Jump to content

LG Shine (KE970)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια.και συγχαρητηρια σε ολους για το topic ειμαι απο προχτες και εγω ενας κατοχος lg shine χρυσαφι, δυστηχως ομως εφαγε την τουμπα με την οθονη και χαρακτικε ασχημα...μηπως γνωριζει καποιος ποσο παει να την αλλαξω και αν υπαρχει καποια αντιπροσωπεια της lg για πιο γρηγορη εξυπηρετηση απο γερμανο,πλαισιο,κτλ. ευχαριστω ρε παιδες εκ των προτερων, να στε καλα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω καθόλου από photoshop φίλε μου,οπότε μάλλον δεν μπορώ να σε βοηθήσω,το μόνο σίγουρο είναι πως οι 240*320 ταιριάζουν οπότε λογικά κ οι επόμενες ''κατηγορίες'' ταιριάζουν,δηλ 640*480[(320*2)*(240*2)],κ πάει λέγοντας...

 

 

 

βρηκα ακρη.τη γυρνας δεξια η αριστερα ας πουμε και μετα αλλαζει την αναλυση η πρεπει να τραβας φωτο καθετα με το lg για να μπορεις να τις μετατρεψεις.ολα οκ κ σε ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μεγαλώνουμε την ένταση του κινητού??Είναι πολύ χαμηλή...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μεγαλώνουμε την ένταση του κινητού??Είναι πολύ χαμηλή...

 

Κλείστο το μέσα στην παλάμη σου και τρίβε:)

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το αγόρασα χθες και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ??/ όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι, το θεωρώ πολύ σημαντικό. Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ! Η οθόνη είναι απαράδεκτη την ημέρα. Δε φαίνεται ΤΙΠΟΤΑ ακόμη και στη μέγιστη φωτεινότητα! αυτό είναι απαράδεκτο, θεωρώ τον εαυτό μου θύμα της διαφήμισης της LG. Βασικά αυτό πιστεύω ότι είναι παραπλάνηση, υποτίθεται ότι το κινητό ως καταναλωτικό αγαθό πρέπει να ικανοποιεί το βασικό σκοπό ύπαρξής του, να ...παίρνεις δηλαδή τηλέφωνο. Πώς να πάρεις όμως όταν δε βλέπεις τίποτα??? ξέρει κανείς πώς μπορώ να το πουλήσω? θέλω οπωσδήποτε, κρίμα τα λεφτά.!

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι νέος χρήστης του forum αλλά παλιός χρήστης κινητών! Από ότι είδα οι πιο πολλοί έχετε πρόβλημα με τις pixel-ιασμένες εικόνες! Αυτό δεν έχει να κάνει με πρόβλημα του LG Shine αλλά με τις κωδικοποιήσεις της JPEG Group International (Οργανισμός που ασχολείται με την αναπτυξη του προτύπου εικόνων Jpeg). Για να μη έχετε λοιπόν αυτό το πρόβλημα μπορείτε να κάνετα τα εξής:

 

ΛΥΣΗ 1. Ανοίγετε τις εικόνες με το Microsoft picture Manager (όσοι έχετε Office δηλ. ΌΛΟΙ), και κάνετε αποθήκευση.

 

ΛΥΣΗ 2. Ανοίγετε τις εικόνες με τη ζωγραφική και κάνε αποθήκευση.

 

ΛΥΣΗ 3. Ανοίγετε τις εικόνες με το Photoshop και κάνετε Save As Copy επιλέγετε τύπο Jpeg και ποιότητα τουλάχιστον εννέα (9).

 

Με αυτούς τους τρόπους ΔΕΝ χάνουμε την αρχική εικόνα αλλά την αποθηκεύουμε ως εικόνα JPEG υψηλής κωδικοποίησης (τεχνικές λεπτομέρειες)(αλλάζει δηλ. ο τρόπος που αναλύεται η εικόνα από τον επξεργαστεί και το λογισμικό του κινητου). Έτσι θα μπορεί το κινητό να τις αποκωδικοποιήσει - εμφανίσει κανονικότατα! Το photoshop και το Microsoft Picture Manager δίνουν φοβερά αποτελέσματα, η ζωγραφική μέτρια!

