Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερω τι παιρνει το κινητο..απλα σου εφερα ενα παραδειγμα..ποια καρτα εννοω.

 

Για αυτο ξερεις κατι που ειπα πιο πανω?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης ξερει κανεις καποια εφαρμογη για το κινητο ωστε να μπορει να εμφανιζει τις υπενθυμισεις ημερολογιου της ημερας σαν οθονη αναμονης?

Οπως κανει το νοκια....

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επισης ξερει κανεις καποια εφαρμογη για το κινητο ωστε να μπορει να εμφανιζει τις υπενθυμισεις ημερολογιου της ημερας σαν οθονη αναμονης?

Οπως κανει το νοκια....

 

Το κινητό δεν έχει ανοιχτό λειτουργικό σύστημα. Έτσι δεν μπορεί να δεχτεί εφαρμογές πέραν αυτών της πλατφόρμας τζαβά, οι οποίες δεν έχουν τέτοιες δυνατότητες τροποποίησης των βασικών λειτουργιών του τηλεφώνου.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum...

Πρόσφατα απέκτησα το Κ810i (πριν είχα το W810i) και σχετικά έχω κάνει τις περισσότερες ρυθμίσεις...

Εχω όμως δύο ερωτήσεις για εσάς:

1) Στο site της Sony Ericsson βρήκα ένα λογισμικό αναβάθμισης και το κατέβασα στον υπολογιστή. Μου προτείνετε να το εγκαταστήσω στο τηλέφωνο; Πρόκεται για το Update_Service_Setup-2.7.9.14-1.exe

2) Η δέυτερη ερώτηση είναι αν υπάρχει Memory Stick μεγαλύτερο του 1G που να διατίθεται στην αγορά... καθώς στο προηγούμενο κινητό είχα την κάρτα των 4G και τώρα έχω ζοριστεί και περιοριστεί...

ευχαριστώ εκ των προτέρων:):):)

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum...

Πρόσφατα απέκτησα το Κ810i (πριν είχα το W810i) και σχετικά έχω κάνει τις περισσότερες ρυθμίσεις...

Εχω όμως δύο ερωτήσεις για εσάς:

1) Στο site της Sony Ericsson βρήκα ένα λογισμικό αναβάθμισης και το κατέβασα στον υπολογιστή. Μου προτείνετε να το εγκαταστήσω στο τηλέφωνο; Πρόκεται για το Update_Service_Setup-2.7.9.14-1.exe

2) Η δέυτερη ερώτηση είναι αν υπάρχει Memory Stick μεγαλύτερο του 1G που να διατίθεται στην αγορά... καθώς στο προηγούμενο κινητό είχα την κάρτα των 4G και τώρα έχω ζοριστεί και περιοριστεί...

ευχαριστώ εκ των προτέρων:):):)

 

 

:rolleyes: Καλησπέρα και μεγια το κινητο :D

 

1)Αναβαθμιση..ειμαι της αποψης να κανεις μονο αν :worry: οτι το κινητο δεν δουλευει καλα (αργο,κολληματα).τοτε να κανεις.πολλοι δεν ειχαν κανενα προβλημα..και το απεκτησαν κανωντας αναβαθμιση :O

2)Υπαρχει Memory Stick 2gb σιγουρα αν και εχω :blink: και 4gb σε ελληνικο e-shop.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Καλησπέρα και μεγια το κινητο :D

 

1)Αναβαθμιση..ειμαι της αποψης να κανεις μονο αν :worry: οτι το κινητο δεν δουλευει καλα (αργο,κολληματα).τοτε να κανεις.πολλοι δεν ειχαν κανενα προβλημα..και το απεκτησαν κανωντας αναβαθμιση :O

2)Υπαρχει Memory Stick 2gb σιγουρα αν και εχω :blink: και 4gb σε ελληνικο e-shop.

