Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
H ROM me ta WM6.1 pou zitas prepei na proorizetai gia to sygkekrimeno montelo. Den einai opws sta PC pou egkathistas ta Windows se opoin ypologisti theleis. Exeis brei kati tetoio gia ti syskevi sou? Ean nai... odigies tha exei ekei pou tin katebases.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σιγουρα πρεπει να προοριζεται γι συγκεκριμενο μοντελο!Εγω ρωταω για αναβαθμιση win 6 σε ενα HP iPAQ rw6815 personal messenger!

 

Επίσημη αναβάθμιση από την HP δεν υπάρχει και μάλλον από όσα έχουν πει ούτε πρόκειτε να υπάρξει. Αν μιλάμε (που προφανώς μιλάμε) για cooked rom τότε όπως είπε και ο φίλος πριν θα βρεις από εκεί που κατέβασες την ROM. Έχει αναφέρει κάποιος πιο πριν μια ROM από το XDAdevelopers και από όσο θυμάμαι είχε λεπτομερείς οδηγίες....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη από τους Mods για το off topic.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα rw6815 και έχω στείλει στον NTROPIC 2 Pm και δεν μου έχει απαντήσει και έχω βάλει 2 αγγελίες ζήτησης που δεν καρποφόρησαν οπότε σαν τελευταία κίνηση βλέπω να το ποστάρω εδώ μπας και βρεθεί κανένα διαθέσιμο.

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται στέλνει pm και κανονίζουμε.

 

Επίσης κοιτάζοντας το topic πέτυχα κάποια post που έλεγαν ότι η τιμή του έχει πέσει στα 200€ σε κάποια μαγαζιά, γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει ακόμα κάποια τέτοια προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

To Atom Life είχα κανονίσει να το πάρω από τον manos the greek αλλά με λίγη ασυνενοησία όλα μπορεούν να πάνε στραβα!Αυτό που σκέφτηκα όμως μετά ήταν η μπαταρία και τελικά καλύτερα που δεν το πήρα γιατί δεν θα την πάλευα με μπαταρία "ημέρας" !!Το 6815 υποθέτω πως χωρις WiFi το βγάζει άνετα το διήμερο ε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ean zygiseis ola ta xaraktiristika, symperilambanomenis apodosi mpatarias, apodosis, leitourgikou, othonis, ktl... i zygaria kata ti gnwmi mou panta gernei kata poly sto Atom. H epilogi diki sou bebaia! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες, το Atom life είναι σαφώς καλύτερη συσκευή.Αλλά να σου πω την αλλήθεια τα παραπάνω που έχει εμένα που δεν θα το χρησιμοποιήσω επαγγελματικά δεν θα μου προσφερουν κάτι ουσιαστικό και με νοιάζει πολύ το θέμα της μπαταρίας γιατί θέλω σε συνδυασμο με ένα BT Gps να έχω μια συσκευή για navigation το καλοκαίρι που θα πάω στην Κωνσταντινούπολη που να μπορεί να δουλέψει 7-8 ώρες συνεχόμενα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με νοιάζει πολύ το θέμα της μπαταρίας γιατί θέλω σε συνδυασμο με ένα BT Gps να έχω μια συσκευή για navigation το καλοκαίρι που θα πάω στην Κωνσταντινούπολη που να μπορεί να δουλέψει 7-8 ώρες συνεχόμενα.

 

Exw tin entypwsi pws afto pou zitas de tha to kanei kamia syskevi. Kai mi fantasteis oti to 6815 exei kamia foberi mpataria! Outws i allws tha to xreiasteis ena in-car charger.

Afou gia sena einai toso simantiko to GPS... des edw. Exw kanei agores apo ton kyrio kai einai epaggelmatias.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται για τον φορτιστη αυτοκινήτου αλλά σε διακοπές στο εξωτερικό θα είμαι χωρίς αυτοκίνητο και θα τριγυρίζω όλη μέρα με τα πόδια και θέλω εξωτερικό δέκτη gps για μεγιστοποίηση της διάρκειας της μπαταρίας.Ένα μικρό pda ή ένα gsm/pda με μέγεθος οθόνης σαν του rw6815 πιστεύω τρέχοντας απλά ένα πρόγραμμα πλοήγησης και έχοντας ανοιχτό το bluetooth πιστεύω θα κρατάει ένα 6ωρο+, ή μήπως κάνω λάθος?Δεν έχω εμπειρία από συσκευές win mobile καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι μια πολυ καλη επιλογη,το εχω με αρκετα προγραμματα μεσα (spb pocket plus,spb weather,spb finance,cyberon voice,resco keyboard pro,sktools,inesoft address book,eortologio,destinator 6 & 7,igo my way plus )και η μπαταρια δεν πεφτει κατω απο το 70% με χρηση και του τηλεφωνου (1ωρα-1 1/2ωρα καθημερινα )λογω επαγγελματος.πιστευω οτι ειναι θεμα τι προγραμματα επιλεγεις να βαλειςμεσα.Το sktools κανει νομιζω την διαφορα.Αρκετους ειχα ακουσει μεσα στο forum να παραπονουνται για την μπαταρια,αλλα δεν μου συνεβει μεχρι σημερα κατι τετοιο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πιστευω οτι ειναι θεμα τι προγραμματα επιλεγεις να βαλειςμεσα.Το sktools κανει νομιζω την διαφορα.

