Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ταν ακριβο, ναι. Αλλα την χρονολογια που ειχε κυκλοφορησει ηδη το 3310, το 8210 ηταν πραγματικά state of the art. :p

 

Ασχετο: Μεσα σε μια εβδομαδα εβρεθει κι αλλο. Μαλλον δεν ειναι τοσο σπανιο..

Ν91 number 3..

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=44776&stc=1&d=1415749419

Link to comment
Share on other sites

REDHOTSTEF, έχεις βαλθεί να βρεις όλα τα Ν91 ??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

3 N91? Τι τα κανεις? :p

 

Τα αναπολω! 3000 μυνηματα σε 10 χρονια Εnema.. μου κανει εντυπωση που το τρισχιλοστο απευθυνεται σε μενα.. :p

Καποια μυνηματα δικα σου και αλλων, επηρεασαν δικες μου ενεργειες..

 

http://content.myphone.gr/photo/full/6584/6520-1341740280-full.jpg

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339060

Link to comment
Share on other sites

Τα αναπολω! 3000 μυνηματα σε 10 χρονια Εnema.. μου κανει εντυπωση που το τρισχιλοστο απευθυνεται σε μενα.. :p

Καποια μυνηματα δικα σου και αλλων, επηρεασαν δικες μου ενεργειες..

 

http://content.myphone.gr/photo/full/6584/6520-1341740280-full.jpg

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339060

 

Εμ, 3 Ν91 ειναι πολλα οπως και να το κανουμε :p Αξιζει το 3000οστο μυνημα.

[Λιακοπουλος] 3 Ν91 / 3000 ποστ = 1000 ποστ ανα Ν91 ΤΥΧΑΙΟ??? Ή η νεα ταξη πραγματων ειναι πισω απο αυτο??? [/λιακοπουλος]

 

Πω, ασε ρεζιλια.... μπροστα στις αλλες συλλογες δεν ειναι τιποτα η δικη μου. Το μετανιωσα να σου πω.

 

Stef, ήρθε η ώρα και για το μαύρο Ν91 νομίζω.

 

+1. Eπιβαλλεται μην σου πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, επιασα να καθαρισω ενα παλιο νοκια, που ειχε πιασει μπολικη μπιχλα.

Το καθαρισα με ενα κομματι βαμβακι με οινοπνευμα. Μια χαρα καθαρισε, αλλα μαλλον πηγε λιγο οινοπνευμα κατω απο την οθονη και εχει αφησει σαν λεκεδακι (ειναι σαν να εχει παρει υγρασια, το ιδιο πραγμα).

Πως θα φυγει αυτο?? το εχω βαλει σε ρυζι, αλλα δεν ξερω αν ειναι αποτελεσματοκο στο .....οινοπνευμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να στεγνωσει και να φυγει, αλλιως θελει ξεβιδωμα το τηλεφωνο και αν βγαινει η οθονη απο την πλακετα, να την βγαλεις να στεγνωσει το οινοπνευμα που μπηκε. Εμενα οσες φορες μου εχει τυχει, μου εχει στεγνωσει και δεν εχει αφησει σημαδι.

 

 

Κάποιος είπε ότι η τρέλλα δεν πάει στα βουνα.... μάλλον είχε δίκιο!

 

http://i.imgur.com/O1uFllil.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είπε ότι η τρέλλα δεν πάει στα βουνα.... μάλλον είχε δίκιο!

 

http://i.imgur.com/O1uFllil.jpg

 

:clap: :heat: :w00t: :up: :mobile:

 

Θοδωρη τωρα που το σκεφτομαι.. Κανε πατεντα.. Καινοτομια, πως το λενε.. Νοικιασε ενα χωρο μικρο, και φτιαξε μουσειο κινητων τηλεφωνων. Η κανε καποια εκθεση..

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, επιασα να καθαρισω ενα παλιο νοκια, που ειχε πιασει μπολικη μπιχλα.

Το καθαρισα με ενα κομματι βαμβακι με οινοπνευμα. Μια χαρα καθαρισε, αλλα μαλλον πηγε λιγο οινοπνευμα κατω απο την οθονη και εχει αφησει σαν λεκεδακι (ειναι σαν να εχει παρει υγρασια, το ιδιο πραγμα).

Πως θα φυγει αυτο?? το εχω βαλει σε ρυζι, αλλα δεν ξερω αν ειναι αποτελεσματοκο στο .....οινοπνευμα.

 

Δεν φεύγει με τίποτα.