 

ΥΓ Κατα την αποθήκευση θα σας ρωτήσει για αντικατάσταση της ήδη υπάρχουσας εικόνας, πείτε ναι. Αν πάλι είστε άπειρος χρήστης δώστε ένα νέο όνομα στην εικόνα σας ή αποθηκευστε τη σε άλλο φάκελο ώστε να κρατήσετε την αρχική.

 

Όποιος έχει απορίες, εδώ είμαι!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Βρίσκομαι στο εξωτερικό (Αυστρία) και έχω βρει το Shine σε titanium black καινούριο σε τιμή 119 ευρώ. Με βάση την εμφάνιση κυρίως σκέφτομαι να το χτυπήσω (σαν δεύτερο κινητό).

Ο μόνος προβληματισμός μου είναι η οθόνη-καθρέφτης: το πρόβλημα υπάρχει μόνο όταν βαράει ήλιος πάνω της Ή γενικά σε οποιαδήποτε ηλιόλουστη-φωτεινή ημέρα δεν φαίνεται τίποτα??? :worry:

 

Αν μπορεί ας απαντήσει κάποιος! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει,εχει προβληματακι...και πιο κινητο δεν εχει ? αλλα γενικα ειναι πολυ καλο,ιδιαιτερα η αξεπεραστη η αισθηση του μεταλλου...
Link to comment
Share on other sites

ενταξει,εχει προβληματακι...και πιο κινητο δεν εχει ? αλλα γενικα ειναι πολυ καλο,ιδιαιτερα η αξεπεραστη η αισθηση του μεταλλου...

 

Ok, δεκτό σαν ελάττωμα, αλλά η ερώτησή μου είναι: αν είσαι έξω μία φυσιολογική φωτεινή ημέρα δεν βλέπεις τπτ στην οθόνη??? Ή το πρόβλημα υπάρχει μόνο όταν πέφτει ήλιος πάνω της? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ok, δεκτό σαν ελάττωμα, αλλά η ερώτησή μου είναι: αν είσαι έξω μία φυσιολογική φωτεινή ημέρα δεν βλέπεις τπτ στην οθόνη??? Ή το πρόβλημα υπάρχει μόνο όταν πέφτει ήλιος πάνω της? :wacko:

 

εγώ έχω πρόβλημα ακόμη και εάν δεν πέφτει ο ήλιος πάνω του. Βλέπεις την οθόνη αλλά επικρατεί η εικόνα του εαυτού σου που καθρεφτίζεται σ' αυτήν. Για παράδειγμα δεν μπορώ να βρω μία επαφή. ΜΟυ είπαν να αυξήσω τη φωτεινότητα οθόνης στο 100% αλλά δενπέτυχα και πολλά πράγματα ενώ περιορίστηκε η αυτ0ονομία της μπαταρίας. Πέρα από αυτό το μεγάφωνο δεν είναι καλό με αποτέλεσμα πολλές φορές να μην ακούγεται όταν είσαι σε κίνηση (όχι με ιδιαίτερα μεγάλο θόρυβο). Πάντως χωρίς να θέλω να πείσω κάποιον αυτά που γράφω (εννοείται)α αφορούν την προσωπική και μόνο μου άποψη

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

1. Τα τραγούδια αποθηκεύονται μόνο στον φάκελο MP3 της κάρτας μνήμης, όχι σε υποφακέλους (σε αντιθετη περίπτωση δεν τα "βλέπει" ο player).

 

2. Για να βγείτε από το MP3 player χωρίς να σταματήσει η αναπαραγωγή της μουσικής πιέζετε στιγμιαία το πλήκτρο MP3 που βρίσκεται στο πλάι της συσκευής!

 

3. Για να κλειδώσετε το πληκτρολόγιο όσο αναπαράγεται μουσική κρατάτε πατημένο το πλήκτρο Mp3 που βρίσκεται στο πλάι της συσκευής για 2-3 δευτερόλεπτα. Η ένδειξη "hold" εμφανίζεται στην οθόνη και δεν λειτουργεί κανένα πλήκτρο ακόμη και αν κάνετε slide το πληκτρολόγιο! Για να ενεργοποιήσετε ξανά το πληκτρολόγιο πιέστε ξανά το πλήκτρο MP3.

