Jump to content

GPS: Πλοήγηση στο αυτοκίνητο (PNAs)


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα του βάλεις εσύ όποιο θέλεις, φαντάζομαι destinator θα θέλεις.

 

ετσι όμως θα πρέπει να δίνω κι άλλα χρήματα για να αγοράσω το destinator και τους χάρτες...:O

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 626
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το acer e310 gps έχει destinator? οσοι το έχουν δουλέψει ας γράψουν τις εντυπώσεις τους απο το πρόγραμμα, την αναπόκριση, τους χάρτες κτλ κτλ

 

Eγώ το έχω εδώ κ μία εβδομάδα. Το αγόρασα 260 ευρώ και ΝΑΙ περιλαμβάνει αυθεντικό Destinator 6 και χάρτες του 2005 σε καρτούλα 256ΜΒ. Γράφεσαι όμως στην ngi με τους κωδικούς που σου δίνουν και κατεβάζεις free τους τελευταίους.

 

Είναι όμορφη συσκευούλα πολύ κόμπακτ με καλή αυτονομία αλλά έχει ένα μείον: δεν είναι κλασσικό ppc. Δεν μπορείς να του βάλεις προγράμματα. Εχει το μενού που φαίνεται στις φωτό κάτω...ακριβώς αυτό...5 κουμπιά και κανα δυο υπομενού. Δεν έχει το κλασσικό των WM5.

 

http://www.pdablast.com/images/articles/acergps.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τα PDA & PNA πως τα σταθεροποιείτε μέσα στο αυτοκίνητο? Η βάση-βεντούζα για το παρμπρίζ του G100 μου φαίνεται πολύ lame και ψάχνω κάποιο στήριγμα για να το βάλω πάνω από το ραδιοCD στα 'φτερά' του airco.. Αλφα 147 έχω.. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

κοίτα στο Play247.gr έχει πολύ καλές βάσεις αεραγωγού.

το μειονέκτημα είναι ότι το καλοκαίρι τι κάνεις με το clima...;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

κοίτα στο Play247.gr έχει πολύ καλές βάσεις αεραγωγού.

το μειονέκτημα είναι ότι το καλοκαίρι τι κάνεις με το clima...;

 

 

Μπορεις να δεν κανει πολυ ζεστη να κλεισεις ενα αεραγωγο.

 

Υπαρχουν και βασεις για κινητα προσαρμοζομενες σε πλατος που μπαινουν στους αεραγωγους.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το χειμώνα που έχει κρύο δεν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα :lol

 

Πάντως αν το λες σε σχέση με το πόσο θα αποδίδει το clima μετα δεν με απασχολεί και τόσο, όσο για το τι επιπτώσεις θα έχει στο PDA όλες αυτές τις διακιμάνσεις της θερμοκρασίας..

 

Anyway, έχετε δει κάτι? Γιάννης?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το χειμώνα που έχει κρύο δεν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα :lol

 

Πάντως αν το λες σε σχέση με το πόσο θα αποδίδει το clima μετα δεν με απασχολεί και τόσο, όσο για το τι επιπτώσεις θα έχει στο PDA όλες αυτές τις διακιμάνσεις της θερμοκρασίας..

 

Anyway, έχετε δει κάτι? Γιάννης?

 

αφού σου λέω που να κοιτάξεις! :confused:

 

αναφέρομαι στον κρύο αέρα που θα πέφτει επάνω ακριβώς στην συσκευή σου.

το χειμώνα δεν με νοιάζει γιατί δεν χρησιμοποιώ τον ζεστό αέρα.

το καλοκαίρι όμως δεν υποφέρεται η ζέστη.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το χειμώνα που έχει κρύο δεν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα :lol

 

Πάντως αν το λες σε σχέση με το πόσο θα αποδίδει το clima μετα δεν με απασχολεί και τόσο, όσο για το τι επιπτώσεις θα έχει στο PDA όλες αυτές τις διακιμάνσεις της θερμοκρασίας..

 

Anyway, έχετε δει κάτι? Γιάννης?

