Jump to content

O καλύτεροs σχολικόs σαs καθηγητήs-ρια.


VIDEOMIX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγγελάκηs.

Γράφαμε διαγώνισμα με το βιβλίο ανοικτό δίπλα απο την κόλλα. :)

Βλάχοs.

H μισή ώρα του μαθήματοs ήταν χαβαλέs - γέλιο. :D

Αγγελοπούλου.

Αμάν, να έρθει η ώρα που θα κάναμε μάθημα μαζί τηs προs τέρψην οφθαλμών. Κάτι μπούτια η άτιμη.!!!:wacko:

 

http://www.earthday.net/images/action/school_zed.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στεφανακιδης.

Μας κυνηγουσε που ενω γραφαμε εξετασεις φωναζαμε απο τον διαδρομο τις απαντησεις σε αυτους που γραφανε ακομα :p

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατσιλιέρη

 

Τις είχαμε κάνει τα νεύρα τσατάλια. Πολύ νευρική αλλά στο τέλος της χρονιάς, ξυγιόταν σπαθί. ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Πρόδρομος , ο επονομαζώμενος WOLF (δεν θυμάμαι το επίθετο, με το μικρό τον φωνάζαμε :happy: )

 

Θρησκευτικός. Πολύ τύπος το άτομο! Μετρούσε... Αλάνι.. :rolleyes:

 

Τερζάκης

 

Gay με ότι αυτό συνεπάγεται (τρελά γέλια και έτσι).

Είχε κάνει το εξής αμίμητο! Σε κάποιο διαγώνισμα μας λέει "Τα βιβλία θα τα έχετε απάνω στο θρανίο και όχι απο κάτω γιατί τα ανοίγετε"

Περιττό να σας πω τι ακολούθησε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μαρινοπουλος

 

Ερχετε μεσα στην ταξη μετα απο 30 λεπτα

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Φτεριώτης

Μαθηματικός ,Κορυφαίος τύπος με τα αστεία του,τα βρωμόλογα του κ.α

Καραγιαννίδης

Χημικός του μιλάμε στον ενικό,χαλαρά μες την τάξη!Τυπάς είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Ανδρεου - Μαθηματικος

Ωραιος τυπος με τα αστεια του συνεχεια και παντα να σε πειραξει, αλλα το μαθημα μαθημα ο καθενας μας το καταλαβαινε ΤΕΛΕΙΑ

 

Κοσταντινου - Φυσιογνωστης

Μια απο τα ιδια...μιλουμε μαζι του οπως μιλουμε στην παρεα μας....

 

Καλομηρα Ανδρονικου - Πληροφορικης

παιδια μιλαμε για ΤΟ μπουτι (:whistle:) .... να σας πω οτι μια μερα της κατεβηκε το παντελονι και ολοι τρελαθηκαμε στην ταξη :wacko: :blink: :rolleyes: :whistle: :lol:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα θυμάμαι τα ονόματά τους έτσι σας τα λέω με τα επαγγέλματα..

Χημικός...

Λέγαμε τα αστεία μας μέσα στην τάξη...δεν έβαζε κάτω απο 17 και άμα έφευγαν οι κοπέλλες μιλούσαμε και για άνω των 18 θέματα και άμα έρχονταν αλλάζαμε κουβέντα! :p

 

Φυσικός..ο κύριος ΚΟΚΚΙΝΟΣ!

Πάντα στην τάξη ξενιχτυσμένος, νυσταγμένος...γενικά δεν καταλάβαινε τι του γινόταν...όλη την ώρα μιλούσαμε στην τάξη και άμα είχαμε διαγώνισμα το ξέχναγε αυτός και μεις διαβάζαμε σαν τους βλάκες! :lol:

 

Αυτά προς το παρόν! ;)

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Νικολόπουλος (ή νυφίτσας): Φυσικός

 

Η μορφή του λυκείου.

