Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για σε ολα τα μελη λιπον εδω και 9 μηνες ειμαι κατοχος ενως sony ericsson k810 στης 18 μαιου 08 αποφασησα! να κανω μια αναβαθμιση απο το Update Service και απο 9-06-08 αρχησε να κανει τα παρακατω προβληματα.

 

1. στην αναμονη καμια φορα οταν πας να ξεκλιδωσεις το πληκτρολογιο βλεπω οτι η οθονη δεν αναβει και δεν δουλευη κανενα λαμπακι κουμπι σαν κατι να το κολαει και απενεργοπειται αν βαλεις εκεινη την στιγμη τον φορτιση του ρευματος δεν περνει ρευμα και για να ξεμπλοκαρι πρεπει να βγαλεις και να βαλεις την μπαταρεια αυτο γινεται και στην

2. περιπτωση που καμια φορα αν ακουω ραδιοφονο με τα Handsfree κανει το ειδιο εχω δοκιμασει να τα βγαλ\βαλω μην πως και ξανα αναψη το κινητο αλα ματεα το βιωλη του αυτο επεζε μουσικη οποτε μολις εβγαλα την μπαταρεια και την ξανα εβαλα ολα οκ τι μπορει να φταει σε αυτην την περιπτωση? να συμιοσω οτι δεν εχει πεσει κατω ουτε μια φορα! αστοχεια λογισμικου η υλικου και τα κανει στον γερμανο μου ειπαν οτι σταβοσε η πλακετα με μια αναβαθμιση στραβοσε? ελεο τι μπορει να φταει?

 

να σας βαλω και το προιγουμενο Firmware ηταν R6BC002 και εγινε μεταβασει στο R8BΑ024

 

ευχαριστω για τον χρονο σας και περιμενω μια απαντιση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

R8BΑ024 εχω απο τοτε που το αγορασα και καλενα προβλημα. Σταθεροτατο το κινητο

Για την R6BC002 επεισης δεν εχω ακουσει τιποτα για κοληματα και τετοια. Ισος το προβλημα βρησκετε αλλου....

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται παράξενο αυτό που λες γιατί και εγώ έχω κάνει update από R6BC002 σε R8BA024 χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Μάλιστα με την old version μου είχε κάνει 2-3 σβησίματα από μόνο του, κάτι που εξαλήφθηκε με την καινούρια.
Link to comment
Share on other sites

Alexpag στα καλα καθουμενα κολαει το κινητο θα του ξανα κανω ενα update μην πως και δουλεψει αν το κανω k818 τι θα γινει θα χαλασει? απο κ810 να το μετατρεψω σε κατι αλλο γινεται ? οπως ειναι π,χ κ800 σε κ810 ευχαρισω..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας αν μπορώ να βάλω κωδικό (να τον ζητάει) όταν θέλω να το ξεκλειδώσω από αναμονή?
Link to comment
Share on other sites

Στην εγγυηση που καλυπτει το κινητο καλυπτονται κ τα hands free ακουστικα που ηταν στην συσκευασια ή μπα? Μου χαλασε το δεξι ακουστικο και απο στερεοφωνικο εχει καταντησει μονοφωνικο και μου την σπαει γιατι εχει μειωθει πολυ η ενταση. Δεν εχει κοπει, κατι μεσα δεν κανει επαφη γιατι αν το κουνησω δουλευει για λιγο.
(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Στην εγγυηση που καλυπτει το κινητο καλυπτονται κ τα hands free ακουστικα που ηταν στην συσκευασια ή μπα? Μου χαλασε το δεξι ακουστικο και απο στερεοφωνικο εχει καταντησει μονοφωνικο και μου την σπαει γιατι εχει μειωθει πολυ η ενταση. Δεν εχει κοπει, κατι μεσα δεν κανει επαφη γιατι αν το κουνησω δουλευει για λιγο.

Τα ακουστικα απ'οτι θυμαμαι μου ειχαν πει οτι εχουν εγγυηση μεχρι 6 μηνες.

παρε καλυτερα ακουστικα walkman που χωριζονται σε 2 και μπορεις να βαλεις οτι ακουστικα θελεις εσυ.κοστος αυθεντικα στα 20 ευρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

conic ειναι στην εγγυση τα ακουστικα σου γιατι και εμενα χαλασαν και τα πηγα στο επισιμο service και μου τα αλαξαν χωρις χρεωση θα πρεπει να εχεις μαζι σου την αποδιξει αγορας μονο τα ολα τα πραγματα που εχει το κουτι καλυπτωνται απο 12 μηνες εγγύηση επιδη εμενα δεν με βολευουν αυτα τα ακουστικα του κ810! πηγα και πηρα του walkman w810. να ρωτισω κατι το κ810! μπορει να γινει w810! ? 2. πως μπορω να αλαξω τα εικονειδια στο μενου και αν τα αλαξω χανεται η εγγύηση? καμια φορα το κ810 μου λεει συνδεστε το hands free ενω ειναι επανω μην πως φταει που η ακιδες εχουν μια γρατσουνια και δεν κανει καλη επαφη? και κανει και τα αλα προβληματα που σας ειπα ποιο πανω επανω?
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα απ'οτι θυμαμαι μου ειχαν πει οτι εχουν εγγυηση μεχρι 6 μηνες.

παρε καλυτερα ακουστικα walkman που χωριζονται σε 2 και μπορεις να βαλεις οτι ακουστικα θελεις εσυ.κοστος αυθεντικα στα 20 ευρο.