Το ίδιο έχω πάθει στο Ν91-2 μου...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ανοιξα. Δεν ειναι οινοπνευμα, κατι εχει παθει το τζαμακι, γιατι το καθαριζω και δεν φευγει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οινοπνευμα στο τζαμακι της προσοψης ή στην οθονη την ιδια?

 

Εχει τυχει να φυγει μπογια απο την προσοψη και να στεγνωσει πανω στο τζαμακι στο 6600 μου πολλες φορες, και μια στο N-gage.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οινοπνευμα στο τζαμακι της προσοψης ή στην οθονη την ιδια?

 

 

 

Εχει τυχει να φυγει μπογια απο την προσοψη και να στεγνωσει πανω στο τζαμακι στο 6600 μου πολλες φορες, και μια στο N-gage.

 

 

Κοιτα, οταν το πηρα για να το καθαρισω δεν προσεξα πολυ την οθονη, αν εχει καποιο σημαδι.

Αφου το καθαρισα με το οινοπνευμα, μετα ειδα την οθονη να εχει κατι σαν υγρασια απο μεσα. Και σκεφτηκα μηπως εχει περασει οινοπνευμα.

 

Τελικα, οπως ειπα, το ανοιξα και το σημαδι αυτο ειναι πανω στο τζαμακι, οχι ομως υγρασια γιατι οσο και αν το ετριψα δεν εφευγε. Φαινεται σαν ενα ασπρο σημαδι , απο υγρασια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Η προσοψη τι χρωμα ειναι?

Εδω δεν ξερουμε το μοντελο.. (υλικο προσοψης πχ κτλ..)

Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

Ενα Ε51 ειναι παιδια (μαυρο). σορρυ που δεν το ανεφερα. Τη Δευτερα θα προσπαθησω μα ανεβασω φωτο, αν θα φαινεται κατι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το Αλεξη του το εφτιαξα εγω...

Καποια τα σταθεροποιω με ταινια διπλης και καμια με πατεντα ετσι ωστε αν θελω να τα βγαλω να τα λειτουργήσω. Ειναι ολα λειτουργικα, αυθεντικα σε σχεδον αριστη κατασταση,εκτος απο τα 8850 που ειναι ανακατασκευασμενα. Θα φτιαξω αρκετα ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πιθανολογούσα για την ταινία διπλής, αλλά σκέφτηκα ότι αν πας να το βγάλεις μετά θ' αφήσει κόλλα, παραείναι ισχυρές οι άτιμες. Βέβαια φαντάζομαι με λίγο νεράκι (βρεγμένο πανί) βγαίνει χωρίς ν' αφήσει σημάδι μετά.
Link to comment
Share on other sites

Οι καλής ποιοτητας δεν νομιζω οτι αφηνουν σημαδι. Δεν εχουν περασει χρονια για να ξερω, αν θα αφησει σημαδι στην πλατη του τηλεφωνου, αλλα νομιζω οτι δεν θα υπαρχει προβλημα. Για να βγει η κολλα απο την πλατη, λιγο οινοπνευμα σε ενα πανακι και τελος.
Link to comment
Share on other sites

Και ένα πρακτικό tip, είναι ότι τα κάδρα του φίλου μας του Derizio, κρεμιούνται σε τοίχο, αλλά λόγω του φάρδους της κορνίζας μπορεί να σταθεί και όρθια σε μια βιβλιοθήκη, ένα τραπέζι κλπ! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Όντως, έχω τα ίδια από Ικεα και είναι πολύ στιβαρά, εδώ έχω το αντίστοιχο ημιγαϊδούρι (42χ50) απλά πάνω στο ράφι, αυτό δεν θα σταθεί; Το αντίστοιχο μικρό (16χ16) δε, θεωρώ ότι είναι ακόμη πιο ιδανικό για ραφάκι αντί για κρέμασμα, απλά σε αυτό μπαίνει μια συσκευή (πρακτικά χωράνε δύο, αλλά τσίμα-τσίμα, θα ήταν υπερβολικά πνιγμένο στο μάτι).

 

υγ. συγχωρέστε μου την ψειριά, αλλά τώρα που το πρόσεξα... θέλω να μπω στην οθόνη και να κατεβάσω τα 2 πλαϊνά 1 εκατοστό πιο κάτω για απόλυτο κεντράρισμα καθ' ύψος :lol::p

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μες το καλοκαίρι να είναι έτοιμο το γραφείο μου... Εκεί να δείτε βιτρίνα, την έχω άχτι από την αρχή της συλλογής! :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...