Απίστευτες γνώσεις στο αντικείμενό του αλλά και γενικά ήξερε πολλά πράγματα. Πρότυπό μου. Δεν τον πήγαινε σχεδόν κανείς άλλος γιατί έβαζε απίστευτα θέματα κάθε φορά. Καμιά σχέση με πανελλήνιες.

 

Μπουρολιάς (ή Θέμης): Μαθηματικός

 

Ο πιο γαμάτος καθηγητής και αγαπημένος όλων των μαθητών, από φυτά μέχρι κουμπούρες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπάγιας :D

 

Μαθηματικος

 

-Θελεται να σας εξετασω;

-ΟΧΙΙΙΙ!!

-Καλα παμε παρακατω. :lol:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paoki4 (19 Δεκ. 2003 , 08:55)

 

Kanenas

 

 

συμφωνω, (για το λυκειο παντα)

ηταν ολοι απαραδεκτοι

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υφαντη-Χημικος

Καλα της π...ς γινοταν στο μαθημα.Αυτη να λεει τα δικα της, εμεις τα δικα μας, να πεταμε πραματα ο ενας στον αλλον, να γινεται εξαλλη και να φωναζει με ρυθμο "παίαίαίαίδια παίαίαίδια" και μεις να την γραφουμε.....Στο τριμηνο βεβαια παντα 17-19

 

Τσατουρας-Φυσικος

Γραφαμε διαγωνισμα με ανοιχτο βιβλίο!!!!

 

Θεοδωρη(Γυναικα ηταν...)

Κατι μπουτια...ενας κ....ς....ενα β..στηθος!!!!Γαριδα το ματι μας!!!

http://www.danasoft.com/sig/paris.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο πού να αρχίσω και πού να τελειώσω; lol

 

Περαντώνης Μιχάλης (Δάσκαλος, Κολλέγιο Αθηνών): Υπέρτατος. Αυτό αρκεί.

Γερονικολού Ευτυχία (Αρχαία, Κολλέγιο Αθηνών): Λίγο αυστηρή αλλα καθώς πρέπει καθηγήτρια.

Βλαχολιά (Ιστορία, 4ο Αργυρούπολης): Απο τις καλύτερες.

Λεβεντίδου (Λατινικά, 4ο Αργυρούπολης): Λίγο οξύθυμη αλλα απο τις λίγες...

 

Και για να μήν παραπονιούνται οι κάκιστοι:

 

Ζησόπουλος (Μαθηματικός, Κολλέγιο Αθηνών): ΤΟ γέλιο ο τύπος... μοναδική προσωπική βεντέτα που είχα με καθηγητή... εκτός του οτι με είχε σηκώσει για μάθημα περι τις 80 φορές και του είχα πεί 2... άν ήμασταν στην Ιταλία κάποιος απο τους δύο μας τώρα θα κοιμόταν με τα ψάρια... :rolleyes:

 

Στρίντζη ("Φιλόλογος", Κολλέγιο Αθηνών): κόρη του γνωστού, έτσι λέγανε τουλάχιστον, ο'τι ΜΑΛΑΚΙΑ σκεφτόσασταν την έλεγε... νύχια έβαφε, ανέκδοτα έλεγε, κουστομπόλευε, μόνο αρχαία δεν έκανε..., μου δημιούργησε ένα κενό που έκανα 3 χρόνια να το καλύψω. :mad:

 

Τσίριμπα (Φιλόλογος, Εκπ. Καίσαρη): το γνωστό "μαμρα" η οποία χρώσταγε στον Χριστό κάτι δηνάρια, και της οποίας το πιστοποιητικό γέννησης έγραφε με μεγάλα κόκκινα γράμματα "EXPIRED". Όλοι αναρωτιόμασταν πού βρίσκει την δύναμη να αλλάζει ταχύτητες στο Jeep που έχει. Της έγινε πρόταση να πρωταγωνιστήσει στην 3η Μούμια αλλα αρνήθηκε. :blink: :p

 

