Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Έχω ένα ελάχιστα χρησιμοποιημένο αγρατσούνιστο με το κουτί του. Το αγόρασα 549€ . Με 400 θα το έδινα.

 

Lypamai pou sou to lew alla i timi pou to dineis einai para poly ipsili gia ta dedomena tis katigorias. Pare gia paradeigma to ASUS P535 pou to poulaei to mediamarkt me 279 Euro! Akoma kai to Diamond to briskeis katw apo 400 Euro metaxeirismeno pleon.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολλά φιλε μου. Εγω το δικο μου το πήρα τον Ιούνιο απο 13 μηνες μεταχειρισμενο κομπλε (με δυο γρατσουνιτσες) 100ε. Πραγματικα καλη ευκαιρία και δουλευει και μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Εμένα το δικό μου με έχει ταράξει στις επανεκκινήσεις και τις πιο πολλές φορές όταν κάποιος με πέρνει τηλέφωνο.

 

Κανείς που να είχε παρόμοιο πρόβλημα?

 

Σκέφτομαι αντί να το πουλήσω να πιάσω ένα σφυρί και να το χτυπήσω με όλη μου την δύναμη μπας και πάρω το αίμα μου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκέφτομαι αντί να το πουλήσω να πιάσω ένα σφυρί και να το χτυπήσω με όλη μου την δύναμη μπας και πάρω το αίμα μου πίσω.

 

Έχεις δοκιμάσει κάτι λιγότερο επώδυνο όπως ένα hard reset ας πούμε πρώτα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ .ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM ΑΚΟΜΑ .ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΓΙΑ INTERNET ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΙΔΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ MOBILE INTERNET ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΜΟΝΟ ΜΕ WEP 64 BIT CODE AND 802.11b ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕ WAP 2-P AND 802.11g .ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ROUTER.ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟ .ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΓΙΑ 250 ΕΥΡΩ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΣΤΗΛΕΙ pm
Link to comment
Share on other sites

Sorry gia tin erwtisi alla sigoura ksereis ti diafora metaksy soft kai hard reset e?

 

Ναι ρε συ :p

 

Δεν είναι το πρώτο pda μου :p

 

Σκέφτομαι να του βάλω wm6.

Έχει δοκιμάσει κανείς ? και ξέρει κανείς να μου δώσει κανα link ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκέφτομαι να του βάλω wm6.

Έχει δοκιμάσει κανείς ? και ξέρει κανείς να μου δώσει κανα link ?

 

Δεν έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή, με δικό σου ρίσκο...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=440928

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=426489

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=360664

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή και να της βάλω wm6. Αξίζει πλέον ή να κοιτάξω για κάτι άλλο...;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια σας παρακαλώ αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.Το κινητό μου HP iPAQ rw6815 έπαθε το εξής:

 

Ανοίγω το κινητό και φτάνει μέχρι εκεί που λεει window mobile,όση ώρα και να το αφήσω μένει εκεί και δεν προχωράει παρακάτω ενώ αναβοσβήνει κανονικά το φωτάκι της σύνδεσης πάνω.Επιπλέον για να κλείσει πρέπει να βγάλεις την μπαταρία αλλιώς τίποτα.Είχε κανεις παρόμοιο φαινόμενο ,παρακαλώ βοηθήστε το κινητό είναι καινούριο σχεδόν ,διότι δεν το χρησιμοποιούσα.Οποιος ξέρει θα εκτιμούσα αφάνταστα την βοήθεια του.Εχω κάνει hard reset και τιποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ .ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM ΑΚΟΜΑ .ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΓΙΑ INTERNET ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΙΔΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ MOBILE INTERNET ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΜΟΝΟ ΜΕ WEP 64 BIT CODE AND 802.11b ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕ WAP 2-P AND 802.11g .ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ROUTER.ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟ .ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΓΙΑ 250 ΕΥΡΩ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΣΤΗΛΕΙ pm

 

για το wpa δεν μπορω να σε βοη8ησω αλλα γιατο .11g μπορω να σου πω οτι αν βαλεις το προγραμμα sktools απο τις ρυθμησεις δικτυου ενεργοποιεις το .11g

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ .ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM ΑΚΟΜΑ .ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΓΙΑ INTERNET ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΙΔΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ MOBILE INTERNET ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΜΟΝΟ ΜΕ WEP 64 BIT CODE AND 802.11b ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕ WAP 2-P AND 802.11g .ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ROUTER.ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟ .ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΓΙΑ 250 ΕΥΡΩ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΣΤΗΛΕΙ pm

 

Σκέφτομαι να πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή και να της βάλω wm6. Αξίζει πλέον ή να κοιτάξω για κάτι άλλο...;;;

πας για κατι αλλο...με 64 ram σερνεται με τις rom που κυκλοφορουν στο xda-forum

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκέφτομαι να πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή και να της βάλω wm6. Αξίζει πλέον ή να κοιτάξω για κάτι άλλο...;;;