 

Σε τι κάνει τη διαφορά το SKTools;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι δεν μπορεί να συνδεθεί....

 

Δοκίμασα 3 ασύρματα

 

Τα βρίσκει , βάζω τον κωδικό και πάλι μου βγάζει "διαθέσιμο" και του κάνω σύνδεση δεν κάνει τίποτα πάλι....

 

Έχω φρικάρει....τι μπορεί να φταίει ?

 

και μενα το ίδιο μου κάνει..βρήκεσ άκρη?

Link to comment
Share on other sites

και μενα το ίδιο μου κάνει..βρήκεσ άκρη?

 

Αυτό που σας συμβαίνει έχει να κάνει με το encryption του δικτύου. Πρέπει να βάλετε στις ρυθμήσεις του: Ελεγχος ταυτότητας - άνοιγμα (open),

κρυπτογράφηση - WEP (ΜΟΝΟ) ,. Στην αυτόματη παροχή μην το τσεκάρετε. Αυτά όλα στον router. Τώρα στο pda σβήστε τις ρυθμήσεις του δικτύου ώστε να το βρει μόνο του ξανά. Δώστε του το κλειδί και λογικά είστε οκ. ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό με το activesync στα Vista με τα xp μπορούσα μόλις έβαλα τα Vista μου κάνει μόνο στα βίντεο και φωτογραφίες δεν μπορώ να το συγχρονίσω με το Outlook για επαφές και τα λοιπά και δεν δέχεται την εγκατάσταση από το cd του τηλεφώνου ξέρει κανένας τη πρέπει να κάνω?

contrast

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας. Εχω βρει ενα μεταχειρισμένο rw815 14 μηνων στα 120ε και σκεφτομαι να το αγοράσω. Εχω μερικες ερωτήσεις. Είναι γενικα καλό κινητο/pda, τρέχει ευκολα τα προγράμματα; Πως τα παέι με προγράμματα πλοηγησης, μπορει να τα διαχειριστει ευκολα; Ο επεξεργαστης του ειναι 200mhz ή 416 ; Εβγαζε προβλήματα; Αξίζει να το αγοράσω; Συγνωμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλα δε προλαβαίνω να διαβασω όλες τις προηγουμενες σελιδες. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας. Εχω βρει ενα μεταχειρισμένο rw815 14 μηνων στα 120ε και σκεφτομαι να το αγοράσω. Εχω μερικες ερωτήσεις. Είναι γενικα καλό κινητο/pda, τρέχει ευκολα τα προγράμματα; Πως τα παέι με προγράμματα πλοηγησης, μπορει να τα διαχειριστει ευκολα; Ο επεξεργαστης του ειναι 200mhz ή 416 ; Εβγαζε προβλήματα; Αξίζει να το αγοράσω; Συγνωμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλα δε προλαβαίνω να διαβασω όλες τις προηγουμενες σελιδες. Ευχαριστω.

 

Mia xara syskevi einai kai doulevei aksioprepws. Oson afora tin ploigisi, epeidi i syskevi den exei enswmatwmeno GPS tha prepei na agoraseis ekswteriko bluetooth dekti. Kata ta alla den exei problima. Epeksergasti exei ton intel @ 416MHz. Ean sou aresei kai einai se kali katastasi... den einai kaki idea na to pareis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς περάσει αυτή την έκδοση WM6.1 στο κινητό; Από ότι διάβασα στον link αυτή είναι πιο σταθερή έκδοση.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=389743

 

Θα την έβαζα εγώ αλλά δεν έχω 2η συσκευή σε περίπτωση που χρειαστεί να παλέψω την εγκατάσταση για πάνω από 1 μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...