Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93i


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

me ta idia lefta den perneis ena n95? opos eiha pei prin poly kairo to eida singapore poy stamatisa prin 2 mines sti timi ton 650 euro!! ta 800 einai sketi apati

 

singapore πάντα έχει φτηνα devices και digital equipments

είναι one of my favourite shopping stops

Ευρώπη όμως και τιμολόγηση κοστολόγηση στην ζώνη αυτή είναι μια άλλη ιστορια... :ninja:

την επόμενη βδομάδα που πάω Ιταλία για προσωπικούς λόγους 10ήμερο θα κοιτάξω να συγκρίνω τιμές...

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 163
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia to eida simera dystixos den mporesa na to xrisimopoihso gia poli alla einai poli entiposiako kinito .to xroma kai i poiotita kataskeuis tou einai poli kala .genikos to n93i mou aresei trela eno to n93 den mou arese katholou!

 

καλα το N-93 δεν μου αρεσε καθολου.

αληθεια τζογο δεν εχει καθολου?παντως ειναι πολυ υπερτιμημενο,αληθεια τι επεξεργαστη φοραει?ιδιο με του 93?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια τι επεξεργαστη φοραει?ιδιο με του 93?

 

Ιδιο με του Ν93 & Ν95

Dual CPU

CPU Type: ARM 11

CPU Clock Rate: 332 MHz

3D Graphics HW Accelerator

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος που ετυχε να εχει Κ800 να μου πει αν το Ν93ι εχει καλύτερη φωτογραφία από το Κ800i? ή ακόμα και από το Ν95? Δεν ρωτάω για μεγκαπίξελς. Ρωτάω για ποιότητα φωτογραφίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδες.

Προχθες αγορασα το εν λογω κινητο απο το πλαισιο με επιδοτηση 280€.

Συνολο εδωσα ακομα 444€ σε 12 ατοκες.

Ειναι παρα πολυ καλο κινητο..σε σχεση με το Ν80 που εχω ακομα...

Κατ αρχην ειναι πολυ πιο γρηγορο!!!

Συνδεσα το βιντεο αλλα και τις φωτο απ'ευθειας στην tv μεσω καλωδιου που εμπεριεχεται στη συσκευασια.

 

αρνητικα ως στιγμης:

-το ηχειο του (κακη ποιοτητα ηχου κατα την ακροαση μουσικης ή ηχου κλησης)

-κακες φωτο σε σκοταδι αλλα και σε χαμηλο φωτισμο.

(τα θετικα τα ξερετε ηδη..)

-ο,τι θελησετε...ρωτηστε..

 

--------------------------------------------------------------

Παιδιά καλημέρα , ονομάζομαι Βασίλης και έχω τα παρακάτω προβλήματα . Οποιος μπορεί να βοηθήσει !!!

Εστειλα το (ολοκαίνουργιο) Nokia N93i για επισκευή , για 2η φορά.

 

Την 1η φορά ( μετά απο 2-3 ημέρες δοκιμών ) το παρέδωσα στην Vodafone Μάνδρας Αττικής για επισκευή.

 

Το παρέλαβαν αφού είδαν το πρόβλημα , το έστειλαν για επισκευή και μετά απο 16 !!!! ημέρες (Παρασκευή 11/5/2007 ) μου το παρέδωσαν , λέγοντάς μου οτι : ‘’οι τεχνικοί αναβάθμισαν το software της συσκευής και όλα τώρα είναι Ο.Κ. ‘’

 

Παρ’ όλα αυτά , η συσκευή συνεχίζει να παρουσιάζει τα ίδια ακριβώς προβλήματα , σαν να μήν επενέβη τεχνικός :

 

1. Δεν λειτουργεί η φωνητική κλήση ( π.χ. πάρε μου τον Τάδε , πάρε μου τον Δείνα κ.λ.π. ) , ούτε κάν εμφανίζεται στο μενού η Αναπαραγωγή Φράσης, όπως γράφει το manual οτι θα έπρεπε να εμφανίζεται ( Επιλογές > Αναπαραγ. Φράσης ) σελ. 75. Λειτουργία απολύτως απαραίτητη για εμένα .