Γενικά δεν έχω τίποτα άλλο να "πώ" σε όλους αυτούς και σε πολλούς άλλους παρα ένα μεγάλο "ευχαριστώ"... για διάφορους λόγους στον καθένα... :rolleyes:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βορεόπουλος... Άπαιχτος μαθηματικός! Πωρωμένος με τη δουλειά του. Έλυνε δυσκολες ασκήσεις στον πίνακα και μόλις τις τελείωνε έλεγε: "Πανέμορφη άσκηση ε;;;" Μετά φυσικά απαντούσαμε πόσο ερωτευμένοι ήμασταν με αυτή και τα λοιπά. Επίσης τον λέγαμε και BOSS επειδή είχε ένα φοβερό στυλάκι που θύμιζε νονό μαφίας! Όταν κάποιος έκανε φασαρία, πήγαινε δίπλα του και του έλεγε: "Στο μάθημα του Βορεόπουλου είμαστε σοβαροί, δεν κάνουμε βλακίες!" με αυτό το φοβερό υφάκι. Μάλιστα κάθε φορά που είχαμε μάθημα μαζί του, εγώ και ένα φιλαράκι επειδή είμασταν οι μεγαλόσωμοι της τάξης καθόμασταν έξω από την πόρτα της αίθουσας (σαν πορτιέριδες σε club) και δεν αφήναμε να μπει κανένας πριν έρθει πρώτα ο καθηγητής. Σκέτη αφασία σας λέω! Ο πιο δημοφιλής καθηγητής του σχολείου.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Tsogias mathimatikos.(1 lykeio salonica) kathe fora poy kaname mathima kai legame xazomares sta mathimatika mas fwnaze asteia tenekedes! Toybla! Klwtsage ta thrania poy kathontan ta kositsia merikes fores,kai ayta fwnazan kai emeis ta agoria skaname sta gelia! Alles fores mas elege otan den kserame th lysh mias askhshs oti poly malak...Trabhksame to prwi(otan eimastan apogeumatinoi h to antitheto!) osoi htan blaxoi mathites,toys elege blaxantera! :up:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VIDEOMIX (18 Δεκ. 2003 , 11:19)

 

Αγγελάκηs.

Γράφαμε διαγώνισμα με το βιβλίο ανοικτό δίπλα απο την κόλλα

 

mathima? giati kati mou thymizei....

•·.··.·• Follow your heart, but take your brain with you •·.··.·•
Link to comment
Share on other sites

SKYLARHS....

 

sto mathima tou...kratouse ena paidi sth taksh kai shzhtouse mazi tou kai oloi oi ypolipoi eimastan sto proavlio kai paizame

 

volley...podosfero...oti thes kai an erxotna o dieythinths tou legame oti grapsame testaki kai vgikame nwritera .....

 

TSOUSHS....

 

sto mathima tou ekana kiliakous apo ta gelia kai to kyriotero sto telos den eixa paories sto mathima se ekane na thn latrepseis th xhmeia(kateythinshs) kai na thn katalaveis...den kserw pws ta kataferne kai ta syndiaze alla einai foveros kai san anthropos ektospao kathighths... THA MOU MHNEI AKSEXASTOS....MONADIKOS!!!

 

MANDANISHS.....

 

an den ton gnwriseis oti kai na peis einai perito...!

•·.··.·• Follow your heart, but take your brain with you •·.··.·•
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΔΑΚΗΣ!!! :up: Ιστορία σε κεντρικό φροντιστήριο των Αθηνών αλλά και Εκθεση... απλά καταπληκτικός... :geek: Επαιξε και τώρα πρόσφατα στο "ο πιο έξυπνος" αλλά δεν είδα τί έκανε στον τελικό της Παρασκευής... Είχε πάντως μαζέψει το χρήμα στο "Ο πιο αδύναμος κρίκος!!!" :up: :lol:
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

ΓΥΜΝΑΣΙΟ:

 

