Jump to content

The Number 23 (2007)


motorolaV980
 Κοινοποίηση

Η γνώμη σας για την ταινία:  

18 members have voted

  1. 1. Η γνώμη σας για την ταινία:

    • Πολύ καλή
      3
    • Kαλή
      7
    • Μέτρια
      3
    • Κακή
      5


Recommended Posts

Δεν είναι συχνό φαινόμενο να βλέπουμε τον Jim Carrey να πρωταγωνιστεί σε ταινίες μη-κωμικού χαρακτήρα. Η "The Number 23" είναι μία απο αυτές, στην οποία ο ηθοποιός υποδύεται έναν χαρακτήρα που παθαίνει ψύχωση με τον αριθμό 23 διαβάζοντας ένα περίεργο βιβλίο σχετικά με αυτό.

 

Η ταινία φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα και σκοτεινή και είναι το 23ο project που έχει σκηνοθετήσει ο Joel Schumacher

 

22/3/07

http://www.number23movie.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι δεν είναι συχνό φαινόμενο. Όμως σε άλλες προσπάθειές του (π.χ. Eternal Sunshine of the Spotless Mind) που το τόλμησε αποδείχθηκε Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο Σ. Και, κατά σύμπτωση, η ταινία "Το Νούμερο 23" είναι από τον ίδιο σκηνοθέτη.

 

Την περιμένω με πολύ αγωνία. Ελπίζω για το καλύτερο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

kai to trailer poli kalo...:) :)

 

exactly...το είδα σήμερα και φαίνεται φοβερή η ερμηνεία του...:)

Link to comment
Share on other sites

emena i afisa mou thumizei to prosopo tou protagonisti sto thriler sto stoma tis trelas stin arhi pou einai sto prosopo olo staurous (asheto etsi?:p ). kai ego to perimeno kathos ton apo to jimamko san ithopoio (sumfono kai ego pos einai polu kalos kai se mi komikous rolous), alla kai epeidi fenetai episis kali tainia apo to trailer.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

poli endiaferon mou fanike den mporoume na krinoume poli kala apo to trailer. omos to thema einai giati dialeksan afto to noumero mporousan na valoun to 28 pou einai kai apo tous ellaxisous telious arithmous 1+2+4+7+14

an den kano lathos

φ=1,6180.......................................................
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το τρειλερ... Ειναι πολυ ενδιαφερον...!!! Οταν με το καλο ερθει και στην ελλαδα θα παω να τη δω σιγουρα....!!!!

 

Jim Carrey :respect: :respect: :respect:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικά χρόνια ο Jim Carrey ήταν από τους αγαπημένους μου κωμικούς. Έπειτα απ'τα Truman Show, Man on The Moon, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, The Majestic) έγινε απ' τους αγαπημένους μου ηθοποιούς σε όλα τα είδη ταινιών, γιατί απέδειξε πως είναι μεγάλος ηθοποιός με τεράστιο ταλέντο. Ήδη απ' το Truman Show που ήταν η πρώτη του απόπειρα σε κοινωνική ταινία, κέρδισε τον σεβασμό μου. Έχω δει εδώ και καιρό το τρέιλερ του Number 23 και δε θα το χάσω με τίποτα. Φαίνεται εξαιρετικός για ακόμη μία φορά. Είμαι σίγουρος ότι θα μας εκπληξεί και ως σκοτεινός χακτήρας.

Jim Carrey RULES! :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

poli endiaferon mou fanike den mporoume na krinoume poli kala apo to trailer. omos to thema einai giati dialeksan afto to noumero mporousan na valoun to 28 pou einai kai apo tous ellaxisous telious arithmous 1+2+4+7+14

an den kano lathos

 

Λογικά γιαυτό::)

Η ταινία φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα και σκοτεινή και είναι το 23ο project που έχει σκηνοθετήσει ο Joel Schumacher

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφερον το τρειλερ της ταινιας.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

poli endiaferon mou fanike den mporoume na krinoume poli kala apo to trailer. omos to thema einai giati dialeksan afto to noumero mporousan na valoun to 28 pou einai kai apo tous ellaxisous telious arithmous 1+2+4+7+14

an den kano lathos

Γιατι γυρω απο τον αριθμο 23 υπαρχει μια συνομοσιολογια για τις συμπτωσεις που τον περιεχουν.

Με αλλα λογια εχει ιστορικο αυτος ο αριθμος.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Lost anyone ?

:p

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Γιατι γυρω απο τον αριθμο 23 υπαρχει μια συνομοσιολογια για τις συμπτωσεις που τον περιεχουν.

Με αλλα λογια εχει ιστορικο αυτος ο αριθμος.

nai gia pes:worry:

φ=1,6180.......................................................
Link to comment
Share on other sites

φαινεται ιδιαιτερη και ενδιαφερουσα ταινια!!!

οσο για τον carrey απλα :respect:!

σιγουρα θα τη δω μολις βγει στις αιθουσες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μολις την ειδα, ενταξει μια μετρια ταινια ηταν, αλλα την περιμενα πολυ καλυτερη σε σχεση με αυτα που ειχα δει απο το treiler, ο Τζιμ παιζει πολυ καλα, αλλα το φιλμ δε τον βοηθαει, ειναι αργο ακομα και στην κορυφωση του...

 

6.5/10 απλα δειτε την και τιποτα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η ταινία είναι σχετικά αργή,αλλά δε γίνεται πληκτική σε κανένα σημείο της.Έχει πρωτότυπο σενάριο,ενώ ο Jim Carey είναι εξαιρετικός.

Η κορύφωση και οι ανατροπές,στο τέλος,είναι επικές.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πριν αρχισουν οι 300,εδειξε ενα σχετικο τρειλερ.Μπορω να πω πως μου κινησε το ενδιαφερον.Αλλα ακομα δεν ξερω ποτε θα βγει.Ξερει κανεις ημερομηνια???:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγώ το είδα...

πολύ καλό το έργο παιδιά... και ο κάρει τι να λέμε!!!

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

εγώ το είδα...

πολύ καλό το έργο παιδιά... και ο κάρει τι να λέμε!!!

 

Πόσο καλό; Σεναριακά λέει ή είναι απλώς ένα θριλερ για να περάσει η ώρα; Καλά, για τον Jim Carrey το περίμενα να θα είναι πολύ καλός. Έχει αποδείξει το ταλέντο του και εκτός κωμωδίας. :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...