 

2. Δεν λειτουργούν σωστά τα ΠΡΟΦΙΛ σε συνδιασμό με τις ΟΜΑΔΕΣ . Π.χ. Εγώ ρυθμίζω ΑΘΟΡΥΒΟ , για να μή με ενοχλεί κανείς πλήν των Ομάδων Οικογένεια και Εταιρεία . Πράγμα που σημαίνει οτι θέλω το τηλέφωνο να είναι ΑΘΟΡΥΒΟ για όλους όσους με καλούν , εκτός της Οικογενείας μου και της Εταιρείας μου ( που αυτές οι δύο Ομάδες θέλω να με βρίσκουν όποτε με χρειάζονται ). Παρ’ όλα αυτά ...το τηλέφωνο παραμένει Αθόρυβο για όλους !!!

 

Αυτά είναι τα ελάχιστα που ζητάω απο το τηλέφωνό μου ( διότι τα είχα στο παλιό μου ΝΟΚΙΑ 6310i , εδώ και 5 !! χρόνια και τα χρησιμοποιούσα καθημερινώς )

 

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν τα κοίταξα και δεν ξέρω αν λειτουργούν σωστά , διότι εφόσον υπάρχει πρόβλημα στα δύο ανωτέρω , τότε η συσκευή δεν μου κάνει ( παρ’όλο το υψηλότατο !!! κόστος της και την σημερινή ??? τεχνολογία της )

 

Τα ονόματα στις Επαφές και τα στοιχεία στο Ημερολόγιο τα έβαλα με το PC Suite, τραβώντας τα απο τον υπολογιστή μου , απο το Outlook 2003 , English version , με λειτουργικό Windows XP Pro .

 

Παιδιά , σας παρακαλώ ... βοήθεια !!! Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

1)Perna tis epafes sou apo tin arxi mia mia monos sou xoris sigxronismo me kapoio programa.

 

2)To athoribo profil einai athoribo gia olous kai den mporeis na to allakseis afto. Dokimase na kaneis diamorfosi se ena allo profil opos aresei se sena

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

με την μαμα μπαταρια και πληρως φορτισμενο, ποση ωρα μπορει να τραβαει βιντεο σε υψηλη αναλυση ? (απο αποψη μπαταριας και οχι καρτας μνημης).

60 λεπτα τα εχει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

--------------------------------------------------------------

Παιδιά καλημέρα , ονομάζομαι Βασίλης και έχω τα παρακάτω προβλήματα . Οποιος μπορεί να βοηθήσει !!!

Εστειλα το (ολοκαίνουργιο) Nokia N93i για επισκευή , για 2η φορά.

 

Την 1η φορά ( μετά απο 2-3 ημέρες δοκιμών ) το παρέδωσα στην Vodafone Μάνδρας Αττικής για επισκευή.

 

Το παρέλαβαν αφού είδαν το πρόβλημα , το έστειλαν για επισκευή και μετά απο 16 !!!! ημέρες (Παρασκευή 11/5/2007 ) μου το παρέδωσαν , λέγοντάς μου οτι : ‘’οι τεχνικοί αναβάθμισαν το software της συσκευής και όλα τώρα είναι Ο.Κ. ‘’

 

Παρ’ όλα αυτά , η συσκευή συνεχίζει να παρουσιάζει τα ίδια ακριβώς προβλήματα , σαν να μήν επενέβη τεχνικός :

 

1. Δεν λειτουργεί η φωνητική κλήση ( π.χ. πάρε μου τον Τάδε , πάρε μου τον Δείνα κ.λ.π. ) , ούτε κάν εμφανίζεται στο μενού η Αναπαραγωγή Φράσης, όπως γράφει το manual οτι θα έπρεπε να εμφανίζεται ( Επιλογές > Αναπαραγ. Φράσης ) σελ. 75. Λειτουργία απολύτως απαραίτητη για εμένα .

