Jump to content

[Επίσημο] Nokia N76


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 817
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ηξερα, που αλλου να απευθυνθω, αφενως γιατι η επαφη μου με το διαδυκτιο ειναι αρκετα 'φρεσκια', αφετερου γιατι με την κινητη τηλεφωνια η σχεση μου αρκεζοταν στο 'ποιο ειναι ομορφοτερο, θηλυκοτερο και εκκεντρικοτερο;' To φθηνοτερο το εχωνα ενδιαμεσα ;) . Εδω και καμποσο καιρο ομως (και μιας και το 6280 που ειχα αγορασει με μεγαλη λαχταρα, επαθε μια ζημια λογω πατηματος απο...τακουνι) εχω αρχισει να σκεφτομαι πολυ σοβαρα την εκδοχη της αγορας ενος Ν76..σε κοκκινο βεβαιως! Μετα απο αρκετα μεγαλη καθυστερηση, ηρθε επιτελους στην Ελλαδα.. στα 504 ευρω ομως! (ποσο απλησιαστο για εμενα :( ) Σκεφτηκα λοιπον τον ενδεχομενο, να το αγορασω απο εξωτερικο, μπας και το βρω φθηνοτερα (χωρις ελληνικο μενου βεβαια, αλλα με ενα λεξικο τσεπης στο πλαι, θα την παλεψουμε.. ευελπιστω! ;) ) Η ερωτηση μου λοιπον ειναι, εαν ξερετε καποιο αξιοπιστο site απο οπου θα μπορουσα να υποβαλω την αιτηση αγορας μου, χωρις να συνοδευεται απο παρατραγουδα.. (καθυστερησεις, ασυνεπεια, στην χειροτερη περιπτωση απατη).

Επισης αν αυτο το site εκτος απο την τοπικη γλωσσα, εχει και αγγλικα, θα κανω παρτυ απο την χαρα μου! Ευχαριστω πολυ!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να δημιουργησω κανεναν διαξιφισμο, για να εξηγουμαστε, εκτος απο την εξωτερικη εμφανιση υπαρχει καποια διαφορα με το 6290?Ρωταω επειδη μαρεσει και αυτη την στιγμη εχω ενα 6290.....
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να δημιουργησω κανεναν διαξιφισμο, για να εξηγουμαστε, εκτος απο την εξωτερικη εμφανιση υπαρχει καποια διαφορα με το 6290?Ρωταω επειδη μαρεσει και αυτη την στιγμη εχω ενα 6290.....

 

Αν θυμαμαι καλα εχει ενα εξωτερικο ηχειο σε σχεση με τα 2 που εχει το 6290. Κατα τα αλλα πρεπει να ναι ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα, που αλλου να απευθυνθω, αφενως γιατι η επαφη μου με το διαδυκτιο ειναι αρκετα 'φρεσκια', αφετερου γιατι με την κινητη τηλεφωνια η σχεση μου αρκεζοταν στο 'ποιο ειναι ομορφοτερο, θηλυκοτερο και εκκεντρικοτερο;' To φθηνοτερο το εχωνα ενδιαμεσα ;) . Εδω και καμποσο καιρο ομως (και μιας και το 6280 που ειχα αγορασει με μεγαλη λαχταρα, επαθε μια ζημια λογω πατηματος απο...τακουνι) εχω αρχισει να σκεφτομαι πολυ σοβαρα την εκδοχη της αγορας ενος Ν76..σε κοκκινο βεβαιως! Μετα απο αρκετα μεγαλη καθυστερηση, ηρθε επιτελους στην Ελλαδα.. στα 504 ευρω ομως! (ποσο απλησιαστο για εμενα :( ) Σκεφτηκα λοιπον τον ενδεχομενο, να το αγορασω απο εξωτερικο, μπας και το βρω φθηνοτερα (χωρις ελληνικο μενου βεβαια, αλλα με ενα λεξικο τσεπης στο πλαι, θα την παλεψουμε.. ευελπιστω! ;) ) Η ερωτηση μου λοιπον ειναι, εαν ξερετε καποιο αξιοπιστο site απο οπου θα μπορουσα να υποβαλω την αιτηση αγορας μου, χωρις να συνοδευεται απο παρατραγουδα.. (καθυστερησεις, ασυνεπεια, στην χειροτερη περιπτωση απατη).

