Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ουπς, εκανα ένα λάθος και αντι να μετακινήσω το Documents, μετακίνησα το Desktop με αποτέλεσμα τώρα να βλέπω αλλά τι άλλων στην επιφάνεια εργασίας.

 

Ωστόσο πλέον η επιλογή Location δεν υπάρχει. Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν και δοκημασα να το ποσταρω πριν λιγο το θεμα μου, δεν το βλεπς πουθενα. και παμε ξανα.... Λοιπον.. Εχω προβλημα με το update twn vista διοτι πρεπει να κολλησε πριν μερικες βδομαδες και σε καθε εκκινηση και κλεισιμο μου βγαζει το μυνημα installing updae 3 of 3 0% kai μενει εκει για μερικα δευτερολεπτα πριν να μπει στην επιφανεια εργασεις και πριν κλισει αντιστιχα. Δεν εγκαταστα καμεια αναβαθμηση αφου προτων δεν βρισκει καμια αναβαθμηση εδω και βδομαδες και 2 ον οταν προσπαθησα να εγκαταστησω το σερβις πακ το οποιο κατεβασα μονος μου αφου δεν βρισκει τπτ, δεν μπορει να εγκατασταθει για αγνωστο λογο και απο εχτες που δοκιμασα να εγκαταστησω το σερβις πακ το μυνημα που βγαζει ειναι installing service pack 0% και παλι παραμενει κολλημενο για μερικα δευτερολεπτα..... Ειμαι σιγουρος οτι δεν προσπεθει να εγκαταστησει κατι αφου δεν το διαταζω εγω να το κανει εγκατασταση και απιπλεον απλα παραμενει κολλημενο στο 0% συνεχως και στην εκκηνηση καο κλεισιμο. Δοκιμασα System restore αλλα δεν εγινε τιποτα.......Πλς βοηθεια!!

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα system restore :p

 

απρόσεχτος είσαι!

Εκανα αλλα δεν υπαρχουν διαθεσιμα restore points πριν να προσπαθισω να εγκαταστησω το σερβις πακ, και φυσικα η κατασταση δεν αλλαξε:worry:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν υπάρχει ρύθμιση;

για σένα πήγαινε το system restore :p

 

βασικά φτιάξε έναν φάκελο μέσα στο user σου ως Desktop.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω ένα πολύ σημαντικό προβλημα με τον υπολογιστη της κοπέλας μου. Πρέπει να κόλλησε ιό. Λοιπόν από ότι μου είπε ανοιξε ένα μήνυμα και της ανοιξε ένα παραθυρο και αυτη πάτησε στο παραθυρο 'κατέβασμα'. Το αποτέλεσμα ήταν να μαυρήσει ο υπολογιστής. Τον έκανε επανεκινηση και διαπίστωσε ότι δε της αναγνώριζε τον κωδικό χρήστη στα Vista. Μάλλον για ιός βρωμάει ε?

Τι λετε να κάνω.? Δοκίμασα και ασφαλή λειτουργεία αλλα τα ίδια. Από ότι φαινεται της άλλαξε τον κωδικό. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα με Restore :P :P :P

 

Υ.γ.: Δεν μου λες, πως ρυθμίζω μετά από πόσα λεπτά από την αναμονή θα μπαίνει στην αδρανοποίηση;

 

Επειδή δεν έχω το laptop μαζί μου νομίζω πως πας στον Πίνακα Ελέγχου--->Επιλογές ενέργειας και εκεί διαλέγεις σε πόση ώρα θα αδρανοποιείται το pc ανάλογα με το αν το έχεις στην εξοικονόμηση,στην εξισορρόπηση και τις υψηλές επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις προβλημα!!!

Αρχικα μην βαζεις τετοιυς τιτλους

2)Πρεπει να κατεβασεις ενα προγραμμα που με το που ανοιγει το πισι σβηνει τον κωδικο και ειναι πλεον χωρις κωδικο.Θα τον ανοιξεις σε ασφαλη λειτουργεια για να μην φορτώσει ο ιος.Και μετα βρες ενα καλλο anti-virus απο ενα πισακι downlodαρε το προτεινω avast 4.7 home edition που ειναι και free και μετα τα γνωστα spybot,lavasoft adaware,ccleaner,auslogiks disk defrag και το spyware doctor και αν δεν κανεις δουλει με αυτα μια ακομα λυση F----O----R----M----A-----T

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις προβλημα!!!

