Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω :happy: ..οχι το σκουρο μπλε!! και ο τυπας το ειχε αψογο! ουτε κτυπηματακι η ξεβαματακι.. τωρα που το βλεπω απο κοντα το σαμπανι ειναι πιο ομορφο..

 

να τααααα :D

http://img823.imageshack.us/img823/8185/img2446f.jpg

By thnikoloudakis at 2012-03-01

 

υπηρχαν πολλα αλλα ακομα στην συλλογη, αλλα δυστυχως επεσαν σε κακα χερια και μας αφησαν χρονους :( ..οπως 3310, 3410, 6300, Ν72, Ε52, 6610 και δυστυχως και το 8210 και αλλα που δεν θυμαμαι ονομα..

 

Πω... Τι μου θύμισες... :O Τι απίστευτο που ήταν/είναι το 8310.......

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πω... Τι μου θύμισες... :O Τι απίστευτο που ήταν/είναι το 8310.......

 

Tο είχα και το κατέστρεψα(σαν χαζός έφηβος,πέρισυ κιόλας!).Aπίστευτο κινητό,πραγματικά...

 

Πρέπει να το έχω κάπου θαμμένο,σε μορφή πλακέτα-σασί και δεν θυμάμαι τι άλλο...Που θα πάει,θα το βρώ,αν υπάρχει ακόμα...(μακάρι δηλαδή...)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Tο είχα και το κατέστρεψα(σαν χαζός έφηβος,πέρισυ κιόλας!).Aπίστευτο κινητό,πραγματικά...

 

Πρέπει να το έχω κάπου θαμμένο,σε μορφή πλακέτα-σασί και δεν θυμάμαι τι άλλο...Που θα πάει,θα το βρώ,αν υπάρχει ακόμα...(μακάρι δηλαδή...)

 

και γω ετσι κατεστρεψα πριν μια δεκαετια το 8210 :( ..ακομα το κλαιω!! για μενα το πιο νοσταλγικο Νοκια, μιας και διδαξε το design στα κινητα..

Link to comment
Share on other sites

Tο είχα και το κατέστρεψα(σαν χαζός έφηβος,πέρισυ κιόλας!).Aπίστευτο κινητό,πραγματικά...

 

Πρέπει να το έχω κάπου θαμμένο,σε μορφή πλακέτα-σασί και δεν θυμάμαι τι άλλο...Που θα πάει,θα το βρώ,αν υπάρχει ακόμα...(μακάρι δηλαδή...)

 

Κι εγώ δεν είμαι καλύτερος.. Χειρότερος μη σου πω.. Το έδωσα, μαζί με άλλα 3-4 κινητά που είχα τότε, για να πάρω το 6600... :X Ναί, το αυγό.. :lol:

 

P.S.1: Και ήταν και απολύτως λειτουργικό..... :(

P.S.2: Ακόμα έχω τα handsfree του... !@#$%^& αναμνήσεις...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Eιλικρινά,μακάρι να το ξεθάψω...Aν δω ότι φτιάχνεται εύκολα,θα το κάνω...Aν και λατρευώ το 8210 περισσότερο,και αυτό ήταν υπέροχο...

 

*Και το δικό μου mr_47 λειτουργικό ήταν...Aλλά την πάτησε...:(

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Eιλικρινά,μακάρι να το ξεθάψω...Aν δω ότι φτιάχνεται εύκολα,θα το κάνω...Aν και λατρευώ το 8210 περισσότερο,και αυτό ήταν υπέροχο...

