Jump to content

LG Shine (KE970)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια γεια χαρα τι λεει το μπ3φωνο του κινητου?Απο ενταση κλπ?

 

Eνταξει ικανοποιητικο ειναι το ηχειο του..δεν το λες ουτε πολυ χαμηλο αλλα ουτε και πολυ δυνατο..τωρα αν κανεις τη χρηση handsfree τα πραγματα βελτιωνονται..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. εχω το ke970. οταν βαζω pdf ή ms word files (εως 10 mb) δεν μπορω να κανω ζοομ ετσι ωστε να αναγνωσω το κειμενο.φαινονται πολυ θολα . το εψαξα με αναλυσεις εβαλα ακομα και πολυ μικρα αρχεια αλλα τιποτα.. μηπως ξερει κανεις κατι? απο την αλλη οταν ανεβασω την αναλυση εκει που παει να κανει loading χανεται..

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. εχω το ke970. οταν βαζω pdf ή ms word files (εως 10 mb) δεν μπορω να κανω ζοομ ετσι ωστε να αναγνωσω το κειμενο.φαινονται πολυ θολα . το εψαξα με αναλυσεις εβαλα ακομα και πολυ μικρα αρχεια αλλα τιποτα.. μηπως ξερει κανεις κατι? απο την αλλη οταν ανεβασω την αναλυση εκει που παει να κανει loading χανεται..

 

ευχαριστω

 

Δοκίμασε να πατήσεις τη ροδέλα μέσα και μετά το αριστερό πλήκτρο που λέει in όσες φορές θέλεις για ζουμ. Και μετά ξανά τη ροδέλα μέσα. Το έχεις κάνει αυτό και δεν σου δούλεψε?

Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε απλα με το ζοομ φαινονται ολα παρα πολυ θολα και δεν διακρινονται τα γραμματα... προσπαθησα να αλλαξω αναλυση στο pdf απο το pc αλλα μετα απλα δεν μου το ανοιγε το αρχειο (δεν το εκανα πανω απο 10mb) απλα λιγοτερες σελιδες.

 

 

 

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει και εγώ πρόσφατα το LG shine και αγόρασα και το usb cable (αλλά χωρίς συνoδευτικό cd) αλλά δε μπορώ να βρω το λογισμικό sto site της LG . Μπορεί κανείς να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

@sastros μπορεις να βρεις το λογισμικο μεσω :google:. εγω κατευθειαν εκει εψαξα και το βρηκα πανευκολα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακάλυψα κάτι γαμ@το γιά το κινητό.

Όταν πατάω το γράμμα Ν στις επαφές μου(φαντάζομαι το ίδιο θα γίνεται κ με κάποιο άλλο γράμμα σε αντίστοιχη περίπτωση) δεν με βγάζει στην πρώτη επαφή του γράμματος Ν,αλλά στην τρίτη συγκεκριμένα,καθώς την έχω χρησιμοποιήσει πολύ πιο συχνά από τις υπόλοιπες αυτού του γράμματος κ ''θεωρεί'' πιό πιθανό πηγαίνοντας εγώ στο Ν να χρησιμοποιήσω την τρίτη επαφή παρά οποιαδήποτε άλλη αυτού του γράμματος που τις έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα.

Κ έχει δίκιο,από τότε που μου το κάνει αυτό πρόσεξα ότι πάντα είχε δίκιο καθώς δεν είχα χρησιμοποιήσει άλλη επαφή του Ν.Αυτό μου το κάνει εδώ κ περίπου 2 εβδομάδες,οπότε περίπου 10 μήνες από τότε που το αγόρασα........:D:D:D:D

Οπότε είναι σαν να έχει κάποιου είδους μνήμης όπου υπολογίζει αν έχουμε χρησιμοποιήσει κάποια επαφή πολύ περισσότερες φορές από κάποια άλλη σε κάποιο γράμμα κ μας πηγαίνει κατευθείαν σε αυτή.

Τι λέτε,γαμ@το???

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακάλυψα κάτι γαμ@το γιά το κινητό.

Όταν πατάω το γράμμα Ν στις επαφές μου(φαντάζομαι το ίδιο θα γίνεται κ με κάποιο άλλο γράμμα σε αντίστοιχη περίπτωση) δεν με βγάζει στην πρώτη επαφή του γράμματος Ν,αλλά στην τρίτη συγκεκριμένα,καθώς την έχω χρησιμοποιήσει πολύ πιο συχνά από τις υπόλοιπες αυτού του γράμματος κ ''θεωρεί'' πιό πιθανό πηγαίνοντας εγώ στο Ν να χρησιμοποιήσω την τρίτη επαφή παρά οποιαδήποτε άλλη αυτού του γράμματος που τις έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα.

