Jump to content

LG Shine (KE970)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

filipsyros βάλε ΚΕΦΑΛΑΙΑ ελληνικά και δοκίμασε

όλα τα κινητά γράφουν sms με 160 χαρακτ όταν γράφουμε με ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα (ελληνικά)

 

ίσως σε κάποια άλλη έκδοση του firmware να μην έχει επιλογή για μικρά-ΚΕΦΑΛΑΙΑ και σε κάποιες άλλες εκδόσεις να έχει.

 

Σε όποιον βγάζει 160 και γράφει με μικρά ελληνικά, λογικά όταν στείλει το sms θα του τα γυρίσει σε ΚΕΦΑΛΑΙΑ

 

 

 

πάντως δεν έχει σχέση η τιμή του κινητού με το πόσους χαρακτήρες γράφει στο sms, μην τα μπερδεύουμε αυτά

Αυτό που λες ισχύει γιατι κάθε φορά που που αποθηκεύετε ένα μήνυμα όπως κ να το έχω γράψει αποθηκεύετε με κεφαλαία.Οπότε η γραφή με κεφαλαία πιθανώς να λύσει το πρόβλημα.

Τώρα το πόσους χαρακτήρες γράφεις δεν συνδέετε με την τιμή συμφωνώ,απλά το συνέδεσα γενικά με κάποια προηγούμενα σχόλια για την ποιότητα των τελευταίων συσκευών!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ. Πιστευετε οτι αξιζει η αγορα του? Εχω ενα κινεζικο και λεω να το δοσω και σε συνδιασμο και με την επιδοτηση που εχω λεω να παρω ενα Viewty και ενα shine. Μ αρεσει και το u600 πολυ αλλα δε θελω πληκτρα αφης. Θα με βολεψει το shine λετε?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το έχω εδώ κ κάποιο καιρό κανονικά 160 χαρακτήρες γράφω,μου αναφέρει κανονικά 0/160 κ όταν αρχίζω την πληκτρολόγηση συνεχίζει να μετρά κανονικά.πότε το έχεις αγοράσει εσύ filipsyros?

 

Από ότι καταλαβαίνω τελικά όντως έριξαν την ποιότητα στα πιό πρόσφατα μοντέλα.Κρίμα ρε ****το γιατί το τηλέφωνο για τα λεφτά του είναι πολύ καλό κ του βγαίνει πλέον κακό όνομα:(

 

Το κινητο το αγορασα την πριν απο μια εβδομαδα περιπου..οντως την ποιοτητα του την εχουν ριξει το διαπιστωσα κι εγω και ειναι κριμα..

Α αυτο με τα σμσ επειδη το ψαχνω λοιπον διαπιστωσα οτι παιζει ρολο το πρωτο γραμμα που ξεκινας το μηνυμα...δλδ αν εχεις την γλωσσα του τηλ. στα ελληνικα και ξεκινησεις με ελληνικο χαρακτηρα αυτο οπως ειπαμε γινεται δια μαγειας απο 0/160 σε 1/70 (ανεξαρτητα αν παρακατω χρησιμοποιησεις αγγλικα γραμματα) ενω αν ξεκινησεις με αγγλικο χαρακτηρα τοτε ειναι κανονικα 160..

Και με κεφαλαια δοκιμασα να γραψω αλλα δν εχει καμια διαφορα..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Πιστευετε οτι αξιζει η αγορα του? Εχω ενα κινεζικο και λεω να το δοσω και σε συνδιασμο και με την επιδοτηση που εχω λεω να παρω ενα Viewty και ενα shine. Μ αρεσει και το u600 πολυ αλλα δε θελω πληκτρα αφης. Θα με βολεψει το shine λετε?

 

Εγώ όπως ανέφερα το έχω εδώ κ αρκετούς μήνες κ για την τιμή που το αγόρασα θεωρούσα πως είναι πλήρες(κ εμφανισιακά άξιζε αλλά κ τεχνικά) τώρα από όσα έχω διαβάσει έχουν κόψει κάποια πράγματα από τη συσκευασία( καλώδιο USB βασικά).