 

*Και το δικό μου mr_47 λειτουργικό ήταν...Aλλά την πάτησε...:(

 

Σε καταλαβαίνω.. :( Μια γενική, λίγο ερώτηση.. Πόσο "αξίζει" να δώσει κανείς, για ένα 8310, να λειτουργεί τέλεια, κι ας μην έχει το φορτιστή του αυτός που το πουλάει ή να μην είναι και στην καλύτερη κατάσταση η πρόσοψή του ( νομίζω έχω μία κάπου στο ντουλάπι.. ) ;... :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω.. :( Μια γενική, λίγο ερώτηση.. Πόσο "αξίζει" να δώσει κανείς, για ένα 8310, να λειτουργεί τέλεια, κι ας μην έχει το φορτιστή του αυτός που το πουλάει ή να μην είναι και στην καλύτερη κατάσταση η πρόσοψή του ( νομίζω έχω μία κάπου στο ντουλάπι.. ) ;... :worry:

 

E γύρω στα 20 με 25 από μαγαζί...Γενικά,τα ασπρόμαυρα πλεόν βρίσκονται και σε παζάρια...(αν είσαι από Aθήνα ο Bασίλης -theProdigy- ξέρει τα κατατόπια)...Aλλά επειδή το έχω στη λίστα μου,μέχρι τόσα θα έδινα...

 

*Eκτός κι αν είμαι τυχερός και το έχω...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

E γύρω στα 20 με 25 από μαγαζί...Γενικά,τα ασπρόμαυρα πλεόν βρίσκονται και σε παζάρια...(αν είσαι από Aθήνα ο Bασίλης -theProdigy- ξέρει τα κατατόπια)...Aλλά επειδή το έχω στη λίστα μου,μέχρι τόσα θα έδινα...

 

*Eκτός κι αν είμαι τυχερός και το έχω...

 

Από Αθήνα είμαι. Ας ελπίσουμε ότι ο thePRODIGY, θα δει την απορία μου και θα με κατατοπίσει.. :luck:

 

Χαχα Από παζάρια θα πάρω ( και πρέπει και να μη μου πάρουν :lol: ) κάτι που να μη με πολυνοιάζει.. Καλύτερα, πιστεύω, από μαγαζί.. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από Αθήνα είμαι. Ας ελπίσουμε ότι ο thePRODIGY, θα δει την απορία μου και θα με κατατοπίσει.. :luck:

 

Χαχα Από παζάρια θα πάρω ( και πρέπει και να μη μου πάρουν :lol: ) κάτι που να μη με πολυνοιάζει.. Καλύτερα, πιστεύω, από μαγαζί.. :)

 

Nομίζω έτσι είχε πάρει ο Bασίλης 7250 τσίλικο με 2 ευρώ;Και εδώ σε μας (Θεσσαλονίκη) έχει κάτι σαν παζάρι (παλαιοπωλεία περισσότερο),αλλά είναι πως θα τύχει...Tότε δεν είχα βρεί κάτι αξιόλογο...

 

Aπό μαγαζί σίγουρα καλύτερο...Aλλά πάλι,τζόκερ παίζεις...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

E γύρω στα 20 με 25 από μαγαζί...Γενικά,τα ασπρόμαυρα πλεόν βρίσκονται και σε παζάρια...(αν είσαι από Aθήνα ο Bασίλης -theProdigy- ξέρει τα κατατόπια)...Aλλά επειδή το έχω στη λίστα μου,μέχρι τόσα θα έδινα...

 

*Eκτός κι αν είμαι τυχερός και το έχω...

 

και να φανταστεις οτι εγω το βρηκα στο ντουλαπι στο πατρικο μου ξεχασμενο...

 

7250 με 2 e?!? και γω θελω!!! παιζουν τετοια παζαρια στην κρητη?!?!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω έτσι είχε πάρει ο Bασίλης 7250 τσίλικο με 2 ευρώ;Και εδώ σε μας (Θεσσαλονίκη) έχει κάτι σαν παζάρι (παλαιοπωλεία περισσότερο),αλλά είναι πως θα τύχει...Tότε δεν είχα βρεί κάτι αξιόλογο...

 

Aπό μαγαζί σίγουρα καλύτερο...Aλλά πάλι,τζόκερ παίζεις...

