Jump to content

Buffy The Vampire Slayer (UPN)


motorolaV980
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΣΤΕΙΟ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΤΕ!

 

6Η ΣΕΖΟΝ- ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΑΝΑΣΘΑΙΝΟΥΝ ΤΗ ΜΠΑΦΙ! ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΜΠΑΦΙΜΠΟΤ ΚΑΙ ΛΕΕΙ "WILLOW I NEED SERVICE"

ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΛΑΝΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗ WILLOW ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΞΟΡΚΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΗΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΜΠΑΦΙΜΠΟΤ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΠΕΙ "WILLOW I NEED SERVICE"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol:

 

ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΚΗΝΗ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ!:O

Youtube Channel: /sixfreaks
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι, δυστυχως δεν υπαρχει...Οσοι το εχουν δει ειναι ειτε απο το ιντερνετ, ειτε απο dvd απο το εξωτερικο!(και πιστεψε με ειμαστε λιγοι)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:!:Βρηκα εδω θεσ/νικη περιοδικο Buffy season 8!!!!!!!

 

Δεν είναι το περιοδικό, είναι το κόμικ Buffy The Vampire Slayer Season 8 που γράφει ο Whedon απο τα Dark Horse Comics.

Και μπορείτε να το βρείτε και στην Αθήνα σε μαγαζιά ειδικά για κομικ αλλά πολύ δύσκολα καθώς εξαντλούνται με την μία.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Στο Μολχο! Ενα βιβλιοπωλειο κατω στο κεντρο στην Τσιμισκη!!Ειναι τα κομικ που εγραε ο Joss Whedon μετα τη Buffy με τιτλο the long way home.αλλα εγω βρηκα το 4ο τευχος τα αλλα τα εχασα!Θα μου τα φερει ομως η γιαγια μου που θα ερθει την αλλη εβδομαδα απο σκωτια!:p
Link to comment
Share on other sites

Απο το Mediterranean Cosmos βρηκα comic Buffy Omnibus, που ειναι η ιστορια πριν το Sunnydae αλλα υπαρχει και η Dawn οπως τα θυμοταν η Buffy!!:rotfl:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε νασια το κακο ειναι οτι υπαρχουν πολλες σειρες κομικσ και χανεις την μπαλα και δν ξες ποιο να πρωτοπαρεις!
Youtube Channel: /sixfreaks
Link to comment
Share on other sites

ειδα τα 3 πρωτα επεισοδια!μετρια πραγματα ,πολυ παιδικο,κουκλαρα η πρωταγωνιστρια:love:
Link to comment
Share on other sites

ειδα τα 3 πρωτα επεισοδια!μετρια πραγματα ,πολυ παιδικο,κουκλαρα η πρωταγωνιστρια:love:

 

Ολοι αυτην την γνωμη εχουν για την πρωτη σεζον.Μην τα παρατησεις, αξιζει για να φτασεις στις επομενες σεζον που ειναι καταπληκτικες!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ολοι αυτην την γνωμη εχουν για την πρωτη σεζον.Μην τα παρατησεις, αξιζει για να φτασεις στις επομενες σεζον που ειναι καταπληκτικες!:D:D:D

Όντως, έτσι είναι. Τα ίδια είχα πει και εγώ (βλέπε τα πρώτα posts), αλλά όντως η σειρά εξελίσσεται φοβερά στη συνέχεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ολοι αυτην την γνωμη εχουν για την πρωτη σεζον.Μην τα παρατησεις, αξιζει για να φτασεις στις επομενες σεζον που ειναι καταπληκτικες!:D:D:D

 

Όντως, έτσι είναι. Τα ίδια είχα πει και εγώ (βλέπε τα πρώτα posts), αλλά όντως η σειρά εξελίσσεται φοβερά στη συνέχεια. ;)

 

