Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι προφανές ότι δεν αλλάζω αριθμό...

 

τοτε καλυτερα να παραμεινεις σε συνδεση γιατι ομιλια προς ολα τα δικτυα ειναι πολυ ακριβη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοτε καλυτερα να παραμεινεις σε συνδεση γιατι ομιλια προς ολα τα δικτυα ειναι πολυ ακριβη

 

1) 40 ευρώ είναι πολλά.

2) Έχω βαρεθεί με τα "τερτίπια" των συνδέσεων...

3) Θεωρώ πως το card4all κυρίως με τα 100' με 8 ευρώ ίσως με κάλυπτε αφού μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο δεύτερη φορά το μήνα...

4) Απλά το F2G έχει "εντυπωσιακότερες" προσφορές ιδίως προς wind (και σταθερά) που περιπλέκουν την σκέψη μου. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

1) 40 ευρώ είναι πολλά.

2) Έχω βαρεθεί με τα "τερτίπια" των συνδέσεων...

3) Θεωρώ πως το card4all κυρίως με τα 100' με 8 ευρώ ίσως με κάλυπτε αφού μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο δεύτερη φορά το μήνα...

4) Απλά το F2G έχει "εντυπωσιακότερες" προσφορές ιδίως προς wind (και σταθερά) που περιπλέκουν την σκέψη μου. :shifty:

 

την φορητοτητα την εχεις σκεφτει?με αυτο το τρικ οι κατοχοι συνδεσεων συνηθως επιτυγχανουν μειωμενες τιμες στα παγια τους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η περίπτωση να τα πάω όλα (ίντερνετ/σταθερή/κινητό) στην WIND και να "καθαρίσω"...

Όμως, λέω μήπως δεν είναι καλή ιδέα να δεσμευτώ ΣΕ ΟΛΑ σε μια εταιρεία.

 

Διαπίστωση:

Έχω ανάγκη μηνιαίως, από 60' ομιλία προς όλους (σταθερά/κινητά), 60 μηνύματα και 100ΜΒ ίντερνετ.

 

Ερώτηση:

Στην περίπτωση της WINDΚάρτας, τι επιλογές έχω για τα παραπάνω; Και πόσο θα "πάει το μαλλί", μηνιαίως; Μήπως τελικά με συμφέρει συμβόλαιο WIND;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η περίπτωση να τα πάω όλα (ίντερνετ/σταθερή/κινητό) στην WIND και να "καθαρίσω"...

Όμως, λέω μήπως δεν είναι καλή ιδέα να δεσμευτώ ΣΕ ΟΛΑ σε μια εταιρεία.

 

Διαπίστωση:

Έχω ανάγκη μηνιαίως, από 60' ομιλία προς όλους (σταθερά/κινητά), 60 μηνύματα και 100ΜΒ ίντερνετ.

 

Ερώτηση:

Στην περίπτωση της WINDΚάρτας, τι επιλογές έχω για τα παραπάνω; Και πόσο θα "πάει το μαλλί", μηνιαίως; Μήπως τελικά με συμφέρει συμβόλαιο WIND;

 

Με το f2g αν ενεργοποιήσεις το mega non stop με 14ευρώ θα έχεις 600΄+600sms προς WIND και Q + 60' προς όλους +60mb internet και αν ενεργοποιήσεις και πακέτο SMS με 5ευρώ 130sms προς όλους τότε με 19ευρώ καθάρισες.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Με το f2g αν ενεργοποιήσεις το mega non stop με 14ευρώ θα έχεις 600΄+600sms προς WIND και Q + 60' προς όλους +60mb internet και αν ενεργοποιήσεις και πακέτο SMS με 5ευρώ 130sms προς όλους τότε με 19ευρώ καθάρισες.

 

Eυχαριστώ! Ίντερνετ πακέτο γύρω στα 60-100ΜΒ, υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η περίπτωση να τα πάω όλα (ίντερνετ/σταθερή/κινητό) στην WIND και να "καθαρίσω"...

Όμως, λέω μήπως δεν είναι καλή ιδέα να δεσμευτώ ΣΕ ΟΛΑ σε μια εταιρεία.

Μήπως τελικά με συμφέρει συμβόλαιο WIND;

 

Αν έχεις ήδη στο σπίτι το DOUBLE PLAY M κάνεις σύνδεση το κινητό Wind to All 30 (150' +60sms +100mb)

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all-plus-/

 

Αν κάνεις πίστωση το πάγιο είναι 26,50€ έχεις και έκπτωση 10,33€ από το σταθερό, οπότε με τέλη κινητής είσαι 18,12€ (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε ενημερώνει πριν το ξεπεράσεις...