 

 

 

Δεν εχω δει κατι γιατι δεν το εχω ψαξει.Σταθηκα "τυχερος".Εχω το Honda CRV και ειχε ενα ντουλαπακι σαν παραγγελια και το εβαλα μεσα.Κλεινει και το ντουλαπακι και δεν φαινετε ΤΙΠΟΤΑ.

 

http://www.imageshack.gr/thumbs/qeymdnw5mzmnm1nzgnnd.jpg

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μασημένη τροφή....

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_100_245&products_id=1128

 

αυτήν έχω...είναι πολύ ποιοτική!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μασημένη τροφή....

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_100_245&products_id=1128

 

αυτήν έχω...είναι πολύ ποιοτική!

 

Αυτήν λέω να πάρω κι εγώ και πιστεύω να μην έχω πρόβληματα με σταθερότητα με τις τόσες λακούβες που έχουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν λέω να πάρω κι εγώ και πιστεύω να μην έχω πρόβληματα με σταθερότητα με τις τόσες λακούβες που έχουμε :D

 

όχι είναι πολύ καλή και σταθερή...καμία σχέση με ότι ήξερες μέχρι τώρα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα θα παρω το TIBO S1000 θα το εχω αυριο.πολλοι λενε οτι ειναι πολυ καλο μηχανημα να δουμε

 

Τώρα που το έχεις λίγο καιρό θα μας μεταφέρεις τις εντυπώσεις σου;:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Είμαι κάτοικος εξωτερικού και σκέφτομαι την αγορά ενός Can Nav System, για τα ταξίδια μου εδώ αλλά και για την επιστροφή μου στην Ελλάδα.

 

Μετά από έρευνα έχω καταλήξει στα παρακάτω 2 πακέτα:

 

Α) Becker Traffic Assist Highspeed II 7988 TMC

 

Β) Navigon PNA 6000T MN6 Europe TMC

 

Και τα 2 έχουν παραπλήσιες τιμές (300€) και περιλαμβάνουν την Ελλάδα τόσο ως γλώσσα ομιλίας όσο και ως περιεχόμενα χάρτη (αν και νομίζω πως έχουν μόνο Αθήνα).

 

Καμιά πρόταση από κάποιον που ίσως να έχει ένα εκ των 2 προαναφερόμενων συσκευών?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Είμαι κάτοικος εξωτερικού και σκέφτομαι την αγορά ενός Can Nav System, για τα ταξίδια μου εδώ αλλά και για την επιστροφή μου στην Ελλάδα.

 

Μετά από έρευνα έχω καταλήξει στα παρακάτω 2 πακέτα:

 

Α) Becker Traffic Assist Highspeed II 7988 TMC

 

Β) Navigon PNA 6000T MN6 Europe TMC

 

Και τα 2 έχουν παραπλήσιες τιμές (300€) και περιλαμβάνουν την Ελλάδα τόσο ως γλώσσα ομιλίας όσο και ως περιεχόμενα χάρτη (αν και νομίζω πως έχουν μόνο Αθήνα).

 

Καμιά πρόταση από κάποιον που ίσως να έχει ένα εκ των 2 προαναφερόμενων συσκευών?

 

Tελικά παρήγγειλα το 2ο, επειδή είχε ως χάρτες το Mobile Navigator 6, καλύτερο από το άλλο "λειτουργικό".

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Tελικά παρήγγειλα το 2ο, επειδή είχε ως χάρτες το Mobile Navigator 6, καλύτερο από το άλλο "λειτουργικό".

Δυστυχώς ο χάρτης της Ελλάδας είναι για κλάματα.

Το δοκίμασα πολύ πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Το παρέλαβα, το δοκίμασα εδώ που είμαι (Γερμανία) και είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!

Δείχνει ακόμα και τα όρια ταχύτητας, τα McDonalds (!), προειδοποιεί με ομιλία πως τρέχω πάνω απο το όριο ταχύτητος (!!), δείχνει τα σημεία που είναι οι κάμερες (Φωτογραφικές) ταχύτητος (!!!), δείχνει την ταχύτητα που τρέχω (καμία σχέση με το κοντέρ), υψόμετρο(!!) και άλλα που δεν έχω ακόμα εξερευνήσει!!!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Το παρέλαβα, το δοκίμασα εδώ που είμαι (Γερμανία) και είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!