εχω συνηθίσεινα βλεπω Prison Break που δεν ειναι αυτοτελη α επεισοδια και η δραση κοβεται στο καλυτερο σημειο με αποτελεσμα να μην βλεπεις την ωρα να δεις το επομενο επεισοδιο...:D

ενω στη Buffy δεν υπαρχει κατι τετοιο...:O

Link to comment
Share on other sites

Η Μπάφη έχει τελειώσει? 1-2 επ είχα δει αλλά έιχα δει όλα του Angel η πρώτη σεζον ήταν μέτρια 2-3-4 πολύ καλή 5η μέτρια με κουλό τέλος :p Μήπως στη μπάφη δείχνει τι γίνεται?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Η Μπάφη έχει τελειώσει? 1-2 επ είχα δει αλλά έιχα δει όλα του Angel η πρώτη σεζον ήταν μέτρια 2-3-4 πολύ καλή 5η μέτρια με κουλό τέλος :p Μήπως στη μπάφη δείχνει τι γίνεται?

 

H Buffy τελειωσε το 2003 και ειχε 7 σεζον.Ο angel τελειωσε το 2004 και ειχε 5, οποτε δεν γινεται στην BUffy ν:Dα σου πει τι εγινε τελικα γιατι τελειωσε πριν τον Angel.Ειχε clifhanger στο τελος αλλα ηταν ωραιο!

Link to comment
Share on other sites

εχω συνηθίσεινα βλεπω Prison Break που δεν ειναι αυτοτελη α επεισοδια και η δραση κοβεται στο καλυτερο σημειο με αποτελεσμα να μην βλεπεις την ωρα να δεις το επομενο επεισοδιο...:D

ενω στη Buffy δεν υπαρχει κατι τετοιο...:O

 

Θα το δεις και στη Buffy αυτό, κυρίως από τη δεύτερη σεζόν και μετά. Με τη διαφορά όμως πιστεύω ότι περισσότερο θα σε νοιάζει τι θα συμβεί στους χαρακτήρες (και θα συμβούν πολλά και πράγματα θα αλλάξουν δραματικά) παρά απλά τι θα γίνει παρακάτω με την υπόθεση/δράση. Αυτό ήταν και πιστεύω ένα από τα προτερήματα της σειράς, που ενώ όλα συμβαίνουν στη σφαίρα του φανταστικού, οι χαρακτήρες ήταν πολύ αληθινοί και οικείοι. Μην περιμένεις βέβαια Prison Break ή 24, άλλο το στυλάκι αυτών των σειρών.

Αν και ενδεικτικά σου αναφέρω πως όταν τελείωσαν τα Buffy και Angel και διαλύθηκε η εταιρία του Joss Whedon (του δημιουργού) όλοι οι συνεργάτες-σεναριογράφοι που έφυγαν βρίσκονται τώρα πίσω από τις πιο πετυχημένες σειρές που παίζονται στην αμερικανική τηλεόραση, όπως (κυρίως) Lost, Smallville, Battlestar Galactica, 24, CSI, Rome, Grey's Anatomy, κ.α. καθώς και το Prison Break στην αρχή του. Τέτοια ήταν η επιρροή και εκτίμηση της σειράς και των ανθρώπων της στον χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δεις και στη Buffy αυτό, κυρίως από τη δεύτερη σεζόν και μετά. Με τη διαφορά όμως πιστεύω ότι περισσότερο θα σε νοιάζει τι θα συμβεί στους χαρακτήρες (και θα συμβούν πολλά και πράγματα θα αλλάξουν δραματικά) παρά απλά τι θα γίνει παρακάτω με την υπόθεση/δράση. Αυτό ήταν και πιστεύω ένα από τα προτερήματα της σειράς, που ενώ όλα συμβαίνουν στη σφαίρα του φανταστικού, οι χαρακτήρες ήταν πολύ αληθινοί και οικείοι. Μην περιμένεις βέβαια Prison Break ή 24, άλλο το στυλάκι αυτών των σειρών.

