Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ειναι απιστευτο. Μου ηρθαν 5 μηνυματα μαζεμενα απο Wind για δωρεαν χρονο και μπηκαν αλλα 25 ευρω!!!!

Θα μας τρελανει η Wind με αυτα που κανει!!!!

Εφτασα αισιως τα 60 ευρω κοντα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω με ποιά λογική η εταιρία επιλέγει που θα δωθούν οι προσφορές. Έχω συνολικά 3 f2g από κάθε κατηγορία (ένα f2g2 που κατά καιρούς έχει τρελή κατανάλωση και κατα καιρούς το παρατάω, ενα f2g που έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές και ένα άλλο που είναι άθικτο από την ημέρα ενεργοποίησης). Ε, λοιπόν σε κανένα ΠΟΤΕ δε μου έχει έρθει η παραμικρή προσφορά!!! Ούτε διπλασιασμός παλιότερα, ούτε όλα αυτά που λέγονται αυτές τις μέρες. Πραγματικά, δεν υπάρχει καμία λογική...
Link to comment
Share on other sites

Η WIND ΜΟΥ ΕΦΑΓΕ 1100 ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ 1500 SMS KAI 1.5GB INTERNET!!!!

 

Είμαι από τους "τυχερούς" που πρόλαβαν και ενεργοποίησαν την προσφορά με τα 1500 λεπτά ομ, 1500 sms και το 1,5 gb internet.

 

Μέχρι χθες όλα καλά και όμορφα μέχρι σήμερα που τσέκαρα στο 1245 το υπόλοιπο. Η WIND ΜΟΥ ΕΦΑΓΕ 1100 ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ 1500 SMS KAI 1.5GB INTERNET!!!! και μου λέει ότι κατανάλωσα όλο το παραπάνω πακέτο!!! Μέχρι προχθές που είχα τσεκάρει και πάλι το 1245 είχα 1100 ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ 1500 SMS KAI 1.5GB INTERNET υπόλοιπο, ενώ σήμερα τα έφαγα όλα αυτα. Φυσικά από προχθές είναι ζήτημα να μίλησα πάνω από 15 λεπτά και ούτε ένα sms δεν έστειλα ούτε μπήκα στο ίντερνετ από την αρχή της προσφοράς!

 

Στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών του 1260 η αγενέστατη υπάλληλος μου το εξήγησε πολύ απλά: Κύριε προφανώς μιλήσατε 1500 λεπτά και στείλατε 1500 sms και φάγατε και 1,5 gb internet και δεν το καταλάβατε!

 

Θα μας βγάλουν και τρελούς τώρα, καταλάβατε; Της εξηγώ ότι σε 3 μέρες έτσι και αλλιώς η προσφορά θα ανανεωθεί για τον μήνα Αύγουστο και δεν υπήρχε λόγος να ασχοληθώ με το ζήτημα, και ασχολήθηκα γιατί είναι ζήτημα αρχής σχετικά με την αξιοπιστία της εταιρίας τους.

 

Μου απαντάει ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα και τι ζητάω τώρα!!!! Πέφτουν τότε κάτι μπινελίκια και τελικά απαιτώ να μου αποδείξουν ότι εγώ κατανάλωσα όλη την προσφορά γιατί διαφορετικά θα μπει το θέμα σε κάθε μέσο ΜΜΕ. Αναγκάστηκε λοιπόν να μεταφέρει το ζήτημα στο τεχνικό ζήτημα και θα μου απαντήσουν λέει σε δύο εργάσιμες ημέρες.

 

Από το 1996 πελάτης της wind εγώ και η οικογένεια μου με καρτοκινητά και συμβόλαια και τα πήρα σήμερα πολύ χοντρά στην κράνα για πρώτη φορά αλλά τόσο χονδρά που αν δεν ζητήσουν συγνώμη, από τον Αύγουστο αλλάζω εταιρία και να χαίρονται τις "προσφορές" τους.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω με ποιά λογική η εταιρία επιλέγει που θα δωθούν οι προσφορές. Έχω συνολικά 3 f2g από κάθε κατηγορία (ένα f2g2 που κατά καιρούς έχει τρελή κατανάλωση και κατα καιρούς το παρατάω, ενα f2g που έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές και ένα άλλο που είναι άθικτο από την ημέρα ενεργοποίησης). Ε, λοιπόν σε κανένα ΠΟΤΕ δε μου έχει έρθει η παραμικρή προσφορά!!! Ούτε διπλασιασμός παλιότερα, ούτε όλα αυτά που λέγονται αυτές τις μέρες. Πραγματικά, δεν υπάρχει καμία λογική...