 

Ελπιζω να ισχυει αυτο που λεει ο ΒILLY5 και να εχουν 12 μηνες εγγυηση γιατι τα πιο φτηνα ακουστικα που εχω βρει κανουν 23 ευρω (HPM-70) και ειναι κριμα γιατι ουσιαστικα τα χρησιμοποιω λιγες φορες.

(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα το απογευμα και μου το αντικατεστησαν. Διχως πολλα λογια, διχως γκρινια, παρεδωσα το χαλασμενο και μου εδωσαν ενα καινουργιο. Μπραβο στην SE που εχει τετοια πολιτικη. ΟΚ καλυτερα θα ηταν να μην χαλαγε καθολου αλλα δεν πειραζει αφου εχουν τετοιο σερβις. Ευχαριστω κ τα παιδια που απαντησαν στην ερωτηση μου.
(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα το απογευμα και μου το αντικατεστησαν. Διχως πολλα λογια, διχως γκρινια, παρεδωσα το χαλασμενο και μου εδωσαν ενα καινουργιο. Μπραβο στην SE που εχει τετοια πολιτικη. ΟΚ καλυτερα θα ηταν να μην χαλαγε καθολου αλλα δεν πειραζει αφου εχουν τετοιο σερβις. Ευχαριστω κ τα παιδια που απαντησαν στην ερωτηση μου.

Πηγες σε καλο service :worry: :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ευχαριστω sonic που λες αν εχουν τετοιο service ειναι καλο και για εμας και για την ετερεια και εγω εδω και 5 χρονια που εχω sony ericsson μια χαρα τα εχω παει μεχρι στιγμης με το service και ειμαι ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο ιδιο σερβις που ειχα παει και τοτε οταν ειχα προβλημα με το μεγαφωνο μου. Δεν ξερω αν επιτρεπεται να το αναφερω μηπως προκειται για διαφημιση αλλα οντως εχω μεινει ευχαριστημενος απο αυτο το μαγαζι.
(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο ιδιο σερβις που ειχα παει και τοτε οταν ειχα προβλημα με το μεγαφωνο μου. Δεν ξερω αν επιτρεπεται να το αναφερω μηπως προκειται για διαφημιση αλλα οντως εχω μεινει ευχαριστημενος απο αυτο το μαγαζι.

Να το αναφερεις.

θα βοηθησεις με το να πεις το ονομα του.αλλωστε παλιοτερα ειχαμε κανει κουβεντα για τα "κακα" service :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Procordia ειναι το καταστημα. Στην οδο Σινωπης 16 στον Πυργο Αθηνων.
(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

To Procordia ειναι το καταστημα. Στην οδο Σινωπης 16 στον Πυργο Αθηνων.

Εχω ακουσει κι'εγω τα καλυτερα γι'αυτο.καλα εκανες και το ειπες.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εν λόγω κινητό και προσπάθησα να το φλασάρω με το setool2lite_db2020 και με αυτό το patch quick_access_K810_R8BA024.vkp έτσι ώστε να περάσω στην συνέχεια και άλλα patches. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι έκανα λάθος, το κινητό αναβόσβησε μερικές φορές και τώρα νέκρωσε για τα καλά, δεν ανοίγει καθόλου. Δεν είναι η πρώτη φορά που ασχολούμε με φλασάρισμα, έχω κάνει το k750i (cid 49) w800i χωρίς κανένα πρόβλημα. Μήπως υπάρχει καμιά λύση, δεν φορτίζει, δεν αναγνωρίζεται από το pc, έχει κολλήσει για τα καλά :O
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος θελει να του περασεις παλι τη rom.

Ψαξε λιγο στο φορυμ για debraging "η καπως ετσι"

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι ευχαριστημενος και απο την Omnitech που ειχα παει με το κ500 να ροτισω κατι αν βαλει καποιος τα 4gb στο k810 τι θα γινει θα δει μεχρι τα 2 σωστα?
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι ευχαριστημενος και απο την Omnitech που ειχα παει με το κ500 να ροτισω κατι αν βαλει καποιος τα 4gb στο k810 τι θα γινει θα δει μεχρι τα 2 σωστα?

 

Ποιος σου το πε αυτο ???

Εχει αναφερθει πολες φορες και σε αυτο το θεμα πως τα 4gb τα βλέπει κανονικα.

Εγω του φοραω μια στα 4gb με το 1bg ηχους και περιου 700mb εικονες-βιντεο και δεν κολαει μαλιστα.

Μι σου πω πως και με 8gb δεν υπαρχει προβλημα.

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου το πε αυτο ???

Εχει αναφερθει πολες φορες και σε αυτο το θεμα πως τα 4gb τα βλέπει κανονικα.

Εγω του φοραω μια στα 4gb με το 1bg ηχους και περιου 700mb εικονες-βιντεο και δεν κολαει μαλιστα.

Μι σου πω πως και με 8gb δεν υπαρχει προβλημα.

 

φιλε μου καλα τα λες αλα για ανεβασε καμια φοτο να το δω και εγω?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλα τα λες αλα για ανεβασε καμια φοτο να το δω και εγω?

Δε πιστεύω πως χρειάζεται φωτογραφία!!! Στο κινητό έχω βάλει και εγώ εδώ και ένα χρόνο μια 4άρα Μ2 και το κινητό πετάει! Πραγματικά ταχύτατο. Έχει 2GB τραγούδια, και άλλα τόσα βίντεο και δεν παρουσιάζεται το παραμικρό πρόβλημα. Συνίσταται ανεπιφύλακτα η χρήση μεγάλης μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...