 

2. Δεν λειτουργούν σωστά τα ΠΡΟΦΙΛ σε συνδιασμό με τις ΟΜΑΔΕΣ . Π.χ. Εγώ ρυθμίζω ΑΘΟΡΥΒΟ , για να μή με ενοχλεί κανείς πλήν των Ομάδων Οικογένεια και Εταιρεία . Πράγμα που σημαίνει οτι θέλω το τηλέφωνο να είναι ΑΘΟΡΥΒΟ για όλους όσους με καλούν , εκτός της Οικογενείας μου και της Εταιρείας μου ( που αυτές οι δύο Ομάδες θέλω να με βρίσκουν όποτε με χρειάζονται ). Παρ’ όλα αυτά ...το τηλέφωνο παραμένει Αθόρυβο για όλους !!!

 

Αυτά είναι τα ελάχιστα που ζητάω απο το τηλέφωνό μου ( διότι τα είχα στο παλιό μου ΝΟΚΙΑ 6310i , εδώ και 5 !! χρόνια και τα χρησιμοποιούσα καθημερινώς )

 

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν τα κοίταξα και δεν ξέρω αν λειτουργούν σωστά , διότι εφόσον υπάρχει πρόβλημα στα δύο ανωτέρω , τότε η συσκευή δεν μου κάνει ( παρ’όλο το υψηλότατο !!! κόστος της και την σημερινή ??? τεχνολογία της )

 

Τα ονόματα στις Επαφές και τα στοιχεία στο Ημερολόγιο τα έβαλα με το PC Suite, τραβώντας τα απο τον υπολογιστή μου , απο το Outlook 2003 , English version , με λειτουργικό Windows XP Pro .

 

Παιδιά , σας παρακαλώ ... βοήθεια !!! Βασίλης

 

Αν και μετά από αρκετό καιρό που έχεις γράψει το ποστ θα σου πρότεινα 2 πράγματα.

 

1ον να πας σε ένα Club Nokia να ελέγξεις εάν το κινητό σου είναι Ελληνικής εισαγωγής.

2ον πάντα να πηγαίνεις για service σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα και όχι σε περιφερικά.

 

Την έχω πατήσει παλαιότερα με Nokia παρεισαγωγής από Αραβικά Εμιράτα και θα σου έλεγα να προσέχεις κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

1)Eipame gia na litourgisoun oi fonitikes kliseis prepei na peraseis tis epafes sou mia mia monos sou xoris sigxronismo ma kapoio programma. Tha prepei na exeis kanei prin kai ena format.

 

2) mporei na exeis balei sto athoribo profil na dexesai kliseis apo oikogeneia kai filous, alla pao stoixima oti den exeis balei kapoion ixo klisis kai sto profil leei oti o ixos einai sto athoribo. Einai etsi???!! :confused:

Allios ftiaxneis ena kainourgio profil me tis rithmiseis pou theleis

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

New sw 20.0.084 - Latest Nokia N93i firmware enables A2DP support

http://www.intomobile.com/2007/08/07/latest-nokia-n93i-firmware-enables-a2dp-support.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
New sw 20.0.084 - Latest Nokia N93i firmware enables A2DP support

http://www.intomobile.com/2007/08/07/latest-nokia-n93i-firmware-enables-a2dp-support.html

 

Ti akribos einai afto to A2DP ? Den evgala akri. Einai kati san to R2D2 tou star wars? :p

 

Kamia anabathmisi kai gia to N93 den tha vgei? :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ti akribos einai afto to A2DP ? Den evgala akri. Einai kati san to R2D2 tou star wars? :p

 

Kamia anabathmisi kai gia to N93 den tha vgei? :(

 

με λιγα λογια stereo bluetooth :p

Δεν εχει ακουστει κατι για το Ν93 :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paidia kalispera,to gegonos pos exoun simperilavei algorithmo megaliteris simpesiis fotografion kai videon me apotelesma mikrotero megethos arxeion me xeiroteri poiotita se sxesi me to n93 isxiei?Iparxoun eksoterika programmata lipsis fotografion kai video me apotelesma tin megisti poiotita?