 

σιγουρα κανεις λαθος....τα 5 € που μοιρασε πριν μερικους μηνες πηγαν σε ΟΛΑ τα f2g...

 

...απο εκει και περα....προσφορες και διπλασιασμοι ερχονται στην τυχη καθαρα....αν εχεις πολλα νουμερα εχεις και περισσοτερες πιθανοτητες....αυτος ειναι ο σκοπος της εταιρειας....;)

 

Η WIND ΜΟΥ ΕΦΑΓΕ 1100 ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ 1500 SMS KAI 1.5GB INTERNET!!!!

 

κουλαρισε φιλε....και σε εμενα συμβαινει αυτο...ειναι λαθος του μετρητη προφανως μιας και ημουν για 1 ωρα στο ιντερνετ πριν λιγο και δεν χρεωσε τιποτα ;)

 

ΥΓ....ειναι σιγουρα λαθος μετρητη (του 1245) το ξανατσεκαρα τωρα....για συνδεση στο ιντερνετ δεν χρεωνει τιποτα...

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα κανεις λαθος....τα 5 € που μοιρασε πριν μερικους μηνες πηγαν σε ΟΛΑ τα f2g...

 

...απο εκει και περα....προσφορες και διπλασιασμοι ερχονται στην τυχη καθαρα....αν εχεις πολλα νουμερα εχεις και περισσοτερες πιθανοτητες....αυτος ειναι ο σκοπος της εταιρειας....;)

 

Ναι, τα 5 ευρώ τα θυμάμαι. Αυτό είχε παίξει και σε διαφήμιση ότι ίσχυε για όλους.

Αναφέρομαι στις επιλεκτικές προσφορές πού αρκετοί έχουν λάβει. Ειδικά παλιότερα με τους διπλασιασμούς, δε νομίζω ότι υπήρχε κανένας που να μην είχε τη συγκεκριμένη προσφορά έστω και μία φορά.

Και γενικά επειδή πολλοί εδώ προσπαθούν να βρουν πως γίνεται η επιλογή (ανάλογα με τη χρήση κλπ) και καθώς έχω όλα τα "είδη" όπως προανέφερα, περίμενα κάτι και γω...

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στις επιλεκτικές προσφορές πού αρκετοί έχουν λάβει. Ειδικά παλιότερα με τους διπλασιασμούς, δε νομίζω ότι υπήρχε κανένας που να μην είχε τη συγκεκριμένη προσφορά έστω και μία φορά.

 

Στα βασικα μου νουμερα (2 in 1)...που χρησιμοποιω κατα κορον...και μαλιστα εχουν πολλες εισερχομενες.....δεν εχει ερθει ποτε διπλασιασμος η αλλη προσφορα....

 

φιλε μου...ειναι καθαρα τυχη...με 3 νουμερα δεν εχεις πολλες πιθανοτητες...:p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στα βασικα μου νουμερα (2 in 1)...που χρησιμοποιω κατα κορον...και μαλιστα εχουν πολλες εισερχομενες.....δεν εχει ερθει ποτε διπλασιασμος η αλλη προσφορα....

 

φιλε μου...ειναι καθαρα τυχη...με 3 νουμερα δεν εχεις πολλες πιθανοτητες...:p

 

Άλλοι ένα νούμερο έχουν μόνο και έχουν λάβει προσφορές. Τέσπα, δεν αντιλέγω, απλά οι περισσότεροι εδώ μέσα, αλλά και άλλοι γνωστοί μου είχαν τουλάχιστον ένα διπλασιασμό. Προφανώς είναι θέμα τύχης. :)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι θέμα τύχης. :)

 

ετσι ειναι...εχω πολλα νουμερα...σημειωνω τις προσφορες....και εχω κανει την στατιστικη μου.....