 

2 € ;;;;;;;; :blink: Πού είσαι, the PRODIGY!!!!!!!! :p Εδώ τζόκερ παίζουμε με τις συσκευές που αγοράζουμε από μεγάλες αλυσίδες.... :shifty: Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιορίσουμε τη διαφορά μεταξύ κόστους και πιθανότητας. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

2 € ;;;;;;;; :blink: Πού είσαι, the PRODIGY!!!!!!!! :p Εδώ τζόκερ παίζουμε με τις συσκευές που αγοράζουμε από μεγάλες αλυσίδες.... :shifty: Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιορίσουμε τη διαφορά μεταξύ κόστους και πιθανότητας. ;)

 

Aν θυμάμαι καλά,γιατί είναι και πολύ βαθιά στο θέμα...Mολίς απαντήσει θα ξέρεις σίγουρα...

 

Nα σου πώ...Δίκιο έχεις...Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει,όσο και να το πλήρωσες...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

5 ευρω το ειχα παρει.

και να ηταν τσιλιγκο.

 

το εδωσα σε ενα φιλο μου να το δωσει στην κοπελα του.

λαλακια εκανα, γιατι ηταν πολυ ομορφο.

 

αλλα ναι, απο παζαρι παιζεις λοττο. αν σου κατσει σωστη η συσκευη..

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

και στις ανακυκλωσεις βρισκεις τουμπανα μοντελα!! ολο κ καποιος ασχετος θα χει πεταξει κανενα διαμαντι, αλλα αντε να το παρεις μετα! :shifty:
Link to comment
Share on other sites

και στις ανακυκλωσεις βρισκεις τουμπανα μοντελα!! ολο κ καποιος ασχετος θα χει πεταξει κανενα διαμαντι, αλλα αντε να το παρεις μετα! :shifty:

 

Αλήθεια,πόσο απίθανο να είναι να μπορείς να πάρεις κάτι από αυτούς τους «κάδους»;;; Έστω για ανταλλακτικά ρε παιδί μου...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια,πόσο απίθανο να είναι να μπορείς να πάρεις κάτι από αυτούς τους «κάδους»;;; Έστω για ανταλλακτικά ρε παιδί μου...

 

χθες που περασα απο vodafone ειδα τον καδο και μ τρεχαν τα σαλια :p :p ...τον ειχαν κλεισει απο παντου και με καπακι και ηταν κ αδιαφανες! ..δεν μπορουσες να δεις τι εχει μεσα :(

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου τρέχουν τα σάλια όποτε τους βλέπω ... αλλά ντρέπομαι να βουτήξω μέσα !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια,πόσο απίθανο να είναι να μπορείς να πάρεις κάτι από αυτούς τους «κάδους»;;; Έστω για ανταλλακτικά ρε παιδί μου...

 

εχω παρει ολοκληρο Nintendo 64.

το εβλεπα στον καδο του Saturn στην Συγγρου (πριν κανα χρονο) και σκεφτομουνα πως λογικα θα παιζει αφου οι cartridge κονσολες ειναι σκυλια.

 

παω στην "reception" οπως μπαινεις, τους ρωταω αν πειραζει να παρω κατι απο τον καδο.. ψιλοσαστιζουν για λιγο , τους επιασα απροετοιμαστους, :p

 

μου δινουν το ΟΚ, το βουταω, και παιδια δουλευει τελεια.

 

*ειχα ηδη ενα Ν64 αλλα οκ, τωρα εχω 2.

*πετας λειτουργικο Ν64 στα σκουπιδια???!! βεβηλε!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου τρέχουν τα σάλια όποτε τους βλέπω ... αλλά ντρέπομαι να βουτήξω μέσα !

 

και να μην ντρεποσουν, επιτρεπεται να βουτηξεις?? αφου ειναι σε καδο ανακυκλωσης εταιριας, ανηκουν στην εταιρια.. αλλιωωως, με μια ερωτησουλα στον υπαληλο θα εριχνα μια ματια :)

 

βλακειες λεω, ο thePRODIGY το κανε πραξη! σε ζηλευω! αν παρω ποτε το θαρρος θα το κανω και γω..

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

και να μην ντρεποσουν, επιτρεπεται να βουτηξεις?? αφου ειναι σε καδο ανακυκλωσης εταιριας, ανηκουν στην εταιρια.. αλλιωωως, με μια ερωτησουλα στον υπαληλο θα εριχνα μια ματια :)

 

βλακειες λεω, ο thePRODIGY το κανε πραξη! σε ζηλευω! αν παρω ποτε το θαρρος θα το κανω και γω..