 

PS: Οι προσφορές καρτοκινητού δεν ξέρεις καν αν θα ισχύουν τον επόμενο μήνα... Βέβαια μπορείς να κάνεις αυτό που σου είπαν για καρτοκινητό και μετά να πας σύνδεση (αν υπάρχουν ακόμα οι συνδυαστικές προσφορές)

Η σύνδεση έχει τα θετικά και τα αρνητικά της... Δεν πας σε μεγάλο ποσό, με πίστωση όποτε θες το ακυρώνεις (θα σου ζητήσουν μικρή διαφορά)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ήδη στο σπίτι το DOUBLE PLAY M κάνεις σύνδεση το κινητό Wind to All 30 (150' +60sms +100mb)

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all-plus-/

 

Αν κάνεις πίστωση το πάγιο είναι 26,50€ έχεις και έκπτωση 10,33€ από το σταθερό, οπότε με τέλη κινητής είσαι 18,12€ (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε ενημερώνει πριν το ξεπεράσεις...

 

PS: Οι προσφορές καρτοκινητού δεν ξέρεις καν αν θα ισχύουν τον επόμενο μήνα... Βέβαια μπορείς να κάνεις αυτό που σου είπαν για καρτοκινητό και μετά να πας σύνδεση (αν υπάρχουν ακόμα οι συνδυαστικές προσφορές)

Η σύνδεση έχει τα θετικά και τα αρνητικά της... Δεν πας σε μεγάλο ποσό, με πίστωση όποτε θες το ακυρώνεις (θα σου ζητήσουν μικρή διαφορά)

 

Δεν έχω DoublePlay M, αλλά ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ έλεγα να κάνω (το 'χω ήδη μελετήσει) - δηλαδή να υπογράψω για DoublePlay M + WIND to All 30!!!

Link to comment
Share on other sites

με πηραν τηλ χτες απο μια διαφημιστικη εταιρεια..με ρωτησαν τι πακετο χρησιμοποιω και μετα μου ανεφεραν κτ πακετα και μου παν να τα βαθμολογησω και αν θα τα αγοραζα...λοιπον θα πω οτι θυμαμαι.....με 10 ευρω 2ωρες προς ολα τα δυκτυα και 300λεπτα και μνμ προς wind!με ανανεωση 10 ευρω 2ωρες προς ολα τα δικτυα και ακομα μια με 20 ευρω που εδινε 300λεπτα προς ολα τα δικτυα;;δε θυμαμαι καλα!!!και μετα με ρωτησαν αν θα προτιμουσα το what s up που δινει με 7 ευρω 600λεπτα και μνμ προς wu η το F2G με μια απο τις παραπανω προσφορες!απο τις προσφορες της wind παντως προτιμω την 1η!
Link to comment
Share on other sites

Εχετε το νου σας εχει αρχισει παλι τα εγκεφαλικα η wind.Εγω προσωπικα εχω χρεωση windplus σημερα ξημερωματα ενω..κοιμομουνα..(αποδεδειγμενα)
Link to comment
Share on other sites

Εχετε το νου σας εχει αρχισει παλι τα εγκεφαλικα η wind.Εγω προσωπικα εχω χρεωση windplus σημερα ξημερωματα ενω..κοιμομουνα..(αποδεδειγμενα)

 

εχω διαγραψει το σημειο προσβασης γιατι ακριβως βαρεθηκα αυτες τις τυχαιες χρεωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,επειδη τις τελευταιες μερες με εχουν ταραξει στις "λαθος χρεωσεις"ασ'το πουμε ετσι..θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κοινοποιησω ηλεκτρονικα το προβλημα μου σε καποια αρχη.Η wind με γραφει.Δεν κανω καποιο λαθος εγω παιδια,ηλεκτρονικος ειμαι ξερω απο ιντερνετ,ρυθμισεις κλπ.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,επειδη τις τελευταιες μερες με εχουν ταραξει στις "λαθος χρεωσεις"ασ'το πουμε ετσι..θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κοινοποιησω ηλεκτρονικα το προβλημα μου σε καποια αρχη.Η wind με γραφει.Δεν κανω καποιο λαθος εγω παιδια,ηλεκτρονικος ειμαι ξερω απο ιντερνετ,ρυθμισεις κλπ.Ευχαριστω.