 

τυχη, η μητερα ολων :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εμεις που τα δηλωσαμε εγκαιρως παλι στην απ εξω???

σε εμας μονο σμς "στειλε ευχη στο ταδε νουμερο για δωροκαρτες" ξερουν να στελνουν???

 

Έτσι γίνεται γενικώς στην Ελλάδα. Χρωστάς φόρους, ασφαλιστικές εισφορές κλπ; Πάντα γίνεται στο τέλος μια χαριστική ρύθμιση χρεών και βγαίνεις συνολικά κερδισμένος. Είσαι πάντα συνεπής; Tough luck...

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται γενικώς στην Ελλάδα. Χρωστάς φόρους, ασφαλιστικές εισφορές κλπ; Πάντα γίνεται στο τέλος μια χαριστική ρύθμιση χρεών και βγαίνεις συνολικά κερδισμένος. ...

 

οχι ακριβως....γιατι αν χρωστας φορους εχεις και προσαυξησεις (προστιμο)...το ιδιο και με τις εισφορες που δεν πληρωνεις....

 

....στην χαριστικη ρυθμιση δεν σου χαριζουν αυτα που χρωσταγες αλλα μερος των προσαυξησεων ;)

Edited by HEO
ορθογραφικο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

κουλαρισε φιλε....και σε εμενα συμβαινει αυτο...ειναι λαθος του μετρητη προφανως μιας και ημουν για 1 ωρα στο ιντερνετ πριν λιγο και δεν χρεωσε τιποτα ;)

 

ΥΓ....ειναι σιγουρα λαθος μετρητη (του 1245) το ξανατσεκαρα τωρα....για συνδεση στο ιντερνετ δεν χρεωνει τιποτα...

 

Καλησπέρα. Κάτι δεν πάει καλά. Είχα αγοράσει και ενεργοποιήσει ταυτόχρονα 2 πακέτα F2G με την προσφορά για εμένα και την κοπελιά μου. Σήμερα η κοπελιά δεν μπορεί να κάνει κλήσεις ούτε σε εμένα (που είμαι F2G) ενώ εγώ μπορώ να κάνω κανονικά, να στείλω μηνύματα και να σερφάρω αν και το 1245 λέει ότι δεν έχω δωρεάν χρόνο!!!

Link to comment
Share on other sites

κουλαρισε φιλε....και σε εμενα συμβαινει αυτο...ειναι λαθος του μετρητη προφανως μιας και ημουν για 1 ωρα στο ιντερνετ πριν λιγο και δεν χρεωσε τιποτα ;)

 

ΥΓ....ειναι σιγουρα λαθος μετρητη (του 1245) το ξανατσεκαρα τωρα....για συνδεση στο ιντερνετ δεν χρεωνει τιποτα...

 

Να κουλάρω? Χρεώνει και παραχρεώνει. Με χρεώνει κανονικά όταν τηλεφωνώ σε F2G και όχι μόνο αυτό, αλλά μόλις έμεινε με 0 ευρώ υπόλοιπο το άλλο F2G που είχα και συνδεόμουν στο ιΝΤΕΡΝΕΤ ενώ είχα ακόμα 700 mb υπόλοιπο προσφοράς στο 1245 το οποίο τσέκαρα πριν καμιά ώρα!!!Ξαφνικά έπεσε το ίντερνετ και τώρα είμαι με 0 ευρώ υπόλοιπο και πάπαλα προσφορά Είμαι σε διακοπές και μου έμεινε ένα ακόμα f2g οπου και σας γράφω τώρα. Κάτι συμβαίνει με τη WIND και θα το διαπιστώσετε σύντομα και εσείς,

 

Καλησπέρα. Κάτι δεν πάει καλά. Είχα αγοράσει και ενεργοποιήσει ταυτόχρονα 2 πακέτα F2G με την προσφορά για εμένα και την κοπελιά μου. Σήμερα η κοπελιά δεν μπορεί να κάνει κλήσεις ούτε σε εμένα (που είμαι F2G) ενώ εγώ μπορώ να κάνω κανονικά, να στείλω μηνύματα και να σερφάρω αν και το 1245 λέει ότι δεν έχω δωρεάν χρόνο!!!