 

4. Το LG shine έχει auto focus που σημαίνει όταν θέλετε να βγάλετε κάποια φωτογραφία πιέστε το πλήκτρο μέχρι τη μέση (ώστε να γίνει εστίαση, εμφανίζεται ένα πράσινο πλαίσιο) και στη συνέχεια συνεχίστε την πίεση του πλήκτρου μέχρι τέλους.

 

5. Λόγω λογισμικού κάποια ονόματα φακέλων μεταφράζονται αυτόματα στην τρέχουσα γλώσσα (για άλλους καλό, για άλλους ενοχλητικό)

π.χ. Ringtones = Μελωδίες,

Camera = Φωτογραφική,

Downloads = Λήψεις κ.α.

Αν δεν επιθυμείτε κάτι τέτοιο στην αρχή του όνόματος του φακέλου δώστε τον χαρακτήρα " ' "

 

6. Αν οι εικόνες που μεταφέρατε στο κινητό σας pixel-ιάζουν δείτε στη σελίδα 21 αυτού του θέματος για συμβουλές

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

1. Τα τραγούδια αποθηκεύονται μόνο στον φάκελο MP3 της κάρτας μνήμης, όχι σε υποφακέλους (σε αντιθετη περίπτωση δεν τα "βλέπει" ο player).

 

2. Για να βγείτε από το MP3 player χωρίς να σταματήσει η αναπαραγωγή της μουσικής πιέζετε στιγμιαία το πλήκτρο MP3 που βρίσκεται στο πλάι της συσκευής!

 

3. Για να κλειδώσετε το πληκτρολόγιο όσο αναπαράγεται μουσική κρατάτε πατημένο το πλήκτρο Mp3 που βρίσκεται στο πλάι της συσκευής για 2-3 δευτερόλεπτα. Η ένδειξη "hold" εμφανίζεται στην οθόνη και δεν λειτουργεί κανένα πλήκτρο ακόμη και αν κάνετε slide το πληκτρολόγιο! Για να ενεργοποιήσετε ξανά το πληκτρολόγιο πιέστε ξανά το πλήκτρο MP3.

 

4. Το LG shine έχει auto focus που σημαίνει όταν θέλετε να βγάλετε κάποια φωτογραφία πιέστε το πλήκτρο μέχρι τη μέση (ώστε να γίνει εστίαση, εμφανίζεται ένα πράσινο πλαίσιο) και στη συνέχεια συνεχίστε την πίεση του πλήκτρου μέχρι τέλους.

 

5. Λόγω λογισμικού κάποια ονόματα φακέλων μεταφράζονται αυτόματα στην τρέχουσα γλώσσα (για άλλους καλό, για άλλους ενοχλητικό)

π.χ. Ringtones = Μελωδίες,

Camera = Φωτογραφική,

Downloads = Λήψεις κ.α.

Αν δεν επιθυμείτε κάτι τέτοιο στην αρχή του όνόματος του φακέλου δώστε τον χαρακτήρα " ' "

 

6. Αν οι εικόνες που μεταφέρατε στο κινητό σας pixel-ιάζουν δείτε στη σελίδα 21 αυτού του θέματος για συμβουλές

 

Ευχαριστούμε φίλε, ωραία τα tips για το κινητάκι.

 

Τρίτη ημέρα συμβίωσης σήμερα με το Shine και έχω να αναφέρω ότι είναι απο τα πιο ποιοτικά κατασκευασμένα κινητά που έχω χειριστεί. :D Η αίσθηση της μεταλλικής κατασκευής είναι απαράμιλλη και εμφανισιακά για τα δικά μου γούστα σκίζει (πάντα σε σχέση με τα λεφτά του!). Η φωτογραφική μηχανή εντυπωσιάζει για τα 2 μόλις mpx της και σε αυτό συμβάλλει το auto focus. Το mp3 player αποδίδει ικανοποιητική ένταση αλλά εξαιρετική καθαρότητα από τα ακουστικά (το ηχείο είναι απλά μέτριο).