Κ έχει δίκιο,από τότε που μου το κάνει αυτό πρόσεξα ότι πάντα είχε δίκιο καθώς δεν είχα χρησιμοποιήσει άλλη επαφή του Ν.Αυτό μου το κάνει εδώ κ περίπου 2 εβδομάδες,οπότε περίπου 10 μήνες από τότε που το αγόρασα........:D:D:D:D

Οπότε είναι σαν να έχει κάποιου είδους μνήμης όπου υπολογίζει αν έχουμε χρησιμοποιήσει κάποια επαφή πολύ περισσότερες φορές από κάποια άλλη σε κάποιο γράμμα κ μας πηγαίνει κατευθείαν σε αυτή.

Τι λέτε,γαμ@το???

 

Πολυ καλο φιλε..δεν το ειχα σκεφτει ποτε..:up::clap:..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω ολα τα μελη του forum , μιας και αυτο ειναι το πρωτο μου post.

Αποκτησα πριν μερικες μερες το lg shine και ειναι ακομα νωρις για να εκφερω γνωμη.

Αντιμετωπιζω προβλημα με την συνδεση bluetooth. Συγκεκριμενα ενω η αποστολη αρχειων απο το laptop προς το lg shine ειναι απροβληματιστη , δεν συμβαινει το ιδιο αντιστροφα !

Οταν προσπαθω να στειλω αρχεια απο το lg shine προς το laptop η συνδεση δεν ειναι επιτυχης!

Με λιγα λογια δεν συνδεονται αυτοματα παρολο που ειναι εντος εμβελειας. Το προβλημα υπαρχει παντα απο το lg shine προς το laptop , ποτε το αντιστροφο !

Επισης κατι αλλο , κατα την αναζητηση στις επαφες, οταν αναζητω καποια συγκεκριμενα γραμματα δεν κανει την μεταβαση , παρολο που υπαρχουν καταχωρισεις!

Αυτα για πρωτη φορα!

Παρακαλω τα φωτα σας οι γνωριζοντες !

Ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω ολα τα μελη του forum , μιας και αυτο ειναι το πρωτο μου post.

Αποκτησα πριν μερικες μερες το lg shine και ειναι ακομα νωρις για να εκφερω γνωμη.

Αντιμετωπιζω προβλημα με την συνδεση bluetooth. Συγκεκριμενα ενω η αποστολη αρχειων απο το laptop προς το lg shine ειναι απροβληματιστη , δεν συμβαινει το ιδιο αντιστροφα !

Οταν προσπαθω να στειλω αρχεια απο το lg shine προς το laptop η συνδεση δεν ειναι επιτυχης!

Με λιγα λογια δεν συνδεονται αυτοματα παρολο που ειναι εντος εμβελειας. Το προβλημα υπαρχει παντα απο το lg shine προς το laptop , ποτε το αντιστροφο !

Επισης κατι αλλο , κατα την αναζητηση στις επαφες, οταν αναζητω καποια συγκεκριμενα γραμματα δεν κανει την μεταβαση , παρολο που υπαρχουν καταχωρισεις!

Αυτα για πρωτη φορα!

Παρακαλω τα φωτα σας οι γνωριζοντες !

Ευχαριστω πολυ !

Για το πρόβλημα σου με το bluetooth,δεν μπορώ να σου πω κάτι μιας κ δεν γνωρίζω αλλά φαντάζομαι πως ξέρω τι γίνεται με τις επαφές,

Λογικά ο κατάλογος με τις επαφές σου είναι απο από τη Sim όπου είχες περασμένα κάποια τηλέφωνα σε αυτήν από παλαιότερα τηλέφωνα.Αν είναι έτσι τότε λογικά αυτό που συμβαίνει είναι πως το κινητό μπορεί να ξεχωρίσει Ελληνικούς από Λατινικούς χαρακτήρες,κάτι που σημαίνει πως το πιθανότατα αυτό που για σένα είναι Κ(κ) Ελληνικό για το κινητό να είναι Κ(k) Λατινικό.Αυτό λογικά συμβαίνει γιατί κάποιο προηγούμενο τηλέφωνο δεν υποστήηριζε πλήρως τους Ελληνικους χαρακτήρες αλλά μόνο κάποια γράμματα που δεν υπάρχουν στα Λατινικά,ενώ όσα γράμματα είναι ίδια σε Λατινικά κ Ελληνικά τα περναγε σαν Λατινικά.

Αν δοκιμάσεις όταν είσαι στις επαφές να πιέσεις ένα πλήκτρο παραπάνω φορές ώστε να πάς στον Λατινικό χαρακτήρα τότε λογικά θα βρεθείς κ στις επαφές στις οποιές δεν έβρισκες με Ελληνικα....

