Jump to content

Destinator Talk & Drive


panosha
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημη παρουσίαση του Talk & Drive που ενσωματώνεται στο Destinator PN και σε λίγο και στο Destinator 6, καθιστώντας το έτσι στο μοναδικό σύστημα πλοήγησης με αναγνώρηση φωνής, που πρώτοι απολαμβάνουν οι Ελληνες οδηγοί. Ηδη κυκλοφορούν στην αγορά συσκευές με ενσωματωμένο το πρόγραμα το οποίο θα πωλείται και stand alone γιά τους ήδη υπάρχοντες χρήστες.

Παιδιά έτοιμα τα video από την σημερινή παρουσίαση του Talk & Drive στην Αίγλη του Ζαππείου.

Συγχωρέστε με γιά την μέτρια ποιότητα της εικόνας που θα δείτε αλλά με μιά κάμερα στο χέρι ήμουν και σε κακές συνθήκες λήψης. Επίσης έπρεπε να το δώσω σε ένα φορμά που να το διαβάζουν όλοι και με ένα λογικό μέγεθος αρχείων.

Πιστεύω πάντως οτι όσοι τυχεροί έχετε γρήγορη σύνδεση θα πάρετε μιά καλή εικόνα της παρουσίασης και οι νεώτεροι στο χώρο της πλοήγησης θα έχετε αρκετές ενδιαφέρουσες πληροφορίες.

 

http://rapidshare.com/files/12018959/1_MLS.wmv.html 37,3 MB A' μέρος MLS

http://rapidshare.com/files/12012631/2_NGI.wmv.html 50,5 MB B' μέρος NGI

 

Ευχαριστώ το φίλο που μου έδωσε την ιδέα να γίνω και δημοσιογράφος. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ καλη δουλια!

Μπραβο!

 

Αντε να βγει και για το Dest6 Τωρα...:D

 

Αντε να βγει και για το Destinator 6

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγει και για το Destinator 6

 

Τι εννοεις?

Εχει βγει το Destinator 6 απο την NGI εδω και 2-3 εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

Εχει βγει το Destinator 6 απο την NGI εδω και 2-3 εβδομαδες.

Eννοεί το talk&drive να βγεί και για dest 6, το παραπάνω είναι μόνο για PN.

Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα τον λόγο παρουσίασης του talk & drive μόλις 2-3 εβδομάδες μετά την επίσημη διανομή του Destinator 6.

Ποιός θα το χρησιμοποιήσει πλέον;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορει να μπει και σε συκσυες που ειναι μονο για πλοηγηση οπως το Timbo της elasyn που εχει το Destinator ND ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κυκλοφορεί ήδη σε 4 συσκευές. Θα ακολουθήσουν και άλλες. Σύντομα θα κυκλοφορήσει και γιά το 6. Σκεφτείτε όσους δεν τα πάνε καλά με την τεχνολογία, πατάνε ένα κουμπί λένε δήμο, οδό και αριθμό και φεύγουν. Είναι μιά κίνηση πρός τα εμπρός ώστε περισότερος κόσμος να μπεί και σε αυτό το χώρο, άρα καλό γιά όλους μας και δουλεύει. ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κυκλοφορεί ήδη σε 4 συσκευές.

 

 

Ποιες συσκευες ειναι αυτες ??? Ευχαριστω.:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu N500, Fujitsu N520, ETEN X500, HP Travel companion.

Με μιά μικρή επιφύλαξη. :confused:

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ολες οι παραπανω συσκευες ειναι και pda εκτος το ΕΤΕΝ που ειναι και κινητο τηλεφωνο.Να δουμε αν θα βγει συσκευη σαν το Timbo που να το "φοραει"....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ολες οι παραπανω συσκευες ειναι και pda εκτος το ΕΤΕΝ που ειναι και κινητο τηλεφωνο.Να δουμε αν θα βγει συσκευη σαν το Timbo που να το "φοραει"....

Θα βγεί. :D

Link to comment
Share on other sites

Θα βγεί. :D

 

 

Ετσι μου ειπαν και σε τηλεφωνο που πηρα στην MLS στη Θεσσαλονικη.

 

Μακαρι γιατι δεν θελω να αποχωριστω το Timbo μου που εχει "κατσει" τελεια σε ενα απο τα ντουλαπακια του CRV λες και ειναι εργοστασιακο.Εχει και πτυσομενο πορτακι που κλεινει και δεν φαινετε ΤΙΠΟΤΑ οταν το κλεινω.!!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για Α701 Πανο? Αληθεια πως το αποκτα κανεις και εναντι ποιου αντιτιμου?

 

Υ.Γ. Σε εχω πρηξει απο διαφορες πλευρες σημερα ε? Σορρυυυ αλλα ας μην ησουν τοσο μεσα στα πραγματα φιλε.... :)

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Για Α701 Πανο? Αληθεια πως το αποκτα κανεις και εναντι ποιου αντιτιμου?

Υ.Γ. Σε εχω πρηξει απο διαφορες πλευρες σημερα ε? Σορρυυυ αλλα ας μην ησουν τοσο μεσα στα πραγματα φιλε.... :)

Θα κυκλοφορήσει σε λίγο και σαν addon γιά όσους έχουν ήδη Destinator και συμβατές συσκευές.