Νικολάου (γαλλικά) : Τη φωνάζαμε ΧΙΤΛΕΡ. Ντυμένη κάθε μέρα με τα ίδια ρούχα,να πίνει 2-3 καφέδες σε κάθε διάλλειμα κι ένα πακετάκι τσιγάρα το κάθε διάλλειμα χαλαρά... Ήταν υπερβολικά αυστηρή,μέσα στην ειρωνεία για όλους και με μαλλιά λές και είχε βάλει το χέρι στην πρίζα ! :cry:

 

Σφυρόερα (φυσική) : Τελείως ζώον.Ήταν ψιλο άσχετη απο Φυσική,όταν τι ρωτάγαμε κάτι δεν ήξερε να απαντήσει και στα διαγωνίσματα γινόταν Ο ΧΑΜΟΣ... Να φανταστείτε στο τελος του 3ου 3μηνου ειπε σε ένα παιδί ''εσυ ο καινουργιος''....Α! Μια μέρα χτυπάγαμε θρανία χοροπηδάγαμε φωνάζαμε... ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΝΙΚΟΣ μέσα στην τάξη. Μπαίνει απο δίπλα η γαλλικού αρχίζει και φωνάζει και λέει η Σφυρόερα "Πότε έγιναν αυτά ? Στο διάλλειμα ??" :blink:

 

Βάνταρη (οικιακή οικονομία) : Επρεπε να'χε παρει συνταξη εδω 50+ χρονια ! Απορω πως μπορουσε και οδηγουσε.... Συνήθιζε να λέει: Εσύ φίλε.....

 

Βελεντζας (γυμναστική) : Ελεγε παντα ''Σκυψε και χαλαρω'' οταν λεγαμε μαλακιες και μας εσκαγε μια (απαλη) σφαλιαρα στο σβερκο...! Είχε φάση πάντως...

 

Παπαγιανοπουλου (1η) : Η γυναικα του βελεντζα,μας ελεγε ''ελα (πια) αγορι μου'' οταν εκανε καποιος φασαρια....ενωσαμε τις 2 ατακες και βγηκε "-Ελα αγορι μου,-Σκυψε και χαλαρω (Loop)'

 

Κολια (μουσική) : Αληθορη.Την ειχαμε γραψει ξε-κωλια παντου (στον πινακα,στην εδρα μεχρι και στο βιβλιο της μουσικης της !!!).Τσαντιστηκε μια μερα παει και φερνει το διευθηντη ''Ελατε,τους εχω σταμπαρει,2-3 ειναι''.Μπαινει μεσα ''Εσυ,εσυ,εσυ,εσυ..........,εσυ,.......,εσυ,.........και εσυ....εεεεεεεεεεεεεεεξω !!!" Μειναμε 3-4 ατομα μεσα στην ταξη !! :D

 

Τσιρταβή (μουσική) : Και τί δεν της είχαμε κάνει ! Είχαμε βάλει πινέζες στην κλειδαριά,είχαμε φτύσει το πόμολο της πόρτας κ.α. Το πιο χοντρό είναι που είχαμε κόψει τις ταινίες απο κάτι κασέτες που είχε.. τη λυπάμαι...παρα ήταν χοντρό !

 

Καρέγλης (καλλιτεχνικά) : Πήγαινε και "διόρθωνε" κάτι πίνακες και έγραφε απο κάτω Πικάσο !! Μας είχε πρήξει με την Tellas ! Τι μυρμήγκια με καρπούζια ζωγραφίσαμε,τι μας έλεγε οτι θα βάλει τελλάς στο κινητό :blink: ! Εεε σιγά-σιγά τον βγάλαμε Μυρμήγκηηηηη

 

Παπασπυρίδωνος (αγγλικά) : Ερχόταν αρκετά προκλητικά ντυμένη,φρόντιζε να σκύβει σωστά και γενικά να κάνει σωστές κινήσεις...

Μια μέρα μας έλεγε οτι την προηγούμενη μέρα την πήραν απο πίσω :eek: κάποια σκυλιά.. καταλαβαίνετε τι έγινε μέχρι να καταλάβουμε οτι μιλούσε για σκυλιά ! Απο το πολύ το Tell me την βγάλαμε Tell me !