 

Ayto me tin kakisti poiotita tou ixeiou ston ixo kliseis isxiei?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kalispera paidia.Mipos kapios tha mporouse na me boithisei sto eksis problima pou exo?Exo to N93i,sto spiti mou exo asirmato diktio kai thelo na sindetho meso tou kinitou mou se auto,otan pao na kano search sta diktia,briskei auto tou spitiou mou,molis pao na periigitho se kapoia istoselida mou bgazei minima oti "den brethike WLAN diktio"...Mipos prepei na kano kapoies rithmiseis sto kin oste na mporo na sindetho? Mipos exo kanei kati lathos? Opios mporei please as me boithisei..Euxaristo!!!
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia.Mipos kapios tha mporouse na me boithisei sto eksis problima pou exo?Exo to N93i,sto spiti mou exo asirmato diktio kai thelo na sindetho meso tou kinitou mou se auto,otan pao na kano search sta diktia,briskei auto tou spitiou mou,molis pao na periigitho se kapoia istoselida mou bgazei minima oti "den brethike WLAN diktio"...Mipos prepei na kano kapoies rithmiseis sto kin oste na mporo na sindetho? Mipos exo kanei kati lathos? Opios mporei please as me boithisei..Euxaristo!!!

Για δοκίμασε αυτό:

Μενού > Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Ασύρματο δίκτυο LAN > Επιλογές > Προχωρημένες Ρυθμίσεις. Θα επιβεβαιώνεις την επιλογή σου και μετά θα απενεργοποιήσεις την αυτόματη διαμόρφωση.

Τέλος, απενεργοποίησε και την εξοικονόμηση ενέργειας.

Καλό είναι να μην αλλάξεις άλλες ρυθμίσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό:

Μενού > Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Ασύρματο δίκτυο LAN > Επιλογές > Προχωρημένες Ρυθμίσεις. Θα επιβεβαιώνεις την επιλογή σου και μετά θα απενεργοποιήσεις την αυτόματη διαμόρφωση.

Τέλος, απενεργοποίησε και την εξοικονόμηση ενέργειας.

Καλό είναι να μην αλλάξεις άλλες ρυθμίσεις...

 

Meta to >asirmato diktio LAN>Epiloges>Anoigma>emfanisi diathesim.

 

Auto mou bgazei,den exei kati se >Proxorimenes rithmiseis pou mou les esi.....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Meta to >asirmato diktio LAN>Epiloges>Anoigma>emfanisi diathesim.

 

Auto mou bgazei,den exei kati se >Proxorimenes rithmiseis pou mou les esi.....:cry:

Εκεί που σου λέει Εμφάνιση διαθέσιμη, θα πατήσεις Επιλογές > Προχωρημένες Ρυθμίσεις.

Θα επιβεβαιώνεις την επιλογή σου και μετά θα απενεργοποιήσεις την αυτόματη διαμόρφωση.

Τέλος, απενεργοποίησε και την εξοικονόμηση ενέργειας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Parolo pou ekana telika tis rithmiseis kai mporesa kai sindethika me to diktio tou spitiou mou,mou bgazei tora ena minima pou leei "kamia apokrisi pilis" ti mporei na einai auto?

 

Kai kati allo,grafika gia tin eksoteriki othoni pou mporo na bro?Kserei kapios?

Link to comment
Share on other sites

Parolo pou ekana telika tis rithmiseis kai mporesa kai sindethika me to diktio tou spitiou mou,mou bgazei tora ena minima pou leei "kamia apokrisi pilis" ti mporei na einai auto?

 

Kai kati allo,grafika gia tin eksoteriki othoni pou mporo na bro?Kserei kapios?

Kai egw to idio provlima exw:No gateway reply

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...