Επισης αν αυτο το site εκτος απο την τοπικη γλωσσα, εχει και αγγλικα, θα κανω παρτυ απο την χαρα μου! Ευχαριστω πολυ!!!! :)

Και στο εξωτερικο μεγαλη διαφορα δεν θα δεις στην τιμη μη νομιζεις αν το θες χτυπατο ειτε με δοσεις ειτε περιμενωντας να πεσει καπως η τιμη του για καποιους μηνες
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια τουλαχιστον 5ωρη διαδυκτιακη βολτα που εκανα, οφειλω να ομολογησω πως εχεις δικιο, ως προς το θεμα της 'τιμης' και την αναλογια με το εξωτερικο, μιας και οι διαφορες κυμαινονται απο 50 ως 100 ευρω. Τζαμπα κοπος δηλαδη, αν συμπεριλαβεις τις πιθανες καθυστερησεις λογω τελωνειου και τα ταξιδιωτικα εξοδα.. Παρολα αυτα, επειδη οπως και να το κανουμε 500 ευρω δεν ειναι και λιγα, θα θελα να ξερω τουλαχιστον για τις αντοχες του.. η' θα σπασει και αυτο απο κανενα πατηματακι με τακουνι??:p
Link to comment
Share on other sites

Aντοχη θα εχει ειναι και απο χρωμιο δεσ εδω ενα τεστ: http://www.youtube.com/watch?v=Ae4Ae...elated&search= !!!!! Aντεχει πολυ περισσοτερο βαρος απο ενα τακουνι:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια τουλαχιστον 5ωρη διαδυκτιακη βολτα που εκανα, οφειλω να ομολογησω πως εχεις δικιο, ως προς το θεμα της 'τιμης' και την αναλογια με το εξωτερικο, μιας και οι διαφορες κυμαινονται απο 50 ως 100 ευρω. Τζαμπα κοπος δηλαδη, αν συμπεριλαβεις τις πιθανες καθυστερησεις λογω τελωνειου και τα ταξιδιωτικα εξοδα.. Παρολα αυτα, επειδη οπως και να το κανουμε 500 ευρω δεν ειναι και λιγα, θα θελα να ξερω τουλαχιστον για τις αντοχες του.. η' θα σπασει και αυτο απο κανενα πατηματακι με τακουνι??:p

αναλογα απο το τακουνι:lol:

βρε τα κινητα δεν ειναι για να τα παταμε.απο τιμη δεν ειναι κι οτι καλυτερο αλλα φανταζομαι οτι θα εχει απιστευτη κατασκευη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια τουλαχιστον 5ωρη διαδυκτιακη βολτα που εκανα, οφειλω να ομολογησω πως εχεις δικιο, ως προς το θεμα της 'τιμης' και την αναλογια με το εξωτερικο, μιας και οι διαφορες κυμαινονται απο 50 ως 100 ευρω. Τζαμπα κοπος δηλαδη, αν συμπεριλαβεις τις πιθανες καθυστερησεις λογω τελωνειου και τα ταξιδιωτικα εξοδα.. Παρολα αυτα, επειδη οπως και να το κανουμε 500 ευρω δεν ειναι και λιγα, θα θελα να ξερω τουλαχιστον για τις αντοχες του.. η' θα σπασει και αυτο απο κανενα πατηματακι με τακουνι??:p
Απ' ότι δειχνουν τα πράγματα μάλλον θ'αντέξει ένα πάτημα.Δεν ξέρω όμως αν αρχίσεις να το πατάς απο τα νεύρα σου όταν θα το φορτίζεις σχεδόν κάθε μέρα;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι δειχνουν τα πράγματα μάλλον θ'αντέξει ένα πάτημα.Δεν ξέρω όμως αν αρχίσεις να το πατάς απο τα νεύρα σου όταν θα το φορτίζεις σχεδόν κάθε μέρα;)

 

Χμμμμ.. για πειτε και αλλα καλα..να μαθαινω!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ.. για πειτε και αλλα καλα..να μαθαινω!! :worry:
Αυτό φαίνεται να είναι και το μοναδικό του μεγάλο μειονέκτημα:( Κι εγώ το περίμενα πως και πως,αλλά το θεώρησα κοροιδία από τη nokia να ζητά 500 και κατι ευρώ.Έτσι κατέληκα στο 6290;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αυριο σκοπευω να παω να το δω απο κοντα.. οποτε θα σας πω εντυπωσεις!!

Παντως εξακολουθω να θελω να μαθω αξιοπιστα site του εξωτερικου απο οπου θα μπορουσα να το προμηθευτω!! Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Πολλα φιλια, τα λεμε αυριο!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν καποιος το εχει παρατηρησει αλλα εδω και αρκετες μερες τρεχει ενας διαγωνσμος ταλεντου στο site των Nseries για το nokia N76. http://www.nseries.com/index.html?l=campaigns,n76,yourtalent#l=campaigns,n76,yourtalent Α διαγωνισμος σου επιτρεπει να σχεδιασεις ενα δικο σου σχεδιο και να το ανεβασεις στο site. Τα 10 πρωτα θα βραβευθουν. Το θεμα ειναι οτι παροτι υπαρχουν ελληνικα σχεδια εγω δεν μπορω να το εισαγω στο διαγωνισμο. Ενω το κανω upload κανονικοτατα, στη φορμα συμπληρωσης των στοιχειων δεν μου βγαζει καθολου την ελλαδα ως χωρα διαμονης. Κ ετσι δεν μπορω να εισαγω το σχεδιο. Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο το θεμα;