Δείχνει ακόμα και τα όρια ταχύτητας, τα McDonalds (!), προειδοποιεί με ομιλία πως τρέχω πάνω απο το όριο ταχύτητος (!!), δείχνει τα σημεία που είναι οι κάμερες (Φωτογραφικές) ταχύτητος (!!!), δείχνει την ταχύτητα που τρέχω (καμία σχέση με το κοντέρ), υψόμετρο(!!) και άλλα που δεν έχω ακόμα εξερευνήσει!!!

 

Μια χαρα σε βρίσκω! (χρόνια πολλά κι ολας!):D

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα σε βρίσκω! (χρόνια πολλά κι ολας!):D

 

Ευχαριστώ!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Το παρέλαβα, το δοκίμασα εδώ που είμαι (Γερμανία) και είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!

Δείχνει ακόμα και τα όρια ταχύτητας, τα McDonalds (!), προειδοποιεί με ομιλία πως τρέχω πάνω απο το όριο ταχύτητος (!!), δείχνει τα σημεία που είναι οι κάμερες (Φωτογραφικές) ταχύτητος (!!!), δείχνει την ταχύτητα που τρέχω (καμία σχέση με το κοντέρ), υψόμετρο(!!) και άλλα που δεν έχω ακόμα εξερευνήσει!!!

 

Αυτό για το όριο ταχύτητας, θα το χαρακτήριζα σπαστικό. Μέσα στην πόλη για παράδειγμα όπου τα όρια είναι στα 20 χλμ!!!! συνεχώς ακούς προειδοποίηση. Έτσι, απενεργοποίησα την φωνητική αυτή οδηγία.:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το όριο ταχύτητας, θα το χαρακτήριζα σπαστικό. Μέσα στην πόλη για παράδειγμα όπου τα όρια είναι στα 20 χλμ!!!! συνεχώς ακούς προειδοποίηση. Έτσι, απενεργοποίησα την φωνητική αυτή οδηγία.:)

Πρόσθεσε και τα speedcams λεωφορειογραμμών, βάλε και τα επικίνδυνα σημεία. Αν αρχίσουν τα alerts θα θέλεις να το σπάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα!!!

εδω και 4 ημερες ειμαι κάτοχος ενός Tibo S1000..

Ειναι απιστευτα καλο!!!!!

PNA 4 ever :D

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε και τα speedcams λεωφορειογραμμών, βάλε και τα επικίνδυνα σημεία. Αν αρχίσουν τα alerts θα θέλεις να το σπάσεις.

 

Το Tibo μου δεν έχει αυτή την "ικανότητα" του να με ειδοποιεί για ραντάρ κλπ. Και να σου πω την αλήθεια, θα τό'θελα αυτό κυρίως για ταξίδια εκτός λεκανοπεδίου.:O

Link to comment
Share on other sites

Το Tibo μου δεν έχει αυτή την "ικανότητα" του να με ειδοποιεί για ραντάρ κλπ. Και να σου πω την αλήθεια, θα τό'θελα αυτό κυρίως για ταξίδια εκτός λεκανοπεδίου.:O

 

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις τα speedcams αρχεία στην κάρτα μνήμης;

Αυτά για destinator pn.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το όριο ταχύτητας, θα το χαρακτήριζα σπαστικό. Μέσα στην πόλη για παράδειγμα όπου τα όρια είναι στα 20 χλμ!!!! συνεχώς ακούς προειδοποίηση. Έτσι, απενεργοποίησα την φωνητική αυτή οδηγία.:)

 

Kαλημέρα.

 

Κι εγώ μέσα στις πόλεις δεν το έχω ενεργοποιημένο, εκτός όμως είναι απαραίτητο διότι η αστυνομία εδώ δεν αστειεύεται!!!

 

ΥΓ: Έκανα και το 1ο update, από την προ εγκατεστημένη έκδοση 6.06 στην 6.1 (Mobile Navigation)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...