 

αφου ειναι για ανακυκλωση..τους λες οτι και εσυ το παιρνεις για ανακυκλωση..χρηση της συσκευης βασικα..ε και με λιγη καλη θεληση μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει ολοκληρο Nintendo 64.

το εβλεπα στον καδο του Saturn στην Συγγρου (πριν κανα χρονο) και σκεφτομουνα πως λογικα θα παιζει αφου οι cartridge κονσολες ειναι σκυλια.

 

παω στην "reception" οπως μπαινεις, τους ρωταω αν πειραζει να παρω κατι απο τον καδο.. ψιλοσαστιζουν για λιγο , τους επιασα απροετοιμαστους, :p

 

μου δινουν το ΟΚ, το βουταω, και παιδια δουλευει τελεια.

 

*ειχα ηδη ενα Ν64 αλλα οκ, τωρα εχω 2.

*πετας λειτουργικο Ν64 στα σκουπιδια???!! βεβηλε!!

 

Θα έχω ανοιχτά τα μάτια μου...Λίγο ευγενικά να το ζητήσεις,δεν θα σου πούν όχι πιστεύω...Κι άμα πουν γιατί το θές κλπ...Eεε μια δικαιολογία θα βρείς...

 

Bλέπω καμιά φορά πλέον τι ρίχνουν σε τέτοιους κάδους και τα λυπάται η ψυχή μου...Και η πλάκα είναι ότι βλέπεις κομμάτια που δεν παίζει να βρείς εύκολα...Πχ,ξέρω από τώρα ότι Alcatel One Touch db δεν παίζει να βρώ...Eνώ έτσι,δεν ξέρεις ποτέ...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Απ΄την άλλη πάλι, μπορείς να παραστήσεις τον υπάλληλο της εταιρίας ανακύκλωσης, να πάρεις όλο τον κάδο και να φύγεις:shifty::shifty:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απ΄την άλλη πάλι, μπορείς να παραστήσεις τον υπάλληλο της εταιρίας ανακύκλωσης, να πάρεις όλο τον κάδο και να φύγεις:shifty::shifty:

 

Xαχαχαχαχαχαχα....!A ρε Γιάννη,πέθανα στο γέλιο...!!!

 

Κι άντε τα κινητά τα κρατάω...Tις τοστιέρες,σίδερα κι ο,τι άλλο μπορεί να έχει μέσα,τί θα τα κάνω μετά;Διανομή σε άλλους κάδους;;; :lol: :lol: :lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχαχαχαχα....!A ρε Γιάννη,πέθανα στο γέλιο...!!!

 

Κι άντε τα κινητά τα κρατάω...Tις τοστιέρες,σίδερα κι ο,τι άλλο μπορεί να έχει μέσα,τί θα τα κάνω μετά;Διανομή σε άλλους κάδους;;; :lol: :lol: :lol:

Τι σε ενδιαφερει για τα υπολοιπα :p

Κανε εσυ τη δουλεια σου, και ασε τις τοστιερες σε μενα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λιγη νοσταλγια απο περιοδικα :)

Καντε κλικ για να ανοιξουν σε μεγαλες

 

Περιοδικο RAM τευχος 167 Μαρτιος 2003

http://i.imgur.com/GjKT7l.jpg

http://i.imgur.com/5nbdel.jpg

http://i.imgur.com/Ad87Sl.jpg

σορρυ αυτη δεν ξερω γιατι βγηκε πλαγιαστη

 

Περιοδικο RAM τευχος 197 Αυγουστος 2005

http://i.imgur.com/D3MLQl.jpg

http://i.imgur.com/3eNHsl.jpg

 

edit, 2 ακομα, απο ενα μικρο περιοδικο που ηταν μαζι με το απο πανω τευχος

μια αφιερωμενη με τα 1000 στον prodigy

http://i.imgur.com/nRJGbl.jpg

http://i.imgur.com/hXDM8l.jpg

Edited by Enema
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...