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν καποιος το εχει παρατηρησει αλλα εδω και αρκετες μερες τρεχει ενας διαγωνσμος ταλεντου στο site των Nseries για το nokia N76. http://www.nseries.com/index.html?l=campaigns,n76,yourtalent#l=campaigns,n76,yourtalent Α διαγωνισμος σου επιτρεπει να σχεδιασεις ενα δικο σου σχεδιο και να το ανεβασεις στο site. Τα 10 πρωτα θα βραβευθουν. Το θεμα ειναι οτι παροτι υπαρχουν ελληνικα σχεδια εγω δεν μπορω να το εισαγω στο διαγωνισμο. Ενω το κανω upload κανονικοτατα, στη φορμα συμπληρωσης των στοιχειων δεν μου βγαζει καθολου την ελλαδα ως χωρα διαμονης. Κ ετσι δεν μπορω να εισαγω το σχεδιο. Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο το θεμα;

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Παιδια εγω εχω στειλει αρκετα σχεδια στον διαγωνισμο αλλα ολα τα εστειλα πριν ανοιξει ο διαγωνισμος. Απο την στιγμη που ανοιξε και προσπαθησα να στειλω κι αλλα, δεν μου εβγαζε τη χωρα δεν ξερω τι συμβαινει.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Xμμμμ εμενα γιατι μου μυριζει απατη?? Παιδια πηγα το ειδα και νομιζω οτι ερωτευτηκα!! :p πειτε μου ομως κανενα site απο εξωτερικο!! Ακομα καμια απαντηση για αυτο...! εξακολουθω να ελπιζω! ;)
Link to comment
Share on other sites

Επικινδυνο απο ποια αποψη?! σε ευχαριστω παντως!!

 

Μπορει ο φιλος να εννοει απο αποψη ασφαλειας των χρηματων. Αν εννοει αυτο εγω που εχω αγορασει αρκετα πραγματα πο εκει δεν ειχα ποτε μου κανενα προβλημα.. Εγω απο την αλλη δεν θα το εμπιστευομουν με την αποψη οτι δεν θα ξερω αν ειναι ολοκαινουργιο...

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα το ειδα και νομιζω οτι ερωτευτηκα!!

Σε ποιο καταστημα πήγες??

Είδες το πραγματικό ή αυτες τις πλαστικουρες που βαζουν για δειγματα??:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και καλά. Όμορφο είναι, κομψό, μικρούλι και ερωτεύσιμο είναι, αλλά την αυτονομία του και - το κυριότερο - την υψηλή ακτινοβολία του θα την λάβετε υπόψη όλοι όσοι θέλετε να το αποκτήσετε?...:worry:

 

Για του λόγου το αληθές:

"The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.04 W/kg."

(απόσπασμα από το site της Nokia: http://sar.nokia.com/sar/index.jsp)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το απογευμα σε μαυρο χρωμα και ψιλοαπογοητευτηκα. Στις φωτογραφιες δειχνει πιο ομορφο. Δυστυχως ηταν αφορτιστο εντελως και δεν αναβε για να δω την οθονη του. Ειναι παντως πολυ λεπτο αλλα η σχεδιαση του δεν ειναι του γουστου μου.
Link to comment
Share on other sites

Οι δυνατότητες του Ν76 είναι ανάλογες με εκείνες του 6290,το οποίο όμως ενσωματώνει δύο στερεοφωνικά ηχεία.

Στην ουσία,ο σχεδιασμός του μοντέλου της σειράς Ν στοιχίζει 180 ευρώ παραπάνω,κάτι το οποίο βρίσκω παράλογο.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το απογευμα σε μαυρο χρωμα και ψιλοαπογοητευτηκα. Στις φωτογραφιες δειχνει πιο ομορφο. Δυστυχως ηταν αφορτιστο εντελως και δεν αναβε για να δω την οθονη του. Ειναι παντως πολυ λεπτο αλλα η σχεδιαση του δεν ειναι του γουστου μου.

 

Εσείς που το είδατε θα μας πείτε κι εμάς που το είδατε να το δούμε κι εμείς;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Συνταγμα ,στο μαγαζι-"σφαιρα" που ειχε στησει η Vodafone για το event της. (διπλα στη Mclaren :p )

 

Εσείς που το είδατε θα μας πείτε κι εμάς που το είδατε να το δούμε κι εμείς;)

 

Ο nervous το χρησιμοποίησε στο παραπάνω σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...