 

Φίλε πρόσεχε. Εάν σου λέει το 1245 ότι δεν έχεις δωρεάν υπόλοιπο χρόνο και συνεχίζεις να σερφάρεις, απλά σου τρώει το κανονικό σου υπόλοιπο. Έτσι την πάτησα και εγώ. Δες από πάνω... Η WIND τα έπαιξε!!!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πρόσεχε. Εάν σου λέει το 1245 ότι δεν έχεις δωρεάν υπόλοιπο χρόνο και συνεχίζεις να σερφάρεις, απλά σου τρώει το κανονικό σου υπόλοιπο. Έτσι την πάτησα και εγώ. Δες από πάνω... Η WIND τα έπαιξε!!!

 

δεν ξερω τι να πω....εγω το δοκιμασα απο δυο κινητα και σε κανενα δεν χρεωνει....δεν αμφιβαλω ομως για αυτο που λες....:cry:

 

ισως να εξηγει και την κατασταση του Bruno....στην κοπελια χρεωνει (σαν τον imagino και εφαγε το υπολοιπο) ενω σε αυτον οχι (σαν εμενα).....

 

..το αφεντικο τρελαθηκε παλι...:wacko:

 

ΥΓ...α...και να προσθεσω κατι...νομιζω οτι κατι παρομοιο ειχε συμβει πριν 2-3 μηνες.....η κανω λαθος;;;

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να πω....εγω το δοκιμασα απο δυο κινητα και σε κανενα δεν χρεωνει....δεν αμφιβαλω ομως για αυτο που λες....:cry:

 

ισως να εξηγει και την κατασταση του Bruno....στην κοπελια χρεωνει (σαν τον imagino και εφαγε το υπολοιπο) ενω σε αυτον οχι (σαν εμενα).....

 

..το αφεντικο τρελαθηκε παλι...:wacko:

 

ΥΓ...α...και να προσθεσω κατι...νομιζω οτι κατι παρομοιο ειχε συμβει πριν 2-3 μηνες.....η κανω λαθος;;;

 

Ναι τα είχε παίξει πάλι το λογισμικό της Wind και τότε είχε χάσει ο πατέρας μου 55 ευρώ υπόλοιπο! Στέλνανε τότε και sms ότι τελειώνει η διάρκεια της κάρτας σου και έπρεπε να ανανεώσεις, ενώ στο 1269 έλεγε ότι ακόμα είχε σύνδεση 6 μήνες!!! Από την Wind δεν αναγνώρισαν τίποτα και ο πατέρας αφού τους έστειλε πρώτα στο διάλο πήγε στην Cosmote....

Link to comment
Share on other sites

Είχα εδω και παρα πολλούς μήνες είζα υπόλοιπο 0,007€ όσο δηλαδή το ελάχιστο υπόλοιπο που πρέπει να έχεις για να ισχύει η προσφορά (1500+1500+ 1,5GB).

 

όλο το πρωϊ μίλαγα κανονικά και εμπαίνα και στο ίντερνετ,ξαφνικα δεν μπορουσα να κάνω κλήση κοίταξα το υπόλοιπo χρόνου ομιλίας και απο τα 0,007€ έπεσε στα 0,005€ και για αύτο δεν μπορούσα να κάνω κλήση αλλά όυτε μύνημα στο 1245 να δώ το υπόλοιπο.

Επίσης πρ'ιν απολίγο που ξανακοίταξα το υπόλοιπο έχει μειωυεί στα 0,004€ απο μόνο του!!!!

 

τι να πω πάνε και για διάλυση κανούν και μ@#$$$$ς και απο μόνοι τους!

 

θα κάνω μεταφόρα προς αλλή εταιρεία όχι για τα cent αλλλα για το όλο θέμα που βλεπω οτι συμβαίνει και σε άλλους

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω μεταφόρα προς αλλή εταιρεία όχι για τα cent αλλλα για το όλο θέμα που βλεπω οτι συμβαίνει και σε άλλους

 

OK να κανεις μεταφορα.....επιλογη σου (και δεν δικαιολογω την wind).....