Ανέβασε καμιά φωτογραφία Tibo - CRV. Εγώ είχα το CRV από τους πρώτους, το έδωσα το Φλεβάρη γιατί άλαξε σχήμα. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Anarotieme giati na prepei na einai symvato me kapoia syskevi.. arkei na exei mic (pou ola exoune) to ppc kai na mporei na treksei to destinator.. pou einai to dyskolo.. oso gia to dest6 isos kai na trexei kai se afto ean einai external i anagnorisi fonis.. me kleista parathyra pantos 100% tha leitourgei .. kairos eitane na to skeftei kapoios na to ekmetaleftei se programa ploigisis...tha kano mia volta apo magazi pou to exei mpas kai to tsimpiso gia test kai tha sas enimeroso ma pezei kai se 6 kai isos kai kana link na katevasete kana screenshot ;)
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει σε λίγο και σαν addon γιά όσους έχουν ήδη Destinator και συμβατές συσκευές.

Ανέβασε καμιά φωτογραφία Tibo - CRV. Εγώ είχα το CRV από τους πρώτους, το έδωσα το Φλεβάρη γιατί άλαξε σχήμα. :D :D :D

 

Εβγαλα πριν λιγο και απο το Timbo και απο το ηχοσυστημα της Kenwood (tv, tuner, mp3 player , dvd player) που αντικατεστησα το υπαρχον cd player.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/562408

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/562409

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/562410

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Anarotieme giati na prepei na einai symvato me kapoia syskevi.. arkei na exei mic (pou ola exoune) to ppc kai na mporei na treksei to destinator.. pou einai to dyskolo.. oso gia to dest6 isos kai na trexei kai se afto ean einai external i anagnorisi fonis.. me kleista parathyra pantos 100% tha leitourgei .. kairos eitane na to skeftei kapoios na to ekmetaleftei se programa ploigisis...tha kano mia volta apo magazi pou to exei mpas kai to tsimpiso gia test kai tha sas enimeroso ma pezei kai se 6 kai isos kai kana link na katevasete kana screenshot ;)

Χρειάζεται κάποια υπολογιστική ισχύς, καλό μικρόφωνο και κάποιες άλλες λεπτομέρεις που δεν γνωρίζω. Το να τρέξει το Destinator σε μιά σύχρονη συσκευή είναι το εύκολο. Η αναγνώριση φωνής στα Εληνικά δουλεύει πολύ καλά. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα πριν λιγο και απο το Timbo και απο το ηχοσυστημα της Kenwood (tv, tuner, mp3 player , dvd player) που αντικατεστησα το υπαρχον cd player.

Ωραίες οι φωτό Γιάννη, υποψιάζομαι οτι το CRV σου είναι από 98 και πίσω και το Tibo είναι στο ντουλαπάκι του συνοδηγού. Σωστά ? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι φωτό Γιάννη, υποψιάζομαι οτι το CRV σου είναι από 98 και πίσω και το Tibo είναι στο ντουλαπάκι του συνοδηγού. Σωστά ? :cool:

 

Το CRV ειναι 3/2006 ...Κοινουργιο με 8.000 χλμ μονο.

 

 

Το ντουλαπακι ειναι κατω απο το ηχοσυστημα , κατω απο τους κεντρικους αεραγωγους ,σε ιδανικη θεση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το CRV ειναι 3/2006 ...Κοινουργιο με 8.000 χλμ μονο.

Το ντουλαπακι ειναι κατω απο το ηχοσυστημα , κατω απο τους κεντρικους αεραγωγους ,σε ιδανικη θεση.

Α γιατί εγώ είχα το προηγούμενο μοντέλο και κατι δε μου πήγαινε καλά με τις φωτό. Αψογη θέση. :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.επειδη μεσα στη βδομαδα θα παραλαβω το καινουργιο μου αυτοκινητο ηθελα να ρωτησω τα εξης...

1)ποιο ειναι το καλυτερο GPS για Mercedes CLK???Με ενδιαφερει να εχει καλη εφαρμογη στο ταμπλω,να εχει μεγαλη και ευαναγνωστη οθονη,να εχει ελληνικο μενου,και να εχει πληρεις και ενημερωμενους χαρτες απο αθηνα(κατα κυριο λογο)αλλα και απο την υπολοιπη ελλαδα και ενοειται να ειναι ακριβειας.

2)για τι κοστος μιλαμε???επισης με ενδιαφερει να δειχνει το στιγμα μου ανα πασα στιγμη..

3)μπορω να το χρησιμοποιησω και σαν DVD-PLAYER???

4)αξιζει τον κοπο να αγορασω ενα τετοιο μηχανημα???

ακουω τις προταςεις σας...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφερει να εχει το destinator drive and talk αλλα το απλο destinator που πληκτρολογεις την οδο που θελεις θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα το Timbo S-1000 .

 

Το εχω βαλει στο Honda CRV που ειχε και ενα ντουλαπακι στα μετρα του και ειναι καθ ολα αψογο !!!

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/562405

 

 

Σαν dvd player δεν παιζει.Βαλε αυτο της Kenwood που εχω βαλει και ειναι για ολα ....TV , dvd player , mp3 player και ραδιοφωνο.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/562406

 

Εχει και δυνατοτητα για navigator αλλα δεν εχει τοσο καλο προγραμμα οσο το destinator που εχει το Timbo (http://www.elasyn.gr)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...