 

Στα αρνητικά η οθόνη που καθρεφτίζει το φώς έντονα, χωρίς να με έχει ενοχλήσει ιδιαίτερα στο χειρισμό με ηλιοφάνεια πάντως (έχω τη φωτεινότητα στο 100%). Το scroll key είναι λίγο ασαφές, αλλά απαιτεί εξοικείωση. Και το ραδιόφωνο που είναι κρίμα να λείπει...:(

 

Αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε φίλε, ωραία τα tips για το κινητάκι.

 

Τρίτη ημέρα συμβίωσης σήμερα με το Shine και έχω να αναφέρω ότι είναι απο τα πιο ποιοτικά κατασκευασμένα κινητά που έχω χειριστεί. :D Η αίσθηση της μεταλλικής κατασκευής είναι απαράμιλλη και εμφανισιακά για τα δικά μου γούστα σκίζει (πάντα σε σχέση με τα λεφτά του!). Η φωτογραφική μηχανή εντυπωσιάζει για τα 2 μόλις mpx της και σε αυτό συμβάλλει το auto focus. Το mp3 player αποδίδει ικανοποιητική ένταση αλλά εξαιρετική καθαρότητα από τα ακουστικά (το ηχείο είναι απλά μέτριο).

 

Στα αρνητικά η οθόνη που καθρεφτίζει το φώς έντονα, χωρίς να με έχει ενοχλήσει ιδιαίτερα στο χειρισμό με ηλιοφάνεια πάντως (έχω τη φωτεινότητα στο 100%). Το scroll key είναι λίγο ασαφές, αλλά απαιτεί εξοικείωση. Και το ραδιόφωνο που είναι κρίμα να λείπει...:(

 

Αυτά. :)

 

Φίλε μου έχεις δίκιο οσον αφορά την οθόνη και το ραδιόφωνο. Τώρα για το scroll key θέλει να συνηθίσεις τον τρόπο λειτουργίας του! Πολλοί είναι αυτοί που πιστεύουν ότι χάνει scrolls (κυλίσεις) αυτό είναι ενας ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΜΥΘΟΣ! Είναι απλό. Όταν κάνεις scrolling προς τακάτω και θελήσεις να κάνεις scroll προς τα επάνω τότε το πρώτο "κλίκ" (να το πω έτσι) του scroll key είναι κενό (δεν κάνει τίποτα. Αντίστοιχα όταν κάνεις scrolling προς τα πάνω και θες να κάνεις κάτω πάλι το πρώτο scroll είναι κενό. Τώρα θα μου πείτε γιατι γίνεται αυτό... Υπάρχει η εξής εξήγηση: επειδή to scroll key ειναι και enter μαζί (για κάποιους push button) μπορεί κατα την πίεση του να κυλίσετε καταλάθος το scroll key και να μπείτε σε λάθος μενού, δίνοντας ένα κενό μειώνεται αυτό το περιθώριο λάθους διότι και να κυλίσει το scroll κευ δεν θα γίνει τίποτα!

Υ.Γ. Έχει γίνει έρευνα ότι στις περισσότερες περιπτώσεις η δύναμη που ασκούμε για την πίεση του scroll key είναι συνήθως αντίστροφη της κύλισης που κάνουμε για το λόγο αυτό υπάρχει και αυτο το "ελαττωμα" για κάποιους! Παρατηρείστε το και μόνοι σας! Α, δεν είναι απόλυτο γι' αυτό λέω "συνήθως"!!!

 

Η LG για ακόμη μία φορά έδειξε την υπεροχή της!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πήρα και εγώ χτες, με επιδότηση....3 πράγματα και εγώ να ρωτήσω...

 

1. USB Cable δεν είχε στην συσκευασία? Που το βρίσκω να το αγοράσω?

2. Εxtra μνήμη 1 GB ούτε και αυτή την είχε. Το πήρα από Wind κατάστημα.

3. Εχει βρει κανείς θήκη που να είναι δερμάτινη ή υφασμάτινη και να μπαίνει όλο μεσα?

 

Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ χτες, με επιδότηση....3 πράγματα και εγώ να ρωτήσω...