 

Σε ευχαριστώ θερμά για την άμεση απάντηση, γι αυτό και το ρώτησα για την αναβάθμιση...Στο παλιό είχα κάνει γιατί είχα πρόβλημα αλλά δεν με βοήθησε και πολύ... Κολλούσε ακόμη

 

Όσο για το stick τώρα με έφτιαξες... ΒΓήκε και για 4G; Αυτό δεν το φανταζόμουνα καν γιατί όταν το πήρα μου είπε ο πωλητής ότι μόνο σε 2G υπάρχει και ότι ακόμη δεν κυκλοφορούσε στην Ελλάδα... Αχ, να σαι καλά. Μήπως ξέρεις σε ποιο μαγαζί; Γράψε μου προσωπικά (αν υπάρχει θέμα με την αναφορά της επιχείρησης, ευχαριστώ πολύ πολύ):D

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=4GB+M2

 

Εεεεσύ αποφασίζεις!

 

Να είσαι καλά! Ευχαριστώ πολύ πολύ... ΤΙ φοβερό site είναι αυτό... :)

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που απασχολώ πάλι το forum αλλά η 4G MS M2 είναι άραγε συμβατή με το K810i; Θέλω να πω την έχει δοκιμάσει κανείς; Γιατί εν τω μεταξύ πήρα τηλέφωνο στη SE και μου είπαν ότι μεχρι 2G υποστηρίζει το συγκεκριμένο προϊόν. Μήπως είναι υπερβολικά αργό μετά ή κολλάει; Όσοι βάλατε την 2G είστε ευχαριστημένοι; Ευχαριστώ:worry:

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που απασχολώ πάλι το forum αλλά η 4G MS M2 είναι άραγε συμβατή με το K810i; Θέλω να πω την έχει δοκιμάσει κανείς; Γιατί εν τω μεταξύ πήρα τηλέφωνο στη SE και μου είπαν ότι μεχρι 2G υποστηρίζει το συγκεκριμένο προϊόν. Μήπως είναι υπερβολικά αργό μετά ή κολλάει; Όσοι βάλατε την 2G είστε ευχαριστημένοι; Ευχαριστώ:worry:

4Gb εχω διαβασει εδω μεσα..οτι μια χαρα δουλευε το κινητο.

εγω νομιζω οτι δεν θα εχει κανενα απολυτως προβλημα..εδω και το w810i με 4gb καρτα και δουλευει μια χαρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4Gb εχω διαβασει εδω μεσα..οτι μια χαρα δουλευε το κινητο.

εγω νομιζω οτι δεν θα εχει κανενα απολυτως προβλημα..εδω και το w810i με 4gb καρτα και δουλευει μια χαρα.:)

 

Καλημέρα και ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση... Απλά πήρα μετά τηλέφωνο τη SE (γιατί ήθελα να είμαι σίγουρη. Θέλω να αγοράσω άμεσα το Stick) και μου είπε ότι δεν υποστηρίζει άνω των 2G. :worry:

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση... Απλά πήρα μετά τηλέφωνο τη SE (γιατί ήθελα να είμαι σίγουρη. Θέλω να αγοράσω άμεσα το Stick) και μου είπε ότι δεν υποστηρίζει άνω των 2G. :worry:

Φιλος εχει αναφερει μεσα σε αυτο το θεμα..(αν θυμαμαι καλα) οτι ειχε στο κινητο του..καρτα 4gb και μαλιστα..καποιος τον ειχε ρωτησει που την ειχε βρει και αν δουλευε καλα.η απαντηση του ηταν θετικη.

Τωρα η Se εχει δικη της γνωμη..π.χ για το w810i λεει οτι δεν μπορει να δουλεψει με καρτα μεγαλυτερη των 1gb,αλλα η πραγματικοτητα ειναι αλλη.τωρα στην κριση σου ειναι...αν δεν βαριεσαι μπες στον κοπο και διαβασε απο την αρχη ολο το τοπικ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι υποστηρίζει.Ένας φίλος μου που το έχει,πήρε από το e-shop 4GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση... Απλά πήρα μετά τηλέφωνο τη SE (γιατί ήθελα να είμαι σίγουρη. Θέλω να αγοράσω άμεσα το Stick) και μου είπε ότι δεν υποστηρίζει άνω των 2G. :worry:

 

Βλακείες λένε όπως πάντα.