 

Τώρα αν με το 'θα με βολέψει' αναφέρεσε στο λογισμικό του κινητού θεωρώ πως δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα,είναι πολύ εύκολο στη χρήση κινητό,κ δεν νομίζω πως έχουν αλλάξει κάτι σε αυτό,κ από εμφάνιση πιστεύω πως θα συμφωνείς πως είναι πολύ όμορφο,κ μάλιστα το μεταλλικό του περίβλημα το κάνει να δείχνει πιό 'στιβαρό'...Οπότε πιστεύω πως αξιζεί η αγορά του πόσο μαλλον αν θα το έχεις κ για 2ο οπότε δεν θα έχεις κ υπερβολικές απαιτήσεις σε αυτά που ζητάς:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Πιστευετε οτι αξιζει η αγορα του? Εχω ενα κινεζικο και λεω να το δοσω και σε συνδιασμο και με την επιδοτηση που εχω λεω να παρω ενα Viewty και ενα shine. Μ αρεσει και το u600 πολυ αλλα δε θελω πληκτρα αφης. Θα με βολεψει το shine λετε?

 

με μία λέξη ναι!Αν αφερέσεις το όχι και πολύ ικανοποιητικό ηχείο για αναπαραγωγή mp3 τότε είναι μια ικανοποιητική λύση που συνδιάζει ομορφιά και δυνατότητες!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Το αν θα με βολεψει δεν το λεω ως προς τις δυνατοτητες του. Εκει σιγουρα δε θα με βολεψει αφου καλομαθα στο ν82...Με το αν θα με βολεψει εννοω να μπορω να γραψω ενα σμς ευκολα και γρηγορα να μην τρωει κολληματα και ενολιγοις θελω να ειναι ενα υποτιπωδες δευτερο κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Το αν θα με βολεψει δεν το λεω ως προς τις δυνατοτητες του. Εκει σιγουρα δε θα με βολεψει αφου καλομαθα στο ν82...Με το αν θα με βολεψει εννοω να μπορω να γραψω ενα σμς ευκολα και γρηγορα να μην τρωει κολληματα και ενολιγοις θελω να ειναι ενα υποτιπωδες δευτερο κινητο...

σαν δεύτερη συσκευή είναι μια χαρα!!!!Το t9 μια χαρά κάνει τη δουλειά του!:p όσο για κολλήματα δεν έχει κανένα τρελό λογισμικό οπότε δεν έχει και κολλήματα!Σε γενικά πλαίσια θα σε ικανοποιήσει.;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Το αν θα με βολεψει δεν το λεω ως προς τις δυνατοτητες του. Εκει σιγουρα δε θα με βολεψει αφου καλομαθα στο ν82...Με το αν θα με βολεψει εννοω να μπορω να γραψω ενα σμς ευκολα και γρηγορα να μην τρωει κολληματα και ενολιγοις θελω να ειναι ενα υποτιπωδες δευτερο κινητο...

Για 2ο πιστεύω πως θα είναι μιά χαρά,τα sms μια χαρά γρήγορα θα τα συνηθύσεις να τα γράφεις(εξ άλλου αν δεν κάνω λάθος η διάταξη των γραμμάτων είναι ίδια με τον Nokia οπότε δεν θα δυσκολευτείς στην προσαρμογή),κ από κολλήματα δεν νομίζω να παρουσιάσει κάτι,εγώ το έχω σχεδον 9 μήνες κ δεν είχα πρόβλημα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του shine αλλα γλυκοκοιταζω και το krzr k1 και το s500i...προοριζεται για δευτερη συσκευη οποτε θα ηθελα την γνωμη σας....
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι το καταλληλο μερος για επιλογη συσκευης αυτο το θεμα. μπορεις να κανεις ενα νεο θεμα στους διαξιφισμους.

εγω παντως θα επελεγα το shine αναμεσα σε αυτα τα 3 που σκεφτεσαι. το s500 ουτε που θα το σκεφτομουν και το motorola το απορριπτω γιατι μου φαινεται στενομακρο και γενικα δεν το πολυεμπιστευομαι σαν συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.Σκεφτομαι και εγω την αγορα του ιδιου κινητου για δωρο στη γυναικα μου.Πιστευω οτι απο εμφανιση για μια γυναικα ειναι πρωτο,δε ξερω ομως το μενου του αν ειναι ευκολο σε συγκριση με το νοκια που εχει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.Σκεφτομαι και εγω την αγορα του ιδιου κινητου για δωρο στη γυναικα μου.Πιστευω οτι απο εμφανιση για μια γυναικα ειναι πρωτο,δε ξερω ομως το μενου του αν ειναι ευκολο σε συγκριση με το νοκια που εχει?