 

1. USB Cable δεν είχε στην συσκευασία? Που το βρίσκω να το αγοράσω?

2. Εxtra μνήμη 1 GB ούτε και αυτή την είχε. Το πήρα από Wind κατάστημα.

3. Εχει βρει κανείς θήκη που να είναι δερμάτινη ή υφασμάτινη και να μπαίνει όλο μεσα?

 

Thanks in advance

Από όσο ξέρω η συσκευασία περιλαμβάνει το καλώδιο για σύνδεση με Η/Υ(τουλάχιστον η δικιά μου είχε).

Κάρτα μνήμης δεν περιλαμβάνει.:( Αλλά πλέον οι τιμές είναι πολυ χαμηλές οπότε αυτό δεν είναι πρόβλημα.

Εγώ προσωπικά θήκη του πήρα από το Πλαίσιο η οποία είναι υφασμάτινη κ το χωράει κανονικά όλο μέσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ!

Προσπαθώ να βάλω έναν ήχο κλήσης για όλες τις επαφές αλλά δε μπορώ κι έτσι αναγκάστηκα να βάλω στην κάθε μία ξεχωριστά (Δεν έχω διπλά ονόματα). Προσπαθησα να βρω καινούριο firmware μπας και διορθωθεί το πρόβλημα αλλά απ ότι κατάλαβα δεν έχει βγει.

'Οποιος γνωρίζει ας βοηθήσει παρακαλώ.Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

Προσπαθώ να βάλω έναν ήχο κλήσης για όλες τις επαφές αλλά δε μπορώ κι έτσι αναγκάστηκα να βάλω στην κάθε μία ξεχωριστά (Δεν έχω διπλά ονόματα). Προσπαθησα να βρω καινούριο firmware μπας και διορθωθεί το πρόβλημα αλλά απ ότι κατάλαβα δεν έχει βγει.

'Οποιος γνωρίζει ας βοηθήσει παρακαλώ.Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασες να πας: Προφιλ--> Δυνατό --> Προσωποποίηση-->Ήχοι κλήσεων (Μενού 1,4,2,2)? Έλεγξε και τον Τυπο ειδοπ.κλήσης, και την ένταση κουδουνισμού. Μη ξεχασεις έπειτα να κάνεις ενεργοποίηση του προφίλ!! άν έχεισ ακόμη πρόβλημα στειλε μου ΠΜ! Α! καινουργιο firmware δεν προκειται να βρεις! Η LG το αποφεύγει!

 

Το πήρα και εγώ χτες, με επιδότηση....3 πράγματα και εγώ να ρωτήσω...

 

1. USB Cable δεν είχε στην συσκευασία? Που το βρίσκω να το αγοράσω?

2. Εxtra μνήμη 1 GB ούτε και αυτή την είχε. Το πήρα από Wind κατάστημα.

3. Εχει βρει κανείς θήκη που να είναι δερμάτινη ή υφασμάτινη και να μπαίνει όλο μεσα?

 

Thanks in advance

 

Φίλε μου ένω στο επίσημο site της LG αναφέρει ότι συμπεριλαμβάνεται και καλώδιο USB έχει γίνει αναπροσαρμογή συσκευασίας απο τα τέλη Μαρτίου όπου πλέον το καλώδιο πωλείται χωριστά! Αν επικοινωνησεις με τα κεντρικά της εταιρίας θα σου δώσουν το τηλέφωνο της omnitech (του εισαγωγέα) από όπου μπορείς να ζητήσεις το καλώδιο. Αν σου πουν πως δεν υπάρχει ο κωδικός για αυτό το προϊόν ζήτα το καλώδιο για το chocolate, είναι ίδιο αλλά θα πρέπει να κατεβάσεις τους drivers από το internet!

Αν έχεις χρόνο μπορείς να ψάξεις σε καταστήματα με μεταχειρισμένα όπου πολλοί χρήστες πηγαίνουν τα κινητα τους τηλέφωνα μαζί με τα extras! έγω έτσι έκανα και πήρα το καλώδιο στην ουσία καινούργιο με 8 ευρώ. Α! Στην omnitech να περιμένεις τιμή απο 15 έως 25 ευρώ.

