Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνονόματε thank you :)

 

εμ.. το PowerDVD μπορεί να είναι "βαρύ" για κάποια pc αλλά τί σας νοιάζει? Μπας και κάνεις και τίποτα άλλο στο pc εκείνη την ώρα που βλέπεις dvd?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστά.

Το PowerDVD και το WinDVD που είναι οι πιο γνωστοί DVD players είναι πολύ πιο εξειδικευμένοι από τους υπόλοιπους media players. Και δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί υπολογιστές που δεν τους "σηκώνουν"

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μια ερώτηση. Εχω αντιγράψει κάποιους φάκελους απο DVD στο σκληρό δίσκο. Και δεν μπορώ με καμμία δύναμη να αφαιρέσω το read only απο τα attributes των φακέλων... Σβήνω το κουτάκι και επανέρχεται μόνο του. Ξέρω οτι έχει να κάνει με τα permissions κλπ, αλλα δεν μπορώ να το βρώ.... Help!
Link to comment
Share on other sites

Στα "Έγγραφα" εμφανίζεται ο φάκελος "Bluetooth Exchange Folder". Θέλω λοιπόν είτε να τον διαγράψω εντελώς από τον υπολογιστή είτε να τον μετακινήσω κάπου άλλου. Ωστόσο, ό,τι κι αν κάνω (διαγραφή, αντιγραφή, μετακίνηση) μετά από κάθε επανεκκίνηση εμφανίζεται στην ίδια θέση.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πετύχω αυτό που επιθυμώ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η βαθμολογία που δίνουν τα vista στο pc θεωρείται αξιόπιστη?(με αριστα το 5 κτλ)
Δεν είναι με άριστα το 5 (άλλωστε έπιασα 5,1 σπίτι και 5,3 στη δουλειά). Προς το παρόν είναι το 6.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

είναι από τα πιο έξυπνα συστήματα. μετά από κάποιο καιρό θα αυξάνεται το άριστα (όσο θα βγαίνουν καλύτερα μηχανήματα)

 

(Υ.Γ. το μέγιστο τώρα είναι 5.9)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Στα "Έγγραφα" εμφανίζεται ο φάκελος "Bluetooth Exchange Folder". Θέλω λοιπόν είτε να τον διαγράψω εντελώς από τον υπολογιστή είτε να τον μετακινήσω κάπου άλλου. Ωστόσο, ό,τι κι αν κάνω (διαγραφή, αντιγραφή, μετακίνηση) μετά από κάθε επανεκκίνηση εμφανίζεται στην ίδια θέση.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πετύχω αυτό που επιθυμώ;

 

Δεν μπορείς να τον μετακινήσεις.

Ο φάκελος αυτός δημιουργήθηκε όταν εγκατέστησες τους bluetooth drivers. Αν τον μετακινήσεις δεν θα δουλεύει η αποστολή από το κινητό στον υπολογιστή και αντίστροφα.

Αν θες να τον διαγράψεις θα πρέπει να κάνεις απεγκατάσταση το software που έχει σχέση με το bt. Αλλά δεν βλέπω κανέναν λόγο να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που έτρεξα το διαγνωστικό τεστ επιασε score 4.6 με άριστα το 5.9

Γενικα θεωρείται χαμηλό; Πως μπορω να το βελτιώσω;

 

Στοιχεία Laptop: Intel Core 2 Duo processor t7300 (2.0Ghz, 800 Mhz FSB, 4mb l2 cash), 2GB DDR2 RAM, up to 1024 mb Nvidia Geforce 8600M GT.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είναι από τα πιο έξυπνα συστήματα. μετά από κάποιο καιρό θα αυξάνεται το άριστα (όσο θα βγαίνουν καλύτερα μηχανήματα)

 

(Υ.Γ. το μέγιστο τώρα είναι 5.9)

εχω δει πανω απο 6 σε pc επιδειξης στο πλαισιο και δικαιολογουσε απολυτα το βαθμο του, ηταν σφαιρα, δεν προλαβαινες να αφησεις το κλικ του mouse και ειχε εκτελεσει την εντολη :grin:

 

το link που δωσατε μπορει να λεει και βλακειες..τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

είναι από τα πιο έξυπνα συστήματα. μετά από κάποιο καιρό θα αυξάνεται το άριστα (όσο θα βγαίνουν καλύτερα μηχανήματα)

 

(Υ.Γ. το μέγιστο τώρα είναι 5.9)

 

Εγώ κυμαίνομαι στο 4,8-4,6

 

:(:O

 

@RiHos 4.0 to 4.9

The computer should perform well with high-resolution monitors and multiple monitors.

Run all programs from previous levels with excellent performance. Run Windows Media Center with high-definition video.