 

Για το κινητό δεν μιλάμε; ΓΙΑΤΙ δεν βάζετε ένα app (τύπου DataConnector) και να ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ... και ΔΕΝ θα ξανασυνδεθείτε (άνευ δικής σας επιλογής) ΠΟΤΕ πια!

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο , γιατί και εγώ ηλεκτρονικός είμαι και δεν με έχουν χρεώσει ποτέ κατά λάθος.

Επιπλέον πρέπει να γνωρίζεις ότι οι αναφορές σε δημόσιες αρχές γίνονται με FAX ή ταχυδρομείο ή αυτοπροσώπως .

Αναφορές με ηλεκτρονικό τρόπο , δεν γίνονται αποδεκτές πουθενά στο δημόσιο .

Link to comment
Share on other sites

vasilios επειδη οι ρυθμισεις ειναι προεγκατεστημενες,μηπως εχουν κανει λαθος;τυπος συνδεσης μου εχουν HTTP με χρηση διακομιστη192168200010 και θυρα 9201.Αν θελω βεβαια επιλεγω και τυπο συνδεσης wap,και οχι http.
Link to comment
Share on other sites

Προσφορα για ολο το μηνα 1-31/12 500mb με 5€.

δείτε εδώ http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=208 το κακό είναι ότι δεν έχει καθόλου καλό σήμα στις περιοχές που κινούμε αλλιώς θα την εκμεταλευόμουνα την προσφορά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δείτε εδώ http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=208 το κακό είναι ότι δεν έχει καθόλου καλό σήμα στις περιοχές που κινούμε αλλιώς θα την εκμεταλευόμουνα την προσφορά.

 

επειδη αυτη η προσφορα θα ξεσκισει, ελπιζω να την κρατησουν και με την νεα χρονια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

vasilios επειδη οι ρυθμισεις ειναι προεγκατεστημενες,μηπως εχουν κανει λαθος;τυπος συνδεσης μου εχουν HTTP με χρηση διακομιστη192168200010 και θυρα 9201.Αν θελω βεβαια επιλεγω και τυπο συνδεσης wap,και οχι http.

Βσικά άλε το ΑPN : gint.b-online.gr και βγάλε τον proxy .

Αν έχεις παλιό πακέτο χρεώνεσαι με 12 ευρώ το MB . Αν έχεις νέο πακέτο χρεώνεσαι 1 ευρώ το ΜΒ .

Βάλε μία φορά ένα από τα πακέτα για να έχεις τις καινούριες χρεώσεις

Δες τον τιμοκατάλογο τι λέει

(Βασικές χρεώσεις Mobile Internet (για υφιστάμενους χρήστες μέχρι 26/05/2011)

Πλοήγηση στο Διαδίκτυο WEB (€/KB) 0,0068€

Πλοήγηση on portal WAP (€/είσοδο) 0,51€

Πλοήγηση off portal WAP (€/KB) 0,0123€

Βασικές χρεώσεις Mobile Internet (για νέους χρήστες από 26/05/2011)

Πλοήγηση στο Διαδίκτυο WEB/off portal (€/KB) 1€/MB (χρέωση ανά kb)

Ρώτα στην εξυπηρέτηση πως θεωρείτε κανείς νεός χρήστης ή τι πρέπει να κάνει για να μην έχει υπερβολικές χρεώσεις

Καλό είναι αφού έχεις Smartphone να έχεις και ένα πακέτο internet 60 ΜB με 3 ευρώ 500ΜΒ με 5 ευρώ για να μην χρεώνεσαι όταν το τηλέφωνο μπαίνει μόνο του στο Internet

Link to comment
Share on other sites

5ε τα 500mb? ελπιζω να τους κοψει να το κρατησουν!!

 

θα γλυκαθουν πιστευω απο τις πολλες ενεργοποιησεις και θα το κρατησουνε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλληλούια. Μας το βγάλανε με ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ μετά από τόσους μήνες ανοχής και "πασατέμπο" internet του τύπου 60mb αλλά, τέλος καλό όλα καλά, αυτό περιμέναμε 500 mb με 5 ευρώ. Αυτό μάλιστα είναι ένα σωστό πακέτο. Σε παρακαλώ wind (γιατί ξέρω ότι μας διαβάζεις) ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ και μην αφήσεις τις αυτοκτονικές σου διαθέσεις να το καταργήσουνε πάλι. Κάνε το μόνιμο wind.

Θεε μου δώσ' της μυαλό (της wind)

hahaha

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...