 

Κολτσίδα (χημεία/βιολογία) : Η αλλιώς μπιρίμπω (μη ρωτάτε γιατι-μεγάλη ιστορία) Όλο αφήναμε διάφορα σεξουαλικά υπονοούμενα και μας έλεγε κι αυτή !! Πολύ γέλιο :lol:

 

Λουκόπουλος (γεωγραφία-φυσική/χημεία(2)) : Έλεος... Να μας λέει για ένα σωρό ΑΣΧΕΤΑ θέματα με το μάθημα ότι του κατέβαινε... μπλα μπλα μπλα ....

 

Ρουμανέας (ιστορία) : Όλα τα λεφτά ! Κάθε φορά του λέγαμε ένα θέμα και άρχιζε να λέει να λέει να λέει μέχρι που πέρναγε η ώρα και τελικά δεν εξέταζε !!! Μια άλλη φορά πάει να εξετάσει με ρωτάει του λέω "μα κύριε δεν σας είπα έξω οτι δεν έχω διαβάσει σήμερα" ? α,ναι παιδί μου! δε με σημειώνει !! (Φυσικά δεν είχα πεί τίποτα) - Μια άλλη φορά,είχα κάνει πως είχα χτυπήσει το πόδι μου κι έπαιζα θέατρο! Για όσκαρ ήμουν!

 

Μανουσάκη (μαθηματικά) : Όλη την ώρα να μας στέλνει στο διάολο,να μας λέει οτι θα πάρουμε το μπουκαλάκι με τα ούρα,να έχει βγάλει ένα σωρό παροιμίες που κάπου τις έχω φυλαγμένες - θα τις βρώ και θα τις βάλω... για σκατά μας έλεγε... Πάντως είχε πλάκα !

 

Πανάγου (φιλόλογος) : πλήρως οπισθοδρομική !! της άρεσε να βάζει το στυλό μέσα στο αυτί :blink: ! Έγραφε σημείωμα κάθε φορά που δεν είχαμε γράψει που έλεγε οτι ήμασταν αδιάβαστοι και ήθελε υπογραφή κηδεμόνα !! Φυσικά εμείς το σκίζαμε! Ένα παιδί μια φορά της το πήγε με υπογραφή και λέει πότε παιδί μου στο έγραψα εγώ αυτό ?? με κοροιδεύεις ??? :p

 

Αυτά απο το γυμνάσιο...Σύντομα και για του λυκείου! Stay tuned !!

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

ρε συ Cyberbob ο τιτλος λεει "Ο καλυτερος καθηγητης-ρια μου" οχι "Οι καθηγητες μου" :D :p :lol: :whistle:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfeRCy (15 Φεβ. 2004 , 14:46)

 

ρε συ Cyberbob ο τιτλος λεει "Ο καλυτερος καθηγητης-ρια μου" οχι "Οι καθηγητες μου" :D :p :lol: :whistle:

 

 

Ναί αλλά τί γίνεται όταν είναι σχεδόν όλοι για δέσιμο ??? :eek: :p

Έτσι κι αλλιώς σχεδόν κανείς δεν γράφει μόνο για έναν... :whistle:

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΑΠΑΝΤΖΗ , φιλόλογος

σωστή στο μαθημά της , όχι αυστηρή (ιδιαίτερα :p )

και η ΜΟΝΗ που ήταν αγαπητή από όλα τα παιδιά :)

μόνο σε αυτήν (ίσως) δεν είχαμε κάνει κάποια "σκανταλιά :whistle:

την φωνάζαμε "θείτσα" :D (ίσως επειδή είχε και 2 ανήψια στην τάξη :whistle: :p )

Link to comment
Share on other sites

Παπαθεωφάνους=Με ειχε εντυπωσιασει για ηταν 2 πραγματα μαζι.Φιλολογος και...αφασια :)

 

Καλός=Φυσικη.Τρομερος!Εκανε τελειο μαθημα

 

Αλεξοπουλος=Αγγλικα.Κυριο θεμα μαθηματος:Ποδοσφαιρο!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...