Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326756

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326756

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

παρ'τε το απο μενα μονο 750

 

αντε, στα 730 οκ

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ανταλλαζω με Ε7 καινουριο Ελληνικο + 100 ευρω απο μερους σας, και δωρο γνησια αχρησιμοποιητη μπροστινη προσοψη και λαστιχενιο joystick :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, η συλλογή του zografos πρέπει να μπει στην κεντρική σελίδα του site μαζί με μια μίνι συνέντευξη του. Αν δεν έχεις πρόβλημα, zografos, θα ήθελα να το προτείνω στην ομάδα διαχείρισης.Τι λες;

 

Το σόνυ που είναι σαν κομπιουτεράκι είναι τρομερό!! :blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο,ή μάλλον απίθανο είναι να βρώ την βάση φόρτισης για το 8850;

 

(theProdigy,Bασίλη αν δεν κάνω λάθος,με πορώσες άσχημα πάλι...:lol: )

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, η συλλογή του zografos πρέπει να μπει στην κεντρική σελίδα του site μαζί με μια μίνι συνέντευξη του. Αν δεν έχεις πρόβλημα, zografos, θα ήθελα να το προτείνω στην ομάδα διαχείρισης.Τι λες;

 

Το σόνυ που είναι σαν κομπιουτεράκι είναι τρομερό!! :blink::blink::blink:

Ναι, πρέπει. Μην τον ρωτάς, κάντο:lol::p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο,ή μάλλον απίθανο είναι να βρώ την βάση φόρτισης για το 8850;

 

(theProdigy,Bασίλη αν δεν κάνω λάθος,με πορώσες άσχημα πάλι...:lol: )

 

Βασιλης, ναι :)

 

Xρηστο (?) ειναι θεμα τυχης... πχ ειχε κλεισει πριν κανα χρονο (μπορει και παραπανω) καταστημα Νοκια (απο τα παλια Alpha Copy πιθανοτατα) και ενας Πακιστανος ειχε παει και ειχε παρει ο,τι ειχαν για πεταμα και τα πουλησε στο παζαρι Θησειο

 

μιλαμε για κουτατα πραγματα, καινουργια.. απλα ηταν στοκ πολυ παλιων μοντελων

 

πορτακια για 8850, προσοψεις για 3510, 6610, κλπ κλπ dock stations (ετσι βρηκα το dock για το 7650 μου), dummies (απο εκει πηρα το 7700 dummy που εχω)

 

και γενικα πολλα πραγματα... παρα πολλα

 

ηταν θεμα τυχης

 

παντα βεβαια υπαρχει και το ebay

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο,ή μάλλον απίθανο είναι να βρώ την βάση φόρτισης για το 8850;

 

(theProdigy,Bασίλη αν δεν κάνω λάθος,με πορώσες άσχημα πάλι...:lol: )

 

Aντε με γεια :lol:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Nokia-DCV-1-Desktop-Charger-Nokia-8850-8890-/120841695017?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item1c22b9ef29

 

Ποσο awesome accessory ειναι οι βασεις φορτισης ομως :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασιλης, ναι :)

 

Xρηστο (?) ειναι θεμα τυχης... πχ ειχε κλεισει πριν κανα χρονο (μπορει και παραπανω) καταστημα Νοκια (απο τα παλια Alpha Copy πιθανοτατα) και ενας Πακιστανος ειχε παει και ειχε παρει ο,τι ειχαν για πεταμα και τα πουλησε στο παζαρι Θησειο

 

μιλαμε για κουτατα πραγματα, καινουργια.. απλα ηταν στοκ πολυ παλιων μοντελων

 

πορτακια για 8850, προσοψεις για 3510, 6610, κλπ κλπ dock stations (ετσι βρηκα το dock για το 7650 μου), dummies (απο εκει πηρα το 7700 dummy που εχω)

 

και γενικα πολλα πραγματα... παρα πολλα

 

ηταν θεμα τυχης

 

παντα βεβαια υπαρχει και το ebay

 

Xρήστος,δεν κάνεις λάθος...

 

Aν δηλαδή ρωτήσω σε Nokia Shop εδώ,που είμαι 200% σίγουρος οτι είναι από τα παλιά,λές να έχουν τίποτα ακόμα;Θα θελά πολύ να το έχω σε βάση,και για να μήν μπλέκω με κατασκευές και σχετικά(δεν μου είναι δύσκολο να κάνω μία απλή,και με φόρτιση,αλλά θα μου άρεζε η ''μαμά''),και για να το έχω σαν στολίδι στην βιβλιοθήκη μου,και παράλληλα σαν 2ο...

 

Θα το ψάξω αν είναι για δικιά του...Aλλιώς...DIY Phone Deck!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Btw αν δεν βρεις, ψαξε και για 8210 νομιζω ειχε, αλλα ηταν μαυρη... νομιζω οτι θα ταιριαζει, δεν παιρνω και ορκο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Btw αν δεν βρεις, ψαξε και για 8210 νομιζω ειχε, αλλα ηταν μαυρη... νομιζω οτι θα ταιριαζει, δεν παιρνω και ορκο...

