον τα κλαίμε.......

Αν σε ειδοποίησε η WIND ότι τελιώσαν τα 20 ΜΒ κλάφτα.

Αν δεν σε ειδοποίησε , πάρτους και ανέφερε το ότι δεν σε ειδοποίησαν για το τέλος των 20 ΜΒ

επιπλέον ρώτησε τους για το αν χρεώνεσε με 1 ευρώ το ΜΒ ή με κάπια παλιώτερη χρέωση .

Περιτό να σου πώ ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιείς προφίλ WAP το οποίο χρέωνεται 12 ευρώ το ΜΒ ......

Αλλά πρέπει να έχεις το APN gint.b-online.gr

Τέλος στείλε 100ΜΒ στο 1210 για να αποκτήσεις 500 ΜΒ internet μόνο με 5 ευρώ.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

βασίλη να σε ρωτήσω κάτι?

εστω πως εχει βαλει καποιος σε μια καρτα του 20 ευρω,πηρε τα 600+600+300 κτλ...

αν πριν τις 16 γεναρη,ξαναβαλει 20 ευρω, παιρνει τα ιδια?και τι συμβανει αν δεν εχει καταναλωσει τα πρωτα 600+600+300?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

βασίλη να σε ρωτήσω κάτι?

εστω πως εχει βαλει καποιος σε μια καρτα του 20 ευρω,πηρε τα 600+600+300 κτλ...

αν πριν τις 16 γεναρη,ξαναβαλει 20 ευρω, παιρνει τα ιδια?και τι συμβανει αν δεν εχει καταναλωσει τα πρωτα 600+600+300?

 

Ναι τα ξαναπέρνει κάθε φορά που κάνει ανανέωση με 20 ευρώ.

Στην WIND το κάθε πακέτο έχει την δική του ημερομηνία λήξεως. Δηλαδή τα πρώτα 600+600+300 θα λήξουν στην ώρα τους και δεν θα ανανεωθούν.

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/bonus-ananeosis/ (Υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των ανανεώσεων ανά μήνα;

 

‘Όχι, δεν υπάρχει κανένας περιορισμός )

τώρα που το ξαναείδα φαίνεται να προστίθενται τα παλιά λεπτά ομιλίας στα νέα , αλλά δεν είναι και πολύ ξεκάθαρο για το πότε λήγουν .

(Σε περίπτωση που μέσα στο διάστημα των 30 ημερών ανανεώσω εκ νέου με αξία πάνω από 10€, τα λεπτά και ΜΒ προστίθενται στα προηγούμενα που έχω ως υπόλοιπο;

 

Ναι, τα νέα δωρεάν λεπτά και ΜΒ από νεότερη ανανέωση προστίθενται στα εναπομείναντα δωρεάν λεπτά και ΜΒ της προηγούμενης ανανέωσης)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

κατανοητο...ωστοσο,αν καποιος ανανεωσει 15-1, μεχρι ποτε θα εχουν ισχυ όλα τα καλουδια που του δινουν?ενα μηνα παλι?

και αν στις 15 του μηνα εχει υπολοιπο 170+100+90(τυχαια νουμερακια) μετα θα εχει 770+700+390 για εναν επιπλεον μηνα ή θα λήξουν τα 170+100+90 οταν συμπληρωθουν 30 μερες?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αν τελιώσουν τα δωρεάν ΜΒ στην συνέχεια πληρώνεις 1 ευρώ το ΜΒ από το κανονικό σου υπόλοιπο σε ευρώ ή από τυχόν BONUS εκτός αν αγοράσεις οποιοδήποτε άλλο πακέτο .

Όμως μπορείς να αγοράσεις πάλι 500 ΜΒ χωρίς να περιμένεις να τελιώσουν τα προηγούμενα.

Να γνωρίζεις επίσης ότι το πακέτο των 500 ΜΒ έχει προταιρεότητα στην κατανάλωση ακόμα και αν τα δώρα των 20 ΜΒ ή 120 ΜΒ λήγουν πρώτά.

Επίσης τα 500 ΜΒ καταναλώνονται πρώτα ακόμα και αν έχεις υπόλοιπο από το 1GB που λήγει πρώτο....

 

Όταν σου δίνουνε δωρεάν mb με ανανέωση (20 ή 120, αναλόγως το ποσό ανανέωσης), δεν φαίνεται σαν πακέτο δεδομένων οπότε δεν ισχύει το 1€. Προσωπικά, με είχε χρεώσει η wind, 6,8€ για περίπου 1mb παραπάνω, 121 αντί για 120mb που είχα πάρει μέσω της 20ευρης ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Για νέους συνδρομητές ισχύει το 1 ευρώ το ΜΒ

Για παλιούς συνδρομητές ισχύει το 6,8 ΜΒ

Αυτό προφανώς είναι άδικο και πρέπει να διορθωθεί , ή πρέπει με κάπιο τρόπο να γίνεται κανείς νέος πελάτης

Ο διαχωρισμός αυτός γίνεται στον τιμοκατάλογο του F2G

http://www.wind.com.gr/files/1/Timokatalogos%20F2G/F2GChange.pdf

Νέοι πελάτες είναι όσοι ενεργοποιήθηκαν μετά τις 26/05/2011 .

Μία ακόμα παγίδα της WIND .......

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά για να το ξεκαθαρίσω....1ον:αν αυριο παω σε ενα καταστημα wind και τους πω να μου βαλουν 20 ευρω καρτα θα παρω αυτοματα 300'προς ολους και σταθερα,600' προς wind και 600 sms προς wind και 120 mb internet τα οποια ισχυουν για εναν μηνα και τα 20 ευρω θα μου μείνουν....σωστα? επίσης θα μου δωσει δωρο αλλα 5 ευρω?2ον:αυτη η προσφορα θα διαρκέσει για παντα?δηλαδη καθε μηνα με ανανεωση 20 ευρω θα παίρνω ολα αυτα μεχρι του χρονου η μετα απο 2-3 χρονια?3ον υπαρχει πακετο να αγοραζεις sms προς τους αλλους?δηλαδη με αυτα τα 20 ευρω αγοραζεις το πακετακι σου 5-10 ευρω πχ και εχεις κ τα 100-200-300 πχ sms προς τουσ αλλουσ και εισαι αρχοντας....και εχεις πληρωσει 20 ευρω μονο και εχεις ολα αυτα και σου περισσεύουν κ 10 ευρω αναλογως αν υπαρχει πακετο για sms.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...