 

P.S.:Καλως ήρθες στο forum :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα σου με το bluetooth,δεν μπορώ να σου πω κάτι μιας κ δεν γνωρίζω αλλά φαντάζομαι πως ξέρω τι γίνεται με τις επαφές,

Λογικά ο κατάλογος με τις επαφές σου είναι απο από τη Sim όπου είχες περασμένα κάποια τηλέφωνα σε αυτήν από παλαιότερα τηλέφωνα.Αν είναι έτσι τότε λογικά αυτό που συμβαίνει είναι πως το κινητό μπορεί να ξεχωρίσει Ελληνικούς από Λατινικούς χαρακτήρες,κάτι που σημαίνει πως το πιθανότατα αυτό που για σένα είναι Κ(κ) Ελληνικό για το κινητό να είναι Κ(k) Λατινικό.Αυτό λογικά συμβαίνει γιατί κάποιο προηγούμενο τηλέφωνο δεν υποστήηριζε πλήρως τους Ελληνικους χαρακτήρες αλλά μόνο κάποια γράμματα που δεν υπάρχουν στα Λατινικά,ενώ όσα γράμματα είναι ίδια σε Λατινικά κ Ελληνικά τα περναγε σαν Λατινικά.

Αν δοκιμάσεις όταν είσαι στις επαφές να πιέσεις ένα πλήκτρο παραπάνω φορές ώστε να πάς στον Λατινικό χαρακτήρα τότε λογικά θα βρεθείς κ στις επαφές στις οποιές δεν έβρισκες με Ελληνικα....

 

P.S.:Καλως ήρθες στο forum :)

 

Ευχαριστω ! Αυτο ηταν!

Τουλαχιστον λυθηκε το προβλημα με την αναζητηση στις επαφες.

Παντως περιμενα κατι λιγο παραπανω απο αυτο το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα σε προσφορά το LG KE970. Το σύνολο των επαφών μου είναι στον υπολογιστή στο Outlook 2003 και σε ένα SE M600. Προσπάθησα να στείλω τον φάκελο των επαφών από το M600 στο LG μέσω ΒΤ αλλά απέτυχε.

 

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου υποδείξει τρόπο μεταφοράς;

Cd με software για το τηλέφωνο και καλώδιο σύνδεσης του στον υπολογιστή δεν υπήρχε στην συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα καθως επαιζα διαφορα παιχνιδια στο shine οτι μετα απο περιπου 20 λεπτα το πισω μερος του αρχισε να ζεσταινετε αρκετα και παρατηρησα πως ειναι η μπαταρια..το εχει παρατηρησει μηπως αυτο κανεις αλλος..??:confused:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω "δει" κατι τετοιο.... παιζω αρκετες ωρες παιχνιδια και δεν εχω παρατηρησει κατι παρομοιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τα 100 ευρω που το βρηκα καινουριο αξιζει?Δεν εχω ξαναπαρει LG και ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο SE W302 που ειναι δοκιμασμενη λυση μιας κι εχω αρκετα Sony ενω δεν εχω ξαναπιασει LG..
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

και γω ειχα αυτο το διλλημα! πιστευω οτι ειναι οτι πιο must κυκλοφορει σε αυτα τα χρηματα! απιστευτη κατασκευη! ειδικα το slide του δεν παιζεται! απο τα καλυτερα!

οσον αφορα για το w302 δεν εχω ακουσει καλα λογια! πολλοι μιλανε για μια αποτυχια της se.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Έχω το LG KE970 και αντιμετοπίζω ένα πρόβλημα με το mp3 player και την κάρτα μνημης.Το κινιτό παίζει μέσω του mp3 player που βρίσκεται στα πολυμέσα μόνο τα κομμάτια που υπάρχουν στην μνημη του κινιτου, αυτά που βρίσκονται στην κάρτα μνήμης τα δν τα αναγνωρίζει απο τα πολυμέσα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να εκμεταλευτώ το mp3 player του κινιτού για συνεχή αναπαραγωγή κομματιών χωρίς να χρειάζεται να πατάω ο ίδιος να αλλάξει κομμάτι...

Παρακαλώ τα φώτα σας

Link to comment
Share on other sites

τα εχεις βαλει τα τραγουδια στον φακελο ΜΡ3 της καρτας μνημης? αν οχι, τοτε βαλ' τα εκει. αν τα βαλεις χυμα μεσα στην καρτα μνημης δεν τα αναγνωριζει:)
Link to comment
Share on other sites

α τα βρίκε φίλε μου.Απλώς τα είχα βάλει στον φάκελο MP3 και μετά από εκει τα ειχα βαλει σε αλλους φακελους ενω απο οτι φαινεται τα θελει χυμα
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα σε προσφορά το LG KE970. Το σύνολο των επαφών μου είναι στον υπολογιστή στο Outlook 2003 και σε ένα SE M600. Προσπάθησα να στείλω τον φάκελο των επαφών από το M600 στο LG μέσω ΒΤ αλλά απέτυχε.

 

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου υποδείξει τρόπο μεταφοράς;

Cd με software για το τηλέφωνο και καλώδιο σύνδεσης του στον υπολογιστή δεν υπήρχε στην συσκευασία.

 

Την ιδια απορια εχω και εγω πως θα περασουμε τις επαφες μας στο τηλεφωνο?μια μια?

Εχω δει την ιδια ερωτηση 4 φορες σε οσες σελιδες του thread εψαξα αλλα απαντηση δεν ειδα πουθενα

ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...