 

θα τσεκάρω κι αυτού...μακάρι να βρώ όμως...άλλη φάση θα είναι...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326756

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Τορμερή ευκαιρία :mad:

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, η συλλογή του zografos πρέπει να μπει στην κεντρική σελίδα του site μαζί με μια μίνι συνέντευξη του. Αν δεν έχεις πρόβλημα, zografos, θα ήθελα να το προτείνω στην ομάδα διαχείρισης.Τι λες;

 

Το σόνυ που είναι σαν κομπιουτεράκι είναι τρομερό!! :blink::blink::blink:

 

Αν μπορώ να βοηθήσω το site και κυρίως τη διάσωση/διατήρηση της μνήμης αυτών των μοντέλων, πολύ ευχαρίστως, όσο βέβαια μου επιτρέπει ο χρόνος μου ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

plankton69, πολύ ωραίο το άρθρο! :bow: Ειδικά εκείνο για τα Χριστούγεννα, δε μπορείς να φανταστείς τι μου θύμισες... :O @thePRODIGY, χαχα.. είσαι τρελός! :lol: Όσο γι' αυτούς που λένε ότι τα μεταλλικά κινητά δεν αντέχουν, θα πω ότι απλά δεν ισχύει. Το Ν8 μου έχει φάει 5-6 "καλές" τούμπες και λειτουργεί ακόμα όπως τη μέρα που το αγόρασα. ;)

 

Ευχαριστώ...!!! :)

Είμαι κυριολεκτικά ένα τσάκ πρίν το ξαναβάλω σαν πρώτο...Το λάτρεψα όσο το είχα,κι ας μήν κάνει τίποτα,όπως άκουσα απο φίλους/γνωστούς...Έστω ένα τέτοιο κινητό να είχαν μικροί,θα με νιώθαν...Άλλες εποχές...

 

Με μπρίζωσε να βρώ και γώ βάση...Έμεινα μόλις την είδα...!:lol:

 

(απαντάω εδώ για να μην βγώ οφ εκεί...)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...!!! :)

Είμαι κυριολεκτικά ένα τσάκ πρίν το ξαναβάλω σαν πρώτο...Το λάτρεψα όσο το είχα,κι ας μήν κάνει τίποτα,όπως άκουσα απο φίλους/γνωστούς...Έστω ένα τέτοιο κινητό να είχαν μικροί,θα με νιώθαν...Άλλες εποχές...

 

Με μπρίζωσε να βρώ και γώ βάση...Έμεινα μόλις την είδα...!:lol:

 

(απαντάω εδώ για να μην βγώ οφ εκεί...)

 

Τότε να μη νιώθω άσχημα που θέλω να ξαναγοράσω ένα 3210 και να το χρησιμοποιώ... ( τόσα μηνύματα, κλήσεις, αναμνήσεις, τούμπες - μόνο του ή μαζί με εμένα - ). :O Ο thePRODIGY has the effect of μπριζώνing on people. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τότε να μη νιώθω άσχημα που θέλω να ξαναγοράσω ένα 3210 και να το χρησιμοποιώ... ( τόσα μηνύματα, κλήσεις, αναμνήσεις, τούμπες - μόνο του ή μαζί με εμένα - ). :O

 

Ο thePRODIGY has the effect of μπριζώνing on people. :lol:

 

Γιατί να νιώθεις άσχημα;΄Oπως και να 'χει,είναι κι αυτό κινητό...Και μάλιστα,κινητό της δεκαετίας...Ποιό άλλο θα το κατάφερει,απο τα σημερινά;Καινοτομικά το iPhone...Aλλά ουσιαστικά...

 

Oh yeah...!Even Chuck Norris has 7700,that theProdigy is still dreaming! :lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ρε, αγοραστε κανενα ipod touch ή κανενα cowon D3 (iOS ή android αντιστοιχα) να καλυπτει τις mp3/games/gps/whatever αναγκες σας, και βαλτε οτι θελετε σαν κυριο κινητο :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε, αγοραστε κανενα ipod touch ή κανενα cowon D3 (iOS ή android αντιστοιχα) να καλυπτει τις mp3/games/gps/whatever αναγκες σας, και βαλτε οτι θελετε σαν κυριο κινητο :p

 

E71 για όλα τα άλλα,8850 για κύριο...

 

Nokia Fan forevah!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

E71 για όλα τα άλλα,8850 για κύριο...

 

Nokia Fan forevah!

 

Το ε71 είναι το αγαπημένο μου, τεράστιος έρωτας, και υπάρχει στο συρτάρι μου με αλλαγμένα όλα του τα εξωτερικά καπάκια, σε κατάσταση καινούριου.

Όμως έχει ένα μειον: Δεν δέχεται κανονικά ακουστικά για μουσική.:rolleyes:

Κακά τα ψέμματα, γέρασε κι αυτό....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όμως έχει ένα μειον: Δεν δέχεται κανονικά ακουστικά για μουσική.:rolleyes:

Κακά τα ψέμματα, γέρασε κι αυτό....