Η κάρτα μνημης δεν συμπεριλαμβάνονταν ποτέ στη συσκευασία και ούτε πρόκειται είναι όμως πάμφθηνες. Ενδεικτικά σου αναφέρω ότι το1GB έχει περίπου 9 ευρώ και τα 2GB 14 ευρώ.

Τώρα για θήκη που ρωτάς εγώ προτείνω υφασμάτινη ώστε να απορροφά και τους κραδασμούς αν σου πέσει το κινητό :p. Εγω προσωπικά έχω υφασμάτινη τις γνωστές socks (κάλτσες :D) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! μπορείς να βρεις τέτοιες θήκες σε όλα τα καταστήματα κινητών! Αν θελεις στείλε με ΠΜ το mail σου να σου στείλω φώτο πως ακριβώς είναι! Το κόστος ξεκινά από τα 6-7 ευρώ και φθάνει μέχρι τα 15-20 ανάλογο με το σχέδιο και τα logos που θα έχει!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και έλεγα να το πάρω το κινητάκι γιατί μου άρεσε αλλά με αυτά που λέτε για την οθόνη με τρομάξατε ρε παιδιά. :( Καλά,καθόλου δεν φαίνεται η οθόνη όταν πας να τραβήξεις φωτογραφίες;Δηλαδή είναι άχρηστη η φωτογραφική μηχανή.
Link to comment
Share on other sites

Και έλεγα να το πάρω το κινητάκι γιατί μου άρεσε αλλά με αυτά που λέτε για την οθόνη με τρομάξατε ρε παιδιά. :( Καλά,καθόλου δεν φαίνεται η οθόνη όταν πας να τραβήξεις φωτογραφίες;Δηλαδή είναι άχρηστη η φωτογραφική μηχανή.

 

Όχι φιλε μου, η οθονη του ειναι εκπληκτική! Υψηλής ανάλυσης, δεν ξεχωρίζεις pixels, έχει anti-aliasing οπότε έχει τις πιο καθαρες γραμματοσειρές που εχεις δει σε κινητό τηλέφωνο, πολύ καλή αντίθεση, απλά λόγω του ότι η επιφάνεια του είναι καθρέπτης όταν τον χτυπά απευθείας ο ήλιος τότε γίνεται εντονα δυσανάγνωστη. Φυσικά μπορείς να μή το έχεισ κόντρα στον ήλιο ή να το βοηθήσεις κάνοντας του σκιά με το χέρι σου! Σαν συσκευή αξίζει 200% ειδικά για την τιμή του δεν το συζητώ...! Εγω προσωπικά σου το προτείνω ανεπιφύλακτα! Έχω ένα εδω και ένα χρόνο περίπου (titanium black) και τον μαϊο πήρα και δεύτερο για τον άλλο μου τον αριθμό (silver) και τώρα έχω δύο ίδια κινητά! Αυτό μόνο σκέψου! :D Φυσικά μπορείς σε κάποιο κατάστημα να ζητήσεις από τον πωλητή να βγείτε μαζί από το μαγαζί για να δεις πως φαίνεται η οθόνη του, δεν φέρνουν αντίρρηση! Είναι ο καλύτερος τρόπος για να βγάλεις τα συμπεράσματα σου! Η απόφαση δική σου! ελπίζω να βοήθησα;)

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλαράκι,μόλις το είδα μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα.Είναι πολύ όμορφο κινητό!Στο βίντεο μπορείς να γράφεις αρκετή ώρα?Και επίσης,έχει ακοή;

 

Ρε παιδιά ποια διαφορά έχει το LG KE970 με το LG KU970;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαστε σοβαροί???? άκου να το βοηθήσεις κανοντας σκιά με το χέρι σου.... το κινητό είναι πανέμορφο΄αλλά η οθόνη του (το πώς την βλέπεις εννοώ) είναι η μεγαλύτερη απάτη, εμένα προσωπικά μου στοίχισε 170 εύρώ και μόλις την προηγούμενη εβδομάδα το ξεφορτώθηκα για 100 ευρώ... μακριά από τέτοιες οθόνες
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα παιδιά(το LG KE970),είναι πολύ ωραίο!Πίσω στην κάμερα έχει ένα μπλε αυτοκόλλητο.Αυτό να το βγάλω ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...