Αν και ενδεικτικά σου αναφέρω πως όταν τελείωσαν τα Buffy και Angel και διαλύθηκε η εταιρία του Joss Whedon (του δημιουργού) όλοι οι συνεργάτες-σεναριογράφοι που έφυγαν βρίσκονται τώρα πίσω από τις πιο πετυχημένες σειρές που παίζονται στην αμερικανική τηλεόραση, όπως (κυρίως) Lost, Smallville, Battlestar Galactica, 24, CSI, Rome, Grey's Anatomy, κ.α. καθώς και το Prison Break στην αρχή του. Τέτοια ήταν η επιρροή και εκτίμηση της σειράς και των ανθρώπων της στον χώρο.

 

Ναι, γι'αυτο και ο James marsters (Spike) επαιξε στο Smallville!(δεν μου αρεσε καθολου εκει oμως!)επισης στο επισοδειο (Smallville) με την Buffy the vampire??Σιγουρα πισω απο αυτο ηταν ο David Fury!:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Buffy ομως, ΕΝΑ!!:D

 

οχι εννοώ οτι υπάρχουν πολλες σειρές κομικς απο Buffy δεν ειναι μονο μια!

 

Ασε που μπορει να μην καταλαβεις τπτ επειδη εχεις παρει τευχος στη μεση!τεσπα!:(:(

Youtube Channel: /sixfreaks
Link to comment
Share on other sites

Χτες έφτασα στο επεισόδιο 6x07 Once More With Feeling (για όσους δεν θυμούνται είναι το μιούζικαλ επεισόδιο ). Ειλικρινά δεν πίστευα ότι θα μου άρεσε τόσο.Ένα από τα καλύτερα επεισόδια πιστεύω.Έχει από όλα μέσα και ή μουσική κάνει και την ώρα να περνάει απίστευτα γρήγορα.

Τώρα το βλέπω για δεύτερη φορά!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Καλά, το Once More with Feeling είναι αριστούργημα σκηνοθετικά. :up:

 

Αυτο το επισοδειο δεν βαριεμαι να το βλεπω!Το εχω "παραδοση" και το βλεπω τουλαχιστον 1 φορα τον μηνα!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μέχρι πρώτο λεπτό δεν λέει και πολλά από άποψη καλής δουλειάς αλλά τουλάχιστον έχουν επιλεγεί ωραίες σκηνές.Από το 1ο λεπτό και μετά είναι κορυφή!

 

Εγώ τελειώσα τα επεισόδια λίγες μέρες πριν.Η 7η σεζόν πέρασε γρήγορα,έντονα και είχε απ'όλα...ένταση,αγωνία,γέλιο,δράμα και πολλά άλλα.

 

Τα αγαπημένα μου επεισόδια ήταν τα 2 τελευταία,το Once More With Feeling και το επεισόδιο στο οποίο χωρίζει η Buffy με τον στρατιωτικό ( δεν θυμάμαι το ονομά του ).

Τώρα βλέπω Angel και είμαι στην 3η σεζόν.Ελπίζω κι αυτό να έχει ανάλογο φινάλε.

Αυτά!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρώτο λεπτό δεν λέει και πολλά από άποψη καλής δουλειάς αλλά τουλάχιστον έχουν επιλεγεί ωραίες σκηνές.Από το 1ο λεπτό και μετά είναι κορυφή!

 

Εγώ τελειώσα τα επεισόδια λίγες μέρες πριν.Η 7η σεζόν πέρασε γρήγορα,έντονα και είχε απ'όλα...ένταση,αγωνία,γέλιο,δράμα και πολλά άλλα.

 

Τα αγαπημένα μου επεισόδια ήταν τα 2 τελευταία,το Once More With Feeling και το επεισόδιο στο οποίο χωρίζει η Buffy με τον στρατιωτικό ( δεν θυμάμαι το ονομά του ).

Τώρα βλέπω Angel και είμαι στην 3η σεζόν.Ελπίζω κι αυτό να έχει ανάλογο φινάλε.

Αυτά!

 

Riley!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...