 

Mε έναν αντάπτορα 2,5 αρσενικό 3,5 θυλικό δέχεται τα πάντα,αλλά δεν έχει μικρόφωνο...Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται με το αυθεντικό ανταπτοράκι,γιατί έχει 3 γραμμές στο καρφί,αντί για 2 που έχει ένα απλό που είχα πάρει.

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Mε έναν αντάπτορα 2,5 αρσενικό 3,5 θυλικό δέχεται τα πάντα,αλλά δεν έχει μικρόφωνο...Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται με το αυθεντικό ανταπτοράκι,γιατί έχει 3 γραμμές στο καρφί,αντί για 2 που έχει ένα απλό που είχα πάρει.

Ναι μωρέ, αλλά είναι άσχημο το ανταπτοράκι. Είναι κάπως μεγάλο, αυτό που έχω εγώ τουλάχιστον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και μερικα πολυ μικρα... και το εχεις παντα πανω στα ακουστικα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ε71 είναι το αγαπημένο μου, τεράστιος έρωτας, και υπάρχει στο συρτάρι μου με αλλαγμένα όλα του τα εξωτερικά καπάκια, σε κατάσταση καινούριου.

Όμως έχει ένα μειον: Δεν δέχεται κανονικά ακουστικά για μουσική.:rolleyes:

Κακά τα ψέμματα, γέρασε κι αυτό....

 

Μικρο το κακο, παιζει nokia 2,5αρης ανταπτορας με music controls (το ειχα βρει οταν ενδιαφερομουν για Ε90) που βγαζει σε 3,5mm, οποτε και πετας ο,τι ακουστικα θες, και αν το Ε71 υποστηριζει τα media controls, εχεις απολυτο ελεγχο της μουσικης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μικρο το κακο, παιζει nokia 2,5αρης ανταπτορας με music controls (το ειχα βρει οταν ενδιαφερομουν για Ε90) που βγαζει σε 3,5mm, οποτε και πετας ο,τι ακουστικα θες, και αν το Ε71 υποστηριζει τα media controls, εχεις απολυτο ελεγχο της μουσικης.

 

Mμμμμμ....για δώσε λεπτομέρειες....Aκούγεται ενδιαφέρον...

 

Λές να μπαίνουν και στο 6600;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Να μπαινει ναι, αλλα να λειτουργουν τα controls απο αδυνατο εως πολυ αδυνατο :p

 

To adaptor ειναι το AD-44

http://img8.imageshack.us/img8/3773/nokiaad44.jpg

Παιζει και με Ε90, και με 5700 (ερχοταν ως original accessory με αυτο)

 

Διαβαζω οτι λειτουργουν και τα controls με το Ε71, αλλα το ανταπτορακι μεσα εχει μια μπαταρια????:wacko::wacko::wacko: που ψοφαει, και δεν λειτουργει σωστα ή και καθολου. Αμα την αλλαξεις ομως ολα ΟΚ συμφωνα με αυτα:

 

E71 - Alternative headphones

I can control the music player from the AD-44 and can make handsfree calls using its built-in mic.

 

But....I'm unable control music using the keys when using E71,

 

IS it possible to solve the problem?

 

dhan_shh, check if the battery still works, if it's been in the shop for over a year the battery may be dead, I can control my E71 from the AD44, that is volume up/down, pause/play/stop, next and previous track.

 

^^^ThanQ verymuch for your suggestion!

 

There is a small switch on the right side of AD44/HS44 which needs to be pushed upside to make it ON,then all control buttons work!

 

That's great!

 

 

How to improve sound quality in E71?

to everybody: I’ve just bought the AD-44 + HS-44 today and it works great for my E71. Every button on the AD-44 adapter is fully functioning (including Volume control, Next, Previous, Play/Pause and Answer button) And the built-in mic also works fine.

 

 

AD-44 on E71, buttons not working

The AD-44 has a small lithium battery inside. If the battery is empty the buttons don't work. The bad news is the battery must be replaced by Nokia service.

 

Nokia E90 Communicator and Nokia AD-44 Adapter

Guys, just disassembled one of my Nokia AD-44 adapters, and saw the problem Smile. Nokia AD-44 Adapter uses "FDK Lithium Battery CR 2032u 3v", it seemed that just battery were out.

 

thx for the picture. I wasn't aware of the screw below the spring. I just exchanged my battery too and like written here: my ad-44 again works as designed. All keys are fine again. Unfortunately when trying to disassemble the clip, the little holder broke, so my clip is not usable any more. So take care at this point.

 

Αν το παρεις τωρα κατα πασα πιθανοτητα η μπαταρια θα ειναι πιο νεκρη και απο τον οσαμα, οποτε ετοιμασου για εγχειρησεις. Και καμια βολτα σε ηλεκτρονικαδικα για να βρεις την μπαταρια του.

 

Μου κανει εντυπωση ομως οτι εχει μπαταρια μεσα. wtf? Νομιζα οτι τροφοδοτειται απο το jack του κινητου. Λες και το δικο μου να ειναι ετσι? Θα το εχω υποψην μου.:confused:

Edited by Enema
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...