 

Symfwnw kai egw... kalytera na protimiseis mia pio sygxroni syskevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γείας σας. Έχω ένα πρόβλημα σε αυτό το κινητο. Ετσι ξαφνικά δε δουλεύει ο ηχος στη συσκευη΄! Εξηγούμαι. Δεν ακουγονται πχ ήχοι απο το μενού, απο προγραμματα, απο WMP, ουτε αν ανοιχτεί μεγάφωνο σε συνομιλία. Το χειρότερο είναι οτι δε δουλεύει ούτε το ηχείο στο πανω μερος που ειναι για συνομιλίες, με αποτέλεσμα να μη μπορει να χρησιμοποιηθεί η συσκευή ως τηλέφωνο, εκτός αν συνδεθουν τα ακουστικά που τότε όλα ειναι οκ!

*Μονο όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο δουλευουν τα ηχεία.

Εκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Οι ρυθμίσεις για ήχο φαίνονται καλά, ούτε τις είχα πειράξει. Τι να κάνω; Στο τέλος θα γίνει hard reset αλλά λέω μηπως το γλιτώσω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γείας σας. Έχω ένα πρόβλημα σε αυτό το κινητο. Ετσι ξαφνικά δε δουλεύει ο ηχος στη συσκευη΄! Εξηγούμαι. Δεν ακουγονται πχ ήχοι απο το μενού, απο προγραμματα, απο WMP, ουτε αν ανοιχτεί μεγάφωνο σε συνομιλία. Το χειρότερο είναι οτι δε δουλεύει ούτε το ηχείο στο πανω μερος που ειναι για συνομιλίες, με αποτέλεσμα να μη μπορει να χρησιμοποιηθεί η συσκευή ως τηλέφωνο, εκτός αν συνδεθουν τα ακουστικά που τότε όλα ειναι οκ!

*Μονο όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο δουλευουν τα ηχεία.

Εκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Οι ρυθμίσεις για ήχο φαίνονται καλά, ούτε τις είχα πειράξει. Τι να κάνω; Στο τέλος θα γίνει hard reset αλλά λέω μηπως το γλιτώσω.

Ευχαριστω

 

Καλησπέρα, όταν εμένα μου είχε συμβεί κάτι παρόμοιο έφταιγε το βύσμα των ακουστικών......Αν βάζεις τα ακουστικά και ακούς τα πάντα σημαίνει ότι μάλλον είναι αυτό που λέω. Έχει κολλήσει λοιπόν η απομόνωση των εξωτερικών ηχείων επειδή έχει κολλήσει κατά πάσα πιθανότητα το ελασματάκι του βύσματος εσωτερικά.... Αν παίξεις λίγο προσεκτικά βγάζοντάς το τότε μπορεί να φτιάξει όπως συνέβει την δική μου περίπτωση. Νομίζω ότι θα είναι αυτό.....

Βάλε τα ακουστικά σου και πες μας πάλι :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, λόγω κλοπής του κινητού, έχουν απομείνει το κουτί του με manuals, ακουστικά κλπ και μια βάση τύπου docking station.

(Επίσης κλιπ ζώνης με βίδα απο θηκη proporta αν θυμαμαι καλα).

 

Τέλος υπάρχει τιμολόγιο αγοράς με ημερομην. Ιανουάριος 2009, που μπορεί να φανεί σε κάποιον χρήσιμο για εγγύηση :-)

 

Αν ενδιαφέρεται κανείς, ας στείλει pm

(δεν μπαινω συχνά αλλά θα το δω)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τέλος υπάρχει τιμολόγιο αγοράς με ημερομην. Ιανουάριος 2009, που μπορεί να φανεί σε κάποιον χρήσιμο για εγγύηση :-)

 

Φίλε μου δεν αρκεί αυτό για να σε καλύπτει η εγγύηση. Πρέπει το ΙΜΕΙ ή το S/N που αναγράφει το τιμολόγιο να είναι ίδιο με αυτό της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καλησπερα σε ολους. Προχθες αποφασισα να βαλω τα 6.5 στο 6815 μου. Γενικες εντυπωσεις καλές. Δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο στην ουσια απλα εχει αλλαξει καπως το Interface το οποιο για μενα θελει πολλη δουλεια ακομη. Απογοητευτικα καπως. Η συσκευη δεν σερνεται οπως πολλοι υποστηριζουν απλα ειναι λιγακι πιο αργη αποτι με τα 5, δεν θα ελεγα ομως οτι ειναι χαλια η κατασταση με καμια δυναμη.:)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

χμ.... ενδιαφέρον! μπορείς να δώσεις πληροφορίες για τη ROM που χρησιμοποίησες και πώς έκανες flash να δοκιμάσω και εγώ σε παρακαλώ?
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...