Jump to content

Ξενοδοχεία στην Ελλάδα: Γνώμες και προτάσεις


Hunter
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίκλινο σε ξενοδοχείο τριών αστέρων στον Πειραία, πόσο περίπου κυμαίνεται η τιμή του; Με ενδιαφέρει να είναι κοντά στο λιμάνι.

 

Όποιος έχει να μου προτείνει κάτι, να το κάνει παρακαλώ. Το θέλω για δύο νύχτες και θέλω να είναι σχετικά φτηνό αλλά όχι τελείως ό,τι να 'ναι, μιας και θα έρχεται η κοπέλα μου εκεί :)

 

Και κάτι άλλο: Θα διανυκτερεύω μόνο εγώ, αλλά θα έρχεται η κοπέλα μου τα απογεύματα για κάποιες ώρες, χρειάζεται να νοικιάσω δίκλινο ή μπορώ και μονόκλινο (εννοώ, αν μου πουν τίποτα από το ξενοδοχείο που φέρνω κι άλλο κόσμο).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και κάτι άλλο: Θα διανυκτερεύω μόνο εγώ, αλλά θα έρχεται η κοπέλα μου τα απογεύματα για κάποιες ώρες, χρειάζεται να νοικιάσω δίκλινο ή μπορώ και μονόκλινο (εννοώ, αν μου πουν τίποτα από το ξενοδοχείο που φέρνω κι άλλο κόσμο).

 

Συνήθως υπάρχει πρόβλημα με αυτό που αναφέρεις, αν όμως μιλάμε για απογευματινές ώρες και όχι για διανυκτέρευση ίσως να είναι πιο ελαστικά τα πράγματα. Δε γνωρίζω από πρώτο χέρι, αλλά έτσι το φαντάζομαι.

 

Επίσης αν πρόκειται για μεγάλο ξενοδοχείο δεν πρόκειται η ρεσεψιόν να γνωρίζει/θυμάται αν εσύ είσαι σε μονόκλινο ή σε δίκλινο κάθε φορά που θα μπαινοβγαίνεις για να σου πει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δίκλινο σε ξενοδοχείο τριών αστέρων στον Πειραία, πόσο περίπου κυμαίνεται η τιμή του; Με ενδιαφέρει να είναι κοντά στο λιμάνι.

 

Όποιος έχει να μου προτείνει κάτι, να το κάνει παρακαλώ. Το θέλω για δύο νύχτες και θέλω να είναι σχετικά φτηνό αλλά όχι τελείως ό,τι να 'ναι, μιας και θα έρχεται η κοπέλα μου εκεί :)

 

Και κάτι άλλο: Θα διανυκτερεύω μόνο εγώ, αλλά θα έρχεται η κοπέλα μου τα απογεύματα για κάποιες ώρες, χρειάζεται να νοικιάσω δίκλινο ή μπορώ και μονόκλινο (εννοώ, αν μου πουν τίποτα από το ξενοδοχείο που φέρνω κι άλλο κόσμο).

Στον Πειραιά οι τιμές κυμαίνονται από 45-90 για δυο κ τριων αστερων...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δώσω ένα link μόνο, το http://www.tripadvisor.com

Θεωρώ πως είναι το καλύτερο παγκόσμια site για users reviews ξενοδοχείων. Πολλοί Users, πολλά reviews, για πολλά ξενοδοχεία, για όλες τις χώρες.

Με έχει βοηθήσει απίστευτα στις επιλογές μου στο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Έχει πάει κανείς στο Stanley Hotel, δίπλα στο metro? Θα πάω το Σάββατο μέχρι τη Δευτέρα 3ήμερη με το σχολείο... Έχει Wi-Fi?:p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μέσα στον Σεπτέμβριο σκέφτομαι να πάω διακοπούλες. Όποιος έχει υπόψιν καλές προσφορές ξενοδοχείων, ας ενημερώσει. Κλίνω προς Σαντορίνη αλλά είμαι ανοιχτός και για άλλα μέρη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα σε ολους. θα ηθελα αν καποιοι εχουν πανε και ξέρουν να προτείνουν κάποια καταλύματα στην μακρυνιτσα ή πορταρια. θα ηθελα ετσι να ειναι πέτρινο και παραδοσιακό.

σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Πορταρια εμεινα πριν απο ενα μηνα περιπου στον παραδοσιακο ξενωνα Ναουμιδη.Πολυ καλο,παραδοσιακο χρωμα,στο κεντρο της πορταριας(βολικο γιατι μπορεις να κατεβεις και στο βολο για φαγητο-βολτα).80 ευρω ειχα δωσει για απλο δικλινο.Εχει και lux δικλινο απ'οτι θυμαμαι,νομιζω με 100,τα λυπηθηκα να τα δωσω να σου πω την αληθεια.

Εμεινα ικανοποιημενος,το συνιστω...

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

σχεδον ολα εχουν ημιδιαμονη!εαν πουμε ξενοδοχεια ισως θεωρηθει διαφημιση
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας. Σκέφτομαι να πάω ένα τριήμερο στα Τρίκαλα Κορινθίας ένα από τα δύο επόμενα ΣΚ. Έχετε καμία πρόταση για κατάλυμα;

 

Δεν έχω ψύχωση με την σούπερ-ντούπερ-πολυτέλεια, αλλά δε θέλω να μείνω και σε τρώγλη. Θέλω κάτι καλό που να αξίζει τα λεφτά του (γιατί γενικότερα αυτό σπανίζει στα ελληνικά καταλύματα).

 

I am all ears και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει κάποιος πρόταση για την Καρδίτσα?

Κατά προτίμηση στη Λίμνη αλλά δεν είναι δεσμευτικό.

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θελω να σχολιασω το γεγονος οτι δε βαζουν στη τιμη που σου λενε κ κλεινεις δωματιο, το ΦΠΑ, ενω ειναι υποχρεωμενοι να κανουν κατι τετοιο.

Τα ξενοδοχεια θα τα χαρακτηριζα ακριβα στην Ελλαδα χωρις να εχω πειρα απο εξω.

Κ συμβαινει το παραδοξο να κανουν καλυτερες προσφορες στους ξενους, κ ας μην ερχονται απο πρακτορειο,, απο τους γηγενεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Έχει πάει κάποιος σε αυτο http://www.gopelion.gr/listing_details/105/ Καλό φαίνεται αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κάποιος σε αυτο http://www.gopelion.gr/listing_details/105/ Καλό φαίνεται αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

ευχαριστώ

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1573589-d1192117-Reviews-Valis_Resort_Hotel-Agria_Thessaly.html

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

παιδακια για γιαννενα καποια προταση?

εξαιρειτε το "σαραι"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καλα ε, και εγώ Γιαννενα ψαχνω, εχω ακουσει τα καλυτερα και θελω να παω αυτη τη περιοδο.

αν ξερετέ κανένα καλό ξενοδοχείο? (σε καλή τιμή αν γίνεται)

Link to comment
Share on other sites

παιδακια για γιαννενα καποια προταση?

εξαιρειτε το "σαραι"

To Du lac ειναι πολυ καλο.Στα δωματια μεσα ανετα παιζεις μπαλλα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

παιδακια για γιαννενα καποια προταση?

εξαιρειτε το "σαραι"

 

Δεν ξερω για τι μπατζετ και τι ειδους ξενοδοχειο ψαχνεις, αλλα εγω εχω μεινει στα:

Κεντρικον

και

Καμαρες

 

Στο πρωτο η αληθεια εμεινα στη σουιτα του, αλλα γενικα μια χαρα ξενοδοχειο φανηκε, και σε κεντρικο (οπως δηλωνει και το ονομα του!) σημειο.

 

Το αλλο ειναι πιο ζεστο και ιδιαιτερο, αλλα το δωματιο που μας ειχαν δεν μου χε αρεσει. Ηταν πολυ απλο. Τα αλλα ομως, φαινονται καλυτερα.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλησπέρα παιδιά!!

Θα ηθελα να ρωτήσω τιμες για ξενοδοχείο στην Πάτρα γιατί δικό μου σπιτι δεν έχω και θελω για λιγο το δικό μου χώρο μιας πανω απο 2 ώρες δεν πρόκειται να κατσω!! Δεν με νοιάζει να είναι μεγάλων αστέρων αρκεί να έχει τα απαραίτητα (κρεβάτι)!! :P

Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
εχετε να προτινετε κανενα καλο ξενοδοχειο στην χαλκιδικη ?να εχει πολυ καλη θαλασσα κοντα .:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...