είναι εύκολο και στο να το μάθει και στο να το χειρηστει!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι το καταλληλο μερος για επιλογη συσκευης αυτο το θεμα. μπορεις να κανεις ενα νεο θεμα στους διαξιφισμους.

εγω παντως θα επελεγα το shine αναμεσα σε αυτα τα 3 που σκεφτεσαι. το s500 ουτε που θα το σκεφτομουν και το motorola το απορριπτω γιατι μου φαινεται στενομακρο και γενικα δεν το πολυεμπιστευομαι σαν συσκευη.

 

 

sorry για το "λαθος" post παιδες...φιλε σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλή

Link to comment
Share on other sites

είναι εύκολο και στο να το μάθει και στο να το χειρηστει!;)

 

οκ.ευχαριστω πολυ για τη γνωμη σου.

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο κινητο το ειχα για ενα χρονο και απο εντυπωσεις εχω να πω οτι ειναι πολυ καλη συσκευη σαν σχεδιο και σαν κατασκευη , αλλα τα χειροτερα του σημεια ηταν 1)ο ηχος , δηλ με καλουσαν κ πιο πολυ απ την δονηση το συνειδητοποιουσα, κ 2) η τοσο μεγαλη του καθυστερηση που ειχε στο να ανοιξει τις φωτοφραφιες του αλμπουμ μου.. :/ κατα τ'αλλα ηταν οk.κ τωρα ειδικα στην τιμη που εφτασε 130 euro νομιζω , ειναι καλα.
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδες το πηρα σημερα το κινητο σε χρυσο και ολα τα βλεμματα καρφωνονται πανω του!! Οι εντυπωσεις μου:

+Καλο στο χειρισμο καλα μεταλλα και πολυ ομορφο

-Ανυπαρκτο ηχειο και τζογος στο slide. Oταν ειναι τελειως ανοιχτο δεν κουνιεται καθολου. Αλλα λιγο πριν ανοιξει τελειως πραγματικα κολυμπαει.

Γενικα πιστευω πως για τα λεφτα του ειναι μια καλη δευτερη συσκευη.

Οσο για το φιλο που θελει να παρει δωρο στη γυναικα του πιστευω πως το s500 ειναιθ οτι καλυτερο ειδικα σε χρυσο χρωματακι...

Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα και γω απο την wind...

σε καμια 10αρια μερες θα γινει η μεταφορα και θα παρω και την συσκευη. την πηρα σε χρυσο χρωμα!

τελικα στην συσκευασια υπαρχει το καλωδιο, το cd και το πανακι καθαρισμου της οθονης? σε αλλα καταστηματα που ρωταω μου λενε ναι, σε αλλα οχι... τι γινεται τελικα?

α, εχετε να προτεινετε καμια θηκουλα για το shine? θα προτιμουσα κατι απλο και φθηνο. τυπου "καλτσα". οχι διαφανες κλπ...

ειδα στο πλαισιο κατι τετοιο. τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μου αρέσει σε αυτό το κινητό και με έκανε να στραφώ στο KE500 είναι το σπαστικό joystick του που πρέπει μία ώρα να το κάνεις πρός τα κάτω ή προς τα πάνω μέχρι να πας εκεί που θες.Πάντως εκτός από το joystick του είναι πολύ ωραίο κινητό.Η οθόνη του είναι και καθρέπτης όπως η οθόνη του KE500;:)
Link to comment
Share on other sites

ναι, εχει οθονη καθρεφτη! δεν γνωριζω αν ειναι σαν του ΚΕ500. οσον αφορα την ροδελα, πιστευω οτι ειναι μια συνηθεια!
Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα και γω απο την wind...

σε καμια 10αρια μερες θα γινει η μεταφορα και θα παρω και την συσκευη. την πηρα σε χρυσο χρωμα!

τελικα στην συσκευασια υπαρχει το καλωδιο, το cd και το πανακι καθαρισμου της οθονης? σε αλλα καταστηματα που ρωταω μου λενε ναι, σε αλλα οχι... τι γινεται τελικα?

α, εχετε να προτεινετε καμια θηκουλα για το shine? θα προτιμουσα κατι απλο και φθηνο. τυπου "καλτσα". οχι διαφανες κλπ...