 

....μονο που οι αλλοι δεν προσφερουν τζαμπα internet ..και μαλιστα 1,5 gb :lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστό αυτό που λες αλλά είναι πρακτική αυτό από μια εταιρεία να σου καταναλώνει από μόνη της το <<υπόλοιπό>> σου?και εδώ μιλάμε για μερικά cent,παραπάνω έγραψαν για 55€

 

δεν είναι τα χρήματα είναι η πράξη.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τα χρήματα είναι η πράξη.

 

δεν διαφωνω...καλα τα λες

 

προσωπικη αποψη καποια φορα που εκαναν λαθος στην wind τα λεφτα μου επιστραφηκαν με προσαυξηση....ο καθενας κρινει για παρτυ του....τι να πω....

 

...αναγνωριζω οτι η wind ειναι τσιρκο :lol:...αλλα ακομα και ετσι προσφερει περισσοτερα απο τους αλλους....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

τα 10€ για δήλωση κινητού πιστώθηκαν σε κανέναν;...

για να απαντήσω στον εαυτό μου, μολις μου προστέθηκαν 10€ μαζί με ευχές για καλό καλοκαίρι από την Wind. :)

Link to comment
Share on other sites

για να απαντήσω στον εαυτό μου, μολις μου προστέθηκαν 10€ μαζί με ευχές για καλό καλοκαίρι από την Wind. :)

 

το ιδιο και απο εδω...

 

ΥΓ...και να προσθεσω...σε ενα νουμερο ηρθε μηνυμα να ταυτοποιησω το κινητο μου...και καπακι οτι μου πιστωθηκαν 10 € στο λαγαριασμο επειδη το ταυτοποιησα....

...απιστευτη Wind...:lol::lol::lol::lol:

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα ηρθε μηνυμα για 10ευρω αν το ταυτοποιησω.

Μαλλον ομως δε θα το κανω γιατι δε το χρησιμοποιω και θα το καταργησω το (ευκολο) νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

...απιστευτη Wind...:lol::lol::lol::lol: 2

 

ειμαι στο γραφειο και κοιταω κατι ξεχασμενα νουμερα που ειχα για πεταμα....εχω ανοιξει 3 κινητα και περιμενω να ερθει το μηνυμα να παω να δηλωσω τα κινητα για να παρω το μπονους αλλα τζιφος....φαινεται οτι οσα μηνηματα (για 10 €) ηταν να δοθουν δοθηκαν σωρηδον εχτες....σημερα τιποτα....

 

...ενταξει...μην κακομαθουμε :lol:

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

για να απαντήσω στον εαυτό μου, μολις μου προστέθηκαν 10€ μαζί με ευχές για καλό καλοκαίρι από την Wind. :)

 

Μέσα σε πόση ώρα από την ταυτοποίηση μπήκαν τα 10 ευρώ;

 

Να κουλάρω? Χρεώνει και παραχρεώνει. Με χρεώνει κανονικά όταν τηλεφωνώ σε F2G και όχι μόνο αυτό, αλλά μόλις έμεινε με 0 ευρώ υπόλοιπο το άλλο F2G που είχα και συνδεόμουν στο ιΝΤΕΡΝΕΤ ενώ είχα ακόμα 700 mb υπόλοιπο προσφοράς στο 1245 το οποίο τσέκαρα πριν καμιά ώρα!!!Ξαφνικά έπεσε το ίντερνετ και τώρα είμαι με 0 ευρώ υπόλοιπο και πάπαλα προσφορά Είμαι σε διακοπές και μου έμεινε ένα ακόμα f2g οπου και σας γράφω τώρα. Κάτι συμβαίνει με τη WIND και θα το διαπιστώσετε σύντομα και εσείς,

 

Επιβεβαιώνω. Σε καρτοκινητό f2g2 με ενεργοποιημένη την προσφορά με τα 1,5 γκίγκα, και ενώ είχα ακόμη περίπου 1200 ΜΒ μου έφαγε όλο το υπόλοιπο και μου έκανε φραγή στη σύνδεση. Όταν πάω να κάνω κλήση μου λέει ότι έχω οικονομική εκκρεμότητα και να περάσω από κατάστημα wind για τακτοποίηση των οφειλών μου...

 

Η ιστορία επαναλαμβάνεται... :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...