Αρχικα μην βαζεις τετοιυς τιτλους

2)Πρεπει να κατεβασεις ενα προγραμμα που με το που ανοιγει το πισι σβηνει τον κωδικο και ειναι πλεον χωρις κωδικο.Θα τον ανοιξεις σε ασφαλη λειτουργεια για να μην φορτώσει ο ιος.Και μετα βρες ενα καλλο anti-virus απο ενα πισακι downlodαρε το προτεινω avast 4.7 home edition που ειναι και free και μετα τα γνωστα spybot,lavasoft adaware,ccleaner,auslogiks disk defrag και το spyware doctor και αν δεν κανεις δουλει με αυτα μια ακομα λυση F----O----R----M----A-----T

 

 

Όταν λες ένα πρόγραμμα ποιο εννοεις? Και πως θα το εγκαταστήσω αν δε μου ανοιγει ο υπολογιστής? :O

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αλλα δεν υπαρχουν διαθεσιμα restore points πριν να προσπαθισω να εγκαταστησω το σερβις πακ, και φυσικα η κατασταση δεν αλλαξε:worry:

Someone please ?:O

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο το ομορφο περιβαλλον των windows server standar 2008 πολυ ωραι περιβαλλον βασισμενα στα vista τα δουλευω σε virtual με 512mb και πανε αερας ρε παιδια.Οτι θελετε ρωτηστε με ειμαι πλεον κατοχος τους!!
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα τα εβαλα για να δω πως ειναι και επειτα εχω 5virtual pc και 2κανονικα και με βολευουν στην χρηση και μεταφορα αρχειων kai genika to network
Link to comment
Share on other sites

γιατί δουλεύεις server? είναι για άλλες χρήσεις.

Windows Server 2008 is better than Vista, but why?

...the short answer is that Server 2008 delivers new features that customers wanted, whereas Vista delivers new features that Microsoft thought its customers should want. However, it seems there may be more to it than that...

 

:whistle:

Link to comment
Share on other sites

καλά με δουλεύετε?

 

μόνο ένας τρελός θα δούλευε σε home pc (που να βάζει συσκευές και προγράμματα) server OS.

 

μην μπερδεύετε τον κόσμο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω αυτο το θεμα γιατι πραγματικα χρειαζομαι την βοηθεια σας σε κατι.εχω ενα laptop το οποιο φοραει επανω δυο σκληρους δισκους seagate.ωραια μεχρι εδω ωσπου ειδα την βαθμολογια των vista στους σκληρους.H βαθμολογια που μου δινει ειναι 4.7. οι σκληροι δισκοι που φοραει ειναι 2 των 120gb model st9120822AS της seagate απο οτι εψαξα μετα.ειναι στις 5400 στροφες.το κακο ειναι οτι σε αλλα laptop με αλλους σκληρους δινει βαθμολογια μεχρι και 5.3 στις ιδιες στροφες.απο ενα ψαξιμο στο νετ ειδα οτι εχει αναφερθει κατι για ενα προβλημα των vista με τους seagate.εχετε ακουσει κατι και αν θα διορθωθει ή να αλλαξω τον ενα δισκο του συστηματος με κανενα western digital πχ?προτεινετε να βαλω στις 7200 ?τι μαρκα?

 

α και με 4gb ram (64bit vista)μου δινει βαθμολογια 4.8 ενω σε ενα αλλο laptop με 4gb (32bit vista αρα βλεπει τα 3)δινει 5.3τι παιζει και με αυτο.

 

πειτε μου τι συμβαινει γιατι ειμαι σε απογνωση.1700 ευρω laptop.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακομα δεν το εχει βγαλει το sp1 στο wu των home premium ενω στα server το εβγαλε αλλα οπως ειπα ειναι σε virtual pc οποτε οταν εκανε update δεν ειδα τι κατεβαζε και λειτουργουσα το κανονκο μου pc.Μετα που κοιταγα τις ρυθμισεις ειδα να γραφει

Windows Server Standar Edition 2008 SP1.

@Alex να σου πω πως τα server ειναι μονο 700mb τα standar και εχουν λιγοτερες απιτησεις.

Π.χ λιγοτερη μνημη 256 maximum 512

Και δεν ξερεις τι ειναι το pc μου οπως ειπα εχω 2 ενα με χιλια προγραμματα και βαζω οτι θελω και εναν αλλο ο οποιος δουλευει μονο για ελενχο για τα αλλα και τα virtual και εχω βαλλει κοινοχριστο antivirus firewall σκληρους και αλλα πολλα...Τροποποίηση:Μολις βγηκε το sp1 στο wu και λεει 65-534mb απο οτι καταλαβα λεει τοσο γιατι καθε εκδοση εχει διαφορετικο μεγεθος sp αναλογα τις απιτησεις.Στα homepremium ποσο ειναι?66,9mb ειναι το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

απλά έγραψα ότι server λειτουργικό δεν είναι για κάνενα home pc.

 

εξού και η μεγάλη τιμή τους.

 

το ίδιο σταθερά (ίδιος πυρήνας) είναι τα vista. πολύ πιο σταθερά από τα xp.

 

στο θέμα μας τώρα. ανάλογα με τα πόσα updates έχεις βάλει στο πισί το μέγεθος αλλάζει. λογικά θα είναι 66,9 MB.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...