ειδα στο πλαισιο κατι τετοιο. τι λετε?

 

στο multirama έχει μεγαλύτερη ποικιλία

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει πολυ η ροδελα. Ξεκουραζεις και τα δαχτυλα απτο να πατας συνεχεια ενα κουμπι για να πας τερμα κατω πχ. Αυτο που δεν εχω βρει ακομα ειναι οταν γραφεις σμς και εχεις Τ9 και θες να βαλεις 5-6 μαζεμενες τελειες με το 1, με ποιο κουμπι κατωχυρωνεις την πρωτη τελεια για να πας στις επομενες. Αν πατησεις κι αλλη φορα το 1 η τελεια γινεται κομμα. Αυτο το εκαναν τα νοκια που ειχα ειτε πατωντας το κατω βελος ειτε το δεξι. Στο lg δεν εχω βρει πως γινεται. Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.

 

Καλη χρονια σε ολους!!!:)

Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα και γω απο την wind...

σε καμια 10αρια μερες θα γινει η μεταφορα και θα παρω και την συσκευη. την πηρα σε χρυσο χρωμα!

τελικα στην συσκευασια υπαρχει το καλωδιο, το cd και το πανακι καθαρισμου της οθονης? σε αλλα καταστηματα που ρωταω μου λενε ναι, σε αλλα οχι... τι γινεται τελικα?

α, εχετε να προτεινετε καμια θηκουλα για το shine? θα προτιμουσα κατι απλο και φθηνο. τυπου "καλτσα". οχι διαφανες κλπ...

ειδα στο πλαισιο κατι τετοιο. τι λετε?

 

Oχι στην συσκευασια υπαρχει μονο ο φορτιστης, το manual, hands-free και η συσκευη..ολα τα υπολοιπα που εδινε η παλια συσκευασια δεν περιεχονται δυστυχως..:(

Εγω που το εχω περιπου 2 βδομαδες δεν μου εχει εμφανισει κανενα προβλημα ουτε κολληματα..α και το προβλημα του τζογου απ'οτι ρωτησα στο καταστημα μου ειπαν οτι δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο αφου συμβαινει σε ολα τα slide κινητα..:confused:..κι εγω σκοπευω να παρω καμια θηκη γτ ετσι και μου πεσει κατω..:wacko:..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

εν αναμονη του shine λοιπον και ολο σκεφτομαι διαφορα πραγματακια....

με τα παιχνιδια τι γινεται? παιζονται παιχνιδια με τα νουμερα? ρωταω επειδη δεν εχει πληκτρο 4/5 κατευθυνσεων. επισης εφαρμογες java δεχεται ευκολα? τις στελνεις με bt ή τις περνας στην καρτα μνημης και εισαι ok? ή θελει καποια περιπλκη διαδικασια?

και κατι αλλο... υπαρχει δυνατοτητα hackαρισματος του τηλεφωνου? οτιδηποτε καιαν γινεται... να εχω να ασχολουμε τις πρωτες μερες...

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εν αναμονη του shine λοιπον και ολο σκεφτομαι διαφορα πραγματακια....

με τα παιχνιδια τι γινεται? παιζονται παιχνιδια με τα νουμερα? ρωταω επειδη δεν εχει πληκτρο 4/5 κατευθυνσεων. επισης εφαρμογες java δεχεται ευκολα? τις στελνεις με bt ή τις περνας στην καρτα μνημης και εισαι ok? ή θελει καποια περιπλκη διαδικασια?

και κατι αλλο... υπαρχει δυνατοτητα hackαρισματος του τηλεφωνου? οτιδηποτε καιαν γινεται... να εχω να ασχολουμε τις πρωτες μερες...

 

ευχαριστω!

 

Παιχνιδια ναι μπορεις να του περασεις και μεσω bluetooth...απλα στελνεις το αρχειο .jar μεσω bluetooth στο κιν. και αυτο παει στο φακελο ''Αλλα''...ε μετα απο εκει πατας ''επιλ.'' και μετα πατας εγκατασταση...προσοχη παιρνει παιχνιδια αναλυσης 240x320..α και τα παιχνιδια παιζουν κανονικα και με τα νουμερα και με την ροδελα αλλα με την ροδελα ειναι λιγο αργο σπαστικο..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...