Δεν μπαίνουν στον κόπο να το ψάξουν λίγο το πράγμα.

Κάθε φορά που κυκλοφορεί κάποιο μοντέλο οι κάρτες μνήμης έχουν κάποιο ανώτατο όριο εκείνη τη στιγμή. Ας πούμε ένα giga. Αυτό είναι που αναφέρεται στα χαρακτηριστικά του κινητού. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα υποστηρίζει μεγαλύτερης χωρητικότητας κάρτες όπως νομίζουν οι άσχετοι που απαντούν σε τέτοιες ερωτήσεις. Απλά δεν υπήρχαν μεγαλύτερες την εποχή της κυκλοφορίας του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

θα ηθελα να μαθω αν και πως γινεται να κανουμε format στην καρτα του κινητου?

Δεν μπορω να βρω κατι στο μενου...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι συμφορουμίτης είχε αναφέρει ότι είχε τοποθετήσει κάρτα 4Gb χωρίς κανένα πρόβλημα, παράλληλα όμως άλλος πρότεινε μέγιστη χωρητικότητα τα 2GB, αν και δεν βρίσκω τον λόγο. Αυτή την στιγμη η Sandisk έβγαλε κάρτα 8GB αν δε κάνω λάθος ενώ η Sony παρουσίασε πριν λίγο καιρό τις κάρτες τις στα 2 και 4GB (δε νομίζω να είναι ακόμα διαθέσιμες στην Ελλάδα). Είμαι έτοιμος για αγορά και αμφιταλαντεόμαι μεταξύ 2 και 4. Έτσι είχα αγοράσει παλιά την 512 και τώρα αναγκαστικά δε θα την χρησιμοποιώ. ;) Μάλλον θα περιμένω να πέσει λίγο η τιμή και να πάω για 4 GB.
Link to comment
Share on other sites

Διαχείριση αρχείων/Πρόσθετα/Φορμ.Εξ.Μνημης

 

ευχαριστω πολυ!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι συμφορουμίτης είχε αναφέρει ότι είχε τοποθετήσει κάρτα 4Gb χωρίς κανένα πρόβλημα, παράλληλα όμως άλλος πρότεινε μέγιστη χωρητικότητα τα 2GB, αν και δεν βρίσκω τον λόγο. Αυτή την στιγμη η Sandisk έβγαλε κάρτα 8GB αν δε κάνω λάθος ενώ η Sony παρουσίασε πριν λίγο καιρό τις κάρτες τις στα 2 και 4GB (δε νομίζω να είναι ακόμα διαθέσιμες στην Ελλάδα). Είμαι έτοιμος για αγορά και αμφιταλαντεόμαι μεταξύ 2 και 4. Έτσι είχα αγοράσει παλιά την 512 και τώρα αναγκαστικά δε θα την χρησιμοποιώ. ;) Μάλλον θα περιμένω να πέσει λίγο η τιμή και να πάω για 4 GB.

 

Εγώ τελικά θα πάρω αύριο την 4G και θα σας πω εντυπώσεις. Θα την πάρω 63 ευρώ από ελληνικό e-shop. :rolleyes:

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε ορισμένα πράγματα... ΟΛΑ τα SE κινητά που υπάρχουν στην αγορά δέχονται ως 32gb κάρτες μνήμης AN & όποτε κυκλοφορήσουν. Στο κ810 μου έχω μια sandisk 4gb, η οποία δουλεύει απροβλημάτιστα, αν & είναι ελάχιστα πιο αργή απ'την 2gb. Οπότε πρόβλημα συμβατότητας ΔEN τίθεται.
Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα να κανω και εγω μια ερωτησούλα? αν κάνω update απο το ιντερνετ με το καλωδιο απο την σελιδα την ερικσον θα σβηστουν τα αρχεια απο το τηλ (αντε την καρτα την βγάζω τα υπόλοιπα απο την συσκευη) σας παρακαλω πειτε μου μην κανω κανει μ....ια
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...