Link to comment
Share on other sites

εχω δει πανω απο 6 σε pc επιδειξης στο πλαισιο και δικαιολογουσε απολυτα το βαθμο του, ηταν σφαιρα, δεν προλαβαινες να αφησεις το κλικ του mouse και ειχε εκτελεσει την εντολη :grin:

 

το link που δωσατε μπορει να λεει και βλακειες..τι να πω.

αλήθεια? μπορεί να το είχαν πειράξει (και εγώ αν θέλω με μια hackια το κάμω να έχει 10 σε όλα :p)

 

δε νομίζω να υπάρχει pc ακόμα με 6+. το μέγιστο απόσο βλέπω στο νετ (σε κάτι τρελά pc που το πλαίσιο ούτε φαντάζεται) είναι 5.9

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

το πακέτο windows live suite beta είναι άριστο.

 

μόνο το gallery είναι κάπως χειρότερο από αυτό των vista (πχ δεν μπορείς να μεταβάλεις το μέγεθος του info window) αλλά άριστο για τα xp.

 

το writer επίσης τα σπάει :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο σχέδιο παροχής ενέργειας είναι προτιμότερο για έναν φορητό υπολογιστή που είναι συνεχώς συνδεδεμένος σε ρεύμα; Την "Εξισορρόπηση" ή τις "Υψηλές Επιδόσεις";
Link to comment
Share on other sites

Τροποίηση: Ευτυχώς βρήκα λύση στο πρόβλημα με τον driver, κατεβάζοντάς τον ξανά από το διαδίκτυο. Λειτουργεί ομαλά πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα μήνα όταν σύνδεα τα ακουστήκα με ρώταγε αν είναι ακούστηκα η ηχεία ή ηχεία 5.1 και μου έδειχνε σε μια θύρα πρέπει να τα συνδέσω. Ξαθνικά παρατηρήσα ότι δεν το κάνει.

 

Η κάρτα ήχου είναι της SigmaTel

Γνωρίζει κάτι κανείς;

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν το έκαμε ποτέ.

 

ίσως είναι θέμα drivers της κάρτα ήχου.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω να ασχοληθω με το θεμα κατι μηνες, με τις καρτες τις crεative (audigy) εχει υπαρξει κανενα φως? Θυμαμαι που ειχαν βγει drivers οι οποιοι ηταν χειροτεροι και απο τους beta...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έχω το εξής πρόβλημα...Στην δουλειά μου χρησιμοποιούμε πολλά vlans...Οπότε πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να αλλάζω χειροκίνητα Ips gateways κτλ...Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή για vista στην οποία μπορώ να σώζω τα settings του κάθε vlan και να κάνω τη ζωή μου εύκολη???Στα ubuntu υπάρχει by default αυτή η δυνατότητα αλλά προφανώς οι devellopers τις Microsoft θεώρησαν πως ένα τέτοιο feature είναι άχρηστο...

 

Λοιπόν έχει κανείς να προτείνει κάτι?

 

ΥΓ 1:Μην μου προτείνετε dhcp γιατί δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα

ΥΓ 2:Μιλάμε για τουλάχιστον 200 vlans συνολικά οπότε μια τέτοια εφαρμογή είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ...

 

βοήθεια!!!!!!:(:(:(:(:(

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Kalimera

 

Ka8ws milousa me to msn ekana video klisi me enan filo ksafnika petaei mple o8oni kai elege kati gia kernel problems ktl!!!Ti egine kai meta ksafnika ekane restart!!!Kanw suxna format alla auto spania na mou to xe kanei me ta beta vista akoma!!!

Kserete ti mporei na ftaei!!!Exw vare8ei me ta P@LI0$V1ST@!!!

Epeisis epeidi exw problem otan paw na kanw format dn anagnwrizei to external floppy to vaio mou gia na perasw tous sata raid drivers dn mporw na egatastisw ta XP SP2!!!

Uparxei kapoia ekdosi to nLite i opoia na upostirizei ta $Vista???

 

Filika

 

Scottas:D:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

έχεις πρόβλημα με οδηγούς.

 

BSOD δεν βγάζουν. έχω να δω από xpsp0.

 

ίσως φταίει η κάρτα ήχου ή η κάμερα. βέβαια μπορεί να είναι και θέμα δίσκου μιας και κάμεις συχνά format (αλήθεια γιατί?).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε φίλε αλλά αν μου λες ότι έχεις να δεις BSOD από xp χωρίς sp0 τι να πώ πρόκειται για ιδιαίτερη περίπτωση χρήστη windows.

 

Στο laptop μου με τα εξής χαρακτηριστικά:

Centrino Duo 7100 στα 1,8Ghz

2gb ram DDR2

Intel X3100 κάρτα γραφικών

και 120gb sata2 δίσκο

 

είδα BSOD και σε vista (και μάλιστα χωρίς να πειράξω drivers,είχα τους τελευταίους της HP)

είδα BSOD και σε xp media center με service pack 2...

 

Τι να πω!

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...